Novo pri Telemachu

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
sepek119
Novinec
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 02. Nov 2010 10:56
Telefon: nokia

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a sepek119 »

Kar se cene tiče za Nexus 4 sploh ne vem zakaj tako jamranje, cena se mi zdi čisto normalna glede na specifikacije telefona in glede na ceno konkurenčnih telefonov. Jaz osebno nisem niti pričakoval da bo ceneje. Je pa sedaj s tole februarsko akcijo 2x več minut v druga omrežja zadeva še bolj mamljiva in je tale paket free20 še boljši in napram konkurenci daleč spredaj.
kruljavcev
Novinec
Novinec
Prispevkov: 42
Pridružen: 15. Jul 2011 12:27
Telefon: HTC Hero

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a kruljavcev »

sepek119 napisal/-a:Kar se cene tiče za Nexus 4 sploh ne vem zakaj tako jamranje, cena se mi zdi čisto normalna glede na specifikacije telefona in glede na ceno konkurenčnih telefonov. Jaz osebno nisem niti pričakoval da bo ceneje.
Pa poglejmo: Cena direktno pri googlu je 315 evrov, cena v državah EU, ki ne podpirajo googleplay je 399 evrov, cena na Mobisvet je 499 evrov, cena pri Mobitelu je 511 evrov, cena pri Simobilu je 515 evrov, cena pri Tušmobilu pa je 573 evrov....po mojem da je jamranje zaradi tega, ker Tuš že v štartu pospravi v žep 60 evrov, pa dvomim, da ga drugi prodajajo brez dobička.
Dovolj frustrirajoče je že dejstvo, da imamo nižji standard kot bogatejše države, tehnična roba pa je vsaj 30% dražje kot drugje, in nič nam ni treba tipov tvojega kova, ki bi nas radi prepričali, da je skoraj dvakratna cena, ki so nam jo postavili, v bistvu silno ugodna. Sram naj jih bo!!!
Uporabniški avatar
bobni
Znanec
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 18. Sep 2011 18:28
Telefon: iPhone 4
Znesek računa: 11,98

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a bobni »

Men je bl ušeč razlika med vezavo za 24 mesecev in 12 mesecev brez dodatnih opcij. V free5 razlike ni. V Ostalih free paketih je razlika 10€. :D To da so take cene pri slo operaterjih za telefone v prosti prodaji je pa itak standard. Pač ne kupovat tle, kupte v tujini. Mene ne gane to niti najmanj, enostavo naročim iz Nemčije/italije/GB. Res da pride poštnina tud do 20€ ampak vseeno prišparaš ogromno. Pa še ne podpiraš teh nategunov ;)
Nimaš še dropbox-a? Preizkusi ga tukaj in prejmi 250MB bonusa.
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a Rocky »

sepek119 napisal/-a:Kar se cene tiče za Nexus 4 sploh ne vem zakaj tako jamranje, cena se mi zdi čisto normalna glede na specifikacije telefona in glede na ceno konkurenčnih telefonov. Jaz osebno nisem niti pričakoval da bo ceneje. Je pa sedaj s tole februarsko akcijo 2x več minut v druga omrežja zadeva še bolj mamljiva in je tale paket free20 še boljši in napram konkurenci daleč spredaj.
SGS3 mobitel 602€ v etrgovini, v poslovalnici 649€, pri tušmobilu 694€, zdaj mi pa povej katere specifikacije so pri tušmobilu boljše ali zakaj je skoraj 100€/50€ dražji?
In glede nato da je Nexus 4 po specifikacijah boljši kot SGS3, kak to da ima nižjo ceno? Pa dvomim, da tuš proda več N4 kot SGS3.

