tuš telekom - KATASTROFA - 55€/mesec za 3MB/s prenosa

Stare, neaktivne in neuporabne teme pristanejo tukaj...
Odgovori
rok217
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 17. Maj 2010 13:05
Telefon: galaxy

tuš telekom - KATASTROFA - 55€/mesec za 3MB/s prenosa

Odgovor Napisal/-a rok217 »

Stvar je taka... preselil sem se v novo stanovanje in sem od prejšnjih lastnikov prevzel tuš telekom paket 20MB/s + 2 televiziji. Izkazalo se je da je dejanska hitost povezave 3 MB/s, nato so še tehniki ugotovili da večja hitrost ni možna zaradi tehničnih omejitev.Poleg tega je problem se v televiziji. Slika je zelo motna in kockasta. Na kanalih slo1 in slo2 je slika preko sobne antene(!) veliko lepša od tuš televizije, ostali kanali pa so še slabši. Da o katastrofalnem meniju za izbiranje programov sploh ne govorim...
Seveda sem poslal prošnjo naj prekinejo paket oz. naj ga vsaj zmanjšajo na temu primeren paket. Odgovor je bil da v pogodbi piše da je 20mb/s ZGORNJA MEJA prenosa, torej če je prenosa manj vseeno plačam 55€ na mesec. V pogodbi piše da mora biti prenos vsaj 30%, vendar še to z prenosom, ki ga porabi televizija. Torej če imam 3MB/s internet in IPTV porabi 4MB/s imam skupaj 7MB/s prenosa in ne morem prekinit pogodbe.
Sedaj pa sledi moje vprašanje ali je imel že kdo takšne probleme in kako ste jih rešili????
LP
Rok
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: tuš telekom - KATASTROFA - 55€/mesec za 3MB/s prenosa

Odgovor Napisal/-a delboy »

Hitrost je teoretična, lastnik kateri je vzel pred tabo je o tem bil seznanjen ter očitno zadovoljen, sodeč po napisanemu in ceni je imel/imaš dokaj ugoden paket, uporabljaš dve televiziji ter dva TV vmesnika :greensmart: .

Če sumiš v tehnične težave je za tvoje vprašanje pravi naslov na tel.št.: 080600600

Predlagam ti, da se rajši pozanimaj kolikšen je odstop od pogodbe ali pa, če prekineš eno od TV, ker očitno parica na tvojem koncu ni sposobna dveh TV.


Lp.
rok217
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 17. Maj 2010 13:05
Telefon: galaxy

Re: tuš telekom - KATASTROFA - 55€/mesec za 3MB/s prenosa

Odgovor Napisal/-a rok217 »

Hitrost mora biti praktična ne teoretična! Ugoden paket za 3MB/s?? wtf? a delas na tušu al kaj?
Na št. 080 600 600 me že vsi poznajo, poleg tega oni samo rečejo bomo sporočili tehnični službi. Nato ne sledi nič, ker ne znajo /ne morejo popravit.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: tuš telekom - KATASTROFA - 55€/mesec za 3MB/s prenosa

Odgovor Napisal/-a delboy »

rok217 napisal/-a:Hitrost mora biti praktična ne teoretična! Ugoden paket za 3MB/s?? wtf? a delas na tušu al kaj?
Na št. 080 600 600 me že vsi poznajo, poleg tega oni samo rečejo bomo sporočili tehnični službi. Nato ne sledi nič, ker ne znajo /ne morejo popravit.

Nevem koliko ti bo v tolažbo, vendar, recimo moji starši plačujejo Siolu ravno okrog 55€- trojček za hitrost 1Mb ter en TV vmesnik , ker druge možnosti ni, tako da kakor sem omenil paket je še kar ugoden glede na xDSL tehnologijo, kakor sem omenil je parica šfoh ali pa si predaleč od centrale. Tuštelekom je ponudil vsem za isto ceno do 20 Mb, lahko bi bilo samo do 5 Mb za isto ceno, kajti ostali, katerim je parica Ok ali pa niso toliko daleč je ta ponudba še kar dokaj ugodna :greensmart: , o tem se pogovarjamo.


Lp.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: tuš telekom - KATASTROFA - 55€/mesec za 3MB/s prenosa

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

delboy napisal/-a:
rok217 napisal/-a:Hitrost mora biti praktična ne teoretična! Ugoden paket za 3MB/s?? wtf? a delas na tušu al kaj?
Na št. 080 600 600 me že vsi poznajo, poleg tega oni samo rečejo bomo sporočili tehnični službi. Nato ne sledi nič, ker ne znajo /ne morejo popravit.

Nevem koliko ti bo v tolažbo, vendar, recimo moji starši plačujejo Siolu ravno okrog 55€- trojček za hitrost 1Mb ter en TV vmesnik , ker druge možnosti ni, tako da kakor sem omenil paket je še kar ugoden glede na xDSL tehnologijo, kakor sem omenil je parica šfoh ali pa si predaleč od centrale. Tuštelekom je ponudil vsem za isto ceno do 20 Mb, lahko bi bilo samo do 5 Mb za isto ceno, kajti ostali, katerim je parica Ok ali pa niso toliko daleč je ta ponudba še kar dokaj ugodna :greensmart: , o tem se pogovarjamo.


Lp.

nevem kolk bo tebi v tolažbo jst plačujem siolu 49€ za povezavo 20/20Mb/s in Sioltv :biggrin: :evil: ;-)
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: tuš telekom - KATASTROFA - 55€/mesec za 3MB/s prenosa

Odgovor Napisal/-a Safre »

rok217 napisal/-a:Stvar je taka... preselil sem se v novo stanovanje in sem od prejšnjih lastnikov prevzel tuš telekom paket 20MB/s + 2 televiziji. Izkazalo se je da je dejanska hitost povezave 3 MB/s, nato so še tehniki ugotovili da večja hitrost ni možna zaradi tehničnih omejitev.Poleg tega je problem se v televiziji. Slika je zelo motna in kockasta. Na kanalih slo1 in slo2 je slika preko sobne antene(!) veliko lepša od tuš televizije, ostali kanali pa so še slabši. Da o katastrofalnem meniju za izbiranje programov sploh ne govorim...
Seveda sem poslal prošnjo naj prekinejo paket oz. naj ga vsaj zmanjšajo na temu primeren paket. Odgovor je bil da v pogodbi piše da je 20mb/s ZGORNJA MEJA prenosa, torej če je prenosa manj vseeno plačam 55€ na mesec. V pogodbi piše da mora biti prenos vsaj 30%, vendar še to z prenosom, ki ga porabi televizija. Torej če imam 3MB/s internet in IPTV porabi 4MB/s imam skupaj 7MB/s prenosa in ne morem prekinit pogodbe.
Sedaj pa sledi moje vprašanje ali je imel že kdo takšne probleme in kako ste jih rešili????
LP
Rok
Rdeče obarvano nikakor ne drži - pogodbo je vedno možno prekiniti s strani obeh pogodbenih strank. Vprašanje je kolikšen bo strošek predčasne prekinitve.
Slika
Odgovori