Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
Gizoman
Novinec
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 26. Nov 2011 12:02

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a Gizoman »

Welcome to capitalism in Slovenia! Ne boste rešili zadeve med sabo in to je to. Ste že malo tečni :jezik:
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a delboy »

kruljavcev napisal/-a:Mislim, da je rešitev v zakonodaji. Če se jaz zavežem, da bom dve leti naročnik, na se tudi ponudnik zaveže, da dve leti ne bo spreminjal pogojev. To bi bilo pošteno.

Ne pošteno, ampak pravilno.

Deky mal si bom sposodil temo in podal moje neko splošno prepričanje :biggrin:

Živimo v časih, ko je treba prav poštenje in moralo u zakoniti s točno definicijo, kaj to je. Mislim, da mi ni potrebno razlagati zakaj. Drugače v SLO enosatvno ne moremo več funkcionirati. Razumem tiste, ki se sklicujejo na kapitalizem in v večji meri ga tudi sam podpiram, vendar ne kapitalizem 19 st., ampak vsaj tistega iz 20 st., če ne novejšega. In sem izrecno proti, kakršnemu koli vpeljevanju vzorcev preteklih stoletij, ko se je izkoriščalo, manipuliralo, zaničevalo in podcenjevalo v 21st.


Lp.
slep_uporabnik
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 07. Jan 2012 07:50
Telefon: Nokia e 52
Dodatni paketi: Simobil Preprosto zame.
Znesek računa: 30,00 evrov.

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a slep_uporabnik »

enpir napisal/-a:
slep_uporabnik napisal/-a:
enpir napisal/-a:razumem tvoj položaj (čeprav nism na istem vem o čem govoriš), pa vendar si v tem primeru potem takem zelo naiven človek, da greš podpisati nekaj kar ne moreš prebrati sam ali ne zaprosiš nekoga da ti prebere, tega žal ne morem razumeti?
Drži, da bi lahko prosil nekoga, da bi mi pogodbo od črke do pike prebral. Vendar sem upal, da imam opravka s poštenimi ljudmi, glede na to, da imajo za svoj slogan napisano čisti računi! Dolžnost zaposlenega bi bila, da bi me na omejitev ob sklenitvi naročniškega razmerja opozoril. Ker nisem mogel verjeti da se res ponuja neomejeni paket klicev v vsa slovenska omrežja, sem najmanj desetkrat zaposleno v Tušmobilovem prodajnem centru na viču vprašal, če so vsi pogovori res neomejeni. Zatrdila mi je, da nobenih omejitev ni, razen da se plača prenos podatkov, v kolikor gostujem v mobitelovem omrežju niti, da bodo v prihodnosti kadarkoli spreminjali splošne pogoje, kar tudi v sami pogodbi ni nikjer izrectno napisano! Za hec sem jo vprašal če to pomeni, da če lahko 24 ur na dan pogovarjam. Rekla mi je da ja, če se mi bo le dalo! Ko sem imel številko aktivno, sem kot bi že takrat slutil da s tem paketom nekaj ni v redu (ravno iz varnostnih razlogov) na Tušmobilovem klicnem centru najmanj desetkrat ponovno vprašal različne operaterje če je res, da se lahko glede na neomejeni paket free 40, kliče neomejeno. vsi, so mi to informacijo potrdili, in mi nihče ni omenjal nobenih posebnih pogojev, ali omejitev v obliki 1500 minut klicev v druga omrežja. Vse to je preverljivo in tudi dokazljivo v primeru, da Tušmobil res snema in hrani posnetke opravljenih pogovorov v klicnem centru in se ne morejo izgovarjati na to, da tega niso rekli! Kot pa sem že napisal, bi moral Tušmobil tistim, kateri so sklenili naročniško razmerje za paket free 40 še pred uveljavitvijo novih pogojev zagotoviti, da bodo imeli zagotovljene storitve v enakem obsegu, kot so jim bile ob sklenitvi naročniškega razmerja obljubljene. Saj zaposleni niso neposredno krivi. Krivi so tisti, ki so odgovorni za posredovanje takšnih zavajujočih informacij operaterjem, da so naročniki ob sklenitvi naročniškega razmerja za paket free 40, bili zavedeni zaradi zamolčanja podatka o omejitvi ! Čeprav bi operaterji po drugi strani lahko rekli, da imajo taka navodila in nas napotili na nadrejene! Mene ne zanima, kakšno hirearhijo ima Tušmobil. Zame osebno je kriv tisti, ki mi je takšno napačno, zavajujočo informacijo dal! Ob tem pa me na omejitve ni opozoril! Zaradi njih, sem bil 12 dni brez telefona, vključno čez božične in novoletne praznike! Verjamem, da je nastala težava pri komunikaciji. Verjamem pa tudi, da jim ni bilo v interesu, da bi jo rešili, saj za to niso ničesar naredili. Ampak, so me hoteli še takrat ko sem jim povedal, da bom z njimi naročniško razmerje prekinil namerno zavesti, da bi ja zamudil 09.01.2012, in da bi jim moral, če bi številko po tem datumu prenesel k drugemu operaterju, plačati celotno pogodbeno kazen! Zdaj pa recite a to ni nesramnost brez primere, in namerno, zavestno zavajanje? Ali pa so morda takšna navodila nadrejenih, samo, da se obdrži stranko? Ta igra, se mi ne zdi poštena! Samo poglejte kdaj sem pri Tušmobilu prekinil naročniško razmerje 28.12.2011. Od moje druge poslane pritožbe, je pa že zdavnaj minilo osem delovnih dni. A odgovora, še do danes nisem dobil! Toliko o resnosti in transparenstnosti Tušmobila! Da o korektnem poslovnem odnosu, ter odzivu operaterjev na mojo pritožbo v klicnem centru sploh ne govorim! Sami izgovori so jih, da oni za to niso pristojni, da obstaja oddelek za pisno komunikacijo, in da naj počakam na njihov odgovor! Tako na tak način, se je najlažje izogibati odgovornosti!
sepek119
Novinec
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 02. Nov 2010 10:56
Telefon: nokia

