RCS sporočila

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Bajkman
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 513
Pridružen: 09. Dec 2011 11:30

RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a Bajkman »

Ker se na alterju razvija tema o RCS sporočilih, se mi zdi vredno tudi tukaj omeniti ta zelooo koristen dodatek (nadgradnjo SMS) v kontekstu navezave na Telemach omrežje.

Torej, ali vam vsem normalno deluje?

Čisto na kratko, če kdo še ni slišal in za kaj pravzaprav gre - je pravzaprav "chat", kot Viber itd., a znotraj SMS aplikacije. Nima omejitve znakov, multimedijske datoteke se lahko normalno pošilja, niso podatkovno omejene, kot pri MMS, vsaj ne tako zelo. Za pošiljanje se uporablja in tudi zaračunava podatke, ne pa MMS/SMS enot, zato dela tudi preko WiFi. Vsebuje mnogo širši nabor znakov, kot pri standardnem SMS.
POGOJ: obe strani morata imeti aktiviran RCS.
Koristno za pošiljanje v tujino, saj je SMS plačljiv, RCS pač ne.

Seveda se lahko uporabi kar Viber in podobno, vendar ga nimajo vsi, morda pa ima kdo izmed teh RCS
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2474
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a lithium »

Jaz imam sicer iMessages, ampak ima Viber vseeno prednost zaradi kompatibilnosti IOS z Androd ekosistemom :biggrin:
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
green
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 831
Pridružen: 09. Okt 2013 17:15
Telemach paket: free2go revolucija
Telefon: Google Pixel 6 Pro
Dodatni paketi: Net2Go
Kraj: Črnomelj

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a green »

To veste,da Googlov Messenger omogoča brezplačno pošiljanje sms/mms.

Poslano z mojega Pixel 6 Pro z uporabo Tapatalk

Slika :thumbs:
Slika
Uporabniški avatar
TadejH
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 512
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a TadejH »

Js to uporabljam, sploh ko sem na wifi je odlično. Res pa je, da sem opazil pri nastavitvah RCS, da mi piše z oranžno Nastavljanje, kar izgleda, kot da nisem povezan v ta sistem (prej sem bil). Nisem pa preveril ali mi RCS deluje. Še pred kratkim je v nastavitvah bil zelen napis "delovanja".
Slika
Bajkman
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 513
Pridružen: 09. Dec 2011 11:30

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a Bajkman »

lithium napisal/-a: 04. Dec 2023 17:44 Jaz imam sicer iMessages, ampak ima Viber vseeno prednost zaradi kompatibilnosti IOS z Androd ekosistemom :biggrin:
Ja, to da ni standardizirano, je res škoda. Ajfon pa tisti iMessages je hudič, si mislim, ker zadnje čase se mi ajfonaši zdite res že izjeme.
green napisal/-a: 04. Dec 2023 18:37 To veste,da Googlov Messenger omogoča brezplačno pošiljanje sms/mms.
Saj tale RCS je točno to, kar google-ov messenger uporablja. Oni to imenujejo Klepeti RCS. Katerikoli RCS je brezplačen, saj se porabi samo podatke, če si na WiFi-ju, gre preko WiFi-ja.
TadejH napisal/-a: 05. Dec 2023 10:12 Js to uporabljam, sploh ko sem na wifi je odlično. Res pa je, da sem opazil pri nastavitvah RCS, da mi piše z oranžno Nastavljanje, kar izgleda, kot da nisem povezan v ta sistem (prej sem bil). Nisem pa preveril ali mi RCS deluje. Še pred kratkim je v nastavitvah bil zelen napis "delovanja".
Na katerem telefonu in v kateri aplikaciji to uporabljaš? Google messeges na Xiaomi telefonih kaže točno tako, kot opisuješ, pa vseeno deluje.
Slika
Bajkman
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 513
Pridružen: 09. Dec 2011 11:30

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a Bajkman »

lithium napisal/-a: 04. Dec 2023 17:44 Jaz imam sicer iMessages, ampak ima Viber vseeno prednost zaradi kompatibilnosti IOS z Androd ekosistemom :biggrin:
Tudi ti boš na ajfonu kmalu lahko aktiviral RCS:
https://www.ghacks.net/2023/11/17/apple ... next-year/
Slika
Uporabniški avatar
TadejH
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 512
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a TadejH »

