Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
mackica77
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Dec 2011 21:26

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a mackica77 »

krepki napisal/-a:Vidiš sedaj si sama priznala,da telefon uporabljaš za komercialne potrebe,vsi pa jokate kako kličete samo prijatelje itd in v takih zadevah mora obstajat ena meja,koliko plačaš naročnine in koliko ti zaslužiš z klicanjem.
če se informiraš kot jaz recimo zdaj za službo...ej...to gre urca na dan kot da bi mignil...in tu ni nobenih klicev kolegic in kolegov.....vse sem preusmerila na msn,skype in fb......
Kaj to tebi mar,koga jaz kličem?????....in če se brigam,da iščem job???....sama plačujem naročnino...ne ti..tako da..lepo te prosim..pometaj pred svojim pragom ne mojim!!!
krepki
Znanec
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 06. Okt 2011 17:23
Telefon: Samsung Galaxy S Adv
Dodatni paketi: Brezmejni multipaket

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a krepki »

Meni ni mar koga ti kličeš očitno je pa mar tušmobilu.
slep_uporabnik
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 07. Jan 2012 07:50
Telefon: Nokia e 52
Dodatni paketi: Simobil Preprosto zame.
Znesek računa: 30,00 evrov.

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!! 2. del

Odgovor Napisal/-a slep_uporabnik »

Prav tako, pa mi jih niso dali za prebrat v brajevi pisavi, kar lahko glede na dejstvo da sem slep smatram, da z njimi nisem bil seznanjen.
Ne želim pogrevati teme v kateri je bilo mnogo tega napisano v jezi in zaradi občutka nemoči, zanima me samo ali so ti dali pri Simobilu in Mobitelu splošne pogoje v brajevi pisavi?[/quote]

Niso.
slep_uporabnik
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 07. Jan 2012 07:50
Telefon: Nokia e 52
Dodatni paketi: Simobil Preprosto zame.
Znesek računa: 30,00 evrov.

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a slep_uporabnik »

mackica77 napisal/-a:Ja holden...vsak po svoje...pri meni je še zmeraj delež ljudi,ki so na mobitelu in simobilu cca.70%...največ simobil,nato mobitel....eni so bili na tušu pa zaradi signala kot te zadeve z tem paketom..so šli proč..

Kolega,ki dela za simobil mi je rekel, da naj imam sedaj ta paket in se hejam..in da ko bo kaka dobra ponudba pri simobilu mi po javil,da odmrznem cifro...in bom spet lahko klicala prijatelje neomejeno znotraj omrežja...tako da bom še bolj omejila limit 1500 min...

V meni je vrelo pred prazniki....in od tuhtanja kako in kaj sem imela glavobole...samo sem se pomirila in si rekla,da trenutno ostajam tu...v kolikor pride do boljše ponudbe kje drugje...grem tja,ker pri TM nimam nobene vezave..bom videla,kako bo....Sem pa spremljala ta mesec svoje klice in vam povem,da če se informiraš kot jaz recimo zdaj za službo...ej...to gre urca na dan kot da bi mignil...in tu ni nobenih klicev kolegic in kolegov.....vse sem preusmerila na msn,skype in fb......

Bomo že nekako....obljubljali so res neverjetni paket..ki jim dela izgubo..tako,da jih iz tega vidika razumem....samo to se ve vnaperej,kako in kaj..mar ne..??? ;-)
Mackica77 si reklamirala račun za prejšnji mesec? Jaz sem to storil, in v njem zahteval odpis sorazmernega dela od dneva blokade to je od 16.12.2011 dalje. Nažalost, so mi zelo hitro odgovorili, žal negativno. Ko bi me še tako hitro priklopili, kot so mi odgovorili, pa bi bilo super! Pritožil sem se na apek in čakam na ugodno rešitev moje reklamacije. Kmalu pa bo razpisana tudi obravnava glede mojega primera. Ljudje se premalo zavedajo a so uradne institucije zato, da se na njih obračamo, sicer bi bile same sebi namen. Si se obrnila na tirs in apek? Tam komaj čakajo, da dobijo še kakšno prijavo na to temo, kot je iz prispevka razvidno, baje da jih 6 že imajo. Tudi kakšna skupinjska tožba, nebi bila odveč še posebej, če bi imeli kaj od tega. To ni pogrevanje juhe, to je aktualna juha, če se mene vpraša. Drugače pa sem za vse info dosegljiv prek zs, facebooka, na skypu nick yugonostalgija oz. na gsm 031235109
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

prej bodo ukinili paket, kot pa odstranili to omejitev. Se mi zdi, da si tega marsikdo ne želi.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a delboy »

