Tuštelekom združen z Amisom!

Stare, neaktivne in neuporabne teme pristanejo tukaj...
Ktr1sk
Novinec
Novinec
Prispevkov: 25
Pridružen: 23. Okt 2011 12:48
Telefon: HTC 7 PRO
Dodatni paketi: Tuštrojček do 10 Mbit/s
Znesek računa: 30

Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a Ktr1sk »

Sem naročnik tuštelekom trojčka in danes 13.08.2012 sem prejel pismo v katerem piše, da se bo Tuštelekom združil z Amisom in sicer od septembra 2012, tako da prosim če kdo kaj več ve o tem tukaj na dan z besedo!

Zanima me predvsem, kaj bo z cenami saj sem gledal, da ima Amis drugačne/dražje cene, fiksna cena je 38€ za Trojček L, tuštelekom pa ima 35€ in tudi drugačno strojno opremo ima, pomeni da dobimo drugo opremo in druge cene??
Aja pa tukaj so bili še 500min zastonj klici v stacionarne številke, ter brezvezave, bom lahko kadarkoli odstopil od Amis če že bom primoran biti pri njih?!?

Hvala za kakršnokoli informacijo!
lp
kt

še kopija pisma
Slika
Slika
Slika
Zadnjič spremenil Ktr1sk, dne 13. Avg 2012 10:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a Safre »

Ni nobene združitve - gre za prevzem fiksnih storitev Tušmobil -> Amis. Oba klicna centra sta kompetentna za podajanje informacij, po katerih sprašuješ.

Glede vsebine paketov in cen piše v dopisu, ki si ga prejel:
Priponke
Amis.JPG
Amis.JPG (43.17 KiB) Pogledano 33566 krat
Slika
Ktr1sk
Novinec
Novinec
Prispevkov: 25
Pridružen: 23. Okt 2011 12:48
Telefon: HTC 7 PRO
Dodatni paketi: Tuštrojček do 10 Mbit/s
Znesek računa: 30

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a Ktr1sk »

ah jaz temu nič več ne verjamem, ko sem šel na tuštelekom je bila cena 30€ mesečno in so mi rekli da je to fiksna cena, in potem čez en mesec je že bila 35€ hah...kao prej pa nič niso vedeli...nesramneži, zavajajo kupce, tukaj je tud neka fora..ki bo čas pokazal svoje?
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Operater vedno lahko spremeni cene in pogoje. Vendar mora to napovedati 30 dni prej od uveljavitve.
Slika
Ktr1sk
Novinec
Novinec
Prispevkov: 25
Pridružen: 23. Okt 2011 12:48
Telefon: HTC 7 PRO
Dodatni paketi: Tuštrojček do 10 Mbit/s
Znesek računa: 30

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a Ktr1sk »

SvetIdej napisal/-a:Operater vedno lahko spremeni cene in pogoje. Vendar mora to napovedati 30 dni prej od uveljavitve.
ja saj to je to, sam imel sem "srečo" da sem ob nepravem času sklenil pogodobo, sicer je super ker lahko kadarkoči odstopiš in ni vezave, ampak spet je problem ker lahko spremenijo pogoje in kako bo septembra ;)
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

po mojem ne bodo sedaj imeli jajc takoj spremeniti cene, bodo pa zagotovo za kakšno leto jih spremenili.
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a lithium »

No, pa se bo končalo ugibanje, kje bo Tuštelekom postavil nove kolokacije ;)
Upam le, da paketi ostanejo povsem enaki (torej tudi 500min brezplačno v omrežje Tušmobila).
Administrator neuradnega foruma
spiderkb
Znanec
Znanec
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jan 2008 22:13
Telefon: HTC One
Kontakt:

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a spiderkb »

Tole je pa meni čisto nič ne diši. Upam, da mi ostanejo trije priključki za IP telefonijo. Ker pred leti sem glih samo to dobil pri TT in nikjer drugje tega nisem dobil kot fizična oseba. Pa še preko web vmesnika lahko vse preusmeritve in ostale stvari nastavljam. Upam, da to ostane isto!
Uporabniški avatar
Ed004
Novinec
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 02. Maj 2010 09:29
Telefon: HTC Legend
Dodatni paketi: ADSL
Znesek računa: 35 ojrov
Kraj: Ljubljana

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a Ed004 »

Mene pa samo zanima, če programi na TV ostanejo isti.
ve kdo?

lp
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a lithium »

Danes je tudi članek v financah.

Telekomunikacijska operaterja Tušmobil in Amis sta prejšnji teden sklenila strateško partnerstvo: Amis bo od Tušmobila septembra prevzel vse njegove fiksne storitve – internet, televizijo in telefonijo.

Predaja fiksnih storitev v upravljanje Amisu je, kot pravijo v Tušmobilu, del strategije, ki sledi ciljem dolgoročne optimizacije dejavnosti. Torej, Tušmobil se bo z oddajo osredotočil na dejavnost storitev mobilne telefonije, Amis pa bo zagotavljal fiksne storitve širokopasovnim naročnikom Tušmobila na svoji zdajšnji infrastrukturi. Poslovni uporabniki, ki pri Tušmobilu uporabljajo storitve najema vodov – to je stalne telefonske in internetne povezave –, ostajajo po naših neuradnih informacijah za zdaj pri Tušmobilu.

