Novo pri Telemachu

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a enpir »

vrjemi, da še predobro vem kaj vsebuje kateri paket...

a dodatnih 200 SMS sporočil si pa kar pozabil?

nikjer ne piše da bodo paketi večni, so pa tako fer da ti ga pustijo do konec vezave in ne ukinejo že med samo vezavo!

Vsak ima možnost izbrati sebi najbolj primeren paket....

kar se tiče pa signala pa pustimo za kdaj drugič...
kmetek
Znanec
Znanec
Prispevkov: 106
Pridružen: 06. Avg 2011 20:56
Telefon: HTC DESIRE

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Jaz sem tudi mnenja, če ponudnik nekaj ukinja, mora biti prehod na drugi, bilokateri paket, gratis. To je isto, kot če bi ti grafična crknila v garanciji in bi dobil novo, ampak ob plačilu?
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a enpir »

glejte: tudi ko se ukini paket, ga imaš do konca vezave, če se ne vežeš ponovno lahko paket uporabljaš še nadaljnih XY let, v kolikor pa se želiš ponovno vezati, pa moraš spremeniti paket in pika.

Strošek 10€ ni tako velik in je administrativni strošek, ker ima nekdo pač delo in mora zadevo spremeniti itd...

tvoja primerjava je pa čist mimo in nima veze z NR-ji in paketi, ker se ti nič ne spremeni tekom vezave, sorry...
pierson
Znanec
Znanec
Prispevkov: 357
Pridružen: 24. Avg 2011 17:33
Telefon: iPhone5

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a pierson »

Samo meni vseeno fantje ni jasno, kako lahko tusmobil dovoli da nekdo vzame all inclusive 2.9. , danes 5.9 pa so ukinili ta paket in je mozen za predplacnike, to je skregano z logiko, kajti pravno ce je nekaj pogojeno za predplacnika, kako potem narocnik lahko to uporablja ce vec ni v ponudbi...
Vsa ta zadeva mi ni prevec logicna tako po kmecki pameti
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a enpir »

samo en odgovor: ZADEVA SE UKINE ZA VSE NOVE IN OBSTOJEČE NAROČNIKE, KI BI ŽELELI KORISTITI TA PAKET, NAROČNIKI KI ŽE UPORABLJAJO TA PAKET PA JIM OSTANE... to je to, pa tudi če bi ga včeraj sklenil bi ga še vedno lahko uporabljal, simp k pasulj...
lolypop000
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 13. Avg 2010 13:27
Telefon: LG Optimus 2X

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a lolypop000 »

Uporabnik kmetek je čisto pravilno naredil primerjavo.
Po pogodbi mi zagotavljajo da imam ta paket zato to ni nič njihova dobra volja ampak obveza po zakoniku.
Na paketih smo zato,da mamo telefone ceneje,zato ob ponovni vezavi pričakujemo,da ker so oni ukinili sami od sebe moj paket da mi brezplačno omogočijo novega.
V pogodbi tudi nikjer ne piše da moj paket ni večen.
To bi moralo biti zapisano v pogodbi,v primeru da vaš paket ukinemo boste ob novi vezavi morali plačati 10€ za novega.

@enpir
Preberi malo zakonik in boš videl da ga tušmobil po vsej črti krši.
Sem se pogovarjal z odvetnikom,kateremu popravljam računalnike (seveda zastonj)in je malo pogledal mojo pogodbo in kaj se gre tušmobil in je rekel,da se da tušmobil po večih členih tožit in si zagotovit ob poravnavi dosmrtno naročnino za tuš.
Toliko prekrškov je pri tušmobilu in njihovimi naročniki.
Popravljam pa računalnik prekleto znanemu odvetniku M.
Sem pa že podal prijavo na zvezo potrošnikov Slovenije in tudi na tušmobil sem poslal kopijo.
Ker to kar se gredo pa sedaj pa ni več za nikamor.
Temu se reče kartelno dogovarjanje.
Simobil nekaj ukinja,sedaj mora pa še tušmobil.
TO JE SVINJARIJA.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a delboy »

lolypop000 napisal/-a:Uporabnik kmetek je čisto pravilno naredil primerjavo.
Po pogodbi mi zagotavljajo da imam ta paket zato to ni nič njihova dobra volja ampak obveza po zakoniku.
Na paketih smo zato,da mamo telefone ceneje,zato ob ponovni vezavi pričakujemo,da ker so oni ukinili sami od sebe moj paket da mi brezplačno omogočijo novega.
V pogodbi tudi nikjer ne piše da moj paket ni večen.
To bi moralo biti zapisano v pogodbi,v primeru da vaš paket ukinemo boste ob novi vezavi morali plačati 10€ za novega.

