Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!! 2. del

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

@slep_uporabnik

V prejšnji temi je Admin zapisal preden je zaklenil če želi kdo sporočit kako je rešil zadevo naj mu piše pa bo odklenil..zato res brez potrebe si odpiral novo temo ki bo šla tudi v zaklep..

Če se kdo ne strinja naj piše na ZS :evil:

p.s: vsaka nadaljna odpiranja tem na isto tematiko bo avtomatično zbrisano..
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Na prošnjo uporabnika Slepi uporabnik temo odklepam...

Čim bom videl da se bilo kdo žali ali krega bo šla v zaklep in to trajno.. :jezen:
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a lithium »

Tako kot je rekel Deky, žaljenja ne bomo tolerirari. Tema bo odprta samo, če bo debata konstruktivna.
Administrator neuradnega foruma
slep_uporabnik
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 07. Jan 2012 07:50
Telefon: Nokia e 52
Dodatni paketi: Simobil Preprosto zame.
Znesek računa: 30,00 evrov.

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!! 2. del

Odgovor Napisal/-a slep_uporabnik »

SvetIdej napisal/-a:Je bilo v Si.mobilovih oglasih vse po 0? pa so bili klici, SMS, MMS, prenos podatkov omejeni in so zaračunavali nad 1001 enotami oziroma 100 MB.

Kot smo povedali 1001krat če ni dovoljene uporabe lahko uporabnik prekliče 5000 minut v druga omrežja pri paketu 40.
A lahko tole malo bolj podrobno razložiš kaj to pomeni prekliče 5000 minut uporabe v druga omrežja? Da lahko zamenja paket v Brezmejnih x? Kdaj pa se to izvrši v kolikem času je potem paket zamenjan? Nekdo dobi danes opozorilno sms sporočilo, da mu bodo jutri zaradi kršenja pravil primerne uporabe storitev, blokirali vse odhodne storitve. V kolikem času mu potem zamenjajo paket? Ne vem kdo bi šel iz paketa free 40, v katerem je obljubljeno in bi tako tudi moralo biti vsem omogočeno da bo razmerje vse do konca obdobja vezave trajalo pod enakimi pogoji, kot je bilo sklenjeno.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a enpir »

skrajni rok za zamenjavo je 3 delovne dni, vendar je ponavadi urejeno že isti dan
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!! 2. del

Odgovor Napisal/-a delboy »

slep_uporabnik napisal/-a:
SvetIdej napisal/-a:Je bilo v Si.mobilovih oglasih vse po 0? pa so bili klici, SMS, MMS, prenos podatkov omejeni in so zaračunavali nad 1001 enotami oziroma 100 MB.

Kot smo povedali 1001krat če ni dovoljene uporabe lahko uporabnik prekliče 5000 minut v druga omrežja pri paketu 40.
A lahko tole malo bolj podrobno razložiš kaj to pomeni prekliče 5000 minut uporabe v druga omrežja? Da lahko zamenja paket v Brezmejnih x? Kdaj pa se to izvrši v kolikem času je potem paket zamenjan? Nekdo dobi danes opozorilno sms sporočilo, da mu bodo jutri zaradi kršenja pravil primerne uporabe storitev, blokirali vse odhodne storitve. V kolikem času mu potem zamenjajo paket? Ne vem kdo bi šel iz paketa free 40, v katerem je obljubljeno in bi tako tudi moralo biti vsem omogočeno da bo razmerje vse do konca obdobja vezave trajalo pod enakimi pogoji, kot je bilo sklenjeno.

Obljubljeno je bilo neomejeno Free 40 to vse drži, prav tako drži, da se bo za klice v duga omrežja upoštevalo primerna uporaba, kakor se spomem je bilo vsem prodajalcem jasno povedano, da se ob sklenitvi tega paketa to uporabnikom tudi pove oz. seznani, prav tako pa tudi napisano. Zaradi boljše transparentnosti se je prvotna razlaga drobnega tiska sedaj še bolj zdefinirala.

