Debata med uporabniki Tušmobila

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a enpir »

##002#
Uporabniški avatar
avgi
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1125
Pridružen: 11. Sep 2007 13:17
Telefon: Honor 6c
Kraj: Prebold

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a avgi »

Danke! :biggrin:
Slika
Slika
neno3
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 16. Dec 2011 23:49
Telefon: Samsung

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a neno3 »

Pozdravljeni vsi,
Kaj mi lahko nekdo preveri oz.komentira naslednjo zadevo:
s partnerko sva pred enim tednom sklenila naročnino pri Tušmobil-u in hotela sva vzeti tudi nova telefona (Xperia Arc S in Samsung ACE). Ker jih ni bilo na zalogi, smo se zmenili da nas bodo pač poklicali ko bodo prispeli na zalogo.
Danes pa ravnokar gledam spletno stran in so cene aparatov višje oz.sploh ne morem skleniti naročnine FREE 5 in Internet (Opcija Telefon 16). Enostavno to ni več možno. Ali sem upravičen do aparata Xperia Arc S po ceni 1€ (FREE 5, plus Internet 16€), ali moram vzeti dražji paket? To se mi zdi noro, ker sva se s partnerko odločila za Tuš ravno zatradi cen aparatov. Če je tako, pol pa grem kr takoj nazaj na Simobil.
Da ne omenjam Samsung ACE, ki sva ga naročila po ceni 129, danes na spletni strani pa vidim da je 149€.
Prosim za kakršnokoli info. Hvala vnaprej.
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

Mislim da bo veljala tista cena, ki bo veljala na dan nakupa. Žal.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

sam pa res, zdle gledam cene telefonov. Se je komu skisalo, recimo Nokia C3 (prvi telefon, katerega imajo vsi operaterji):
FREE15: 69, 00 EUR (Tušmobil)
Džabest: 15, 00 EUR (Mobitel)
Orto Muziq: 1, 00 EUR (Si.mobil)
Več pa ne bi, ne vem no se sploh splača še vezati?
Spet ne vem, na podlagi kakšnega kalkulatorja so bile izračunane subvencije? Recimo med cenami od najmanjšega do največjega paketa se cene telefonom spreminjajo tam do 40, 00 EUR. Torej enako plača tisti, ki da na mesec 5, 00 EUR in tisti, ki plača 40, 00 EUR, s tem da ima razlike v subvenciji malo. Vem, da je sicer zato recimo pogod. kazen manjša, vsebine v paketu so večje a vseeno.
Slika
JtS®
Znanec
Znanec
Prispevkov: 354
Pridružen: 28. Avg 2008 22:19

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a JtS® »

Tušmobil je z uvedbo dodatnih paketom telefonom zmanšal subvencijo telefonom v navadnih paketih - s tem si močno popravlja finančno sliko, saj ne prodaja velikih količin (v primerjavi z Simobilom/Mobitelom in tujino).

Sam ko mi poteče vezava za telefon se bom vezu za 30% popusta (za telefon nikol več). Telefone pa kupvou ali rablene z SLO garancijo ali nove iz tujine.

:joint:

Aja...glede cen telefonov pa morš tud v zakup vzeti količino storitev ki jo dobiš...
faka007
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 12. Dec 2011 19:35

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a faka007 »

joooj....hotel sem kupiti g-note-a pri tusmubilu 5+opcija 16 ali pa S2 čakam da grem po novem letu naročit zadevo...in seveda srečko jaz....vse podražijo oziroma te opcije sploh ne morem vzeti:S

potem sem rekel da bom uzel huawei PRO paket free15 spet šok....telefon se je občutno podražil iz 89€ na 229€....hmmm tako da moram še dobro premisliti ali iti k tušmobilu?

se mogoče pričakuje kakšna akcija v tem mesecu? mogoče kakšni paketi za študente oz.mlade?

LP
neno3
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 16. Dec 2011 23:49
Telefon: Samsung

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a neno3 »

OMG.....torej če povzamem. Pred enim tednom sem sklenil naročnino SAMO ZARADI UGODNE CENE TELEFONA-1€ (ki ga ni bilo na zalogi), in zdaj ga bom moral plačati celih 369€. Moja partnerka pa (enak primer....ni bilo telefona na zalogi), pa namesto 129€ mora plačati 219€.

A ima kdo kake info kako lahko poberem "šila in kopita" od tu? Lahko kako izpodbijam pogodbo? Mislim da sva storila življenjsko napako s tem, ko sva šla k Tušmobilu.
Ima kdo kak nasvet? Kdorkoli???
krepki
Znanec
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 06. Okt 2011 17:23
Telefon: Samsung Galaxy S Adv
Dodatni paketi: Brezmejni multipaket

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a krepki »

A je mogoče kdo na tušmobilu pomislil,da smo eni na tušmobil prešli zaradi nižje naročnine,in nam ne diši nobena od opcij,ker znatno zviša naročnino.
Sam recimo sem hotel vzet na paketu brezmejnih 200 Huawei U8650 Sonic,ki bi ga po starem dobil za 79€,zdaj če telefon vzamem brez opcij me pride 149€.
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a tado »

neno3 napisal/-a:OMG.....torej če povzamem. Pred enim tednom sem sklenil naročnino SAMO ZARADI UGODNE CENE TELEFONA-1€ (ki ga ni bilo na zalogi), in zdaj ga bom moral plačati celih 369€. Moja partnerka pa (enak primer....ni bilo telefona na zalogi), pa namesto 129€ mora plačati 219€.

