Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

O ostalih operaterji interneta, IPTV, telefonije ...
Odgovori
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a lithium »

Vedno bolj glasne so govorice glede T-2 in njegovih težav. Danes so se na to temo (spet) razpisali v Financah:

Zaradi govoric o potopu T-2 se njegove stranke sprašujejo, kako naprej; agencija za pošto in elektronske komunikacije jim odgovarja

Kaj se zgodi z naročniki podjetja tipa T-2 , če gre to v stečaj? Se lahko zgodi, da nekega dne ostanejo brez televizije, interneta ali telefonije? Je ponudnika bolje zamenjati že zdaj, torej še preden se uresniči črni scenarij, ali naj raje počakajo? Kaj pa lahko naredijo tisti, ki živijo na območjih brez konkurence?

"Poudarjamo, da ne komentiramo poslovanja T-2, temveč odgovarjamo splošno in hipotetično," je na začetku opozorila agencija za pošto in elektronske komunikacije (APEK). "Stečaj ne pomeni nujno, da podjetje neha ponujati storitve. Nasprotno, družba lahko (in običajno to tudi naredi) na trgu še vedno deluje, vendar v spremenjeni organizacijski obliki."

Kot dodajajo na APEK, jim območja, kjer bi bil T-2 edini ponudnik širokopasovnih storitev, niso znana, saj prek optičnega omrežja storitve ponuja predvsem v urbanih delih Slovenije. Torej tam, kjer je infrastrukturna in storitvena konkurenca največja. "Kjer T-2 uporablja omrežje Telekoma Slovenije, pa je to tako ali tako na voljo vsem operaterjem," razlagajo.

APEK: Pomembni sta ponudba in cena

Kaj svetujejo? "Agencija nima nobenega razloga, da bi uporabnikom kateregakoli ponudnika storitev elektronskih komunikacij svetovala o izbiri operaterja. Poleg tega ves čas poudarjamo, naj ljudje izbirajo na podlagi želje oziroma potrebe po storitvah in njihove cene ter za posameznika najbolj ustreznim razmerjem med njima," razlaga APEK. Po njihovih besedah se, v nasprotju s stečaji, konsolidacije tovrstnih družb vsekakor dogajajo. Primer tega so kabelski operaterji.

Zveza potrošnikov: internet ni nujno dostopen vsem

Za mnenje smo prosili tudi Zvezo potrošnikov Slovenije (ZPS). Sporočili so, da takega primera še niso imeli, zato bi težko dali jasna in hitra navodila. "Dejstvo pa je, da internet ni univerzalna storitev, tako kot fiksna telefonija, zato ni nujno dostopna vsem," menijo na ZPS.

Največji tržni delež na področju televizije

Kaj se dogaja z naročniki T-2? "Glede na medijsko gonjo proti podjetju opažamo manjši prirast novih strank, noben dosedanji uporabnik pa pogodbe ni odpovedal," navajajo na T-2. "Trenutno imamo več kot 100 tisoč naročnikov fiksnih komunikacij, mobilnih pa 20 tisoč. To pomeni 31,9-odstotni tržni delež pri televiziji, 19,4 pri internetu, 15,3 pri fiksni telefoniji in 0,9-odstotni delež pri mobilni. Tako kaže zadnje poročilo APEK, po raziskavi GfK pa so deleži takšni: TV 20,3 odstotka, internet 24,3, fiksna telefonija 15,1 in mobilna 0,5 odstotka."

Vir: http://www.finance.si/262685/Kaj-bo-z-m ... c=pj061109


Kaj menite, kam gre vseskupaj?
Administrator neuradnega foruma
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a Safre »

Prej ali slej se bo to moralo zgoditi. To je edina možna posledica politike dumping cen, cerkev pa tudi dolgo ne bo več vreča brez dna. Verjamite, da Krambergerjev projekt T-2 ni bil mišljen dolgoročno oz. za dobro naročnikov. Plan je bil nahitro pridobiti kritično maso naročnikov in še preden se zadušijo v dolgovij podjetje prodati z dobičkom.

