Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a tado »

Takole danes sem preveril znotraj. Omejitev glede tistega stavka o uporabi v komercialne namene, v glavnem če se sumi da se klici opravljajo le ven, da je tel. št povezana na več linij velja že od začetka. Uporabnikov, ki jim dejansko blokirajo klice je zelo malo (to so večinoma tisti, ki nimajo prihajajočih klicev in veliko odhajajočih). Se pa dela na tem da bo zadeva malo bolj jasna.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a tado »

Sem bil pa dejansko presenečen nad gnečo v poslovalnici že nekaj dni. In vsi so opozorjeni na te zadeve in vsi se tudi strinjajo, saj je res zelo težko recimo presežti 1500 minut v druga omrežja. Toliko recimo pri nas skupaj ne porabimo na dveh službenih telefonih skupaj.
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

hja tut mene čudi kaj moreš delat da pokuriš 1500minut?!?! Ker meni ki mam 2000 enot ne rata pokurit ki lahko koristim v bilo kero storitev ...Tak da mi res ni jasno kaj človek dela da pokuri 1500 min a da ga noben ne kliče .. :ahhh:
valentina
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 25. Dec 2011 18:53
Telefon: Sony Ericsson

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a valentina »

Kogarkoli lahko čudi ali ne čudi, kaj človek dela, da pokuri borih 50 min na dan.

Jaz sem sklenila ta paket izključno iz razloga, da lahko pokurim kolikor hočem. Nimam ne stacionarnega telefona in ne nobenega drugega mobilnega telefona. Ta številka, ki jo imam, jo uporabljam ravno tako v službene kot privatne namene. Ravno tako me kličejo (ker me na nobeno drugo številko ne morejo dobiti - je nimam), torej imam tudi dohodne klice. Pa sem danes dobila opozorilni sms, da se bližam limitu. Itak na Moj Tušmobil ne morem preveriti koliko minut imam še na razpolago - pravzaprav mi piše neomejeno.

Kot sem že napisala... pri Tušmobilu so mi razložili, da NI OMEJITEV NA KLICE, da lahko kličem 23 ur na dan BREZ DOHODNIH KLICEV (čeprav jih imam), da JE OMEJITEV LE NA PRENOS PODATKOV in DA NI NOBENE RAZLIKE ALI VZAMEŠ PAKET KOT FIZIČNA ALI KOT PRAVNA OSEBA - torej tudi klici povezani s poslom načeloma ne bi smeli biti problem ane (ALI PA SO SE ZAPOSLENI ZLAGALI, KER NIMAJO POJMA KAJ PRODAJAJO - dvomim)? Koliko previsim na telefonu nikogar ne zanima, ker le to pošteno plačam - nekateri pač ne uporabljate mobilca v taki meri, ker imate morda tudi druge možnosti komunikacije, med drugim lahko tudi službene telefone. Mimogrede, kako Tušmobil obračuna, če si klical 1 minuto in 3 sekunde??? Aja, 2 minuti ti odštejejo.

S strani Tušmobila sem bila zavedena in oškodovana, ker niti v splošnih pogojih ni omenjena noben omejitv, poleg tega so mi zaposleni na 080 700 700 dali zgoraj navedeni odgovor. Oškodovana pa zato, ker sem imela prej za precej nižjo ceno 1000 min v stacionarna omrežja + 1000 min v Simobilu brezplačnih + naročnina 9€, presežek pa sem plačala po ceniku. Pri Tušmobilu presežek sploh ni mogoč. Najbrž se branijo dodatnega prihodka in želijo nezadovoljstvo svojih strank. S tem, da je po novem 1500 min brezplačnih v vsa druga mobilna in stacionarna omrežja.

