Apple ali Samsung Galaxy2

Aparati, omrežje, pokritost s signalom
Odgovori
jana
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 12. Nov 2011 10:35
Telefon: nokia c3
Znesek računa: 80,00

Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a jana »

Katerega bi si kupili, če odbijete statusni simbol pri applu? Torej kvaliteta, uporabnost in estetika... Katerega?
spiderkb
Znanec
Znanec
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jan 2008 22:13
Telefon: HTC One
Kontakt:

Re: Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a spiderkb »

Jaz sem že imel iphone 3 in 4.
Zdaj sem pa ostal na S2.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

jst dam glas za Samsung Galaxy S2... ;)
pretnarm
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 20. Feb 2011 22:46
Telefon: SE Xperia X10

Re: Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a pretnarm »

estetika: definitivno iPhone 4
Slika
Uporabniški avatar
bobni
Znanec
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 18. Sep 2011 18:28
Telefon: iPhone 4
Znesek računa: 11,98

Re: Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a bobni »

Zarad sistema, in celotno izpopolnjene uporabniške izkušnje -> Apple 4s :)

Drgač pa mislim da tle nekega pametnega odgovora neboš dobil, Dejstvo je da sta oba telefona sama špica, tko da z nobenim ne zgrešiš, če ga kupiš. Vsak ma svoje prednosti in tud kšno slabost. Mislim da se predvsem pozanimaj kaj ti je bolj všeč, Android ali iOS. In potem veš kaj je tvoj odgovor. :thumbs:
Nimaš še dropbox-a? Preizkusi ga tukaj in prejmi 250MB bonusa.
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a tado »

Apple:)
Slika
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a Phantom »

Samsung S2: Android kar pomeni možnost prilagajanja sistema kolikor ti srce poželi, ampak ne najboljša uporabniška izkušnja, če pustiš nameščen originalen ROM.

iPhone 4S: Zaprt sistem, ki deluje tako kot mora.

O kvaliteti izdelave mi vrjetno ni potrebno izgubljat besed... Prav tako ima za moje pojme Samsung zelo slabe čipe (WiFi, GPS...). To seveda ne pomeni, da je stvar neuporabna, ampak v primerjavi s konkurenco je razlika opazna...

Zdaj pa še moje subjektivno mnenje: Samsunga ne nameravam več kupit :D
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a delboy »

Phantom napisal/-a: Prav tako ima za moje pojme Samsung zelo slabe čipe (WiFi, GPS...). To seveda ne pomeni, da je stvar neuporabna, ampak v primerjavi s konkurenco je razlika opazna...
Tole misil, da ne bo držalo, saj ga ravno Samsung toži, zaradi kršenja patentov na tem podrčju, ki ga navajaš :greensmart:


Lp.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a delboy »

jana napisal/-a:Katerega bi si kupili, če odbijete statusni simbol pri applu? Torej kvaliteta, uporabnost in estetika... Katerega?

Tole sem zasledil na drugih forumih, tako malo v razmislek ne bo odveč :biggrin:


http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw



Lp.
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a Phantom »

delboy napisal/-a:
Phantom napisal/-a: Prav tako ima za moje pojme Samsung zelo slabe čipe (WiFi, GPS...). To seveda ne pomeni, da je stvar neuporabna, ampak v primerjavi s konkurenco je razlika opazna...
Tole misil, da ne bo držalo, saj ga ravno Samsung toži, zaradi kršenja patentov na tem podrčju, ki ga navajaš :greensmart:


Lp.
Sem si lastil marsikateri telefon, med njimi tudi prvega S-a. Omenjene storitve so delovale zelo slabo. Še 3GS (kjer GPS ni veljal za najboljšega), je bil daleč v prednosti. Tudi pri nexus S se ogromno ljudi pritožuje zaradi GPSa, prav tako pa nekega velikega koraka niso naredili pri S2. Če vzamem za primerjavo še ostale njihove telefone in je situacija enaka, me ne bo nihče prepričal nasprotno, ostali si pa pač trdite drugače na podlagi nekih teorij... V glavnem WiFi in GPS zagotovo delujeta slabše kot pri konkurenci in tukaj nisem imel v mislih le Appla ;)
Slika
daark018
Novinec
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 16. Okt 2011 17:49
Telefon: Samsung Galaxy Ace
Znesek računa: 20

Re: Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a daark018 »

Definitivno iPhone... Res najbolši sistem, ki deluje tako kot mora. Sploh Android za Samsung je po mojem mnenju slabši od večine! Tako da če želiš da ti ne bo telefon zaštekal sredi pisanja SMSa ali med odlepanjem telefona vzemi iPhone ;)
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a delboy »

daark018 napisal/-a:Definitivno iPhone... Res najbolši sistem, ki deluje tako kot mora. Sploh Android za Samsung je po mojem mnenju slabši od večine! Tako da če želiš da ti ne bo telefon zaštekal sredi pisanja SMSa ali med odlepanjem telefona vzemi iPhone ;)

Moraš vedeti, da je kar precejšnja razlika v delovanju sistema med Samsungom Galaxy S II in recimo kakšnem Samsung-om ACE, na obeh sicer teče Android :greensmart:

Android teče v vseh cenovnih razredih mobilnikov, medtem, ko IOS oz. Apple samo v enem razredu :greensmart: , zato ne gre primerjati na splošno.


Še eden zelo pomeben podatek, s Samsungom Galaxy S II lahko dosežeš precej višjo hitrost interneta, ker njegov hardware podpira hitrosti do 21 Mbit/s, če ne verjameš, povprašaj ali pa testiraj kolikšno hitrost so maximalno do sedaj uporabniki Iphon-a dosegli, čeprav imajo na svojem koncu zelo dobro zagotovljeno hitrost, to velja za omrežje vseh operaterjev :greensmart:

Za nekoga, ki rad šera ali pa si zagotavlja Wi-fi oz. funkcijo hot spot, je v večini primerov bistvenega pomena :thumbs:



Lp.
daark018
Novinec
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 16. Okt 2011 17:49
Telefon: Samsung Galaxy Ace
Znesek računa: 20

Re: Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a daark018 »

Nisem primerjal Galaxy Ace ;) Namreč imel sem nekaj časa na testiranju Galaxy SII (prijateljici nekaj ni delalo in sem ga dobil za 14 dni na testiranje)... Razlika med Ace in S2 je neprimerljiva, S2 res veliko lepše dela ampak po mojem mnenju so Samsungovi Androidi slabi in mi je tudi žal da sem kupil Ace. Če že kupuješ Android bi na tvojem mestu kupil kaj takega http://tusmobil.si/mobilni-telefoni.html#m_mid166 ;)

Primerjava: http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=3621
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Apple ali Samsung Galaxy2

Odgovor Napisal/-a delboy »

Kot že povedano, Galaxy S II trenutno edini lahko doseže višje hitrosti prenosa podatkov, Super Amoled pa tudi nekaj šteje.

Sicer pa recimo; materjal ter izdelava od HTC-ja ter vmesnik Sens ter Supem Amoled in ostalo od Samsunga, mislim, da bi ta kombinacija bila ne najbolša, ampak supersonična. Tako pa je treba še nekaj pustiti še za naslednjo izdelavo :biggrin:


Lp.
Odgovori