Jasno je tudi, da se bodo cene storitev, ki jih imamo pri T-2 posledično povišale ampak tako pač je .... če hočemo kvalitetne in inovativne storitve, jih je treba tudi plačati.
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a Azzil »

Ma ne.. sej je bil tudi Telekom že v škripcih, pa ima ja celo vlado za sabo + "je imel" praktično vse naročnike..

Ljudje, ne bit pesimisti.. Če gre v stečaj, ga bo kupilo kašno drugo podjetje in bo zadevo fural naprej.. npr. Tuš? minus bi lahko pokrival s plusem iz tušmobila.. hehe

To bi pa bila konvergenca... :inlove:
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2390
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

No ja govorice so..sam kaj je od tega resnica pa nevemo...Bo že pokazal čas kod laže...Al T-2 ali tisti ki so to sprožili te govorice in predloge za stečaj.... :roll: ;-)
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a lithium »

Problem je v tem, da je zvon ena holding v ...... (vnesi grdo besedo po želji).
Administrator neuradnega foruma
mitja_i
Znanec
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 13. Feb 2008 09:09
Telefon: Huawei IDEOS X5
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a mitja_i »

Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a lithium »

No, vsaj en malo bolj optimističen članek :)

Čudno, zakaj se na tem spisku ne prikazuje več T-2 in njegovi roamingi :confused:
http://gsmworld.com/roaming/gsminfo/cou_si.shtml
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a lithium »

Pa se zgodba nadaljuje...

"Zahteva za stečaj T2 zaradi ignoriranja in zavajanja"

Poslovni dnevnik - ponedeljek, 16.11.2009 Tekst: Tomaž Modic

Ljubljana - "Za predlog stečajnega postopka smo se odločili, ker T2 v daljšem obdobju (več kot leto dni) ni bil sposoben poravnati svojih obveznosti, ki so zapadle v tem obdobju. Zaradi neodgovornega ravnanja, ignoriranja in zavajanja (večkratne obljube o plačilu obveznosti) bi lahko bilo ogroženo poslovanje in likvidnost Smart Coma, zato je bilo ukrepanje nujno," je potezo, da vloži zahtevo za stečaj T2, naposled pojasnil Filip Remškar, direktor in lastnik Smart Coma.

"Na projektu T2 smo sodelovali vse od začetka, od načrtovanja do izvedbe in vzdrževanja omrežja. Ko so se na T2 maja lani pojavile likvidnostne težave, ker ni dobil načrtovanih posojilnih virov, je Smart Com na podlagi zagotovil vodstva in lastnikov T2, da bo do jeseni saniral likvidnostno situacijo z dodatnimi viri, dobavljal opremo in izvajal storitve vse do septembra lani," je razložil. Da so lahko redno plačevali obveznosti do svojih dobaviteljev, pa so se morali za projekt T2 zadolžiti celo pri bankah. "Ker vodstvo T2 do decembra 2008 ni poravnalo že zapadlih obveznosti, smo vložili predlog za izvršbo, a ga pozneje umaknili zaradi zagotovil lastnikov in vodstva T2 o skorajšnjem podpisu pogodbe s finančnim vlagateljem. Vloga za izvršbo bi lahko to pogodbo, ki ni bila nikoli podpisana, onemogočila," je dejal in pojasnil, da je vodstvo in lastniki T2 s pisno izjavo zagotovilo bankam - kreditodajalkam Smart Coma, da bodo najpozneje do junija letos poravnali svoje dolgove. "Žal razen obljub, da bodo naredili vse, kar je v njihovi moči, ni bilo nobenih rezultatov," je razložil.

