Router- NOV

Debata o vsem, kar ni povezano s Telemachom
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Router- NOV

Odgovor Napisal/-a delboy »

Pozdrav,


Kupujem nov router, pa me zanima, katerega priporočate ter predvsem zakaj?

Ne potrebujem nekih profesionalnih, ampak zgolj za eventualni priklop na vsake toliko, namreč po stanovanju imam vse računalnike priklopljene na net preko kablov, ampak sedaj se je pojavila, če dalje bolj :biggrin: še potreba po brezžični komunikaciji.

Najrajši bi si izbral ta model http://www.mimovrste.com/artikel/114045 ... ys-wrt54gl , vendar se mi zdi, da brez potrebe kupujem router v tem cenovnem razredu, ker ga ne bom potreboval za vsak dan, vendar ko ga bom, bo to cel intenzivni dan v uporabi :biggrin:

Rečmo rang do 30€.

Samse nagibam k temu modelu http://www.mimovrste.com/artikel/247003 ... tl-wr741nd zgleda je novejši dizajn, saj je ta stari model http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist ... cni_router takšen in je ponavadi bil zraven pri Telemachovih naročnikih.

Katere uporabljate recimo vi in v kombinaciji s katerim operaterjem :biggrin:


Vsaka informacija bo zelo dobrodošla, saj imam doma enega, ki mi je dal rok do petka, da mu zagotovim zadevo in se je sedaj potrebno odločiti :biggrin:


Lp.
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Vzemi prvega, sploh ne razmišljaj o drugih. Nikoli ne veš kdaj te žena vrže v pasjo uto, tudi tam si boš želel wifi ;)

Router pride z dvema antenoma, da se ga montirat na steno, dobre nastavitve, preobremeniš oz. zrušiš ga lahko samo z ideos x5, ostalo laufa ko urica, tudi v študentskih domovih se uporabljajo (pa so vsi na torrentih in 100mbit/s povezavah).
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a delboy »

Rocky napisal/-a:Vzemi prvega, sploh ne razmišljaj o drugih. Nikoli ne veš kdaj te žena vrže v pasjo uto, tudi tam si boš želel wifi ;)

Router pride z dvema antenoma, da se ga montirat na steno, dobre nastavitve, preobremeniš oz. zrušiš ga lahko samo z ideos x5, ostalo laufa ko urica, tudi v študentskih domovih se uporabljajo (pa so vsi na torrentih in 100mbit/s povezavah).

:koma: :koma:

Kako se pa kaj obnese stvar v kombinaciji s spremljanjem IPTV programsko sheme na računalnik-u, je za pričakovati kakšne težave?



Lp.
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Ni nobenih težav, testirano na Siol IP TV.
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a lithium »

Jaz imam TP-LINK TL-WR1043ND 300 Mbps.
http://www.akcija.si/izdelek/80034
Sicer je bil še ceneje, a se ne spomnem točno v kateri spletni trgovini sem ga nabavil.
Nameščen imam dd-wrt in dela kot raketa :thumbs:
Nisem pa nikoli poskušal IPTV preko njega (ko sem še imel T-2 TV).

linksys-wrt54gl je že zastarel, saj se teh 54mbit zelo pozna, če kaj kopiraš med napravami v omrežju.
Administrator neuradnega foruma
kmetek
Znanec
Znanec
Prispevkov: 106
Pridružen: 06. Avg 2011 20:56
Telefon: HTC DESIRE

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a kmetek »

DLINK 600 28,90€ N 150 MB router......lahko tudi LINKSYS E-1000 37,90€
neznanec
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 13. Jul 2011 14:54

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a neznanec »

Sam bi ti priporočil kar http://www.mimovrste.com/artikel/247003 ... tl-wr741nd. Za domačo uporabo bi moral zadostovati.

Imel sem oba Linksys WRT54GL (dokler mi ga ni strela skurila) in zdaj sem kupil omenjeni TP-Link WR741ND (zanj sem se odločil glede na veliko število pozitivnih ocen na mimovrste in njegove cene). Že na 802.11g povezavi se odnese vsaj tako dobro kot kot linksys oziroma kolikor sem testiral doma celo bolje. Poleg tega pa podpira tudi 802.11n omrežje, ki bi moralo delovati še bolje. Sam 802.11n omrežja me morem sprobat, saj imam v mreži dve brezžični kartici, ki podpirata samo WEP šifriranje, ki pa ni združljivo z 802.11n omrežjem, tako da moram lavfat 802.11g omrežje (čeprav prenosnik podpira tudi 802.11n). Poleg tega je tp-link cenejši od linksysa.

