Predčasna prekinitev

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Odgovori
Sergo80
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 12. Nov 2012 14:55

Predčasna prekinitev

Odgovor Napisal/-a Sergo80 »

Pri tušmobilu imam 2 številki, vezava mi poteče čez 3 mesece. Koliko bi stala predčasna prekinitev ali naj počakam te tri mesece, pa prenesem vse skupaj na drugega operaterja?
Namreč, za obe številki imam skupen račun, ki sem ga prejšnji mesec plačal z zamudo, na isti dan, ko je bila uvedena blokada storitev in so mi zaračunali dva ponovna vklopa, čez 40 EUR. Upam da se jim splača. Ženi poteče vezava čez 8 mesecev in bo tudi prenesla.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Predčasna prekinitev

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Na Aneksu ti more pisat kako preračunaš kolk bi mogu plačat..

citiram z mojega aneksa ki seveda nič ni drugače kot pri tušmobilu..
Vrednost ugodnosti, ki jo mora naročnik vrniti, se izračuna tako, da se vrednost
prejete ugodnosti deli s 730 in pomnoži s številom dni, ko bi naročnik še moral biti v naročniškem razmerju,
Tko da poglej na aneks če kaj najdeš v tem smislu..
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Predčasna prekinitev

Odgovor Napisal/-a tado »

Telih 20, oo EUR je milo rečeno ZELO oderuških....vem plačilo računov v roku, ampak...
Slika
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Predčasna prekinitev

Odgovor Napisal/-a Rocky »

tudi tušmobil bo občutil da uporabniki niso ovce in se bodo zaradi takih stvari odločali za druge operaterje.
zelo zanimivo bi bilo videt stevilo prihodov/odhodov skozi cas.
tušmobil ubira avstrijsko politiko, prvo upad telefonov, zmanjšanje subvencije, forsiranje opcij itd.

no, kaj pa mi ne bo nikoli jasno zakaj nas operaterji obirajo pri uporabi šumnikov!!!

Sent from my U8800 using Tapatalk 2
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Predčasna prekinitev

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Rocky napisal/-a:no, kaj pa mi ne bo nikoli jasno zakaj nas operaterji obirajo pri uporabi šumnikov!!!
to nimajo operaterji nič. To je pač tak standard za SMS in se operaterji ne morejo postaviti na glavo.
Slika
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Predčasna prekinitev

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Aja? Zakaj pa potem lahko v avstrijskem omrežju uporabljaš äöü in § in ti ne zmanjša število znakov? Pa verjetno ne zato ker se ne držijo standardov.

In ne mi sedaj limat unicode tabele z dolžino bitov za posamezne črke. In nekak dvomim da pri vsej hi-tech opremi, ki jo slovenski operaterji uporabljajo ne gre nastavljat formata zapisa oziroma da se tega problema ne da rešit.

Enako velja za omejitev 160 znakov, v letu 2012 ni potrebe po taki omejitvi, ker je več kot dovolj kapacitet, ampak to so druge vode.

P.S.
Se opravičujem za offtopic, se lahko prestavi kam drugam.
Slika
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Predčasna prekinitev

Odgovor Napisal/-a Phantom »

Si si ze odgovoril z unicode tabelo, ce bi ti rad izumil svoje kodiranje le za svojo storitev, ki ne bo delalo nikjer drugje kot v tej tvoji storitvi pa izvoli... Unicode je standard ki se uporablja povsod, ce zelis uporabljat posebne znake kot so sumniki pac potrebujes vec bitov za znak, zal... Tudi SMS je standard oziroma protokol, ki ima dolocene svoje specifike, med drugim tudi dolzino ;)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Predčasna prekinitev

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

rešitev je le v novem standardu SMS verzije 2.

pač standard SMS so pisali tisti, ki nimajo šumnikov.
Slika
soldier
Novinec
Novinec
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Apr 2011 19:51

Re: Predčasna prekinitev

Odgovor Napisal/-a soldier »

Še en prispevek z moje strani glede na to, da naslov teme ustreza mojemu vprašanju.
Gre za prenos telefonske številke k drugemu operaterju, na katerem je bila Opcija 16. Bom navajal konkretne podatke iz zadnjega računa, da mi lažje pomagate z obrazložitvijo:
-prenos številke iz omrežja Tušmobil, zaračunano 5 EUR z DDV. OK
-sorazmerni znesek ugodnosti so mi za 4 preostale obroke po 16 EUR zaračunali (namesto 64 EUR) 82,60 EUR. Tu se zgubim, niti gospodična na help desku ne zna točno razložiti zakaj takšen znesek :mislec: :mislec:
-obračunana je celotna naročnina za mesec avgust, čeprav je številka pri drugem operaterju aktivna od 08.08.2013. A se tukaj ne obračuna sorazmerni delež naročnine, torej do 08.08 ali velja tisto do 20. v mesecu se za naslednji mesec ne obračuna, po 20. pa se obračuna celotna naročnina ali kako. A to tudi velja v mojem primeru, ko prenašam številko :mislec: :mislec:
-zakaj so mi dodatno obračunali naročnino na opcijo 16 v višini 3,3 EUR. To pomeni za 8 dni v mesecu avgustu??? Če je temu tako zakaj niso obračunali v sorazmernem znesku ugodnosti.

Vsi podatki oziroma postavke na računu so za obračunsko obdobje od 01.08. - 31.08.2013

Vsaka obrazložitev je dobrodošla. Hvala.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Predčasna prekinitev

Odgovor Napisal/-a enpir »

- sorazmerni znesek se računa po formuli: skupna višina ugodnosti (zapisana na aneksu) / 24 ali 12m vezava * št. preostalih mesecev do izteka (preveri točno na kateri dan bi se drugače iztekel aneks)
- naročnina je vedno celotna tudi ko prenašaš številko, saj prejmeš takoj 1.ga v mesecu celotni volumen paketa, ki ga lahko do dejanskega prenosa številke izkoristiš
- zakaj je opcija telefona obračunana le v takšnem znesku težko rečem, če je pa manj kot 16€ potem pa super ane ;D

Lp
krepki
Znanec
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 06. Okt 2011 17:23
Telefon: Samsung Galaxy S Adv
Dodatni paketi: Brezmejni multipaket

Re: Predčasna prekinitev

Odgovor Napisal/-a krepki »

Mene pa zanima imam multipaket brezmejni kjer imam vklopljene dve številki mojo in ženino,čez 3 mesece mi poteče vezava in prvi aneks za telefon.Na drugo številko imam še en aneks za telefon,ki poteče decembra.

Zdaj prvič a je možno potem na prvo številko ponovno vzet telefon ob vezavi.

In drugič,kaj bi se zgodilo z drugo številko,če bi hotel nov paket recimo enega od najbližjih,ali pa da bi recimo zamenjal operaterja.
Odgovori