Roland Garros neposredno v 3D tehniki pri Telekomu.

O ostalih operaterji interneta, IPTV, telefonije ...
Odgovori
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Roland Garros neposredno v 3D tehniki pri Telekomu.

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Ljubljana - Telekom Slovenije bo v sodelovanju z družbo Panasonic že danes SiOLovim naročnikom in drugim uporabnikom omogočil preizkus delovanja 3D televizije.
Roland Garros neposredno v 3D tehniki

Na 3D TV sprejemnikih v Mobicentru v City parku v Ljubljani bodo poleg predstavitvenih programov, ki so trenutno na voljo v 3D tehniki, lahko med 24. majem in 6. junijem spremljali tudi neposredne prenose dvobojev z letošnjega odprtega prvenstva Francije v tenisu Roland Garros.

Telekom Slovenije oziroma SiOL sta skupaj z družbo Planet 9 na področju televizije že nekaj let vodilna pri predstavitvi novih tehnologij. Tako je SiOL leta 2006 prvi v Sloveniji prenašal SP v nogometu v HD tehniki. Tokrat bo le pet mesecev po predstavitvi prvih 3D TV sprejemnikov v Las Vegasu Telekom Slovenije omogočil spremljanje velikega teniškega dogodka v 3D tehniki na televizijskem zaslonu, v neposrednem prenosu teniških dvobojev z Roland Garrosa. S tem prenosom bo vse številnejšim naročnikom SiOLovih storitev omogočil preizkus nove izkušnje, ki jo tretja dimenzija prinaša na televizijski ekran.
Tenis za preizkus nove izkušnje

3D TV sprejemnika bosta v Mobicentru v ljubljanskem nakupovalnem središču Citypark na voljo od četrtka, 20. maja, ko bo obiskovalcem s predstavitvenimi 3D programi na voljo preizkus nove izkušnje. Od ponedeljka, 24. maja pa do 6. junija, bodo obiskovalci v tem centru lahko spremljali veliki teniški dogodek v 3D tehniki na televizijskem zaslonu, ki ga bo Telekom Slovenije omogočil v sodelovanju z družbo Panasonic, Eurosportom in Teniško zvezo Francije.

siol.net

vir: http://www.siol.net/tehnologija/telekom ... hniki.aspx
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Roland Garros neposredno v 3D tehniki pri Telekomu.

Odgovor Napisal/-a delboy »

En dan nazaj sem popolnoma identičen, da ne rečem isti dopis prebral od T-2 :koma: , mislim kot da so eni in isti pisali.

Sicer pa lepo da je začela tudi tovrstna tehnologija počasi prodirati v naše domove, z eno pomankljivostjo in sicer manjka nam večje število TV-ja s to vrstno podporo, torej čez par let bo mogoče bolje, saj še HD TV ni zaživela, kje pa je šele 3D :nevem: .


Lp.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Roland Garros neposredno v 3D tehniki pri Telekomu.

Odgovor Napisal/-a lithium »

Meni se pa zdi ta 3D na TV sprejemnikih lari fari.
3D pride do pravega izraza v kinu, kjer je pred tabo ogromno platno, pri Tvju je pa zaslon premajhen, da bi pokril okolico, ki jo oko tudi zaznava :nevem:
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Roland Garros neposredno v 3D tehniki pri Telekomu.

Odgovor Napisal/-a delboy »

lithium napisal/-a:Meni se pa zdi ta 3D na TV sprejemnikih lari fari.
3D pride do pravega izraza v kinu, kjer je pred tabo ogromno platno, pri Tvju je pa zaslon premajhen, da bi pokril okolico, ki jo oko tudi zaznava :nevem:
Se bom kar strinjal :biggrin: , že ko sem recimo Avatarja v kinu gledal v 3d tehniki sem na vsake toliko očala dol snel za boljši pregled, vendar mi ni kaj dosti pomagalo :koma: kajti tisto senčenje mi je nekako preveč temno sliko ustvarjalo. Torej bo treba tehnologijo izpopolniti ker to kar je trenutno, dejansko lahko povem da ni NIČ :evil: .

Lp.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Roland Garros neposredno v 3D tehniki pri Telekomu.

Odgovor Napisal/-a lithium »

Hja, konkurenca med proizvajalci TV je huda, pa morajo vedno neke novotarije ustvarjat... pa če so uporabne ali pa ne :dolgjezik:
Administrator neuradnega foruma
Odgovori