Če se malo bolje pogleda paket, je definitvno več kot tri četrt storitev v paketu Free40 neomejeno, zato tudi še naprej opravičuje to ime :diploma:

Meni je žal, da se niste mogli zmeniti, ampak ok, če meniš, da bo drugam bolje, bomo spoštovali tvojo odločitev, vsak ve, kaj je za njega najboljša izbira ter pričakujemo poročanje, kakšna bo kaj uporabniška izkušnja na drugi strani :greensmart: :thumbs:


Lp.
slep_uporabnik
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 07. Jan 2012 07:50
Telefon: Nokia e 52
Dodatni paketi: Simobil Preprosto zame.
Znesek računa: 30,00 evrov.

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a slep_uporabnik »

Tudi meni je žal, da je do tega prišlo. Ampak drugače, se ni dalo, ker nihče ni hotel z mano komunicirat. Če bi mi prodajalka na Tušmobilovem centru na viču povedala za te omejitve, se verjetno nebi odločil za ta paket, ali pa nebi toliko klical ker bi vedel, da paket ni neomejen. Čeprav, ostane oglaševanje še vedno problematično. Še vedno, pa me od paketa free 40 pride ceneje kombinacija dveh številk, pri dveh operaterjih, pri katerih imam skupno za malo večji znesek okrog 32 evrov več minut, kot sem jih imel tu. V mislih imam Mobitelov penzion paket, z vklopljenimi večernimi in vikend pogovori, ter Simobilov paket Preprosto zame. Glede na to da kličem po večini ene in iste številke, ki so v mobitelovem omrežju. Mislim, da glede tega ne bo problema. Zaveden sem bil ravno zato ker sem sklenil naročniško razmerje z namenom, da bom uporabljal telefonske storitve neomejeno za ceno, kakršna je bila dogovorjena v pogodbi. Ampak smo pa že bližje glavnemu problemu. To je obveščenost prodajalcev. Če se je to res že vedelo septembra zakaj niso prodajalci tega ljudem povedali? Kdo je odgovoren za tako situacijo, saj nisem edini primer, ki se mu je to zgodilo? Meni so na Tušmobilovem centru konec decembra rekli, da tudi oni prvič slišijo za te omejitve in za nove splošne pogoje. Res pa je, da so obvestilo objavili na njihovi spletni strani 10.12.2011. Da o komunikaciji na klicnem centru, sploh ne zgubljam besed. Naj mi enkrat povejo, za kaj so pristojni ker za kaj niso, so mi že povedali.
desyncx
Znanec
Znanec
Prispevkov: 114
Pridružen: 02. Jan 2010 10:12
Telefon: Google nexus 6
Kraj: Celje

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!! 2. del

Odgovor Napisal/-a desyncx »

enpir napisal/-a:
a ko greš kupt KIO in piše da maš 7 let garancije, tud na plakatih ne piše, da moraš 7 let furat na uradni servis, temveč to piše v samih pogojih... Žal je danes povsod tako, da so posebnosti v posebnih/splošnih pogojih katere imaš pravico/dolžnost prebrati, da se ne počutiš potem "nategnjenega"... Se pa strinjam, drobnega tiska je danes 100x preveč...
Vem iz lastnih izkušenj, ko sem pred meseci kupil KIO, pa so mi točno pogoje povedali za to 7 letno garancijo, kar sem bil presenečen, da mi je to prodajalec brez vsakih vprašanj sam predstavil. Je velika razlika, če te z tem seznanijo, kot pa da nebi vedel in bi mi čez 4 leta crknil avto, pa mi nebi garancija veljala. In vse skupaj tudi piše v servisni knjižici popolnoma razumljivo, da si lahko vsak pismen človek to raztolmači.
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!! 2. del

Odgovor Napisal/-a Rocky »

desyncx napisal/-a:
enpir napisal/-a:
a ko greš kupt KIO in piše da maš 7 let garancije, tud na plakatih ne piše, da moraš 7 let furat na uradni servis, temveč to piše v samih pogojih... Žal je danes povsod tako, da so posebnosti v posebnih/splošnih pogojih katere imaš pravico/dolžnost prebrati, da se ne počutiš potem "nategnjenega"... Se pa strinjam, drobnega tiska je danes 100x preveč...
Vem iz lastnih izkušenj, ko sem pred meseci kupil KIO, pa so mi točno pogoje povedali za to 7 letno garancijo, kar sem bil presenečen, da mi je to prodajalec brez vsakih vprašanj sam predstavil. Je velika razlika, če te z tem seznanijo, kot pa da nebi vedel in bi mi čez 4 leta crknil avto, pa mi nebi garancija veljala. In vse skupaj tudi piše v servisni knjižici popolnoma razumljivo, da si lahko vsak pismen človek to raztolmači.
No pri KIA avtomobilih in 7 letni garanciji je tako, da NE rabiš vozit na uradni servis, ampak deli kateri se menjajo oz. namestijo morajo biti originalni. Ob uveljavljanju garancije moraš priložit račune in listine o vseh delih.

