Re: Novo pri A1
Objavljeno: 11. Maj 2026 17:23
Slabše od Telekoma.
Poslano z mojega Pixel 8 Pro z uporabo Tapatalk
Poslano z mojega Pixel 8 Pro z uporabo Tapatalk
Forum070 je neuradni forum uporabnikov Telemacha
https://red-pill.eu/forum070/
Kako slabše, če so jih šišnali?green napisal/-a: 11. Maj 2026 17:23 Slabše od Telekoma.
Poslano z mojega Pixel 8 Pro z uporabo Tapatalk
vir: https://www.a1.si/sprememba2026#izdaje-racunovSprememba obračunskega obdobja in izdaje računov
Od 1. 1. 2026 dalje za vse naročnike potrošnike uvajamo spremembe v zvezi z obdobjem obračuna vaših obveznosti in izdaje računov.
Obračunsko obdobje bo za vse obstoječe naročnike enotno, in sicer bo trajalo od prvega do zadnjega dne v mesecu računi pa bodo izdani v mesecu, ki sledi. Naročniki, ki ste imeli doslej zaključek obračunskega obdobja 20. oziroma 27. v mesecu in so se vaši računi izdajali med 20. in 30. v mesecu, vam bo račun izdan med 15. in 20. v naslednjem mesecu za preteklo obračunsko obdobje. Na naročnike, ki ste doslej imeli zaključek obračunskega obdobja 6. in 13. v mesecu, sprememba glede obdobja izdajanja računov ne vpliva.
Obstoječim naročnikom potrošnikom bomo postopoma uvedli spremenjeno obračunsko obdobje in izdajanje računov. Prehodno obdobje bo trajalo do junija 2026. Naročnikom bo po spremenjenem obračunskem obdobju obračunano za obveznosti v mesecih od marca do maja. V katerem mesecu bo prehod na spremenjeno obračunsko obdobje je odvisno od tega v katero spodaj navedeno vmesno prehodno obdobje ste umeščeni. Računi vam bodo izdani v mesecu, ki sledi. Obstoječim naročnikom, ki ste doslej imeli zaključek obračunskega obdobja 6. v mesecu, bo prvi račun z novim obračunskim obdobjem izdan v juniju 2026. Naročniki, ki ste doslej imeli zaključek obračunskega obdobja 13. v mesecu, vam bo prvi račun z novim obračunskim obdobjem izdan v aprilu 2026. Naročniki, ki ste doslej imeli zaključek obračunskega obdobja 20. in 27. v mesecu, bo prvi račun z novim obračunskim obdobjem izdan v maju 2026.
V prehodnem obdobju bodo obračuni v sorazmernem delu glede na vmesno obračunsko obdobje, ki je lahko krajše ali daljše od koledarskega meseca, računi pa izdani v mesecu, ki sledi.
Naročniki boste o spremembah v prehodnem obdobju obveščeni tudi s SMS sporočilom.