Huawei H8500

Splošno o Telemachovi mobilni telefoniji
slometa
Novinec
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 28. Jun 2011 22:53

Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a slometa »

Pozdrav,
spogledujem se s prehodom na Tušmobil in gledam Huawei H8500.... pa se ne morem čisto odločiti. Bi mi zelo prav prišlo, če ima morda kdo izkušnje z njim in bi jih podelil z mano... Malo me moti baterija, ki je slaba (kratkotrajna) glede na konkurenčne. Poleg standardnih funkcij me pritegne wi-fi (e-pošta, brskanje, skype). Kake igrice ipd pa bodo ostale kar 'doma' :bog: ...
A so slušalke priložene zraven? Nič ne piše.
Hvala že vnaprej!
Meta
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a tado »

Zdravo, dobrodošla na forumu.
Baterije so problem pri vseh Androidih a tako fajn telefona za ta denar pač ne dobiš. Kot vem, so slušalke priložene.
Slika
slometa
Novinec
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 28. Jun 2011 22:53

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a slometa »

Še tole bi dodala k vprašanjem: Nekje sem tudi prebrala, da se telefoni z OS Android hitreje kvarijo. Res?
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a tado »

Ne, tole ne bi držalo. Android je trenutno najbolj popularen OS na telefonih. Brezplačno dobiš mnogo aplikacij ki ti olajšajo delo, omogočijo pestro preživetje prostega časa... Je pa res, da če delaš traparije se lahko kaj zalomi. Tako kot povsod.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a tado »

Kateri paket pa nameravaš izbrati?
Slika
slometa
Novinec
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 28. Jun 2011 22:53

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a slometa »

Razmišljam o brezmejni 200, ker hitro pride vmes še kaj, kar ne gre iz paketa.
hubertfast
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 10. Jul 2011 07:25

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a hubertfast »

Telefon kot tak je čisto simpatičen in lepo deluje, če ga uporabljaš samo za telefoniranje baterija kar lepo drži. Takoj ko se pa začeš špilat z aplikacijami gre pa hitro dol. Podobno kot z prenosnikom, zapeči dva dvd-ja brez napajanja, pa se bo baterija hitro spraznila. Važno je bolj koliko časa baterija drži to svojo moč, jaz ga imam zdaj ene 10 dni pa gre, edino vtični kabel za polnjenje me zajbava že od vsega začetka. Nikoli iz prve ne zadanem stika, malo moram premikat da ga najdem potem pa polni, če se bo situacija poslabšala, bom uveljavljal garancijo.
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a tado »

Potrebno je prav obrniti MiniUSB priključek. S tem, ko ga premikaš, samo uničuješ USB vhod. Znak za USB mora biti obrnjen navzdol, lice telefona pa navzgor. Če ne, je bila napaka pri montaži.
Slika
slometa
Novinec
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 28. Jun 2011 22:53

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a slometa »

Ja, 10 dni je v bistvu kar poštena doba... a med aplikacije spada tudi elektronska pošta? No, verjetno ne more drastično poslabšati stanja...?
Nisem videla, ali so v kompletu tudi slušalke? (mimogrede, zakaj se še niso spomnili, da bi slušalke izdelovali v navoju - tak sistem sem videla pri polnilnem kablu - kabel se enostavno zrola v škatlico - in ni nobene zmešnjave in neštetih vozlov, ki povzročajo slabo voljo, ko je treba slušalke vzeti iz torbice in uporabiti :))) )
Lep ponedeljek!
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a tado »

Pri vseh Androidih je enako, dolga avtonomija baterije ni njihova vrlina.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a delboy »

tado napisal/-a:Pri vseh Androidih je enako, dolga avtonomija baterije ni njihova vrlina.

To velja za vse pametne mobilnike vse proizvajalcev.

Tehnologija baterije je enaka povsod, moje mnenje, tisti trenutek, ko bo na razpolago masovna uporaba baterije, katera bo zdržala tri, štri dni ob polni uporabi telefona z vsemi aplikacijami vred, bomo lahko govorili tudi o električnih avtomobilih kot alternativa avtomobilom z notranjim izgorevanjem z bližnjo prihodnostjo. To je dejanski razlog, da vsa druga tehnologija zelo hitro napreduje, ta pa caplja na mestu, ste se morda vprašali zakaj? O debati glede tega predlagam, da se odpre nova tema, da ne zaidemo na stran pot teme :biggrin: .


Lp.
slometa
Novinec
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 28. Jun 2011 22:53

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a slometa »

Ekola, zdaj ga že uporabljam... Ampak kar pogrešam nekaj funkcij, ki sem jih bila prej navajena na čisto običajnem mobilniku...
Ampak predvsem pa iščem števec klicev oziroma enot - brez tega pa ne morem spremljati porabe. Poleg tega se klicateljem vključi tajnica. Domnevam, da je to voicemail service pod call settings, vendar ne omogoča izključitev. Dobila sem tudi eno glasovno sporočilo, ki pa ga ne morem aktivirati. Downloadalo ga je kar precej časa, potem pa sem ga prekinila...
Pozna kdo rešitve? Najlepša hvala!!
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a tado »

Lahko preverjaš proste količine *123# in tipka kliči, portal selfcare moj.tusmobil.si, portal tuskabina ali ce imas multipaket *128#.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a delboy »

slometa napisal/-a:Ekola, zdaj ga že uporabljam... Ampak kar pogrešam nekaj funkcij, ki sem jih bila prej navajena na čisto običajnem mobilniku...
Ampak predvsem pa iščem števec klicev oziroma enot - brez tega pa ne morem spremljati porabe. Poleg tega se klicateljem vključi tajnica. Domnevam, da je to voicemail service pod call settings, vendar ne omogoča izključitev. Dobila sem tudi eno glasovno sporočilo, ki pa ga ne morem aktivirati. Downloadalo ga je kar precej časa, potem pa sem ga prekinila...
Pozna kdo rešitve? Najlepša hvala!!

- Porabo kontroliraš z ukaznim nizom *123# v realnem času. Na tuškabini lahko brezplačno preverjaš svojo dodatno porabo (Moj Tušmobil/Poraba in polnitve/dodatna poraba).

\ Če želiš kakšen števec, potem predlagam kakšno aplikacijo za ta namen, da si naložiš iz marketa https://market.android.com/search?q=con ... o=1&c=apps

\ Samo statistika pa je vidna tudi preko določenega sistemskega ukaznega niza *#*#4636#*#* (Statistika uporabe-četrta opcija :biggrin: )

- Tajnica je vklopljena privzeta, če te moti jo lahko izklopiš več na http://www.tusmobil.si/storitve.html#_up2&_side7

\ Glasovno sporočilo pride v obliki mms-a, tako da preveri svoje nastavitve v telefonu za MMS :thumbs:


Lp.
Zadnjič spremenil delboy, dne 20. Jul 2011 16:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Huawei H8500

Odgovor Napisal/-a tado »

Četrta opcija- Ta storitev ni na voljo :biggrin:
Slika
Odgovori