Račune naj bi izdajal Amis

Kot pojasnjujejo v Amisu, bo prehod potekal organizirano, sistematično in preprosto za naročnike. Nekateri Tušmobilovi uporabniki fiksnih storitev bodo morali zamenjati nastavitve oziroma naprave, da bodo prilagojene na Amisovo omrežje. »O postopku zamenjave bo Amis naročnika osebno kontaktiral in pravočasno obvestil. Če bo pri posameznem naročniku potrebna zamenjava opreme, bo novo pravočasno prejel na dom, staro pa potem vrnil,« so nam pojasnili v Tušmobilu.

Fiksno mesečno naročnino za mesec, v katerem bo opravljen prehod, bo obračunal Tušmobil, za naslednji mesec pa avtomatično Amis. Storitve, ki se obračunavajo po porabi (na primer telefonski klici), bo za mesec, v katerem bo opravljen prehod, obračunal Amis.

Koliko bo Amis odštel za prevzem fiksnih storitev, operaterja zaradi poslovne skrivnosti ne razkrivata. Spomnimo, leta 2006 je takrat telekomunikacijski operater Sinfonika za tedanjih 100 milijonov tolarjev (takrat 417.200 evrov) prodal takratnemu telekomunikacijskemu operaterju Voljatelu 2.500 uporabnikov širokopasovnega interneta. Kmalu zatem je lastnik Engrotuša Mirko Tuš za 15 milijonov evrov kupil Voljatel in s tem pridobil skoraj 10 tisoč uporabnikov širokopasovnega dostopa do interneta.

Amis s prevzemom bliže T-2

Vir: http://www.finance.si/amis_prevzema_tus ... e_1_497353
Administrator neuradnega foruma
dules
Novinec
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 16. Okt 2011 09:42

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a dules »

Takoje,

kakor gotovo veste je vse kar je imel tuš v zvezi z internetom in televizijo predal Amisu.

Zdaj pa imam vprašanje oz par

Kdaj bo dokončno vse od Amisa ?

Ali bo potrebna kakšna menjava modulov za tv ...?

Kateri klicni center naj pokličem v primeru napake saj se mi že nekaj časa dogaja da mi slika kocka ?

In kako je z plačevanjem računov do zdaj sem imel preko trajnika vse urejeno bo potrebno to spet urediti ?
spiderkb
Znanec
Znanec
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jan 2008 22:13
Telefon: HTC One
Kontakt:

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a spiderkb »

dules napisal/-a:Takoje,

kakor gotovo veste je vse kar je imel tuš v zvezi z internetom in televizijo predal Amisu.

Zdaj pa imam vprašanje oz par

Kdaj bo dokončno vse od Amisa ?

Ali bo potrebna kakšna menjava modulov za tv ...?

Kateri klicni center naj pokličem v primeru napake saj se mi že nekaj časa dogaja da mi slika kocka ?

In kako je z plačevanjem računov do zdaj sem imel preko trajnika vse urejeno bo potrebno to spet urediti ?

Dokler ne dobiš obvestila, da te je prevzel Amis. Še vedno kličeš na Tušmobil.
Glih danes sem neke zadeve urejal pri njih....
Ktr1sk
Novinec
Novinec
Prispevkov: 25
Pridružen: 23. Okt 2011 12:48
Telefon: HTC 7 PRO
Dodatni paketi: Tuštrojček do 10 Mbit/s
Znesek računa: 30

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a Ktr1sk »

Če se bodo zvišale cene grem sigurno stran od Amis in grem na T2, kar ravno zato sem bil na Tušu-zaradi cene...me res zanima kaj nas še čaka.
Me bodo 19.10.2012 preklopili na Amis...me zanima, če bo spet cel dan trajal da me bodo priklopili...sem pa dobil danes po pošti od Amisa vso opremo in podatke za priključitev na Amis in modem je sigrno dost bolši od Tuša, ampak meni je tak pomembno samo da dela.

Vprašal bi samo, če imate prazno polje na dopisu z podatki za priključitev,

Amis Telefonija:
Telefonska številka1: /
Telefonska številka2: /

imam dve stacionarne telefonske številke pri Tušu...se bodo prenesle kot dogovorjeno..torej še enkrat vse popolnoma kot je pri Tuštelekomu trojček za 35€ bo enako na Amisu do nadaljnega?
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a lithium »

Kolikor sem zasledil pri kolegih, ki so jih že prenesli, gre (večinoma) dokaj gladko.
Razen če imaš statični IP pri TT, ni nujno, da ti ga nastavijo tudi na Amisu. Potem jih je pa potrebno klicati.
Cene bi naj ostale enake. Tudi tistih 500min pri telefoniji v Tušmobil bi naj ostalo.
Administrator neuradnega foruma
dules
Novinec
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 16. Okt 2011 09:42

Re: Tuštelekom združen z Amisom!

Odgovor Napisal/-a dules »

mene so preklopil 18 tega meseca , pri meni ni bilo problemov , probleme sta imela moja soseda ampak se je to tudi uredilo.

Kar se tiče vsega skupaj , je zdaj pri amisu bistveno boljša slika ter vse skupaj tudi hitrost...
Mi je že kar žal da nisem šel že nekaj časa nazaj na katerega drugega ponudnika - amis ali t2 :thumbs:
Odgovori