Debata med uporabniki Tušmobila

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a enpir »

holden napisal/-a:No, pa je po točno enem letu uporabe nastal problem. En teden v decembru sem bil v roamingu v Srbiji, kjer sem opravil natanko tri klice in pošiljal sms-e. Ko sem prišel domov, mi je pod dodatno porabo (vključno z sms-i, ki sem jih iz SLO poslal v tujino) kazalo nekaj več kot 19 evrov. To pomeni, da bi moj račun moral biti nekje okoli 40ih evrov. Včeraj sem hotel preko spletne banke plačati račun, odprem moj tušmobil in not stoji 54,9 evrov. Rekel bi, da kar 15 evrov več računano, kakor je pa bilo sprva napisano. Takoj sem poslal mail na reklamacije, vendar mi danes niso odgovorili. V računu mi piše da sem opravil en klic, ki stane 19 evrov, in poslal 1 sms v vrednosti 4,7 evra. To je to, kar ne štima. In to je cena brez DDVja. Skratka, katastrofa. Konec decembra mi je pisalo 19 evrov vse skupaj za dodatno porabo, sedaj pa je to cca 30 evrov. Neverjetno.
zdravo,

podatki na moj.tusmobil.si so informativne narave in kot je tudi že zapisano:
"Zneski dodatne mesečne porabe vsebujejo DDV, vključujejo pogovore in storitve v tujini, ki jih je tuj operater posredoval do dneva izračuna. V tem seštevku ni zajeta mesečna naročnina."

iz tega lahko sklepaš, da do dneva ko si preverjal podatke še niso prispeli vsi podatki od tujega operaterja glede tvojega gostovanja.

Če imaš naročen razčlenjeni račun boš lahko preveril koliko in kam klical, ter koliko SMS je bilo poslanih, ter mogoče tudi kak dohodni klic. Cenik gostovanja je javno objavljen na spletni strani na http://www.tusmobil.si/tujina/gostovanje.html.

Razlaga postavk: če imaš napisan en sam SMS in en sam klic to še ne pomeni, da si dejansko opravil tudi sam 1 klic in 1 sms, temveč je napisano tako, ker lahko gostuješ pri različnih operaterjih v različnih državah in cenik se seveda razlikuje. Pod temi postavkami imaš združeno vse skupaj zato je količina 1. Za podroben pogled kot sem že zapisal svetujem razčlenjen račun
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Tušmobil še "sodeluje" z Huawei ?

http://www.neowin.net/news/windows-phon ... oem-huawei
Slika
holden
Novinec
Novinec
Prispevkov: 43
Pridružen: 09. Jan 2012 00:41
Telefon: LG Optimus L4 II
Znesek računa: 17,99

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a holden »

mah, ne vem. plačal sem že, da nie kakšnih penalov plačeval, vendar sem minute in število smsov prej preveril pa mi je naneslo nekje okoli 20 evrov. 35 več je pa huda. poslal bom prošnjo za razčlenjen račun pa bomo videli.
Slika
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Lumia 920 prihaja konec februarja.
Slika
JtS®
Znanec
Znanec
Prispevkov: 354
Pridružen: 28. Avg 2008 22:19

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a JtS® »

Men še vedno ni čist jasn kako je dej s temi novimi "trajniki". Za pretekli mesec mi je Tušmobil računal 22 centov (na položnici) + 20 centov vidim da so mi trgali kot "NADOMESTILO ZA PLAČILO TN-DB". Včasih sem meu samo 20 centov ki mi jih je pobrala banka...WTF?! :butec:
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

Meni sploh ni šel skozi, tako da sem trajnik prekinil, prav tako e-račun in mi bodo veselo položnice pošiljali...
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a lithium »

S temi SEPA direktnimi obremenitvami je samo sranje tudi pri drugih firmah. :ahhh:
Ravno včeraj sem dobil opomin od ene firme, ker nisem plačal zadeve, ki se je do sedaj redno izvajala preko trajnika. :headbash:
Administrator neuradnega foruma
krepki
Znanec
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 06. Okt 2011 17:23
Telefon: Samsung Galaxy S Adv
Dodatni paketi: Brezmejni multipaket

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a krepki »

Nikjer nisem zasledil,kako je pa z video klicem pri tušmobilu,kako se zaračunava in ali je sploh mogoče,klicati tako pri tušmobilu.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

videoklic = klic za klice v vse operaterja. Vse iz zakupljenih minut.
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

krepki napisal/-a:Nikjer nisem zasledil,kako je pa z video klicem pri tušmobilu,kako se zaračunava in ali je sploh mogoče,klicati tako pri tušmobilu.
Se da... Se obračuna isto kot navaden klic ne glede v kero omrežje kličeš..
Uporabniški avatar
avgi
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1125
Pridružen: 11. Sep 2007 13:17
Telefon: Honor 6c
Kraj: Prebold

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a avgi »

Kdaj/Ali lahko pričakujemo nove BlackBerry-je pri Tušmobilu? :njami:

SlikaSlika
Slika
Slika
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Rocky »

v 2014.
Slika
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Rocky »

SvetIdej napisal/-a:vcasih je bil telefon vkljucen v narocnino (25% narocnine, sedaj le 10%) ce si vzel telefon ali ne. Najebal je tisti, ki ni vzel telefona. To govorim za vse operaterje.

Operaterji bi morali ukiniti 24 mesecne vezave ter v narocnine ne vkljuciti cene telefona. Da bi bilo pri operaterji mogoce vzeti telefon le na obroke. Tisti, ki ne kupi telefona pri operaterju ni pravicno, da financira nekomu, ki je kupil telefon za 1 eur prek narocnine.

Problem, da operaterji prodajajo telefone je tudi v tem, da nabavijo zalogo telefonov in jih nato ne prodajo. Zaradi razprodaje teh telefonov po nizji ceni kot so jih oni kupili na tisti strosek dajo uporabnikom.

Zato teh razlogov operaterji ne bi smeli prodajati telefonov.
Ja tak je pri nam, nihče ne odgovarja za svoje napake. Pač se le te preložijo na državljana/uporabnika.
K tušu sem šel zaradi paketa in telefona (huawei), ki je za ta denar super. Huawei ima kar nekaj modelov v vseh rangih (high/mid/budget) ampak zgleda da se niso mogli zmenit, ker že nekaj časa niso dodali novih aparatov tega proizvajalca in ne vem če se dosti zmotim če rečem da bi to lahko bili tušovi paradni konji. Ker cenam drugih operaterjem, vsaj kar se tiče nokie in samsunga, ne more konkurirat.
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Tušmobil zamenjal logotip?
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a lithium »

Pa zgleda da tudi slogan... :nevem:
Administrator neuradnega foruma
Odgovori