A ima kdo kake info kako lahko poberem "šila in kopita" od tu? Lahko kako izpodbijam pogodbo? Mislim da sva storila življenjsko napako s tem, ko sva šla k Tušmobilu.
Ima kdo kak nasvet? Kdorkoli???
Ce nista vzela telefona lahko takoj ane...
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a delboy »

JtS® napisal/-a:Tušmobil je z uvedbo dodatnih paketom telefonom zmanšal subvencijo telefonom v navadnih paketih - s tem si močno popravlja finančno sliko, saj ne prodaja velikih količin (v primerjavi z Simobilom/Mobitelom in tujino).

Sam ko mi poteče vezava za telefon se bom vezu za 30% popusta (za telefon nikol več). Telefone pa kupvou ali rablene z SLO garancijo ali nove iz tujine.

:joint:

Aja...glede cen telefonov pa morš tud v zakup vzeti količino storitev ki jo dobiš...


Točno tako, kakor si napisal :biggrin:


Lp.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a delboy »

neno3 napisal/-a:OMG.....torej če povzamem. Pred enim tednom sem sklenil naročnino SAMO ZARADI UGODNE CENE TELEFONA-1€ (ki ga ni bilo na zalogi), in zdaj ga bom moral plačati celih 369€. Moja partnerka pa (enak primer....ni bilo telefona na zalogi), pa namesto 129€ mora plačati 219€.

A ima kdo kake info kako lahko poberem "šila in kopita" od tu? Lahko kako izpodbijam pogodbo? Mislim da sva storila življenjsko napako s tem, ko sva šla k Tušmobilu.
Ima kdo kak nasvet? Kdorkoli???

Življensko napako zagotovo nista storila.


Navedi izbrana paketa pri Tušmobilu, pa bomo takoj naredili primerjavo naspram ostalih oz. bomo takoj izvedli ali je bila dejansko življenska napaka storjena :thumbs:


LP.
Uporabniški avatar
avgi
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1125
Pridružen: 11. Sep 2007 13:17
Telefon: Honor 6c
Kraj: Prebold

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a avgi »

Ne razume zakaj so pri Tušmobilu podražili XDSL INTERNET?
Slika
Slika
Ktr1sk
Novinec
Novinec
Prispevkov: 25
Pridružen: 23. Okt 2011 12:48
Telefon: HTC 7 PRO
Dodatni paketi: Tuštrojček do 10 Mbit/s
Znesek računa: 30

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Ktr1sk »

avgi napisal/-a:Ne razume zakaj so pri Tušmobilu podražili XDSL INTERNET?
Kako podražili so? Kje to piše, a Tuštelekom se je podražil??
..sem že našel :(
http://www.tustelekom.si/index.php?opti ... &Itemid=95
Roky
Novinec
Novinec
Prispevkov: 28
Pridružen: 26. Okt 2011 20:29

Re: Debata med uporabniki Tušmobila

Odgovor Napisal/-a Roky »

avgi napisal/-a:
Napisal/-a Deky_ » 30. dec 2011 10:27

OBVESTILO O SPREMEMBI CEN30.12.2011
Uporabnike Tušmobilovih naročniških paketov FREE obveščamo, da se s 01. 02. 2012 spremenijo cene storitev, opravljenih po porabi v posamezni paket vključenih količin in sicer:
• Klici v fiksna in mobilna slovenska omrežja 0,1200 EUR/min
• SMS sporočilo 0,1200 EUR
• MMS sporočilo 0,1200 EUR
• Prenos podatkov v omrežju Tušmobil 0,1200 EUR/MB

V izogib dvomu navedene spremembe ne vplivajo na klice in druge storitve (SMS, MMS, prenos podatkov; skupaj s klici “storitve”) za posebne in komercialne številke, ali storitve, ki so prejete ali vzpostavljene iz tujine ali klice v tujino. Cene vključujejo DDV.

Od objave sporočila o spremembi Pogojev do njihove uveljavitve imajo uporabniki pravico v skladu z določili 3. odst. 85. člena Zakona o elektronskih komunikacijah brez odpovednega roka in brez sankcije odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Ta pravica ne posega v siceršnje lastnosti pogodbenega razmerja, ki določajo obveznost plačila sorazmernega zneska ugodnosti ob odpovedi pogodbe pred potekom minimalnega obdobja.
Tole je pa malo huda podražitev! Iz 0,05 na 0,12 EUR! :ahhh:
To pa je ena grda poteza!! Jst recimo sem šel ravno zaradi te cenejše tarife na Tusmobil! In to šele prejšnji mesec... velika napaka očitno :wallbash:
Odgovori