Mobilniki/sevanje/rak...

Debata o vsem, kar ni povezano s Telemachom
Odgovori
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Mobilniki/sevanje/rak...

Odgovor Napisal/-a Safre »

Še en izmed mnogih člankov, ki ima po vašem mnenju osnovo v čem? Youtube video že ne more biti nek kredibilen vir za tako senzacionalistično pisanje.
Sevanje telefonov povzroča raka in tumorje: imaš telefon VEDNO vsaj 15 mm stran od telesa?

16. marec 2016 piše: Nastja Spasojević | vir: https://www.youtube.com/watch?v=7Z_MKSDiAhM

Sevanje telefonov povzroča raka in tumorje: imaš telefon VEDNO vsaj 15 mm stran od telesa?
Dandanes ima skoraj vsak mobilni telefon. Kamorkoli gremo, kjerkoli smo, nas spremljajo v žepu, torbicah. Sploh si ne predstavljamo več, kako so se naši dedki in babice dogovorili za srečanja brez mobilnih telefonov. Ko se nam izprazni baterija in ga ne moremo napolniti, se šele zavemo, kako odvisni smo od te napravice. Izjemno koristna, a hkrati izredno nevarna, če je ne uporabljamo pravilno.

Vedno sem se smejala svojemu fantu, ki mi je težil, naj uporabljam slušalke, sploh ker sem takšna čveka in se rada po telefonu pogovarjam s svojimi bližnjimi prijateljicami tudi po uro. Sem si mislila, ja pa ne bluzi, ne morem vedno uporabljati slušalk, pa tako dolgo traja, da jih nastavim ... Ampak kaj, ko je imel vedno dober argument, vedno je rekel: "Nastja, a ni tvoje uho izjemno vroče in vse področje, kjer držiš telefon (da ne omenjam niti, kako je gorel telefon)? A se ti ne zdi, kot da kuhaš možgane? To je nevarno."

In sem se zamislila, res je, kuham jih. Potem ko sem videla spodnji video in prebrala opozorilo, si želim, da bi to vsak proizvajalec na vidno mesto napisal na vsako škatlo telefona in da bi bilo to splošno znano! Drži telefon vsaj 10–25 mm stran od telesa. Verjemite, nikoli več mi ni težko reči tistemu, ki me kliče: "Počakaj, samo da si slušalke naštimam ..."

Svarilo, skrito v vašem telefonu
Ali ste vedeli, da ima vsak telefon v navodilih za uporabo ali nastavitvah ali zakonskih opozorilih skrito svarilo, da morate vedno držati telefon vsaj 10–25 mm stran od telesa (odvisno od modela)? Da, to svarilo so izdelovalci začeli vključevati po množičnih tožbah v ZDA zaradi ljudi, ki so dokazano umrli zaradi možganskih in drugih tumorjev, ki so bili posledica izpostavljenosti sevanju telefonov.

Zavarovalnice zavračajo kritje splošne odgovornosti za uporabo telefonov, zato bodite odgovorni sami, sledite navodilom uporabe in ozavestite tudi druge!

Naslednja znanstvena katastrofa po tobaku in azbestu – sevanje mobitelov in vpliv na možgane
Predvsem otroške! Otroci imajo namreč še tanjše lobanje kot odrasli, zato so veliko bolj izpostavljeni sevanju.

Profesor Dariusz Leszcyinski, eden od vodilnih radiobiologov na svetu, in drugi so izdali odločilno opozorilo svetu glede uporabe mobilnih telefonov, ki v bistvu kuhajo možgane. Neovrgljivo je dejstvo, da povzročajo raka in tumorje, proizvajalci pa to prikrivajo.

Enako je bilo s kajenjem v 60. letih, ko so promovirali kajenje kot zdravilno metodo za zdravljenje kašlja, čeprav so imeli znanstvene dokaze, da je tobak škodljiv zdravju (šele leta je tožilstvo ZDA tožilo tobačno industrijo in dobilo tožbo, v kateri je bila tobačna industrija primorana izplačati stotine milijonov dolarjev za ozaveščanje javnosti o nevarnosti kajenja).

Kaj lahko storim, da zmanjšam sevanje telefona?
Za začetek začnite slediti navodilom uporabe in ozavestite tudi druge!
Največ sevanja telefoni oddajajo med vzpostavljanjem zveze, zato jih takrat postavite vsaj 10 cm stran, saj se sevanje zmanjšuje eksponentno.
Med telefoniranjem uporabljajte zvočnik ali slušalke ali pa telefon držite vsaj 2 cm stran od svojega telesa.
Telefona nikoli ne prenašajte v žepih ali kjerkoli, kjer se dotika vašega telesa. Prenašajte ga v torbicah ali nosilnikih, narejenih posebej za telefone.
Bodite pozorni na sevanje domačega brezžičnega omrežja (wi-fi), izklopite ga nujno vsaj ponoči.
Oglejte si spodnji video in ga delite, poučite čim več ljudi in jih ozaveščajte! Predvsem pa svojim otrokom ne kupujte mobitelov ali pa jih vsaj dosledno poučite o njihovi uporabi.
VIR: http://www.svetloba.si/prispevki/2076-s ... -od-telesa
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Mobilniki/sevanje/rak...

Odgovor Napisal/-a lithium »

Nedolženo sevanje sigurno ni, sploh če si v kakšni vukojebini z zanič signalom, ko mora telefon delati s polno močjo.

Ampak kdo bi vedel, kolikša je ta stopnja škodljivosti ...
Administrator neuradnega foruma
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Mobilniki/sevanje/rak...

Odgovor Napisal/-a Safre »

Saj to je prav to - nabijajo brez nekega opozorila, da je stopnja sevanja močno pogojena in povsod zelo drugačna, ampak sevanje pa nasplošno povsod"povzroča raka" ... :doh:

Je kdo kje opozoril, da fen za lase seva nekaj tiskočkrat bolj kot mobilnik? V Črnučah ljudje v hišah že skoraj dvajset let živijo pod daljnovodom, ... Ampak za azbestom in aluminijem v dezodoransih je takoj najhujša zadeva :klic: :doh:
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Mobilniki/sevanje/rak...

Odgovor Napisal/-a lithium »

Tudi jaz mislim, da so nizkofrekvenčna sevanja še bolj nevarna. Pa je marsikje hiša pod 110kV daljnovodom. :zacuden:
Tu v moji bližini so celo blok postavili vzporedno z daljnovodom. Pa to nadstandardna stanovanja... kao :headbash:
Administrator neuradnega foruma
Odgovori