Slovenske Android aplikacije

Debata o vsem, kar ni povezano s Telemachom
android.co.rs
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Okt 2011 21:57
Telefon: htc desire

Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a android.co.rs »

Hello all.
Sorry about english but I am from Serbia and dont know word of Slovenian.
I want to let you know that now you can find all slovenian Android apps from Market (that we know about) in slovenian section Slovenske Android aplikacije of our serbian site Android Srbija

Be free to sugest us apps that we missed and you like to see it in this section.

Best regards,
Danilo
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a Safre »

Danilo ne sekiraj se ima nas u deželi još puno iz vremena bivše juge. Razumijemo mi vas. :thumbs:
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a delboy »

Danilo dobrodošo :thumbs:



Lp.
android.co.rs
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Okt 2011 21:57
Telefon: htc desire

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a android.co.rs »

Hvala hvala. Bolje vas našao :)
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Dobrodošao i sa moje strane..Samo ti piši u svom jeziku mi razumijemo ;)
android.co.rs
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Okt 2011 21:57
Telefon: htc desire

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a android.co.rs »

Deky_ napisal/-a:Dobrodošao i sa moje strane..Samo ti piši u svom jeziku mi razumijemo ;)
Hvala vama meni malo bilo bez veze da pisem na srpskom iako mi je jasno da ima ljudi koji ga znaju dobro. Vi naravno pisite na slovenackom pa cu i ja razumeti. Makar uz pomoc Google Translate :)

Ako zna neko dobre slovenacke Android aplikacije a da fale na ovom spsiku volio bih da mi javi kako bi spisak bio sto bolji i azurniji.
Jedini uslov je da je aplikacija objavljena na Android marketu sto je vise tehnicki uslov posto se odatle preuzimaju automatski podaci.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a delboy »

android.co.rs napisal/-a:
Deky_ napisal/-a:Dobrodošao i sa moje strane..Samo ti piši u svom jeziku mi razumijemo ;)
Hvala vama meni malo bilo bez veze da pisem na srpskom iako mi je jasno da ima ljudi koji ga znaju dobro. Vi naravno pisite na slovenackom pa cu i ja razumeti. Makar uz pomoc Google Translate :)

Ako zna neko dobre slovenacke Android aplikacije a da fale na ovom spsiku volio bih da mi javi kako bi spisak bio sto bolji i azurniji.
Jedini uslov je da je aplikacija objavljena na Android marketu sto je vise tehnicki uslov posto se odatle preuzimaju automatski podaci.

Auuu Danilo, kako ti uspelo bre, da na nezvaničnom sajtu opertera Tušmobil, daš objavu za SLO aplikacije, a da nisi uključijo njegovu SLO aplikaciju za mobilnu TV :biggrin:

https://market.android.com/details?id=s ... lsZXR2Il0.


Inače mislim, da ti fali još od fiksnog konkurenta T-2 tv razpored https://market.android.com/details?id=t ... 5kcm9pZCJd


Večinu aplikacija smo i sami obrađivali na forumu i nešto od toga smo debatirali ovde http://forum070.net/viewtopic.php?f=25&t=1298&start=15 i ovde http://forum070.net/viewtopic.php?f=25&t=1244 :thumbs:


Inače mora i jednu kritiku, da dam, ako može :biggrin: , a to je da u opšte ideja internet strane kao takve je sasvim OK i na mestu ali nekako se mi čini, da nije baš pregledna i zato možda u buduče, da se nešto poradi na tome, kako ideja i svrha kao takva ne bi gubila na značaju :thumbs:


:nazdravje:


P.S.
Engleski jezik sam učijo u školi sve godine pohađanja a Srbskohrvatski samo jednu, tako da nije na odmet ako ga još malo usavršim/o :biggrin:



Lp.
android.co.rs
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Okt 2011 21:57
Telefon: htc desire

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a android.co.rs »

Uf u pravu si ovo za Tušmobil nevidjena omaška.
E sad da ne bude da je samo do mene mogli bi i oni ovo da shvate kao signal da malo srede ključne reči u tekstu da bi se moglo doći do njih.
Neki nazovi SEO za Android Market bi koristio.