"Ker se to ni zgodilo, smo T2 že 24. septembra letos pozvali k takojšni izpolnitvi celotnih obveznosti iz naslova zapadlih in pripoznanih terjatev za projekt T2. Ker niti po tem pozivu ni bilo nobenega odziva od T2, je bil 9. oktobra vložen predlog za začetek stečajnega postopka," je povedal. T2 so ponudili več možnosti za poplačilo terjatev, tudi v daljših časovnih rokih z obročnim odplačilom, a je T2 teden dni po tem, ko je bil obveščen o vlogi za stečaj, vložil odškodninsko tožbo proti Smart Comu. Poudaril je, da so izjave predsednika uprave T2 Matevža Turka v medijih in ugovoru zoper ta predlog, da njihova terjatev ne obstaja in da ni zapadla v plačila, ter "odškodninska tožba zaradi škode, povzročene z opremo Smart Coma", zavajajoče. "Vsa oprema, ki jo je Smart Com dobavil med izgradnjo omrežja T2, je v redni uporabi in z njeno uporabo T2 pridobiva več kot tri milijone evrov mesečnih prilivov," je dodal.

Vir: http://dnevnik.si/poslovni_dnevnik/1042315384
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a lithium »

Khm, pa so razrešili Turka. Bomo videli, kam vseskupaj gre....

Matevž Turk ni več direktor drugega največjega telekomunikacijskega operaterja v državi. To je potrdil tudi Turk, ki pa o vzrokih za zamenjavo ni želel špekulirati. Odslej T-2 vodi Uroš Rožič, ki je bil ob bok Turku postavljen nedavno.

“Včeraj se je odstavitev odvijala čez dan. Ni še znano, ali bo lastnik T-2 Zvon1 javnosti Turkovo zamenjavo predstavil kot odstavitev ali sporazumno prekinitev, dejstvo je, da podjetje vodi Uroš Rožič,” nam je zaupal vir blizu vodstva T-2. Včeraj za pojasnila o Turkovi razrešitvi na mobilni telefon ni bil dosegljiv direktor Zvona1 Simon Zdolšek. Priklicati nam ni uspelo niti očeta T-2 Mirana Krambergerja, ki je Matevža Turka na čelo T-2 pred leti pripeljal s Telekoma Slovenije.

Vir: http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/tur ... t-2-150294
Administrator neuradnega foruma
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a lithium »

Zdaj T-2 s stečajem grozi še Telekom

Sodišče datuma, kdaj bo odločalo o stečaju telekomunikacijske družbe T-2 , sicer še ni določilo, bo pa predvidoma v kratkem. Najverjetneje kmalu po pravnomočnem vpisu sklepa o zmanjšanju osnovnega kapitala T-2, za kar zdaj ni več ovir.

Zadnji dan leta 2009 je Smart Com umaknil predlog za začetek stečaja dolžnika T-2, saj sta se sprti strani dogovorili o odplačilu dolga in pogojih sodelovanja v prihodnje. V skladu s sporazumom je Smart Com z višjega sodišča umaknil tudi pritožbo zoper sklep okrožnega sodišča o vpisu odločitve o znižanju kapitala T-2 (s tem je T-2 poskušal izboljšali svoj finančni položaj in zmanjšal možnosti za uvedbo stečaja).

Vendar s tem T-2 ni rešen, saj je enako kot Smart Com naredilo najprej podjetje LokaInvest (obvladuje ga Jurij Krč, ki ima v lasti tudi največjega upnika T-2 Gratel ), 24. decembra pa še Telekom Slovenije. "Naše terjatve do T-2 so tako visoke - presegajo šest milijonov evrov -, da moramo ravnati kot skrben gospodar in zaščititi svoje poslovne interese. Tudi z začetkom stečaja," razlagajo na Telekomu. Ali obstaja kakšna kombinacija, da bi Telekom umaknil svojo zahtevo, če bi se T-2 odpovedal kar 130 milijonov evrov vredni tožbi proti Telekomu? Na Telekomu so to vprašanje prezrli, na T-2 pa so razložili: "Tožbo smo leta 2007 vložili zaradi Telekomovega protipravnega ravnanja, ki se ni končalo, temveč se pojavlja tudi v medsebojnem sodelovanju.

Zato menimo, da Telekomove terjatve sploh niso nastale, nasprotno, zaradi kršitev pogodb škoda nastaja nam. Kljub temu bomo, da bi se izognili škodljivim posledicam, nekatere obveznosti vseeno poravnali." Ob tem so še dodali: "Telekomovega predloga nismo pričakovali, nismo pa presenečeni, smo njihova neposredna konkurenca. Dodatno smo začudeni zaradi dejstva, da smo s predstavniki Telekoma na sestanku decembra našli nekaj točk sodelovanja in rešitve medsebojnih razmerij."

