Paket FREE5 - past za neprevidne

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
le-pol-leta
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 19. Maj 2013 21:24

Paket FREE5 - past za neprevidne

Odgovor Napisal/-a le-pol-leta »

Paket FREE5 sem pred enim letom prepoznal kot ugodno ponudbo in sklenil naročniško razmerje. Za dodatno ugodnost sem še vezal za dve leti in tako znižal naročnino še za četrtino :-) Vse je bilo OK, dokler se ni zgodilo naslednje:

Preizkusiti sem želel delovanje pametnega telefona, saj smo ves čas pod diktatom odločitve za nujo boljše naprave. Priložnost sem dobil z rabljenim telefonom, ki mi je prišel v roke kot darilo, saj ga lastnik ni potreboval. In ... telefon kot telefon ... ga bom za začetek tako tudi uporabljal.

Vendar PAMETNI telefon dela brez ukaza in mi je tako nakopal za 2 GB prenosa podatkov v celem mesecu samo zaradi "osveževanja" prednaloženih programov. In to so mi mastno zaračunali po ceniku, večinoma še kot gostovanje v Mobitelovem omrežju, ki je trikrat dražje. Račun enormen, Tušmobil brez posluha za dogovor. Dobil sem izterjavo. APEK in ZPS sta me pustila na cedilu, komentarji sogovornikov so, da je to davek na neumnost.... JA, padel sem v past. In za povrhu so mi zaradi vezave obračunali še vse za leto in pol naprej, čeprav so pogodbo prekinili oni in ne jaz!!! Primer za inšpekcijo. Sicer pa vse to nekje piše, da jim je dovoljeno, kajne!!!
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Paket FREE5 - past za neprevidne

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Tušmobil ponuja blokado prenosa podatkov v Mobitelovem roamingu ...

Prav tako na telefonu lahko blokiraš prenos podatkov, prav tako lahko na telefonu onemogočiš posodabljanje preko mobilnega omrežja (da se posodablja samo na WI-FIju).

Zaračunali bi ti to pri vsakem operaterju. Operater tukaj ni nič kriv, proizvajalec operacijskega sistema na telefonu ima največji del krivde in tudi ti, ker nisi naštudiral pametnega telefona.

Prijatelj, ki je na Mobitelu je zradi pametnega telefona tudi nekaj mesecev plačeval zaradi prenosa podatkov 100 € večje položnice (če ga ne bi pred uporabo telefona opomnil, da naj pazi bi lahko bil račun še 10x večji). Pa vseeno je imel skoraj vedno prenos podatkov izklopljen, da je potem moral zakupiti dodatnih 1 GB. Hočem povedati, če bi bil pri katerem koli operaterju bi se ti zgodil tak račun, ko si začel uporabljati pametni telefon. Pametni telefoni so glede tega hudič, če se uporabnik ne pozanima o delovanju pametnega telefonu pa lahko nastane pekel na računu.
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Paket FREE5 - past za neprevidne

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Tukaj ni nič kriv operater in paket ki ga maš naročen... Ker pametni telefon rabi prenos podatkov ker je to računalnik... Tak da če se nisi pozanimal kako in kaj pri pametnih telefonih si v večini tudi sam kriv... :biggrin:

In tako da ni nobene pasti pri uporabi paketa ki maš naročen ampak pri tebi ki ne znaš uporabljat pametnega telefona.. :greensmart:
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Paket FREE5 - past za neprevidne

Odgovor Napisal/-a enpir »

HTC ima v navodilih za uporabi v začetnih straneh zapisano, da lahko aparat porabi veliko prenosa podatkov in da naj se uporabnik pozanima pri svojem operaterju glede tega (v mislih imajo paket za prenos podatkov), za ostale sicer ne vem ampak ja - treba je brat navodila ;)

Iz drugega vidika pa razumem tiste, ki niso vešči uporabe sodobnih mobilnih aparatov in se kaj kmalu lahko znajdejo v takšnih situacijah...
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Paket FREE5 - past za neprevidne

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Prenos podatkov na pametnih telefonih je hudič.