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a sepek119 »

Jaz nekaterih ljudi res ne razumem, vsi se tako zelo radi zanašate na reklame. Pa saj vsa podjetja in ostali ki nekaj prodajajo v reklamah na TV in na brošurah vedno oglašujejo da pritegnejo uporabnika, kar je normalno razumljivo. Pomembni so potem splošni pogoji in pa ves tekst ki se nahaja pod glavnim tekstom z malimi črkami. In to je bistvo vsega. In normalno je da vsak tega nikoli ne pogleda in se mu zdi brezveze. Poteza Tušmobila je na ta način razumljiva, da so paket free 40 omejili. Zaradi nekaj takih ki cele dneve visijo na telefonu. Pa ne mi sedaj rečt da se pa to na konkurenci ni zgodilo. tako Simobil kot Mobitel sta tudi če večkrat spreminjala pakete. Tako pač je in kot uporabnik se moraš s tem sprijazniti. Glede na vso branje in pa pogoje ki so na tušmobilovi strani, ocenjam da je tušmobil ravnal pravilno, saj je uporabnike opozoril in so imeli možnosti da zadevo uredijo preden so jim zablokirali oz. sklopili telefon. Tisti, ki pa reče da tega ni vedel pa zavaja. In takšnih je kar nekaj. Tušmobil je postavil nove pogoje paketa free 40 ki se vsaj meni zdi še vedno zelo ugodni in je paket napram konkurenci še vedno najboljši in najcenejši. Če pa tistih nekaj ki jim je 1500min premalo (čeprav ne vem kako lahko pokuriš toliko) pa si lahko izberejo paket brezmejni in pačajo mesečno 59,90€ in lahko govorijo tudi med spanjem. Pa ne bodo imeli več težav. Tako da preden podpisujete karkoli, je potebno prebrati tekst oz. pogodbo od A do Ž. Včasih je to kar dobra ideja.
kruljavcev
Novinec
Novinec
Prispevkov: 42
Pridružen: 15. Jul 2011 12:27
Telefon: HTC Hero

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a kruljavcev »