In kdaj bodo o vsem skupaj vendarle odločali pristojni? "Časovno naroka za T-2 ni mogoče opredeliti, saj je odvisen od dveh dejavnikov. Prvi je odgovor na umik Smart Coma (zanj imajo 15 dni od 31. decembra), drugi pa pravnomočnost vpisa sklepa o zmanjšanju osnovnega kapitala," so razložili na okrožnem sodišču.

Vir: finance

No, ko so se začele zadeve vsaj delno urejati, se je pa oglasil Telekom, ki si najbolj želi, da T-2 nebi nikoli obstajal.
Administrator neuradnega foruma
desyncx
Znanec
Znanec
Prispevkov: 114
Pridružen: 02. Jan 2010 10:12
Telefon: Google nexus 6
Kraj: Celje

Re: Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a desyncx »

Za ta T-2 jaz raje ne izgubljam besed. Pred 2 leti sem tak iz firbca poslal poizvedbo na T-2, pa mi napišejo da sem od centrale oddaljen 2400 metrov in da lahko imam 1/256 paket. Vse lepo in prav. Ta čas sem pa imel ADSL 2/386 + 2xTV. In jaz izpolnim pogodbo in jim pošljem nazaj. Čez kak teden me pokliče monter in reče da me lahko čez 3 dni prikopi. in res tretji dan me Telekom izklopi ADSL in ISDN, T-2 monter pa pride čez 2 uri in vse priključi, toda modem se ni sinhroniziral. Pa pregledava interno napeljavo in vse vredu. Ko je govoril z nekom iz T-2ja mu je rekel, da ne vidi mojega modema in da najbrž še Telekom ni izvedel priklopa. Čez 2 dni ni bilo nič novega, pa jaz tečnoba kličem tega monterja, pa mi reče: Gospod, vaša centrala ni nadgrajena. In že tukaj sem skoraj znorel in zahteval, da mi na njihove stroške povrnejo vse v prejšne stanje. Po 14 dneh nič novega. Zgodilo se mi je pa to, da ni več proste parice in še sedaj po 2 letih nimam svoje parice, tako da se na internet povezujem preko kolega, ki živi 300 metrov od mene. Tako, da sem z njimi tako zadovoljen, da sem jih preklel do konca.
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a Azzil »

U bistvu si kriv sam.. Če si imel naročene storitve pri T-2, si še imel parico in lahko bi jo zamenjal za Siol nazaj.. :nevem:
T-2 pa sigurno ni kriv, če se ni hotelo povezat, ker si T-2 zagotovo želi čimvečje število uporabnikov.. :thumbs:
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
desyncx
Znanec
Znanec
Prispevkov: 114
Pridružen: 02. Jan 2010 10:12
Telefon: Google nexus 6
Kraj: Celje

Re: Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a desyncx »

Jaz sem imel naročene storitve in mi niso delovale. Na torek se je ugotovilo, da centrala sploh ni nadgrajena. Naslednji dan sem hotel naročiti ADSL pa sem dobil odgovor, da ni proste parice. Ta čas sem pa čakal, če bi se T-2 kaj zmigal. Čeprav nisem jaz odjavljal ISDNja in ADSLa, ampak oni. Takrat sem se naučil, da ni vse zlato, kar se sveti.
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Kaj bo z mojim internetom ali televizijo,če gre T-2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a Azzil »

desyncx napisal/-a: Naslednji dan sem hotel naročiti ADSL pa sem dobil odgovor, da ni proste parice.
V enem dnevu si dobil odgovor? Pa kako da ni proste parice, če imaš T-2.. Brez tvojega podpisa ni nihče mogel nič odjavljati, ker jih ti moreš pooblastiti..
In če storitve niso delale, T-2 sigurno ni kar predal parice.. :zacuden:
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
Odgovori