Edina problem, ki ga imam občasno z tp-linkom je, da včasih ne morem dostopat do routerjevih nastavitev (192.168.1.1), dokler ga ne resetiram. Internet mi takrat deluje normalno, samo 192.168.1.1 ni odziven.

Na linksysu T2 IPTV preko wifija ni deloval gladko, ker ga je multicast zjebal, tako da mi je gladko delal šele, ko sem nanj naložil Tomato firmware + program udpxy (ki spreminja multicast v unicast). Na moje presenečenje mi na tp-linku deluje IPTV "out of the box" preko wifi in to na 802.11g, brez da bi rabil spremeniti ene nastavitve, samo v VLC-ju poženem T2 IPTV playlist in predvaja IPTV na prenosniku preko wifi.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a delboy »

Meni se je tudi zdelo, da je WRT54mal za časom, kar se tiče hitrosti.

http://www.mimovrste.com/artikel/247004 ... e1000#tech tale se mi zdi, da je po hitrosti in moči zmagovalen ob upoštvanju še cene, dobro bi bilo vedeti še, če mu multicast isto dela težave, kakor njegovemu strejšemu bratcu? Sicer pa naročim TP-Link TL-WR741ND , glede na to, da je že imamo informacijo, da IP TV preverjeno deluje.

Morda celo tega http://www.techtradecenter.si/?f=art_si ... 5364051495 z možnostjo še direktnega priklopa USB ključka za mobilni internet, če bi prišlo do kakšnih izpadov.


Lp.
kmetek
Znanec
Znanec
Prispevkov: 106
Pridružen: 06. Avg 2011 20:56
Telefon: HTC DESIRE

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a kmetek »

zakaj hudiča mimovrste, ko ima COMSHOP E-1000 37,90€?
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a lithium »

TP-Link TL-WR741ND ima sosed, pa se mu je zadeva čudno obnašala pri p2p prometu (ping do samega ruterja je skakal do 1000ms) in posledično neodzivno srfanje (linija ni bila zasedena do konca).
Zadevo je rešil dd-wrt firmware, ampak je zgornja hitrost z njim omejena na 65Mbit.
Administrator neuradnega foruma
Rocky
Znanec
Znanec
Prispevkov: 391
Pridružen: 06. Jun 2011 13:51
Telefon: Huawei ideos x5
Znesek računa: 19,90

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a Rocky »

Tistih 54mbit bi se ti pri kopiranju poznalo če bi prenašal bluraye (par 10GB) in ne normalne datoteke... me pa zanima test kopiranja takih datotek pri različnih ruouterjih.

Pa nihče ni omenil kako mu omrežje lovi znotraj bloka,hiše itd... Pri 54ki mi lovi čez dve nadstropji, razen na določenih točkah v kleti, ker je drugačna plošča oz. stene, lovi mi tudi na vrtu, terasi in pri sosedu(čez cesto,2 črtici).
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a lithium »

TP-LINK TL-WR1043ND 300 Mbps ima še boljši domet od wrt54gl (testirano na moji lokaciji).

Eja, pa teh 54Mbit se zelo pozna (no, saj take hitrosti nikoli niti ne dosegaš). Jaz recimo preko routerja kopiram HD filme iz PCja na xtreamerjev interni disk. In tam je razlika velika :)
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a delboy »

kmetek napisal/-a:zakaj hudiča mimovrste, ko ima COMSHOP E-1000 37,90€?

Nekaj sem še gledal pri njih pa sem spotoma še link za navedeni router kopiral spotoma :biggrin:

Sicer pa, kako se ta router obnaša glede IPTV-ja je za pričakovati, kakšne težave s privzetim OS ali ne ter kako se obnaša glede P2P prometa za razliko od ostalih recimo :?:


Hvala


Lp.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a delboy »

Naročil sem Linksys E1000, iskoristil sem vezo od veze :biggrin: in ga dobil za 36€ pa da vidmo, kaj zmore, če ne vračam nazaj.

Kot sem že napisal, pomembno je kako se bo obnesel brez nadgradenj za delovanje IPTV na računalniku ter nekdo je še izpostavil podatek, delovanje s P2P prometom.


Lp.
kmetek
Znanec
Znanec
Prispevkov: 106
Pridružen: 06. Avg 2011 20:56
Telefon: HTC DESIRE

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a kmetek »

lol vezo od veze za 36...pri nas pa prideš v trgovino, vzameš za 37,90 in dobiš še frizby gratis.....močna veza od veze :D
Odgovori