Hvala i za ostale linkove puno zaista pa ću pogledati i to što ste pisali pojaviće se barem nešto novo.

Konstruktivna kritika je uvek dobro došla, svestan sam da može to preglednije dosta nego uvek manjak vremena i polurešenja :(
No ako nije problem kad imaš malo vremena slobodno daj i primer šta tebi tačno najviše smeta i predlog kako bi to ti lično voleo da to izgleda.
Meni konkretno deluje da ima suviše malo aplikacija po strani a suviše zauzetog prostora po aplikaciji.

Takođe sam u dilemi da li ići na varijantu jedna aplikacija po redu što je možda čitljivije ili ovako više aplikacija po redu pošto tako može više podataka stati ali je možda veća zabuna kod korisnika sa takvim načinom prikaza.
Razmišljam malo naglas :)
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a delboy »

android.co.rs napisal/-a:Uf u pravu si ovo za Tušmobil nevidjena omaška.
E sad da ne bude da je samo do mene mogli bi i oni ovo da shvate kao signal da malo srede ključne reči u tekstu da bi se moglo doći do njih.
Neki nazovi SEO za Android Market bi koristio.
To se slažem, međutim nisam na tekučem, zašto ne obračaju pažnju na to :mislec:
Hvala i za ostale linkove puno zaista pa ću pogledati i to što ste pisali pojaviće se barem nešto novo.
Tu smo da pomognemo, da unapredimo našu zajednicu :thumbs:
Takođe sam u dilemi da li ići na varijantu jedna aplikacija po redu što je možda čitljivije ili ovako više aplikacija po redu pošto tako može više podataka stati ali je možda veća zabuna kod korisnika sa takvim načinom prikaza.
Razmišljam malo naglas :)
Tu si sam sebi dao odgovor, definitivno prva opcija je bolje rešenje, jel tako se poveča preglednost in individum svake aplikacije posebno, kako bi ja kao koristnik laganije izabrao i brže tražijo šta me zanima. Gledam kao potpuni lajk na to i kao takvo, želim što jednostavnije i preglednije naći ono šta me zanima :biggrin: .

Recimo ono, kde su nabrojane aplikacija po državama, mora da ti priznam, da je iritirujuče za mene, recim oprimer, učinilo mi se, da sem kliknuo na aplikacije SLO, kad ono otvori mi aplikacije druge države, to ne znači, da je nešto bilo pobrkano unutar itern. strane, nego prosto je nabrajanje previše razmaknuto i ne pregledno.

Recimo isto tako, previše ti je rastegnuta naslovna strana i deluje ne profesionalna jel beži od suštine;

Slika


Beži od polu rešenja, jel smo korisnici danas previše zahtevni postali, da bi se tek tako zadovoljavali sa nekim stvarima :greensmart:

Znači ko šta reko, ideja sama je OK. Inače na forumu ima dosta drugih eksperta za web dizajn, koji nadam se če moči malo više, da kažu, šta si oni misle oko toga :biggrin:



Lp.
android.co.rs
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Okt 2011 21:57
Telefon: htc desire

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a android.co.rs »

Ma da sve stoji sto si rekao. I zakljucak je tacno to da ne smeju polu resenja posto su danasnji korisnici razmazeni i znaju tacno sta hoce (da ne bude zabune ovde mislim i na sebe kao korisnika svih drugih sajtova aplikacija namirnica....)
E sad sto je ovo neki vise hobi projekat pa se nema vremena nikad dovoljno ali opet ako nesto radis, radi ga kako kako treba, tako da cu probati to sto pre da unapredim.
Ovi linkovi sa zemljama su mi najveci problem. To nikad nije trebalo d apredje vise od jedno greda a sad zauzima 3+1+3=7 komada. Tu valja ostati sa tekstualnim linkovima mozda sa nekim javascript menijem ali nista tu ne dolazim do nekog resenja koje mi se svidja za sad.
Takodje mislim da je vreme da ovaj social box sa fb twitterom odleti negde na dno, ako ne bude suvise nagativno uticalo to na porast pratioca.
Kompletan header bi se dao smanjiti za dva prsta barem. A i sadrzaj prve strane mozda bolje da ne budu odmah tekstovi nego 4 boxa sa najvaznijim naslovima iz svake kategorije (tekstovi,aplikacije,telefoni,vesti)
Nisam inace u dizajn vodama nego sam bas onaj okoreli softveras. Sto se sajta tice ponesto mi je pomogao drugar dizajner tako da ono sto valja je do njega a ono sto je zbrzano i ne deluje kako treba to je do mene :D
android.co.rs
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Okt 2011 21:57
Telefon: htc desire