Tisti, ki imate možnost in se želite pogovarjati več s prijatelji, kakor vam obstoječi paket omogoča, je smiselno v kolikor uporabljate novejši androidni mobilnik ali pa Iphone, da si omislite aplikacijo

http://www.viber.com/

https://market.android.com/details?id=c ... i52b2lwIl0.

Vi in vaš prijatelj. Sama aplikacija za klice uporablja prenos podatkov, računite cca 1 minuta pogovora je približno cca 0,5 Mb,b ni potrebno, da je kdo privljen, kakor pri Skaypu ter zvok je bolj kvalitetnejši, pomembno je le, da oba sogovornika imata to aplikacijo in se pogovarjajte, dokler se vam mobilnik ne zažge :biggrin:

Paket vam itak definitivno omogoče ne omejeno porabo prenosa podatkov znotraj TMB omrežja, hitrost pa prav tako ni toliko pomembna, vsaj jaz nisem ugotovil, da bi bila to ovira.

Sam jo konkretno uporabljam za komunikacijo s tujino ali pa če se sam tam nahajam z uporabo Wi-Fi točk, ko kličeš ti kaže točno tel.št. klicatelja :thumbs:

Lp.
holden
Novinec
Novinec
Prispevkov: 43
Pridružen: 09. Jan 2012 00:41
Telefon: LG Optimus L4 II
Znesek računa: 17,99

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a holden »

mackica77 napisal/-a:Ja holden...vsak po svoje...pri meni je še zmeraj delež ljudi,ki so na mobitelu in simobilu cca.70%...največ simobil,nato mobitel....eni so bili na tušu pa zaradi signala kot te zadeve z tem paketom..so šli proč..

Kolega,ki dela za simobil mi je rekel, da naj imam sedaj ta paket in se hejam..in da ko bo kaka dobra ponudba pri simobilu mi po javil,da odmrznem cifro...in bom spet lahko klicala prijatelje neomejeno znotraj omrežja...tako da bom še bolj omejila limit 1500 min...

V meni je vrelo pred prazniki....in od tuhtanja kako in kaj sem imela glavobole...samo sem se pomirila in si rekla,da trenutno ostajam tu...v kolikor pride do boljše ponudbe kje drugje...grem tja,ker pri TM nimam nobene vezave..bom videla,kako bo....Sem pa spremljala ta mesec svoje klice in vam povem,da če se informiraš kot jaz recimo zdaj za službo...ej...to gre urca na dan kot da bi mignil...in tu ni nobenih klicev kolegic in kolegov.....vse sem preusmerila na msn,skype in fb......

Bomo že nekako....obljubljali so res neverjetni paket..ki jim dela izgubo..tako,da jih iz tega vidika razumem....samo to se ve vnaperej,kako in kaj..mar ne..??? ;-)
99% ljudi v mojem imeniku je na drugih omrežjih. Če sem natančen, na tušmobilu je samo moja mama, za katero sem kupil predplačniško kartico in jo dal v en star telefon da jo lahko nemoteno kličem.
Slika
slep_uporabnik
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 07. Jan 2012 07:50
Telefon: Nokia e 52
Dodatni paketi: Simobil Preprosto zame.
Znesek računa: 30,00 evrov.