;)
Slika
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!! 2. del

Odgovor Napisal/-a Safre »

slep_uporabnik napisal/-a:
enpir napisal/-a:
kruljavcev napisal/-a:Gledal sem oddajo in te 100% podpiram. Oba sogovornika sta jasno povedala, da imaš prav ti in ne Tušmobil, mojster s Tušmobila pa ni uspel prepričati nikogar.
tlele si ga pa mim useku, še en preglej sam posnetek in boš videl, da oba sogovornika sploh ne vesta da obstajajo posebni pogoji že od samega začetka in da so že od samega začetka na voljo na spletni stran... v druge detajle se ne bom spuščal... slep_uporabnik: imel si možnost spremembe paketa ki bi odstranila deblokado, bil si izklopljen glede na posebne pogoje free paketov, bil si še vedno dosegljiv za dohodne storitve, kar pomeni da bi lahko še vedno komuniciral s tvojimi prijatelji, bi te pa tokrat za razliko oni poklicali...

V prispeku sem zasledil, da si na S! paketu kjer imaš 999 minut klicev v ostala omrežja, ti bo zadosti glede na tvojo intenzivnost klicev? Omenjaš, da imaš nizek mesečni prispevek, kako boš kril presežek minut, če si že sedaj do polovice meseca presegel 1500minut?
Kdo pa mi je tako možnost menjave paketa in zagotovila da bom takoj ob menjavi prikklopljen dal, mogoče ti? A si ti dal takšno direktivo? Verjetno si tam zaposlen? Ne govori stvari, ki niso resnične. Nihče mi ni rekel če spremenim paket, da bom v eni uri vklopljen niti ne vem, zakaj bi delal uslugo Tušmobilu da bi s spremembo paketa zaslužili več, če pa bi lahko, če bi bil Tušmobil pošten, čisto normalno uporabljal paket, katerega so ga pred sklenitvijo naročniškega razmerja oglaševali kot neomejenega! Na posebne pogoje me ob sklenitvi naročniškega razmerja niso opozorili, niti ti takrat še niso bili v veljavi. Oni pa, so jih začeli izvajat pribljižno mesec dni prej, še preden so ti stopili v veljavo. Prav tako, pa mi jih niso dali za prebrat v brajevi pisavi, kar lahko glede na dejstvo da sem slep smatram, da z njimi nisem bil seznanjen. Nasplošno, imajo pri Tušmobilu res čuden postopek sklepanja naročniškega razmerja. Najprej ti dajo za podpisat pogodbo, in ti šele potem dajo za prebrat splošne pogoje, kar se je že marsikomu zgodilo. Namesto, da bi bilo ravno obratno . Najprej bi ti morali dat splošne pogoje za prebrat, in šele potem v kolikor bi se strinjal z njimi, še pogodbo za podpisat! Meni, pa še teh niso dali. Za dohodne storitve sem bil res dosegljiv. Ampak to mi ni dosti pomagalo, saj na novoletne sms-e, nisem mogel odgovorit. povej mi kdo od mojih prijateljev bi bil tako neumen, da me bo klical iz mobitela ali Simobila in plačeval veliko dražje, če ga lahko pokličem jaz, ki imam v osnovi neomejeno? Vesel sem, da sem šel h konkurenci, ker si tak operater kot je Tušmobil s svojim nonšalantnim vzvišenim odnosom, mojega zaupanja ne zasluži! Pa mislim, da se po večini z mano strinjajo tudi drugi uporabniki. Če mi ne bo zadosti 999 minut, bom sklenil pri mobitelu še Penzion paket, z dodatnimi vključenimi večernimi in vikend pogovori, in bom za 12 evrov dobil 5000 minut od tega 3000 v Mobitelovo 1000 v stacionarno, in 1000 pri Simobilu v katerokoli omrežje. Tako bom plačeval le dva evra več, kot bi jih plačeval, če bi ostal pri Tušmobilu na paketu free 40, saj bom za 32 evrov na mesec, imel kar 5000 minut pogovora, katerih bom lahko različno razporedil. Kot zanimivost, je to še vedno ceneje, kot pa paket free 40 brez popusta ob predpostavki, da kličem po večini uporabnike, ki niso na Tušmobilovem omrežju. Kje je tukaj transparentnost in konkurenčnost? Če bi bil Tušmobil res tako transparenten in konkurenčen, bi mi moral ponuditi boljšo ponudbo od te, za nižjo ceno, in z možnostjo klicanja na druga omrežja v enakem obsegu, kot mi to možnost zagotavlja Mobitel z vključenimi večernimi in vikend pogovori, v katerih imam kar 3000 minut v mobitelovo, in 1000 minut v stacionarno omrežje.
Prav tako, pa mi jih niso dali za prebrat v brajevi pisavi, kar lahko glede na dejstvo da sem slep smatram, da z njimi nisem bil seznanjen.
Ne želim pogrevati teme v kateri je bilo mnogo tega napisano v jezi in zaradi občutka nemoči, zanima me samo ali so ti dali pri Simobilu in Mobitelu splošne pogoje v brajevi pisavi?
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a delboy »

