Novo pri A1

O ostalih operaterjih mobilne telefonije
Odgovori
Uporabniški avatar
avgi
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1125
Pridružen: 11. Sep 2007 13:17
Telefon: Honor 6c
Kraj: Prebold

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a avgi »

DreamDesign napisal/-a:Če bi imel vesolje bi prav tako plačeval 13-14 €/mesec.
S tem malo zavajaš s tem popustu - ni glih primerljiv med temi paketi. Je pa vsekakor zelo dobra poteza in pogrešam to kreativnost/dinamičnost pri ostalih operaterjih. :thumbs: Saj so telefoni v ponudbah nekaterih (v mislih imam predvsem Mobitel) operaterjev slabi oz. (pre)dragi.
Slika
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Jaz si telefon kupim za 3-5 let. Popust mi kar odleže. V jeseni bom vzel 3 aneks odkar sem na tušu in če še velja +5% popust za nov aneks potem mi bo pripadal že 35% na naročnino :D
Slika
kmetek
Znanec
Znanec
Prispevkov: 106
Pridružen: 06. Avg 2011 20:56
Telefon: HTC DESIRE

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Blazno razočaran na Simobilom.....
MI2
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 12. Jun 2011 12:19
Telefon: nexus 5
Dodatni paketi: KRS.net
Znesek računa: 55

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a MI2 »

tado napisal/-a::hurra:
Z menoj je danes Tušmobil in tado pridobil pet novih userjev na brezmezmejnem multipaketu.
Ves čas sem pripravljal prehod in tale nova Si.mobilova "akcija podražitev me je prepričala"

mogoče še vprašanje za vas vseznalce! :diploma:

Prehod sem danes naročil in odkljukal ohranitev simobilove naročnine, ker želim osebno odstopiti od pogodbe, ki jo je Simobil z novimi pogoji spremenil, kar lahko storim do 18.09.2011. S tem prihranim 12 € manipulativnih stroškov odklopa na vsako nar. razmerje. Do sem vse jasno, ampak potem slišim, da mi bo simobil poslal kr ene številke in nove sim kartice ker nar. razmerje ne more biti sklenjeno brez aktivne številke, katere so v mojem primeru prenesene na Tušmobil.
Vprašanje ali mi bo simobil zakasiral izdajo teh novih številk in koliko? :nevem:
Kaj pa če grem še isti dan ko mi začnejo delat Tušmobilove SIM-ke na Simobil in jih osebno kenslam kot sem to napisal že zgoraj!!!! :?:
lp
Miha
iz MB
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Jaz sem tudi mislil, da se ne izda nove številke.

Če se dodeli nova številka bi prej rekel, da se na obstoječi SIM kartici spremenili telefonska številka. Če se kaj zaračuna se verjetno 12 €.

Pri Si.mobilu bodi tudi pozoren, da se naročnina plača za 1 mesec naprej. Torej ti bodo lahko kaj dolžni vrniti. Simobilovci preplačanega denarja sami od sebe ti ne bodo vrnili, zato se pozanimaj sam!
Zadnjič spremenil SvetIdej, dne 08. Avg 2011 21:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
MI2
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 12. Jun 2011 12:19
Telefon: nexus 5
Dodatni paketi: KRS.net
Znesek računa: 55

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a MI2 »

Potem sem pa pridobil nič, razen če grem takoj na Si.mobil in poskusim kenslat še preden mi izdajo nove SIM-ke.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Najbolje da pokličeš 080 40 40 40 pa povprašaš o tej zadevi.

Pa tudi tukaj objavi, da bomo vsi vedeli za vnaprej ali se kaj obračuna ali ne.
Slika
MI2
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 12. Jun 2011 12:19
Telefon: nexus 5
Dodatni paketi: KRS.net
Znesek računa: 55

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a MI2 »

Danes prejel SMS, " V kratkem boste prejeli priporočeno pismo, v katerem vas bomo PROSILI, da podpišete zamenjavo telefonske številke."
Podpisal ne bom ampak grem kenslat na Simobil v trenutku ko mi začno delat Tušmobilove SIM-ke.

Sicer pa velja, CITAT iz Simobilovega page-a o dvigu cen,
Ker bodo napovedane spremembe cen paketov in uvedbe nadomestila za upravljanje z naročniškim razmerjem vplivale na obstoječa pogodbena razmerja, lahko Si.mobilovi naročniki do vključno dne 18.09.2011 odstopite od naročniške pogodbe in sicer s pisno izjavo (poslano na naslov Si.mobil d.d., Šmartinska cesta 134 b, 1000 Ljubljana) ali na Si.mobilovem prodajnem mestu in sicer brez odpovednega roka in brez sankcije, kar pomeni, da vam ne bo treba plačati stroškov predčasne prekinitve pogodbe oz. zapiranja računa v višini 5 EUR (+12 EUR manipulativnih stroškov za vezane stranke).