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a slep_uporabnik »

SvetIdej napisal/-a:prej bodo ukinili paket, kot pa odstranili to omejitev. Se mi zdi, da si tega marsikdo ne želi.
Misliš na omejitev blokade, ko uporabnik doseže določeno število minut? Tudi jaz imam mislim da celo dve številki dveh uporabnikov ki imata Tušmobil. Vsi ostali, so vglavnem na Mobitelu. Nekja, pa jih je tudi na Simobilu.
mackica77
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Dec 2011 21:26

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a mackica77 »

krepki napisal/-a:Meni ni mar koga ti kličeš očitno je pa mar tušmobilu.
pol pa prosim....se vzdrži....
slep_uporabnik
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 07. Jan 2012 07:50
Telefon: Nokia e 52
Dodatni paketi: Simobil Preprosto zame.
Znesek računa: 30,00 evrov.

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a slep_uporabnik »

Pozdravljeni vsi. Danes, sem dobil opomin od Tušmobila, za račun za mesec december. Naj nikar ne mislijo, da ga bom plačal, in da me bodo s temi opomini kaj prestrašili. Postopek pred apekom, še ni zaključen. Dokler pa se ne zaključi, pa tudi oni ne morejo iti v izterjavo. Prosil sem za sorazmerno oprostitev plačila glede na to, da so me izklopili že 16.12.2011, pa so mi reklamacijski zahtevek zavrnili. Poleg tega, sem se pritožil tudi na zvezo potrošnikov Slovenije. Od nnjih, sem dobil naslednji odgovor:

Spoštovani, zahvaljujemo se vam za interes po včlanitvi v naše društvo.

V zvezi s primerom, ki ga opisujete, pa vam pojasnjujemo, da je pritožbeni
postopek zoper ravnanje operaterja zakonsko predpisan. Zato boste morali v
roku 15 dni od prejema odgovora operaterja na Agencijo za pošto in
elektronske komunikacije vložiti pritožbo. Če tega ne boste storili, se bo
v vašem konkretnem primeru lahko štelo, da se z odgovorom operaterja
strinjate.

Po prejemu vašega dopisa smo po poizvedbah prejeli pojasnilo, da sta tako
Agencija za pošto in elektronske komunikacije kot Tržni inšpektorat RS
primer že vzela v obravnavo v skladu s svojimi pristojnostmi. Ker drugih
pritožb od potrošnikov nismo prejeli, ocenjujemo, da razloga za naše
posredovanje ta hip ni. Dodali bi še, da skupinskih tožb naš sodni sistem
trenutno še ne omogoča.

Lepo vas pozdravljamo!

Tea Žnidaršič
Svetovalna pisarna

Zveza potrošnikov Slovenije

Skratka, dobiti bi morali prijavo vseh tistih, kateri ste bili v mesecu decembru odklopljeni, pa bi pod drobnogled primer v zvezi z paketom free 40, vzeli tudi oni. Zakon o elektronskih komunikacijah v svojem 74 členu, predvideva tudi sankcije zoper takšno ravnanje operaterja s strani potrošniške ogranizacije, kar pa Zveza potrošnikov slovenije, nedvomno je. Edino kar je potrebno je to, da moraš pred vloženo prijavo biti njen član. Članarina pa tudi ni tako draga, da se je nebi dalo plačati. Tako da pozivam vse tiste ki želite kaj doseči, da se včlanite v Zvezo potrošnikov Slovenije, da podate prijavo zoper operaterja, pa se bo mogoče kaj premaknilo naprej. Pozdrav vsem.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a delboy »

holden napisal/-a:
99% ljudi v mojem imeniku je na drugih omrežjih. Če sem natančen, na tušmobilu je samo moja mama, za katero sem kupil predplačniško kartico in jo dal v en star telefon da jo lahko nemoteno kličem.
Mar bi ji naredil Tušmobil paket BREZ ter jo povezal v skupino prijateljev, ona ko tebe kliče ter ostale tri v skupini kliče brezplačno, na razpolago za ta namen ima 250 minut i ti pravtako bi njeno cifro klical brezplačno, prav tako imaš še dodatno 250 minut razpoložljivih :thumbs:


Lp.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a delboy »

@slep_uporabnik

Svetujem ti, da pravočasno poravnaš račun, katerega si prejel, ker račun si prejel za storitve, katere si uporabljal, pod to se smatra tudi naročilo na paket, vse do trenutka, ko si ga prekinil. Apek ti tukja s svojo odločbo ne bo kaj prida mogel pomagati, še zmeraj ostaja kot rečeno, račun za nazaj.

