VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

VoLTE bi se mogu izklopit ko samo v nastavitvah izklopiš. Tko je vsaj pri telefonih Samsung.
Uporabniški avatar
TNT
Znanec
Znanec
Prispevkov: 274
Pridružen: 17. Avg 2021 20:41
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Samsung A32
Znesek računa: 7,99€
Kraj: LJ

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a TNT »

Sprobavam in testiram tale VOLTE in zaenkrat opažam, da je boljša kakovost klicev, ko je VOLTE IZKLOPLJEN. Nevem zakaj, ampak v LJ in okolici kje je signal dober vedno nekaj prekinja klice in hrešči, sem bil prijetno presenečen kako slab klic sem imel ko sem nazadnje klical na stacionarno številko! Takoj, ko izklopim volte - ti problemi izginejo!
Bom še naprej testiral, da vidim ali je mogoče kaj narobe z mojim telefonom!? :klic:
Uporabniški avatar
TadejH
Znanec
Znanec
Prispevkov: 489
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a TadejH »

Js sicer nimam VoLTE, ker TM omrežje z VoLTE mojega telefona ne podpira, imamo pa na drugi številki in zaenkrat ni nobenih težav, pa se porabi 1000+ minut na mesec. Klici drugih TM uporabnikov so v HD. Tudi preko 3G omrežja TM omogoča HD klice, zato imaš dober zvok, tudi če VoLTE izključiš. Ne vem pa zakaj ti na LTE ne deluje dobro. Mogoče je kaj s kompatibilnostjo telefona in omrežja …
Slika
Bajkman
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 504
Pridružen: 09. Dec 2011 11:30

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a Bajkman »

Ni prav nobene osnove, da bi bila kvaliteta klicev ob izklopljenem VoLTE boljša. Resnica je, da je enakovredna. A za primerjavo je treba klicati na ISTO številko, ko je le-ta na isti geografski poziciji in vsaj približno ob istem času.
Preverjeno je kodek na VoLTE AMR-WB s 23.850 Kbps ob klicu znotraj omrežja nekoga, ki ima 3G.
Preverjeno je kodek na 3G AMR-WB s 23.850 Kbps ob klicu znotraj omrežja nekoga, ki ima 3G.

Če pa bi klical nekoga, ki ima prav tako VoLTE znotraj Telemacha, bi morda bila "resolucija" in s tem kvaliteta klica še višja.

Telekom in A1 imata znotraj omrežja ob klicu 3G->3G zgolj AMR-WB z 12.650 Kbps, vendar pa ima vsaj Telekom ob klicu VoLTE VoLTE znak HD+, kar pa že naznanja še višjo stopnjo kvalitete, kot AMR-WB s 23.850 Kbps, vendar pa nisem imel še priložnosti preveriti, za kaj pravzaprav pri HD+ v resnici gre.
Slika
Uporabniški avatar
TadejH
Znanec
Znanec
Prispevkov: 489
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a TadejH »

Bajkman, hvala za te informacije! 👍

Verjetno vpliva tudi zasedenost baznih postaj, klicatelja in klicanega. Bolj je obremenjena, nižjo bitno hitrost da … posledično slabšo kvaliteto zvoka.
Slika
Bajkman
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 504
Pridružen: 09. Dec 2011 11:30

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a Bajkman »

TadejH napisal/-a: 08. Dec 2022 12:14 Bajkman, hvala za te informacije! 👍
Malenkost. Z največjim veseljem.
TadejH napisal/-a: 08. Dec 2022 12:14 Verjetno vpliva tudi zasedenost baznih postaj, klicatelja in klicanega. Bolj je obremenjena, nižjo bitno hitrost da … posledično slabšo kvaliteto zvoka.
Seveda, ampak kadar je nižja resolucija, se na telefonu vidi, ker kaže kodek v realnem času, vsaj Samsung. Za enkrat nisem nikoli nikjer, ne na VoLTE, ne na 3G, zaznal manjši bitrate zaradi zasedenosti. Se pa zgodi, kadar je signal šibek. Ampak mora biti res že slaboten.
Slika
Uporabniški avatar
TNT
Znanec
Znanec
Prispevkov: 274
Pridružen: 17. Avg 2021 20:41
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Samsung A32
Znesek računa: 7,99€
Kraj: LJ