Res, nehajte že enkrat lagat sami sebe. Smo na tušmobilovem neuradnem forumu in govora je o tušmobilu čigava ponudba so dobri paketi, stari in dragi telefoni. Zdaj pa računaj. Ne ve vem kak se ti lahko zdi to normalno?
Včasih smo se pogovarjali o tem da se ne splača vezat zaradi telefona, ker ga ne dobiš nič ceneje, zdaj se pogovarjamo že o tem da se telefona sploh ne splača vzet, ker je predrag (pri tušmobilu).

@bobni upam da se bo tega začelo zavedat čim več potrošnikov, ker ni tak problem it čez mejo ali naročit po pošti. Takrat pa bodo tud trgovci začeli razmišljat. Sploh ne vem kak si upajo jamrat o krizi in zaprošat za kredite, če pa so sami taki lopovi.

Moderator, preden izbrišeš vse to ker smo offtopic bi te prosil da tega ne izbrišeš ampak prestaviš v ustrezno temo.
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

vcasih je bil telefon vkljucen v narocnino (25% narocnine, sedaj le 10%) ce si vzel telefon ali ne. Najebal je tisti, ki ni vzel telefona. To govorim za vse operaterje.

Operaterji bi morali ukiniti 24 mesecne vezave ter v narocnine ne vkljuciti cene telefona. Da bi bilo pri operaterji mogoce vzeti telefon le na obroke. Tisti, ki ne kupi telefona pri operaterju ni pravicno, da financira nekomu, ki je kupil telefon za 1 eur prek narocnine.

Problem, da operaterji prodajajo telefone je tudi v tem, da nabavijo zalogo telefonov in jih nato ne prodajo. Zaradi razprodaje teh telefonov po nizji ceni kot so jih oni kupili na tisti strosek dajo uporabnikom.

Zato teh razlogov operaterji ne bi smeli prodajati telefonov.
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Fantje kje poteka debata??? Mislim da v tej temi so samo novosti in ne debate o cenah.

Non stop vas morem opozarjat :jezen:
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a delboy »

avgi napisal/-a:
SvetIdej napisal/-a:Cena na Play Storu je cena Googla, operaterji pa dobijo od uvoznika LG, kjer je cena telefona med 450 in 550 €.
To ne drži! Že v normalni trgovini ga dobiš za 395 EUR - npr. MediaMarkt

Je možno, da so se zmotili, ko niso dodali, da podpira UMTS tudi na frekvenci 2100 Mhz ali :confused:


Lp.
Uporabniški avatar
avgi
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1125
Pridružen: 11. Sep 2007 13:17
Telefon: Honor 6c
Kraj: Prebold

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a avgi »

delboy napisal/-a:
avgi napisal/-a:
SvetIdej napisal/-a:Cena na Play Storu je cena Googla, operaterji pa dobijo od uvoznika LG, kjer je cena telefona med 450 in 550 €.
To ne drži! Že v normalni trgovini ga dobiš za 395 EUR - npr. MediaMarkt

Je možno, da so se zmotili, ko niso dodali, da podpira UMTS tudi na frekvenci 2100 Mhz ali :confused:


Lp.
Niso se zmotili, sem bil te dni v trgovini. Prav tako ima Saturn in ostali.
Slika
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a lithium »

Kaj.. a torej ne podpira UMTS na 2100Mhz? :mislec:
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Nexus 4 preko SI Lokatorja dobro indeksira UMTS 2100 ;)
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a lithium »

To se je tudi meni zdelo zelo čudno, da ne bi imel 2100Mhz podpore ;)
Administrator neuradnega foruma
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Nova reklama od Tušmobila..

Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a lithium »

A, fino.. sem že mislil povprašati, če jo kdo ima.
Sem ti popravil, da se predvaja kar v temi.
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a enpir »

Nou direktor pa je takoj akcija ;)
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a enpir »

Novo je SMS limit dodatne porabe, več na http://tusmobil.si/storitve.html#_up2&_side12

in pa omogočeni klici na 090 tudi za naročnike http://tusmobil.si/storitve.html#_up1&_side9
Odgovori