sepek119 napisal/-a: Če pa tistih nekaj ki jim je 1500min premalo (čeprav ne vem kako lahko pokuriš toliko) pa si lahko izberejo paket brezmejni in pačajo mesečno 59,90€ in lahko govorijo tudi med spanjem. Pa ne bodo imeli več težav. Tako da preden podpisujete karkoli, je potebno prebrati tekst oz. pogodbo od A do Ž. Včasih je to kar dobra ideja.
Točno to ste govorili za paket FREE40. In v splošnih pogojih ni bilo nikjer zapisano, da je omejitev na 1500 minut. Kako naj vem, da se ne bodo čez en mesec spomnili, da je pogovorov preveč in številko odklopili, ker naj bi moja 85 letna babica izkoriščala paket v poslovne namene?
Če ne veš kako se pokuri 50 minut na dan se poizkusi zapreti v bajto brez možnosti izhoda, brez računalnika in stika z ljudmi. Tako zelo hitro mine 1500 minut.
Tukaj je zelo veliko takih, ki zelo očitno, zelo neuradno zagovarjate TM. Zanimivo. Vesel sem, da je šla prijava na ustrezne institucije, da povedo ali so ravnali legalno ali ne. Pa tudi če je legalno, pošteno gotovo ni.
Najbolj zanimivo pa je to, da ste zaradi teh nekaj uporabnikov pripravljeni uničit dobro ime, ki ga je TM gradil lep čas. Ravno ko so potihnile govorice o slabem omrežju in so začeli uporabniki na veliko prestopati na TM ste se ustrelili v koleno najprej z astronomskimi podražitvami aparatov, sedaj pa še z nepoštenostjo do uporabnikov, ki so pripravljeni razmeroma veliko denarja namenit za telefonijo. Očitno bo šlo vse skupaj v maloro. Začelo se je že tako. Škoda, zelo dobro je kazalo.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Pozabljaš povedati če imaš paket Free40 in 2000 odhodnih klicev in nič dohodnih klicev ima Tušmobil izgubo za enega uproabnika 100-200 €/mesec.

Če želiš da Tušmobil propade in zavladata le 2 operaterja (kar se v tem primeru bo zgodilo najmanj 200% podražitev cen mobilne telefonije) potem ti dam prav. Glede na primer TV3 pa noben idiot ne bo k nam v Slovenijo prišel ustanavljati novega 3. operaterja.

Dokler Tušmobil ne bo v vseh primerih posloval pozitivno je najprej treba gledati na to: na poslovanje in da trg ne izgubi še enega igralca. Potem smo ga pa res najebali. Potem boš pa lahko dal za 1500 minut klicev 300 € brez problema :biggrin:

Uporabniki preveč gledate kratkoročno. Treba gledat dolgoročno na stvar. Nevem zakaj Mobitelu in SI.mobilu ne težite, ker imajo dražje pakete pa tudi čez 50.000 € dobička na leto?

Verjemite ne želite si, da na trgu ostaneta le 2 operaterja.
Slika
Slika
kruljavcev
Novinec
Novinec
Prispevkov: 42
Pridružen: 15. Jul 2011 12:27
Telefon: HTC Hero

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a kruljavcev »

Pozabljaš, da si tega paketa nismo izmislili uporabniki ampak TM. Kaj se bo zgodilo je bilo predvidljivo. Privabili ste najbolj nenavadne uporabnike, ki imajo najbolj nenavadne vzorce pogovorov. Napaka je bila storjena na strani TM, ki ni bil sposoben jasno določiti pravil v štartu in je zato deležen kritike. Potem je seveda najlažje odgovornost prenašat na uporabnike, jih javno blatit in iz njih delat čudake in koruptivneže.
Lepo bi povedali, da ste se zaj.... in bi prijazno sporočili vsem uporabnikom paketa, da žal ni več možno zagotavljati neomejene uporabe in zato z januarjem 2012 spreminjate splošne pogoje. Postavite mejo, jo zapišite v reklamne letake in zaračunavajte prekoračitev. Taka je prava in poštena pot. Kar se greste trenutno vodi zgolj navzdol.
In ne, nebi rad, da TM propade, zavedam se stvari, ki jih omenjaš, ampak zagotovo vam pa ne bom plačeval 700 evrov za telefon, ki v prosti prodaji stane 400.
Mislim da preveč kratkoročno gleda TM in ne uporabniki. Ko me boste enkrat pognali čez prag me ne bo več nazaj. Verjamem, da ne bom edini.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Jaz sem že 4 leta Tušev uporabnik in vedno kupujem telefone v prosti prodaji. In vedno jemljem 25% popust.

Že pred podražitvijo se je dobilo na prostem trgu tudi za 200 € cenejše telefone kot pri mobilnih operaterjih. Nekaj namigov:
http://www.svetidej.com/informacije/mob ... ovine.html

Že pred 5imi leti se ni splačalo vezati pri operaterju za telefon. Ampak seveda to nihče ne ve ker se ne pozanimajo.

Pred 2 leti sem kupil mobilni UMTS router v mobitelovu E-trgovini ter Nokio N97 pri Mobisvetu. Za Nokio N97 sem dal pri Mobisvetu toliko kot pa če bi se vezal pri operaterju + plačati še enako ceno. Pri mobilnem internetu sem se tudi vezal s 25% popustom ter dobil poceni router na m@ e-trgovini.

Plačaš toliko kot se pozanimaš ter prebereš drobni tisk. Mnogi ljudje pridejo v poslovalnico pa pravijo kateri paket je najboljši zame? Pa se niti ne pozanimajo kaj vzamejo. že veliko takih osebkov sem videl.