slep_uporabnik napisal/-a:Ampak smo pa že bližje glavnemu problemu. To je obveščenost prodajalcev. Če se je to res že vedelo septembra zakaj niso prodajalci tega ljudem povedali? Kdo je odgovoren za tako situacijo, saj nisem edini primer, ki se mu je to zgodilo? Meni so na Tušmobilovem centru konec decembra rekli, da tudi oni prvič slišijo za te omejitve in za nove splošne pogoje. Res pa je, da so obvestilo objavili na njihovi spletni strani 10.12.2011. Da o komunikaciji na klicnem centru, sploh ne zgubljam besed. Naj mi enkrat povejo, za kaj so pristojni ker za kaj niso, so mi že povedali.

Kot sem že v prejšnjem postu napisal, prodajalci so imeli točna navodila, da je potrebno stranke seznanjati s pogoji, res pa je tudi, da je včasih to tudi stvar posameznika ali se spozabi ali pa ni točno razumel navodil, zato je zaželeno najprej vedno povprašati po splošnih pogojih in si jih prebrati, vse ne razumljivo pa vprašati, to velja pri sklepanju vseh pogodb, tako za mobilno telefonijo, kakor tudi za zavarovanje ipd. Dobra vera nekaj pomeni, prav tako pa verjamem, da je tudi prodajalec v dobri veri predlagal dotični paket. Kar se tiče komunikacije v klicnem centu med agentom in stranko pa se zadeva beleži ter preverja in nadzira, vendar ko posamezen agent obravnava po par tisoč klicev skozi mesec, jih je težko vse na en krat nadzirati, tako da tudi tukaj je stvar posameznika, vse do trenutka, ko se ga lahko preveri, če je ravnal prav.



Lp.
mackica77
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Dec 2011 21:26

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a mackica77 »

Pozdravljeni,

dolgo sem vam nisem javila...pa ne zato,ker bi bila del konkurence..temveč zato,ker so mi s 1.1.2012 sprostili odhodne storitve in takoj po novem letu sem poklicala klicni center,kjer sem jih povprašala,kako pa lahko sedaj preverjam svojo porabo...odgovorili so mi, da lahko preverim direkt pri njih za dan nazaj...in da se trudijo urediti tudi sprotno porabo na moj tušmobil...OK...Ker še zmeraj uporabljam gsm in kličem veliko na stacionarne številke...če je katera v telemachu,pokličem iz stacionarnega telefona..drugače iz gsm...malo se je bilo potrebno znajti....prav tako pa so me po preteku 500 minut obvestili z kratkim sms-jem...tako da... :-)

Dolgo sem tehtala kaj narediti...in sem se odločila,da glede na moje potrebe in klicanje,mi ta paket še zmeraj ustreza,čeprav teh pogojev nisem podpisala,ki so v veljavi sedaj in niti ne nameravam pogrevati stare župe..prav tako,naj nikogar ne briga,kako lahko nekdo porabi 25 ur mesečno,ker mene tudi ne zanima,zakaj so eni Slovenčki take ovčke...ker ni moja stvar...OK??!!!!....Tako,da lepo prosim, da se v prihodnje vzdržite komentarjev, zakaj tako visoka poraba...zakaj se po gsm pogovarjamo eno uro na dan...ker to ni nikogaršnja zadeva...!!!!!!!

