Iz Mobitela na Tušmobil

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Odgovori
kruljavcev
Novinec
Novinec
Prispevkov: 42
Pridružen: 15. Jul 2011 12:27
Telefon: HTC Hero

Iz Mobitela na Tušmobil

Odgovor Napisal/-a kruljavcev »

Pozdravljeni!

Že lep čas spremljam tale forum in ker počasi prihaja čas, ko bom postal uporabnik Tušmobila sem se odločil registrirati in vas najprej lepo pozdravljam.

Trenutno sem Mobitelov naročnik na osnovnem paketu, vezava mi poteče konec novembra. Na Tušmobil sem nameraval presedlat po izteku vezave, zdaj pa sem zasledil, da je paket Vesolje na Tušmobilu za nove naročnik tri mesece brezplačno. Ali mi zna kdo povedat če se mi splača operaterja menjat že sedaj(predvidoma v prvi polovici Avgusta) kljub obstoječi vezavi, če upoštevam, da je višina mesečne subvencije na Mobitelu cca 6 evrov. Osnovna računica mi je seveda popolnoma jasna (odplačam vse kar sem dolžan mobitelu za subvencijo in sem še vedno na profitu s tremi brezplačnimi naročninami na Tušu) zanimajo me ostali stroški( pogodbena kazen na Mobitelu in priključnina na Tušmobilu+???).

Če je kdo vešč teh tarif in zank v pogodbah bi mu bil silno hvaležen za izračun.
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Iz Mobitela na Tušmobil

Odgovor Napisal/-a Safre »

Glede priključnine se ne sekiraj, ti bodo fantje na forumu poslali kupon za brezplačno priključnino. :thumbs:
Slika
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Iz Mobitela na Tušmobil

Odgovor Napisal/-a Azzil »

Brez komplikacij prenesi številko na Tušmobil, ob prenosu pa označi, da želiš pri Mobitelu ohraniti "navidezno naročniško razmerje". Novembra pa greš na Mobitel pa prekličeš NR. Še prej se pa pozanimaj kakšna bi bila "pogodbena kazen" pri Mobitelu, mogoče bo cenejše, kot seštevek naročnin.

Srečno! :)
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Iz Mobitela na Tušmobil

Odgovor Napisal/-a delboy »

Torej, kako ravnati glede na napisano :biggrin:

1. Tado-tu ali meni pošlji zasebno sporočilo na tem forumu s podatki, kjer želiš da se ti pošlje kupon za brezplačno priključnino.

2. Ko prejmeš kupon, greš na prodajno mesto Tušmobil, tisto, ki ima na zalogi recimo Huawei telefon, če ga boš vzel, tam poveš, da želiš prenesti tel.št. od Mobitela z ohranitvijo naročnine, imej seboj zadnji račun, ni nujno da je plačan, osebni dokument, davčno, kartico. Vse to urejaš na Tušmobil-u, na Mobitel ne hoditi, ker nimaš potrebe in ti nemorejo urediti prehod na konkurenco.

3. Naročnino je dobro sklepati proti koncu meseca, prenos tel.št. traje 3 delovne dni, če je vse OK.

4. Ko ti en krat kasneje izteče vezava na Mobitelu, greš sam do njih in prekineš naročnino :thumbs:


Lp.
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Iz Mobitela na Tušmobil

Odgovor Napisal/-a tado »

Pa dobrodošel!
Slika
kruljavcev
Novinec
Novinec
Prispevkov: 42
Pridružen: 15. Jul 2011 12:27
Telefon: HTC Hero

Re: Iz Mobitela na Tušmobil

Odgovor Napisal/-a kruljavcev »

Hvala!

Kaj moram vzet telefon, ali lahko kljub akciji koristim popust na naročnino kot subvencijo?
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Iz Mobitela na Tušmobil

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Misliš 3 mesece free?

Lahko vzameš 25% popust (vezava s 24 mesecev). Ko se odločiš vzeti nov telefon pa se ta popust avtomatsko ukine (in vezava) in začne veljati 24-mesečna vezava za telefon.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Iz Mobitela na Tušmobil

Odgovor Napisal/-a tado »

3 mesecni popust ne vpliva na aneks, torej lahko vzames telefon.
Slika
Odgovori