Pri Paketu Free40 se ne spreminjajo pogoji porabe, ampak dodana le jasna definicija. Kolikokrat bo treba še to povedati? Če bi bral sem imel na mojem portalu že od septembra napisano:
Pri paketih Free veljajo zakupljene količine (klici, SMS in MMS) na Tušmobil omrežju ter Mobitelovem roamingu. Zakupljene količine za prenos podatkov veljajo le na Tušmobilovem omrežju. SMS sporočila poslana v tujino se ne odštevajo iz zakupljenih enot (telefonske številke, ki se ne začnejo s +386). Pri neomejenih količinah pri klicih velja pravilo primerne uporabe. Operater ob preseganju 1500 minut v druga omrežja preveri če gre za nedovoljeno uporabo paketa - mogočo uporabo v komercialne namene. Če gre za nedovoljeno uporabo lahko operater blokira številko.
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a enpir »

amen na zadnji del posta ;D
kruljavcev
Novinec
Novinec
Prispevkov: 42
Pridružen: 15. Jul 2011 12:27
Telefon: HTC Hero

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a kruljavcev »

Tukaj si pa že na tankem ledu. Kaj pomeni nedovoljena uporaba? Kaj pomenijo komercialni nameni? Slepega uporabnika so odklopili. Zakaj? Kaj je prodajal? In ja, splošni pogoji so se spremenili. Zdaj je v njih precizirana številka, ki je prej ni bilo. Zdaj se nekdo lahko odloča na podlagi dejstev, prej nam to ni bilo omogočeno. Podatkov in mnenj, ki jih objavljajo spletne strani, za katere še nikoli nisem slišal pa res ne upoštevam pred nakupom. Meni je bilo vsaj 20 krat rečeno da omejitve ni. Omenjeni člen o nedovoljeni komercialni uporabi sem našel, ampak ker moja babica paketa ne zlorablja v komercialne namene sem bil bedak prepričan, da ji izklop ne grozi v nobenem primeru.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

evo sem dodal malo spremenjeno definicijo:
Pri paketih Free veljajo zakupljene količine (klici, SMS in MMS) na Tušmobil omrežju ter Mobitelovem roamingu. Zakupljene količine za prenos podatkov veljajo le na Tušmobilovem omrežju. SMS sporočila poslana v tujino se ne odštevajo iz zakupljenih enot (telefonske številke, ki se ne začnejo s +386). Pri neomejenih količinah pri klicih velja pravilo primerne uporabe. Operater ob preseganju 1500 minut v druga omrežja preveri če gre za nedovoljeno uporabo paketa - mogočo uporabo v komercialne namene (velika količina odhodnih klicev, majhna količina dohodnih klicev). Če gre za nedovoljeno uporabo lahko operater blokira odhodne klice.
Pri Si.mobilovih klicih "neomejeno" v domačem omrežju imajo uradno definirano takole:
Storitev brez omejitve količine v Si.mobilovo omrežje je namenjena običajni uporabi v Si.mobilovem omrežju. Uporaba storitev, ki bi kakorkoli škodovala Si.mobilovem omrežju, ni dovoljena (npr. namerna preobremenitev omrežja, onemogočanje normalne uporabe omrežja drugim uporabnikom, itd.). Prav tako ni dovoljena uporaba v komercialne namene ali preprodaja storitev tretjim osebam ter uporaba s sistemi za samodejno opravljanje klicev. V primeru, da Si.mobil oceni, da je naročnikova uporaba storitev v nasprotju s pogoji uporabe storitev, si pridržujemo pravico naročnika opozoriti in/ali omejiti skladno s Splošnimi pogoji za izvajanje elektronskih komunikacijskih storitev družbe Si.mobil d. d.
Oni nimajo nikakršnih minut opisanih. Kar verjetno interno imajo tudi določeno.
Slika
matek567
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 01. Nov 2010 11:11
Telefon: nokia

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a matek567 »

Se strinjam z napisanim, da je za nas uporabnike zelo dobro da je Tušmobil zrasel v takšnega operaterja kot je in da je zelo dejaven na našem trgu. Predstavljajte si kaj bi bilo če ga ne bi bilo? Kakšne bi bile cene pri konkurenci? Ne pozabiti še dejstva da je bil Tušmobil prvi ki j začel ponujate telefone po 1€, začel s temi raznimi ugodnimi paketi in da je vsemu temu morala konkurenca slediti in ravno zaradi tega so se cene mobilnih storitev v Sloveniji znižale. Pri paketu free 40 je prišlo do nesporazuma oz. do nekaga odstopanja katerga so morali na Tušmobilu spremeniti in sedaj je jasna definicija vsega tega in ja generalno gledano so paketi še vedno dosti bolj konkurenčni kot pa drugje. Saj tudi na portali tarife.si lahko sami pogledate in vidite da je temu dejansko tako.
zabec7
Novinec
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 20. Dec 2011 09:26