Ja, vsaka šola nekaj stane. Vendarle pa ima vsaka palica dva konca.
matek567
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 01. Nov 2010 11:11
Telefon: nokia

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a matek567 »

Poglejte si www.tarife.si kjer vam bo aplikacija izračunala kaj se vam najbolj splača. Torej če ima uporabnik same Simobilove naročnike, to pomeni da zagotovo ne bo vzel Tušmobila. Če imaš pa mešano se pa Tušmobil v največ primerih splača. Glede preseganja klicev v tuja omrežja pa to na Tušmobilu zagotovo preverijo, kjer se beležijo vsi klici in na podlagi tega izdajo opozorilo.
valentina
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 25. Dec 2011 18:53
Telefon: Sony Ericsson

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a valentina »

matek567 napisal/-a:Poglejte si http://www.tarife.si kjer vam bo aplikacija izračunala kaj se vam najbolj splača. Torej če ima uporabnik same Simobilove naročnike, to pomeni da zagotovo ne bo vzel Tušmobila. Če imaš pa mešano se pa Tušmobil v največ primerih splača. Glede preseganja klicev v tuja omrežja pa to na Tušmobilu zagotovo preverijo, kjer se beležijo vsi klici in na podlagi tega izdajo opozorilo.
Z besedo nisem omenila, da ne preverjajo. S strani zaposlenih pri Tušmobilu sem dobila neresnične informacije. Mislim, da je dovolj pošteno, če se pri Tušmobilu v BTCju in na 080 700 700 človek pozanima, ali ga karkoli omejuje pri klicih, pa dobi odgovor da ne. Če sem pošteno povedala, da potrebujem telefon tudi v službene namene, ali me nihče ni mogel opozoriti, da se lahko zgodi blokada klicev, ker se pod primerno uporabo smatra 1500 minut klicev v druga omrežja? Verjetno bi se v tem primeru vseeno odločila za prehod k Tušmobilu, obdržala pa bi svojo naročnino pri Simobilu.

Konec koncev pa je na spletni strani pod FREE PAKETI ZA POSLOVNE UPORABNIKE tekst:
"Že paket z najnižjo mesečno naročnino ponuja ogromno. V paketu FREE 5 so klici v omrežju Tušmobil po 0€, vsak mesec pa boste dobili še dodatnih 100 enot. Te lahko poljubno porabite za klice v ostala slovenska omrežja, SMS in MMS sporočila ali prenos podatkov (npr. vseh 100 enot za klice, 65 min za klice in 35 za SMS sporočila,...).
Najzahtevnejši uporabniki boste preprosto navdušeni nad paketom FREE 40, ki prinaša praktično povsem brezskrbno uporabo vseh storitev. V paketu FREE 40 so prav vse storitve po 0€ - klici, SMS in MMS sporočila ter prenos podatkov v radijskem omrežju Tušmobila.
" - tudi tu nisem našla nobene omejitve na 1500 minut niti v Splošnih pogojih, ki so enaki kot tisti za fizične osebe in še vedno veljajo tisti z dne 01.09.2011.

Ne vem sicer pri kom so preverjali povprečno porabo minut poslovnih oseb, vem pa, da se v primeru zavedanja možnosti blokade NIKOLI ne bi odločila za Tušmobil, če bi imela izključno samo en telefon za uporabo.

Drugače pa so moji poslovni kontakti večinoma prek stacionarnih telefonov oz. občasno različna mobilna omrežja (vključno Simobil, Tušmobil, Mobitel) zaradi česar sem se odločila za prehod, imam pa kar nekaj znancev v drugih mobilnih omrežjih, ki sem jih od pristopa k Tušmobilu brezskrbno klicala. Zanima pa me, če bi prekoračila 25 ur v mesecu s klicanjem izključno na eno, dve, tri ali štiri mobilne oz. stacionarne številke. Ali bi tudi v tem primeru dobila opozorilni sms, pri čemer pa je popolnoma jasno, da v tem primeru nikakor ne gre za komercialno uporabo?

Najlepša hvala za priloženi link. Za ponudnika mobilnih storitev sem se že tako ali tako odločila, se bom pa vseeno malce poigrala tudi na tej spletni strani, katere link ste priložili.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Non stop eni in isti prispevki...Kako tam pa tam niso rekli kak tukaj pa tam ne piše...A noben ne govori kaj je ukrenil glede tega?!?..

Tak da je meni vse skupaj čudno in mi tudi postaja sumljivo da je to delo konkurence....( se opravičujem če se motim )
somebody
Novinec
Novinec
Prispevkov: 44
Pridružen: 26. Dec 2010 12:05
Telefon: xperia ray
Dodatni paketi: internet 24ur

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a somebody »

Jaz sem ukrenil glede tega to, da sem šel pravkar k Mobitelu.
Slika
spiderkb
Znanec
Znanec
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jan 2008 22:13
Telefon: HTC One
Kontakt:

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a spiderkb »

Deky_ napisal/-a:Non stop eni in isti prispevki...Kako tam pa tam niso rekli kak tukaj pa tam ne piše...A noben ne govori kaj je ukrenil glede tega?!?..