Kar pomeni, da mi ne bo treba plačati 85 € manipulativnih stroškov za 5 nar.številk. :hurra:
lp
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

super :) samo, da ne boš ukinu račune preden bodo številke na Tušu :D

Samo nad odzivom zaradi SI.mobilovih podražitev sem pa zelo začuden. Nisem pričakoval tega.

Obisk moje strani (predvsem na primerjave o paketih ter pokritosti):
Slika

December 2010 - Avgust 2011:
Slika
Še junija 2010 si je moje primerjave ogledalo maksimalno 10 oseb na dan :biggrin:

Po mojem ni nihče takega odziva pričakoval. Pri džabestu prejšnje leto po mojem ni bilo tako hudo. Uporabniki so res pripravljeni iti drugam se mi zdi.
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2474
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a lithium »

In tako je prav. :thumbs:
Zakaj bi pa plačevali pavšale za nekaj, kar večina nikoli ne koristi ?!
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Samo tako se lahko to nadomestilo ukine ;)
Slika
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Vem za 3 osebe, ki bi prestople k TM, ampak je tam luknja in ni TM omrežja, gostovanje pri M@ pa ne pride v poštev.

Tisti, ki imajo vsa omrežja pa itak lahko krožijo med operaterji kolko jih je volja...
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

http://www.apek.si/sl/pojasnilo_uporabn ... o_stevilko
Pojasnilo uporabnikom glede Simobilovega zaračunavanja nadomestila za upravljanje z naročniško številko

Na nas se v zadnjih dneh obrača vse več uporabnikov/ potrošnikov zaradi nadomestila za upravljanje z naročniško številko, ki ga uvaja Si.mobil. Zato želimo vse potrošnike obvestiti o njihovih pravicah in dolžnostih.

V omenjenem primeru gre za spremembo naročniškega razmerja, ob kateri se postavlja vprašanje njene upravičenosti. Operaterji imajo pravico spreminjati vsebino naročniškega razmerja. To pomeni, da lahko spreminjajo ceno, kvaliteto, obseg storitev itd. Vsaj 30 dni pred načrtovanimi spremembami morajo operaterji o njih obvestiti naročnike ter jih podučiti, da imajo v 30 dneh pravico odstopiti od pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Zaradi takšnega ravnanja naročniki ne smejo utrpeti nobenih sankcij, morajo pa poravnati vse neplačane obveznosti.

Pri spreminjanju vsebine naročniškega razmerja se lahko zgodi, da so spremenjeni pogoji nepošteni, kar ureja Zakon o varstvu potrošnikov (ZVPot). Za izvajanje določil ZVPot v praksi skrbi Tržni inšpektorat RS, ki smo ga že obvestili o povečanem številu pritožb potrošnikov. Na agenciji namreč nismo pristojni za presojo pogodbenih pogojev operaterjev. Prav tako ne moremo tega problema urediti sistemsko, saj nimamo pravne podlage za presojanje pravičnosti pogodbenih pogojev (določil iz pogodbe, splošnih pogojev, cenika).

Naše stališče glede napovedane uvedbe nadomestila za upravljanje z naročniško številko pa je naslednje: na agenciji se zavedamo, da so cene za mobilno telefonijo v Sloveniji pod povprečjem cen v EU ter da imajo operaterji vso pravico spreminjati cene storitev, vendar od operaterjev pričakujemo, da jih bodo spreminjali transparentno in potrošnikom zaračunavali opravljene storitve. Uvedba letnega nadomestila za upravljanje z naročniško številko, ki predstavlja pavšalno zaračunavanje morebitnih (še ne povzročenih) stroškov, pa poraja sum o netransparentnem in nepoštenem dvigovanju cen storitev.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a delboy »

MI2 napisal/-a:Potem sem pa pridobil nič, razen če grem takoj na Si.mobil in poskusim kenslat še preden mi izdajo nove SIM-ke.
Počakaj, da ti Tušmobil uspešno aktivira vse tel.št., šele za tem takoj na Simobil prekini naročnine, imej spisano odpoved v žepu :biggrin:

Če boš kaj prej čaral preden se aktivirajo št. pri TMb, lahko da jih celo izgubiš, kot razlog ne aktivna naročnina.

In ja za tem, obvezno še dopis, da se ti vrne denar v kolikor boš kaj plačal v naprej :thumbs:


Lp.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri Si.mobil-u

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Po Svetu na Kanalu A je Si.mobil še enkrat povedal: Nadomestila ne bomo ukinili, vsaj rabimo denar za poslovanje (jaz bi rekel lastnike v Avstriji).

Slika
Slika
Odgovori