Edino kar bi imel operater lahko implementirano, da zaradi nenavadne velike porabe poklicalo uporabnika, da če je seznanjen z visoko porabo. Edino tukaj bi lahko iskali krivdo pri operaterju, ostala pa je na žalost krivda na uporabniku...

Še hujši je problem prenos podatkov na tujem. So eni imeli tudi po 4 mio € račun ...
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Paket FREE5 - past za neprevidne

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Jah zato pametni telefon niso za vse uporabnike... :greensmart: :biggrin:

Če se ne pozanimaš in če ko dobiš v roke telefon ne nastaviš vse tko kot treba da se sinhronizira ko ti to želiš in ne samodejno in seveda moreš met obvezno nazor nad porabo in najmanj 1Gb podatkov da ne bi bilo težav..Seveda velja ko dokler si v domačem omrežju..v tujini pa izklopit prenos podatkov :thumbs:
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Paket FREE5 - past za neprevidne

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Tušmobil je dodal SMS limit dodatne porabe:
Slika

Za le-pol-leta na žalost 1 mesec prepozno ...
Slika
JtS®
Znanec
Znanec
Prispevkov: 354
Pridružen: 28. Avg 2008 22:19

Re: Paket FREE5 - past za neprevidne

Odgovor Napisal/-a JtS® »

Je zadeva brezplačna? :D
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Paket FREE5 - past za neprevidne

Odgovor Napisal/-a enpir »

seveda ;)
le-pol-leta
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 19. Maj 2013 21:24

Re: Paket FREE5 - past za neprevidne

Odgovor Napisal/-a le-pol-leta »

Hvala za komentarje.

Namen tega pisanja je ravno pisanje o PASTEH, ki jih marsikdo ne pozna. Ne moremo pričakovati, da se vsi spoznamo na vse. Marsikdo "v tej državi" pa je poklican za to, da prepreči zlorabe nepazljivosti. Pa ni napredka ne pri APEK, ne pri operaterjih - katerim je agencija izdala le priporočilo, niti ne kje drugje.

EU je pred enim letom izdala direktivo oz. zahtevo, ki pa jo "ČUDEŽNO" vsi operaterji spoštujejo - da mora operater v primeru gostovanja obvestiti uporabnika, ko znesek porabe preseže 50€, če se ne motim. ZAKAJ pa niso enako storili za posamezne države? - verjetno se ne ne morejo vtikati v suverenost članic?!

Prepričan sem, da gre za namerno izkoriščanje te luknje s strani operaterjev. Tušmobilu pa zamerim, ker kljub želji po dogovoru in utemeljenih razlogih za nezadovoljstvo, ni bilo niti najmanjše pripravljenosti za dogovor. Trenutno sem že v postopku izterjave.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Paket FREE5 - past za neprevidne

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Tušmobil je ravno prejšnji mesec omogočil SMS obvestilo če prekoračiš dodatno porabo za 40 € (lahko nastaviš tudi drugačni znesek).

Sedaj se tvoj primer ne more zgoditi (seveda če ob prejemu SMS sporočila ustrezno reagiraš).
Slika
Sergei
Novinec
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 27. Okt 2011 14:01
Telefon: iPhone 4

Re: Paket FREE5 - past za neprevidne

Odgovor Napisal/-a Sergei »

le-pol-leta napisal/-a:Prepričan sem, da gre za namerno izkoriščanje te luknje s strani operaterjev. Tušmobilu pa zamerim, ker kljub želji po dogovoru in utemeljenih razlogih za nezadovoljstvo, ni bilo niti najmanjše pripravljenosti za dogovor. Trenutno sem že v postopku izterjave.
Kaj bi se pa ti dogovarjal? Porabil si in za to plačaš.

Ko greš v gostilno in se "nevede" naješ za €100, potem se tudi poskušaš dogovarjati z gostincem?
Slika
Vitomek
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 10. Jan 2012 15:21
Telefon: Samsung

Re: Paket FREE5 - past za neprevidne

Odgovor Napisal/-a Vitomek »

Se strinjam, ni ti tušmobil kriv, če si prekoračil..sej je tud na tebi da spremljaš svojo porabo. In če porabiš, pač plačaš. Bo pa zdaj s tem sms obveščanjem lažje spremljat, to pa sigurno.
Odgovori