Tak da je meni vse skupaj čudno in mi tudi postaja sumljivo da je to delo konkurence....( se opravičujem če se motim )
Jaz bi se tudi s teboj kar strinjal. Mi je že včeraj popoldan prišlo to na misel. Se mi pa zdi čudno, kje se je našlo kar naekrat nekaj novih članov foruma, ki ji imajo težajo z free paketom zaradi prekoračitve. Sumljivo naključje.
pierson
Znanec
Znanec
Prispevkov: 357
Pridružen: 24. Avg 2011 17:33
Telefon: iPhone5

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a pierson »

Zakaj bi bilo sumljivo nakljucje :)?
A ni sumljivo da nekdo zagovarja stvari ki niso postene do uporabnikov?
Vsak uporabnik isce samo fair play, se pravi da mi nekdo pojasni pravila igre po katerih igramo in potem je vse OK.
Definitivno pa blokiranje odhodnih klicov ni fair play, pa tudi oglasevanje z NEOMEJENIMI klici ni 1500 minut, se pravi tu je nekaj za razscistiti.

Tusmobil bi moral biti malo bolj agilen, ter narediti preverjanje porabe za "neomejene" klice , ter obvestiti uporabnike da je omejitev 1500 min, kar pomeni da ni NEOMEJENO, zdaj pa ce je nekomur premalo 1500 minut, pa bog pomagaj...
Selinchy
Novinec
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 16. Nov 2010 22:27
Telefon: Samsung

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a Selinchy »

valentina napisal/-a:Še tole bi dodala.... Tušmobil me je s to potezo tako razočaral, da nimam namena več kupovati niti v trgovinah ali franšizah Tuš, pa če imajo vse po 1€.
Če pa to niso bedarije ... take stvari res ne zastopim. A si slučajno kupila gnilo hruško v Tušu ali potekel jogurt, imajo plesniv kruh - ali po kateri kurji logiki ne boš več kupovala tam? Ti v Tušu niso v redu telefona prodali ali pri Tušmobilu? Tušmobil in Tuš nista 100% direktno povezana in ne vem, kaj ljudem tu ni jasno.... Pa ne da branim Tuš, samo pač to je smešno....

Po tvoji logiki bi Tušmobilovci morali imeti izgubo, če ti ne boš v Tuševih trgovinah kupovala - pa je nimajo, tako da - kaj bi s tem dejanjem rada pokazala? Me res zanima :nevem:
mackica77
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Dec 2011 21:26

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a mackica77 »

:doh: :doh: :doh: :doh: ...mislim,pa kaj je z vami ljudje??? Pa kaj res mislite,da bi se mi dalo poleg vseg skrbi,ki jih imam in to pred prazniki,da bi se šla tukaj nekaj zezat z vami in da sem zaposlena na konkurenci.Če koga osebno zanima,kdo sem,mu z veseljem odgovorim na ZS..če je Tušmobilov uporabnik še ga lahko pokličem,dočim v ostala omrežja ne morem klicat.

Da pojasnim še 1x in tokrat zadnjič zadeve:

Dobila sem sms z obvestilom o blokadi,nakar so mi svetovali na prodajnem centru kot klicnem centru,da naj ne kličem več ven,ker mi sledi zapora vse odhodnih storitev in da se ne more urediti nič glede tega!!!
Govorila sem z oddelkom za blokade in so mi pojasnili,da so v pripravi amplikacije za preverjanje stanja tudi na paketu FREE40,kdaj pa ni znal pojasniti...
Kako je mogoče zaklicati 1500 min-preprosto,pa ne zato,ker sem ženska,vendar zato,ker je to moj edini delujoči gsm,in ker imam drugo cifro v mirovanju na Simobilu...vse klice,kaj sem jih morala narediti,da sem odprla novo firmo in vse kar je povezano s tem,sem klicala preko svojega gsm....ker sem rabila informacije!!!!!!...in zakaj ljudje tolk kličemo,pač ZATO ni vaša stvar!!!Obljubljeno nam je bilo neomejeno klicanje...verjemite pa mi,da NISEM IMELA NAMENA tega zlorabljati.in TEGA NITI NE POČNEM!!!!!!!!..in tudi DOHODNE KLICE IMAM...in to ziher po 40 klicev in več na dan..včasih mi celi dan brni telefon!!!!!Tako,da ne mi z takimi,da samo ven kličem,ker NE....
In izjava,da sem iz konkurence,pa dajte noooo....dokler nisem dobila sms-ja o blokadi,sploh nisem vedela za ta forum,ker nisem imela NOBENEGA problema..in ker mi nihče ni vedel nič povedati,so mi prijatelji svetovali za forum...ZATO SEM TUKAj in ne zato,ker sem konkurenca!!HAlLLOOOOO!!!!