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a android.co.rs »

Od pre neki dan na Marketu imate jednu moju aplikaciju koja vam moze biti interesantna.

U pitanju je aplikacija Kamere Slovenija u kojoj imate mogucnost pregleda stotina slovenackih web kamera.
Slovenske spletne kamere for those that understand me :)
Ako znate za neke dobre kamere koje sam propustio budite dobri pa mi javite da dodam.

Planiram da objavim i aplikaciju Android Slovenia sa svim slovenackim aplikacijama iz one liste ali se ne stize nikako.
Mada kome treba moze da skine Android Croatia ili Android Srbija i u njima ima deo sa slovenackim android aplikacijama.

20-ak novih aplikacija ceka red da bude unaceno u listu. Do kraja meseca bice i njih.

Puno pozdrava iz Srbije.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a delboy »

android.co.rs napisal/-a:Od pre neki dan na Marketu imate jednu moju aplikaciju koja vam moze biti interesantna.

U pitanju je aplikacija Kamere Slovenija u kojoj imate mogucnost pregleda stotina slovenackih web kamera.
Slovenske spletne kamere for those that understand me :)
Ako znate za neke dobre kamere koje sam propustio budite dobri pa mi javite da dodam.

Planiram da objavim i aplikaciju Android Slovenia sa svim slovenackim aplikacijama iz one liste ali se ne stize nikako.
Mada kome treba moze da skine Android Croatia ili Android Srbija i u njima ima deo sa slovenackim android aplikacijama.

20-ak novih aplikacija ceka red da bude unaceno u listu. Do kraja meseca bice i njih.

Puno pozdrava iz Srbije.


Pozdrav,


Nisam stigo, da pogledam samu aplikaciju ali uzeču si vremena, to zna da bude zanimiljivo, pogotovo radi gužvi na putu :thumbs:

Inače Tušmobil ima svoj besplatni portal Tuškabina, šta omogučava live pogled kamera sa puta po SLO http://wap.tuskabina.si/sl/ceste/prometne-kamere/ pogledaj možda nađeš neku ideju.


P.S.
Inače se spremate u Srbiji na derbi, beše u subotu igraju večiti :greensmart:
android.co.rs
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 16. Okt 2011 21:57
Telefon: htc desire

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a android.co.rs »

Hvala delboy.
Pogledao sam ovaj tush portal. Imam te kamere to su ove promet.si samo prilagodjene za mobilne uredjaje.
One su verovatno i najkorisnije. Meni su licno ove Mariborske najbolje posto su postavljene na lepim lokacijama a real time je osvezavanje nije samo slika periodicna.
Steta sto i u Ljubljani nema takvih kamera osim ona fakulteta za elektronika koja opet ne hvata bas najlepse.

Sto se tice ps-a nema tu ni fudbala ni vecitih vise dok neko motkama ne rastera sve ove kriminalce po savezima pa da se igra fudbal :P
Vise od pola sve neke vezare razne ;) ali sta ces. Trenutno mi vise drze paznju 2 predstavnika Srbije na Mastersu :)
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a delboy »

Nova SLO aplikacija, prispevajo jo Tušmobil :thumbs:


https://market.android.com/details?id=s ... WRuaWNhIl0.



Lp.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Slovenske Android aplikacije

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Kdaj pa bo kaka aplikacija za Porabo? Če kaj veš?
Odgovori