Po nepotrebnem si delaš dodatne stroške. Vzemi to kot dober nasvet.


Lp.
holden
Novinec
Novinec
Prispevkov: 43
Pridružen: 09. Jan 2012 00:41
Telefon: LG Optimus L4 II
Znesek računa: 17,99

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a holden »

delboy napisal/-a:
holden napisal/-a:
99% ljudi v mojem imeniku je na drugih omrežjih. Če sem natančen, na tušmobilu je samo moja mama, za katero sem kupil predplačniško kartico in jo dal v en star telefon da jo lahko nemoteno kličem.
Mar bi ji naredil Tušmobil paket BREZ ter jo povezal v skupino prijateljev, ona ko tebe kliče ter ostale tri v skupini kliče brezplačno, na razpolago za ta namen ima 250 minut i ti pravtako bi njeno cifro klical brezplačno, prav tako imaš še dodatno 250 minut razpoložljivih :thumbs:


Lp.
Ne ne, nisem mislil da je problem okoli tega. Omenil sem, da mi je ostalo 140 minut od 400 pa imam vse v imeniku na drugih omrežjih.
Slika
slep_uporabnik
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 07. Jan 2012 07:50
Telefon: Nokia e 52
Dodatni paketi: Simobil Preprosto zame.
Znesek računa: 30,00 evrov.

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a slep_uporabnik »

delboy napisal/-a:@slep_uporabnik

Svetujem ti, da pravočasno poravnaš račun, katerega si prejel, ker račun si prejel za storitve, katere si uporabljal, pod to se smatra tudi naročilo na paket, vse do trenutka, ko si ga prekinil. Apek ti tukja s svojo odločbo ne bo kaj prida mogel pomagati, še zmeraj ostaja kot rečeno, račun za nazaj.

Po nepotrebnem si delaš dodatne stroške. Vzemi to kot dober nasvet.


Lp.
Hvala za nasvet, vendar se ne strinjam v celoti s tabo. Storitve so mi bile onemogočene 16.12.2011, vse do 31.12.2011, kar je 15 dni. Mislim, da sem upravičen vsaj do odpisa teh 15-tih dni, in plačila sorazmernega deleža, kolikor sem storitve dejansko lahko uporabljal. Saj ne gre za 30 evrov, gre za princip. Lahko mi še 100 opominov pošljejo, ne mislim ga plačat niti pod razno, in naj oni slučajno ne mislijo, da si bom premislil. Sam nimam zaposlitve, nimam dohodkov, in nimam nobenega premoženja, socialnih prejemkov mi pa ne smejo vzet, pa tudi, če grejo na sodišče, jih ne bodo smeli vzet. Da bi kako zaposlitev dobil, o tem ni govora še ljudje ki nimajo težav z vidom je ne dobijo.
sepek119
Novinec
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 02. Nov 2010 10:56
Telefon: nokia

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a sepek119 »

To tvoje razmišljanje te ne bo pripeljalo daleč, sej najlepše je rečt da ti nekajnisi naredil in da te ne briga in da ne boš plačal. Podpisal si pogodbo, tega se nisi držal in sedaj misliš da ti bodo na Tušmobilu odpuščali zato ker pač maš ti neka svoja pravila oz. vidiš pravila tako kot je tebi prav. Mislim, da so ti že na forumu nekateri rekli da ne boš nič dosegel, delaš si še večjo škodo. Mislim, da so bili postopki s strani TM takšni kot morajo bit in nehaj že trmoglavit in utrujat z nekimi pripombami ki ne peljejo nikamor. Seveda država ti bo pogledala skozi prste zato ker si ti revež in zdej nam more bit vsem nam hudo. Lej, ne igraj se plačaj tisto kar moraš in zadeva zaključena. drugič pa se malo poglej stvari in tudi kaj preberi preden postaneš še bolj pameten!
Odgovori