Pokritost in napredek

Aparati, omrežje, pokritost s signalom
Odgovori
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a tado »

Pri nas le 500 m od mene je ena bazna na HSPA jaz pa se moram zadovoljiti z 100 kb/s. Upam da bodo tudi pri nas še tisto bazno postajo nadgradili. Na koga se pa obrnem z željami:)
Slika
jusko
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 22. Avg 2011 12:31
Telefon: HTC Desire

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a jusko »

Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh! Sladki Vrh!

Čakamo na Tušmobil v Sladkem Vrhu!
:help:
pierson
Znanec
Znanec
Prispevkov: 357
Pridružen: 24. Avg 2011 17:33
Telefon: iPhone5

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a pierson »

Ja, obupno pocasne hitrosti so na Tusmobil omrezjih, imas HSPA al pa UMTS signal pa ti gre 0,1Mbit /s ... ping 300ms in podobno.... kot na EDGE....
Skrajni cas je da to ze enkrat uredjo, ker nima smila ponujat 3G signal ce na njem hitrost taksna kot na 2G
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a delboy »

Za kateri konc se gre?


Lp.
pierson
Znanec
Znanec
Prispevkov: 357
Pridružen: 24. Avg 2011 17:33
Telefon: iPhone5

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a pierson »

Pomurje
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a delboy »

pierson napisal/-a:Pomurje

Kolikor vem Pomurje ni ravno majhno :biggrin: , točne mikrolokacije, čas naštej, če se še kaj spomneš.


Lp.
Uporabniški avatar
bobni
Znanec
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 18. Sep 2011 18:28
Telefon: iPhone 4
Znesek računa: 11,98

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a bobni »

Drgač na našem koncu ( Vipavska dolina) je nekaj časa delal ful počas, in pol smo pisal na info@tusmobil.si pa zravn prlepli screenshote, testirano sred dneva, sred noči... da se niso mogli zgovarjat da je oddajnik glih takrat obremenjen. In pol smo cez 2 tedna dobil da so bile povečane kapacitete. In je res delalo občutno hitrej. ( prej je šlo max 30 kB/s dol in 60kB/s gor) pol je šlo okol 350 kB/s dol, gor je ostalo isto. Zanimivo je blo to, da je bila čez nekaj časa nevihta in omrežje je crknlo za enih 10 minut. Od takrat naprej ista zgodba. Zopet klicali, pisali... spet isti izgovori ( obremenjena ravno zdaj...). Zopet šli v akcijo testirali, poslikali, screen shote prlepli, poslal na mail. V prvo so bli zopet isti izgovori, po vstrajanju je šeu mail naprej do "tehnične ekipe" ki nam je odgovorila da je problem neko ozko grlo na našem koncu in da bodo povečali kapacitete v kratkem. No potem so kot zgleda res popravili tole ozko grlo, ker sedaj dela super. cca 350 kB/s dol in cca 70 kB/s gor. Sicer proti LJ kjer mi je ratal da je šlo dol 980kB/s to ni nič, ampak 350 je čist dovolj za brskanje z telefonom, tko da sem zelo zadovoljen. Upam sam da nebo spet kšne prehude nevihte :D
Nimaš še dropbox-a? Preizkusi ga tukaj in prejmi 250MB bonusa.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a delboy »

Predvsem so lahko ozka grla na določenih baznih postajah, katera prejmejo povezavo brezžično (linkano), tako da dejansko se dela na temu.

To si lahko nekako predstavljaš kot pri igri Mikado, če vzameš neko palčko ven iz kupa, moraš pri tem paziti, da se ne dotakneš oz. zrušiš ostale palčke :biggrin:


Lp.
pierson
Znanec
Znanec
Prispevkov: 357
Pridružen: 24. Avg 2011 17:33
Telefon: iPhone5

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a pierson »

delboy napisal/-a:
pierson napisal/-a:Pomurje

Kolikor vem Pomurje ni ravno majhno :biggrin: , točne mikrolokacije, čas naštej, če se še kaj spomneš.


Lp.
Murska Sobota.

NE1523
Bazna postaja je mogoče od mene oddaljena 500m, signal odličen, hitrost interneta pa porazna čez dan, ponoči mogoče zleti 1Mbit/s download in 0,2Mbit/s upload, drugače pa večino dneva visok ping in nizke hitrosti.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a delboy »

pierson napisal/-a:
delboy napisal/-a:
pierson napisal/-a:Pomurje

Kolikor vem Pomurje ni ravno majhno :biggrin: , točne mikrolokacije, čas naštej, če se še kaj spomneš.


Lp.
Murska Sobota.

NE1523
Bazna postaja je mogoče od mene oddaljena 500m, signal odličen, hitrost interneta pa porazna čez dan, ponoči mogoče zleti 1Mbit/s download in 0,2Mbit/s upload, drugače pa večino dneva visok ping in nizke hitrosti.