@enpir
Preberi malo zakonik in boš videl da ga tušmobil po vsej črti krši.
Sem se pogovarjal z odvetnikom,kateremu popravljam računalnike (seveda zastonj)in je malo pogledal mojo pogodbo in kaj se gre tušmobil in je rekel,da se da tušmobil po večih členih tožit in si zagotovit ob poravnavi dosmrtno naročnino za tuš.
Toliko prekrškov je pri tušmobilu in njihovimi naročniki.
Popravljam pa računalnik prekleto znanemu odvetniku M.
Sem pa že podal prijavo na zvezo potrošnikov Slovenije in tudi na tušmobil sem poslal kopijo.
Ker to kar se gredo pa sedaj pa ni več za nikamor.
Temu se reče kartelno dogovarjanje.
Simobil nekaj ukinja,sedaj mora pa še tušmobil.
TO JE SVINJARIJA.

Ne vem, zakaj razburjanje, morda zato ker ni omogočena nadaljna vezava na stare pakete.

Tvoj paket ni ukinjen, če si ti zadovoljen, ga lahko uporabljaš še naprej, če želiš, je pa res, da vezava ni omogočena.

Simobil-a ne gre tukaj primerjati, v nobenem smislu, ker oni so se v večini primerov odločili že takoj na začetku, da ti de facto ukinejo tvoj izbrani paket in so te prebeksal samodejno, po njihovem mnenju, drugim novim primerljivim paketom, torej niso ti dali nobene možnosti, da zadržiš stari paket, kakor imaš to možnost pri Tušmobilu.

Tušmobil je ukinil stare pakete za nove naročnike, vsi ostali, ki so si ga lastili pa ga lahko uporabljajo še naprej, če želijo, kar pa ni izjema pri Simobilu.

Ti, danes še zmeraj imaš naročnike na pakete TMB 15, TMB Vesolje+, TMB 70biz, itn.

V kolikor se bo Tušmobil odločil za totalno ukinitev starih paketov oz. bekslanje naročnikov na popolnoma nove pakete, se bo vsekakor gledalo, saj nismo Simobil :biggrin: , da bodo ti imeli dobre pogoje prehoda :thumbs:

Vsak operter je dolžan en mesec pred spremembami poslati ali objaviti obvestilo in to se ponavadi tudi dela.

Torej za razliko od Simobila, ti še zmeraj lahko uporabljaš svoj izbrani paket in te nobeden ne sili v spremembe. Torej vedno imaš možnost za razliko od navedenih :greensmart:


Lp.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a delboy »

kmetek napisal/-a:Jaz sem tudi mnenja, če ponudnik nekaj ukinja, mora biti prehod na drugi, bilokateri paket, gratis. To je isto, kot če bi ti grafična crknila v garanciji in bi dobil novo, ampak ob plačilu?
Zakaj?

Saj ti Tušmobil ni ukinil nadaljne uporabe tvojega prvega izbranega paketa.

Drugo je, če bi se tudi obstoječim naročnikom iz strani Tušmobila spreminjal paket, v novejše, brez možnosti privolitve naročnika, kakor to dela konkurenca, ki ti jasno pove ali boš na novem paketu ali pa greš lahko drugam, v kolikor še plačaš strošek prekinitve pogodbe, odplačaš še preostalo pogodbeno kazen ali pa kar uporabnino telefona, itn. :diploma:


Lp.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a enpir »

lolypop000 napisal/-a:Uporabnik kmetek je čisto pravilno naredil primerjavo.
Po pogodbi mi zagotavljajo da imam ta paket zato to ni nič njihova dobra volja ampak obveza po zakoniku.
Na paketih smo zato,da mamo telefone ceneje,zato ob ponovni vezavi pričakujemo,da ker so oni ukinili sami od sebe moj paket da mi brezplačno omogočijo novega.
V pogodbi tudi nikjer ne piše da moj paket ni večen.
To bi moralo biti zapisano v pogodbi,v primeru da vaš paket ukinemo boste ob novi vezavi morali plačati 10€ za novega.

@enpir
Preberi malo zakonik in boš videl da ga tušmobil po vsej črti krši.
Sem se pogovarjal z odvetnikom,kateremu popravljam računalnike (seveda zastonj)in je malo pogledal mojo pogodbo in kaj se gre tušmobil in je rekel,da se da tušmobil po večih členih tožit in si zagotovit ob poravnavi dosmrtno naročnino za tuš.
Toliko prekrškov je pri tušmobilu in njihovimi naročniki.
Popravljam pa računalnik prekleto znanemu odvetniku M.
Sem pa že podal prijavo na zvezo potrošnikov Slovenije in tudi na tušmobil sem poslal kopijo.
Ker to kar se gredo pa sedaj pa ni več za nikamor.
Temu se reče kartelno dogovarjanje.
Simobil nekaj ukinja,sedaj mora pa še tušmobil.
TO JE SVINJARIJA.
ah lej, se se mi neda več: živi svoje sanje, upam da ti TM zagreni življenje s tem stroškom 10€ za spremembo paketa (zakaj sem že zapisal in si še enkrat preberi), pojdi v tožbo in imej ogromne stroške, če zmagaš ti pridem osebno čestitat, glej da ne boš umru ker nimaš več 30MMS sporočil ampak imaš zaradi tega 200SMSov več in še dodatnih 500MB prenosa podatkov...