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a zabec7 »

Pri breznejnih X je tudi omejitev na 1500min. Ti pa ne blokirajo odhodnih klicev, pac placas po tarifi.
kruljavcev
Novinec
Novinec
Prispevkov: 42
Pridružen: 15. Jul 2011 12:27
Telefon: HTC Hero

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a kruljavcev »

SvetIdej napisal/-a:evo sem dodal malo spremenjeno definicijo
A to jim kar ti spreminjaš? :greensmart:
slep_uporabnik
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 07. Jan 2012 07:50
Telefon: Nokia e 52
Dodatni paketi: Simobil Preprosto zame.
Znesek računa: 30,00 evrov.

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a slep_uporabnik »

kruljavcev napisal/-a:Tukaj si pa že na tankem ledu. Kaj pomeni nedovoljena uporaba? Kaj pomenijo komercialni nameni? Slepega uporabnika so odklopili. Zakaj? Kaj je prodajal? In ja, splošni pogoji so se spremenili. Zdaj je v njih precizirana številka, ki je prej ni bilo. Zdaj se nekdo lahko odloča na podlagi dejstev, prej nam to ni bilo omogočeno. Podatkov in mnenj, ki jih objavljajo spletne strani, za katere še nikoli nisem slišal pa res ne upoštevam pred nakupom. Meni je bilo vsaj 20 krat rečeno da omejitve ni. Omenjeni člen o nedovoljeni komercialni uporabi sem našel, ampak ker moja babica paketa ne zlorablja v komercialne namene sem bil bedak prepričan, da ji izklop ne grozi v nobenem primeru.
Mene pa zanima na kakšni podlagi Tušmobil ocenjuje, da nekdo uporablja številko v komercialne namene? Nebi se čudil če bi zvedeli, da so tudi pogovorom prisluškovali, ali pa je to zgolj na podlagi število minut, oziroma števil, ki jih določen uporabnik opravvi? Tale "neomejeno" z omejitvijo je tako, kot če bi jaz nekomu javno obljubil, da mu bom dal 100 evrov. Potem bi mu pa rekel, da sem mu jih samo posodil.

Block quote start
Pri paketih Free veljajo zakupljene količine (klici, SMS in MMS) na Tušmobil omrežju ter Mobitelovem roamingu. Zakupljene količine za prenos podatkov veljajo le na Tušmobilovem omrežju. SMS sporočila poslana v tujino se ne odštevajo iz zakupljenih enot (telefonske številke, ki se ne začnejo s +386). Pri neomejenih količinah pri klicih velja pravilo primerne uporabe. Operater ob preseganju 1500 minut v druga omrežja preveri če gre za nedovoljeno uporabo paketa - mogočo uporabo v komercialne namene. Če gre za nedovoljeno uporabo lahko operater blokira številko.
Block quote end
To ni moj problem ampak problem tistih, ki so mi prodali tak paket, in me na to ob sklepanju naročniškega razmerja niso opozorili. Zdaj pa naj še odgovarjajo za to. Aha, pravilo primerne uporabe. Za koga pa mora biti to pravilo upoštevano zame, ali za Tušmobil? Nikjer niso povedali, kdo mora to pravilo spoštovati. Če jaz nisem spoštoval primerne uporabe zakaj mi Tušmobil ni zagotavljal neomejenih klicev kakršni so bili v skladu s pogodbo? Še vedno, bi mi lahko čez praznike aktivirali številko samo, če bi res želeli! In pri takem zavajujočem operaterju naj bom? Razen mene, pa so odklopili še 70 uporabnikov, na kar pozabljate. To kaže na to, da še zdaleč nisem bil osamljen primer. Kje pa so zdaj vsi tisti, ki jim je Tušmobil za novoletno darilo odklopil telefon? Lahko bi ustanovili društvo odklopljenih. Na kakšni podlagi Tušmobil ocenjuje kaj je za nekoga primerno? Zame je primerno, da grem spat ob enajstih zvečer. Za nekoga drugega pa, da gre ob devetih. V čem je on boljši od mene? Oziroma v čem, sem jaz slabši od njega? Enako je pri uporabi mobilnih telefonov.
Odgovori