Uporabljam na Googlovem Messages, privzeta aplikacija za SMS na Poco telefonu. Ja, deluje, ampak je to nek fail s posodobitvijo, ker nekaj časa nazaj je pisalo z zeleno Povezano.
Slika
Uporabniški avatar
green
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 831
Pridružen: 09. Okt 2013 17:15
Telemach paket: free2go revolucija
Telefon: Google Pixel 6 Pro
Dodatni paketi: Net2Go
Kraj: Črnomelj

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a green »

Google telefon.Slika

Poslano z mojega Pixel 6 Pro z uporabo Tapatalk

Slika :thumbs:
Slika
Bajkman
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 513
Pridružen: 09. Dec 2011 11:30

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a Bajkman »

TadejH napisal/-a: 07. Dec 2023 13:13 Uporabljam na Googlovem Messages, privzeta aplikacija za SMS na Poco telefonu. Ja, deluje, ampak je to nek fail s posodobitvijo, ker nekaj časa nazaj je pisalo z zeleno Povezano.
Hvala za preverbo. Tole mi je koristna informacija.
Slika
Uporabniški avatar
TadejH
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 512
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a TadejH »

Meni še vedno piše oranžno Nastavljanje... Ampak RCS sporočila vseeno delajo.
Slika
Uporabniški avatar
TadejH
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 512
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a TadejH »

Danes sem spet pogledal in je zeleno, vzpostavljeno. 😎
Slika
Bajkman
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 513
Pridružen: 09. Dec 2011 11:30

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a Bajkman »

Sem tudi jaz pogledal na fotrovem Redmi in sedaj tudi pri njemu z zeleno piše "Povezava je vzpostavljena". Verjetno res napaka v verziji aplikacije. Pred kratkim se je namreč posodobila.
Slika
Bajkman
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 513
Pridružen: 09. Dec 2011 11:30

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a Bajkman »

Morda še komu koristi. Na osnovno SIM kartico imam preneseno številko in sem Free2GO uporabnik. Osnovna številka je bila drugačna. V Samsungovi aplikaciji mi RCS ne registrira. Na drugi kartici, ki je prav tako free2go, številka pa je original, pa mi registrira takoj. Očitno je težava, da Samsung aplikacija poskuša registrirati RCS na original številko, kar potem seveda ne uspe, če je številka prenesena.
Slika
Bajkman
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 513
Pridružen: 09. Dec 2011 11:30

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a Bajkman »

Torej, da telefon prebere pravo številko, je potreben reset oziroma refresh nastavitev omrežja oziroma SIM kartice. Ne razumem, kaj bi to bilo, vendar pa to reši problem z napačnim prikazovanjem številke:

https://eu.community.samsung.com/t5/mob ... -p/8475327
Slika
Bajkman
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 513
Pridružen: 09. Dec 2011 11:30

Re: RCS sporočila

Odgovor Napisal/-a Bajkman »

Na tem forumu to področje ni najbolj zanimivo, vseeno pa javljam ugotovitve za zanamce. :joint:
Nekaj novih informacij. Težava pri napačnem branju številke je v MSISDN parametru na SIM kartici, ki mi ga Telemach (žal) ni spremenil na novo številko. Ampak to ni primer samo pri meni, sem pozanimal še pri dveh osebah, ki sta prenesli na Telemach in je isto, pri moji pa čudežno nek bolj dosleden tehnik tega NI pozabil. Se pa menda da to urediti tudi na daljavo (Over The Air).

- Druga možnost je tudi urejanje MSISDN na telefonu, žal pa tega Android telefoni ne omogočajo. Omogočajo pa kake stare Symbian Nokie ter Iphone. Iphone še več, celo sam prečita z omrežja in samodejno korigira parameter po resetu.

Pri androidih so izjema rootani telefoni, na katere se naloži tole aplikacijo, s katero šele lahko pridemo do želenega rezultata.
https://github.com/KieronQuinn/SIMNumberSetter/releases/tag/1.0

Telemachu sem konkretno javil, da treba editirati MSISDN in upam, da bodo sedaj končno rešili.
Lahko pa rečem, da bob pa to uredi kot treba.
Slika
Odgovori