podaljšanje NR-ja je tvoja odločitev in ne prisila, če boš podaljšal se boš strinjal s pogoji podaljšanja in samim cenikom, če pa ne, pa lahko normalno še naprej uporabljaš izbrani paket in te nihče ne sili v podaljšanje...

in kako je lahko podal realno primerjavo? dokler imaš aktiven aneks se ti paket ne spremeni, isto pri garanciji - dokler velja garancija jo lahko uveljavljaš... pogodbo ti skleneš za nedoločen čas, pogoji le-te se lahko spremenijo, pravtako se lahko spremeni sam cenik, v katerem je mimogrede naveden strošek menjave paketa 10€... ti pa predlagam, da si prebereš SPP-je, ki se mimogrede navezujejo na pogodbo in sam cenik!

a vam je res tok dolgcajt v lajfu, da se ubadate z zvezo potrošnikov, odvetniki, zabijate dragocen čas, živce, papir, kemir, štrom? get a fajl pls!

za konec pa, daj prosim prilepi po katerem zakoniku da si ga prečitam na WC-ju, pa resno to mislem...
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

enpir napisal/-a:
DreamDesign napisal/-a:Tušmobil 2010 (v oklepaju podatki za 2009):
- čisti poslovni izid: -10.811.884 € (-25.647.738 €)
- EBITDA: -198.856 € (-15.895.706 €)
- EBIT: -10.856.017 € (-25.191.587 €)
lahko malo bolj obrazložiš tele številke? ;D
čisti poslovni izid je po mojem jasno :D

EBITDA - dobiček iz poslovanja pred amortizacijo.
EBIT - dobiček iz poslovanja s davki, amortizacijo, ...
Slika
lolypop000
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 13. Avg 2010 13:27
Telefon: LG Optimus 2X

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a lolypop000 »

@enpir

Na sekretu raje beri žurnal,ker če bomo še tam imeli težko branje kakšno bo potem šele sranje ;)

Glej za 10€ nebom postal revež,tako da tu sploh ni panike,ampak so me danes spravli ob živce,ko je pol dneva ven metalo telefonski signal.
Sem se moral nekje izpihat,žal pač tukaj.
Pa brez zamere ;)
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a tado »

kmetek napisal/-a:Jaz sem tudi mnenja, če ponudnik nekaj ukinja, mora biti prehod na drugi, bilokateri paket, gratis. To je isto, kot če bi ti grafična crknila v garanciji in bi dobil novo, ampak ob plačilu?
S tem se tudi jaz strinjam (seveda po poteku vezave).

Sicer pa, zakaj tako razburjanje??
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a delboy »

lolypop000 napisal/-a:@enpir

Na sekretu raje beri žurnal,ker če bomo še tam imeli težko branje kakšno bo potem šele sranje ;)

Glej za 10€ nebom postal revež,tako da tu sploh ni panike,ampak so me danes spravli ob živce,ko je pol dneva ven metalo telefonski signal.
Sem se moral nekje izpihat,žal pač tukaj.
Pa brez zamere ;)

Danes je bilo v nekaterih predelih Slo. moč beležiti neurja in lahko, da je v tvojem primeru, danes to bil razlog metanja omrežja, kot sicer.


V takšnih primerih Tušmobil, ni osamljen.


Lp.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Prosil bi lepo da se debata preseli sem: viewtopic.php?f=18&t=1082 če ni povezano z novostmi pri tušmobilu.. ok. :biggrin:
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Novo pri Tušmobilu

Odgovor Napisal/-a delboy »

NOVO v ponudbi :thumbs: :


Nokia C5-00-novejši

Redna cena 169,00€

Ob 24 mesečni vezavi;

V Brezmejnih 200 je 69,00€

V Brezmejnih 1000 je 1,00€

V Brezmejnih 2000 je 1,00€

V Brezmejnih X je 1,00€

V Vesolju je 1,00€

V Klasik 5 je 89,00€

V Klasik 20 je 1,00€

V Klasik 30 je 1,00€



Novo še;

-Nokia C2-02

-LG A250 HORNET


Lp.
Odgovori