Moj namen je bil,da se povežemo ljudje s podobnimi težavami in da rešimo ta problem....da vsak prispeva svoj info,glede tega problema,če že zaposleni nič ne vedo!!!!

Ok,imate svoje mnenje in svoje sodbe,jaz se držim samo dejstev,če pa koga zanima,kako in kaj,pa imam tudi sliko svojega sms-ja in izpisek iz mojtušmobil.....pa naročnik sem od srede semptembra...

Še kakšno vprašanje morda???Z veseljem odgovorim!!!
mackica77
Novinec
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Dec 2011 21:26

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a mackica77 »

Deky_ napisal/-a:Non stop eni in isti prispevki...Kako tam pa tam niso rekli kak tukaj pa tam ne piše...A noben ne govori kaj je ukrenil glede tega?!?..

Tak da je meni vse skupaj čudno in mi tudi postaja sumljivo da je to delo konkurence....( se opravičujem če se motim )
Kaj sem ukrenila glede tega??

2x sem bila na tuševem centru..vsak dan že kličem na klicni center po več informacij...prav tako sem na oddelek za reklamacije preko tušmobilovega centra poslala dopis v katerem sem obrazložila svoj problem in podala predlagano rešitev...da mi naj omogočijo preverjanje porabe!!!

Prav tako sem poklicala na 01/6000 861 kjer mi prav tako niso vedli pomagat,ker nimajo podatkov....Ja kaj pri bogu še naj naredim????

Prečekirala sem konkurenco po dolgem in počez....in priznavam,da je ta paket free 40 še zmeraj zame najbolj sprejejemljiv,ker imam eno cifro...ko pa se mi bo tudi finančno stanje uredilo,bom si pa ponovno vklopila Simobil nazaj in si tam uredila še dodatek,če se mi še kdaj ponovi situacija kot se mi je zdaj!!!!

Ne zlorabljam pa svoje številke v komercialne namene!!!!!
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

ja Oprosti no...sumljivo mi je ratalo..ko se je pojavilo kar od enkrat tolk nezadovoljinih glede paketa free40... Sem napisal v oklepaju če se motim se opravičujem.. ;)
kruljavcev
Novinec
Novinec
Prispevkov: 42
Pridružen: 15. Jul 2011 12:27
Telefon: HTC Hero

Re: Paket FREE 40 NI NEOMEJEN - POZOR!!!!!!

Odgovor Napisal/-a kruljavcev »

Seveda smo nezadovoljni. Moraš vedet, da je večina prišla na ta paket zaradi oglaševane neomejenosti in da bi nas kar veliko tega ne storilo, če bi vedeli da nas bodo opeharili. Jaz sem naprimer na FREE 40 spravil babico, ki je imela preko 200 evrov stacionarnega telefon na mesec. Bil sem silno previden, ker se zavedam, da pri 83 letih menjava stacionarnega telefona za mobilnega ni lahka stvar, še posebej za mene, ki sem moral cel mesec pojasnjevat ene in iste stvari. In kaj se bo zgodilo, ko bo potrebovala pomoč njena številka pa bo blokirana? Gre za to, da ni pošteno pogoje spremenit po parih mesecih od uvedbe ponudbe. Ne samo, da ni pošteno, celo svinjsko nesramno je.
In ne, niti slučajno nisem zaposlen pri konkurenci, ki je v večini primerov še precej slabša od Tušmobila. Sem navaden uporabnik, ki bo vaše podražitve in omejitve prenašal zgolj toliko časa, dokler mi ne bo nekdo ponudil boljše opcije. Zaenkrat sem še tukaj, koliko časa pa bom še je v glavnem odvisno od vas.
Odgovori