Dokler bo zadeva pri tušu tako funkcionirala kot funkcionira sedaj, bom ostala tukaj...čeprav že razmišljam in čakam na nove ponudbe pri drugem operaterju, pri katerem imam številko v mirovanju....ker sem v tem času ostala brez zaposlitve...mi spremba paketa v brezmejnih x predstavlja dodatni strošek, ki si ga ne morem privoščiti...ko pa se bodo zadeve znormalizirale..pa si bom vključila številko nazaj in tisti moji prijatelji,kateri so sedaj zajeti v teh 1500 minut....jih bom kasneje klicala zastonj....in bom tako še manj porabljala ta limit 1500 min...sedaj pač pazim,kam kličem..koliko kličem...in malo se znajdem....

Sicer pa je v prispevku na rtv slo bilo čisto se jasno povedano....tako da...bomo počakali na končno razsodbo.... :-) Kot sem že omenila,pogrevati staro župco nima smisla...vsak se odloča po svoji vesti,..potrebah....jaz sem zaenkrat še tukaj..v kolikor ne zasledim boljše ponudbe....ker sam občutek,da pa moraš hitro opraviti klic...da ja ne boš kje blokiran....je malo neprijetno..ampak...trenutno je tako kot je...Edina sreča,da so nam omogočili sprotno preverjanje preko klicnega centra...JUHU :hurra:
Zadnjič spremenil mackica77, dne 25. Jan 2012 13:49, skupaj popravljeno 2 krat.
holden
Novinec
Novinec
Prispevkov: 43
Pridružen: 09. Jan 2012 00:41
Telefon: LG Optimus L4 II
Znesek računa: 17,99

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a holden »

Se strinjam načeloma da če je reklamirano kot neomejeno bi neomejeno moralo bit.


Ampak js sm porabil do sedaj (pa smo pred koncem meseca) 260 minut. 140 jih še imam na voljo. Pa ni da šparam :)
Slika
mackica77
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Dec 2011 21:26

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a mackica77 »

Ja holden...vsak po svoje...pri meni je še zmeraj delež ljudi,ki so na mobitelu in simobilu cca.70%...največ simobil,nato mobitel....eni so bili na tušu pa zaradi signala kot te zadeve z tem paketom..so šli proč..

Kolega,ki dela za simobil mi je rekel, da naj imam sedaj ta paket in se hejam..in da ko bo kaka dobra ponudba pri simobilu mi po javil,da odmrznem cifro...in bom spet lahko klicala prijatelje neomejeno znotraj omrežja...tako da bom še bolj omejila limit 1500 min...

V meni je vrelo pred prazniki....in od tuhtanja kako in kaj sem imela glavobole...samo sem se pomirila in si rekla,da trenutno ostajam tu...v kolikor pride do boljše ponudbe kje drugje...grem tja,ker pri TM nimam nobene vezave..bom videla,kako bo....Sem pa spremljala ta mesec svoje klice in vam povem,da če se informiraš kot jaz recimo zdaj za službo...ej...to gre urca na dan kot da bi mignil...in tu ni nobenih klicev kolegic in kolegov.....vse sem preusmerila na msn,skype in fb......

Bomo že nekako....obljubljali so res neverjetni paket..ki jim dela izgubo..tako,da jih iz tega vidika razumem....samo to se ve vnaperej,kako in kaj..mar ne..??? ;-)
krepki
Znanec
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 06. Okt 2011 17:23
Telefon: Samsung Galaxy S Adv
Dodatni paketi: Brezmejni multipaket

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a krepki »

Vidiš sedaj si sama priznala,da telefon uporabljaš za komercialne potrebe,vsi pa jokate kako kličete samo prijatelje itd in v takih zadevah mora obstajat ena meja,koliko plačaš naročnine in koliko ti zaslužiš z klicanjem.
če se informiraš kot jaz recimo zdaj za službo...ej...to gre urca na dan kot da bi mignil...in tu ni nobenih klicev kolegic in kolegov.....vse sem preusmerila na msn,skype in fb......
Odgovori