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a TNT »

Evo ravno par dni nazaj me je nekdo klical, volte je bil ON IN KER JE SKOZ NEKAJ ROPOTALO IN škripalo sem prekinil klic, poklical nazaj z izkljopljenim voltetom in zvok kristalno čist, kot da bi stal človek zraven mene in tudi prekinjalo ni klica! Tako, da... nimam pojma kaj se točno dogaja! Signali pa vsi na FULL :nevem:
WPT78
Novinec
Novinec
Prispevkov: 39
Pridružen: 22. Avg 2019 11:58
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Samsung S21 ultra 5G
Dodatni paketi: /
Znesek računa: 7 €

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a WPT78 »

VoLTE in 5G vklop preko SMSa je na voljo za Apple naprave. Za delovanje je treba nadgradit na iOS 16.4 (ali novejši) in vklopit zadeve še v iOS nastavitvah. Končno uredili, Super. pohvalno
Uporabniški avatar
TadejH
Znanec
Znanec
Prispevkov: 489
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a TadejH »

Pri naročniških paketih? Pri iPhonu 8 VoLTE na Telemach omrežju ne dela, prestar model verjetno.
Slika
gasdpodna
Znanec
Znanec
Prispevkov: 280
Pridružen: 14. Sep 2022 15:36
Telemach paket: free2go REVOLUCIJA

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a gasdpodna »

TadejH napisal/-a: 29. Mar 2023 19:28 Pri naročniških paketih?
Na free2go 5G itak ne dela... VoLTE pa ne vem, ker za Telemach SIM sploh nimam opcije... Pri HoTu je opcija,
ampak ga HoT ne podpira - podpira ga samo stock A1
pa bob...
Uporabniški avatar
TadejH
Znanec
Znanec
Prispevkov: 489
Pridružen: 13. Apr 2016 14:32
Telemach paket: FREE2GO
Znesek računa: 4,99€

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a TadejH »

Od kod ti pa ta informacija? “VoLTE in 5G vklop preko SMSa je na voljo za Apple naprave.”
Slika
WPT78
Novinec
Novinec
Prispevkov: 39
Pridružen: 22. Avg 2019 11:58
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Samsung S21 ultra 5G
Dodatni paketi: /
Znesek računa: 7 €

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a WPT78 »

sodelavec ima kupljenega pr telemach 14 pro max, naročnina NAJEČ, dela , 5G in volte, ni mogel verjeti, da se bo to zgodilo, klical na support in dobil potrjeno,
SAMSON1967
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 30. Mar 2023 18:38
Telemach paket: največ
Telefon: iphone 13

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a SAMSON1967 »

Preverjeno deluje na mojem iPhonu 13,paket Največ.Po posodobitvi na IOS 16,4.Lepo preklaplja med LTE in 5G.Posodobitev je bila velika okrog 1.9 GB.
Bajkman
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 504
Pridružen: 09. Dec 2011 11:30

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a Bajkman »

Sem predplačnik, imam Samsung A71, ni se pred kratkim programsko posodobil, je pa na njemu zadnja firmware verzija in danes od Telemacha dobim sledeča dva SMS-a:
Se niste vklopili moznosti klicev VoLTE? Izkoristite brezplacno storitev, ki vam omogoca boljso kakovost klicev v omrezju 5G. Klice VoLTE vklopite v nastavitvah svojega aparata, se prej pa posodobite programsko opremo.
Izkoristite vrhunsko kakovost klicev ter zmanjsajte porabo baterije. Vec na https://bit.ly/3Bh1D34
Lep pozdrav Vas Telemach
Še kdo morda?
Slika
Uporabniški avatar
green
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 822
Pridružen: 09. Okt 2013 17:15
Telemach paket: free2go revolucija
Telefon: Google Pixel 6 Pro
Dodatni paketi: Net2Go
Kraj: Črnomelj

Re: VoLTE in VoWiFi pri Telemachu

Odgovor Napisal/-a green »

Od kdaj imamo predpoačniki 5G?

Poslano z mojega Pixel 6 Pro z uporabo Tapatalk

Slika :thumbs:
Slika
Odgovori