Pokliči ali pošlji email ter povprašaj kaj točno se dogaja na tem koncu :thumbs:


Lp
pri
Novinec
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 02. Nov 2011 23:59
Telemach paket: ŠE VEČ
Telefon: P30 Lite

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a pri »

DreamDesign napisal/-a:jaz pa sem danes stestiral umts v ljubljani in moram rect da se je pokritost v ljubljani se izboljsala glede na mesec prej.

Edina crna pika GSM/UMTS signala pa je predor golovec ter predor proti dolenjski. Upam da je predvideno.

Glede na umts zemljevid tudi nisem opazil umts signala v ivancni gorici.
Živijo,

slučajno kdo ve, če se kaj dela, da se pokrije še prvi predor proti dolenjski?

Iz smeri BTCja čez predor Golovec dela BP... ko pa zaviješ proti dolenjski se pogovor prekine na izhodu predora debeli hrib... signal pade na eno črtico

--
LP
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a delboy »

pri napisal/-a:
DreamDesign napisal/-a:jaz pa sem danes stestiral umts v ljubljani in moram rect da se je pokritost v ljubljani se izboljsala glede na mesec prej.

Edina crna pika GSM/UMTS signala pa je predor golovec ter predor proti dolenjski. Upam da je predvideno.

Glede na umts zemljevid tudi nisem opazil umts signala v ivancni gorici.
Živijo,

slučajno kdo ve, če se kaj dela, da se pokrije še prvi predor proti dolenjski?

Iz smeri BTCja čez predor Golovec dela BP... ko pa zaviješ proti dolenjski se pogovor prekine na izhodu predora debeli hrib... signal pade na eno črtico

--
LP

In se potem dvigne nazaj, trenutno so bolj pomembne druge lokacije, kjer so recimo uporabniki zadržujejo, niso pa pozabljene niti te malenkostne sive lise, ker tukaj še preden karkoli opraviš si se že pripeljal v dosegu polnega signala :thumbs:


Lp.
lolypop000
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 13. Avg 2010 13:27
Telefon: LG Optimus 2X

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a lolypop000 »

Mene pa zanima,če še ima kdo težave v Mariboru območje Tabor,Hoče.
Kjerkoli sem na teh dveh lokacijah neglede na uro traja celo večnost preden ti odpre stran na telefonu.
Sem klical na Tušmobil in nič ne vedo da bi bilo kaj narobe.
Sem testiral 6 različnih telefonov in pri vseh ista zgodba.
Mobilni internet se vzpostavi potem pa začnejo puščice utripat kot bi gledal policijsko luč,stran se pa ne naloži prej kot v dveh minutah.
Testiral na LG,Samsung,nokia,xperia,htc,huawei.
Pri vseh isti šmorn.
Sem pa v bližini Planeta tuš tako,da signal bi moral biti vrhunski in ne da je bolj počasen kot v starih časih,ko še nismo vedeli kaj to sploh je internet.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a delboy »

lolypop000 napisal/-a:Mene pa zanima,če še ima kdo težave v Mariboru območje Tabor,Hoče.
Kjerkoli sem na teh dveh lokacijah neglede na uro traja celo večnost preden ti odpre stran na telefonu.
Sem klical na Tušmobil in nič ne vedo da bi bilo kaj narobe.
Sem testiral 6 različnih telefonov in pri vseh ista zgodba.
Mobilni internet se vzpostavi potem pa začnejo puščice utripat kot bi gledal policijsko luč,stran se pa ne naloži prej kot v dveh minutah.
Testiral na LG,Samsung,nokia,xperia,htc,huawei.
Pri vseh isti šmorn.
Sem pa v bližini Planeta tuš tako,da signal bi moral biti vrhunski in ne da je bolj počasen kot v starih časih,ko še nismo vedeli kaj to sploh je internet.

Paket, kateri imaš. Da si slučajno že presegel prenos podatkov in se ti je hitrost omejila,zaradi tega?


Lp.
lolypop000
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 13. Avg 2010 13:27
Telefon: LG Optimus 2X

Re: Pokritost in napredek

Odgovor Napisal/-a lolypop000 »

Paket Klasik 30.
Na voljo imam 500minut od tega sem jih porabil 250.
Na vseh telefonih ki sem jih probaval so imeli prijatelji svoje kartice not in internetna porabe imajo 20 Mb od 500.
Vsi smo na paketu klasik.
Sem jih prepričal da so šli na tušmobil in vzeli ta paket.
Njih ne moti ta počasnost ker ga ne uporabljajo veliko.
Mene in mojo pa rahlo moti,ker kar veliko brskava po spletu. ;)
Odgovori