Router- NOV

Debata o vsem, kar ni povezano s Telemachom
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a lithium »

Če boš skozi router spustil multicast, potem ne rabiš uproxy. Ampak gledaš lahko samo na multicast napravah (stb...).
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a delboy »

lithium napisal/-a:Če boš skozi router spustil multicast, potem ne rabiš uproxy. Ampak gledaš lahko samo na multicast napravah (stb...).
Torej bo net ter stream delal normalno na računalniku, brez tega uproxy-a?



Lp.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a lithium »

Moral bi. Katerega IPTV ponudnika pa imaš? Določene težave so na T-2 in VDSL1 modemu, ko je multicast na posebnem portu.
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a delboy »

lithium napisal/-a:Moral bi. Katerega IPTV ponudnika pa imaš? Določene težave so na T-2 in VDSL1 modemu, ko je multicast na posebnem portu.
Ravno to kombinacijo imam, vendar z dvema vmesnikoma za TV, kar pomeni, da naj bi vsi porti na modemu za TV in za net odprti. Sicer se mi zdi, da če imaš zgolj en TV, potem naj bi bil zgolj port 4 odprt za stream na modemu, ker sedaj je router povezan ravno s portom 4 na modemu. Si to mislil ali kaj drugega :?:



Lp.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a delboy »

Poizkusil sem nadgraditi zadevo, javi mi napako.

Očitno bo treba poizkusiti nastaviti po enih drugih navidlih, kjer je potrebno spremeniti še IP v nastavitvah samega računalnika pod omrežno povezavo.

Je normalno, da mi tisto datoteko iz priloge naloži kot medijsko, kot da bi kakšen film nalagal?
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a lithium »

Če imaš dva TV, potem imaš porta 3 in 4 za TV. Poskusi vštekat TV v port 1, pa ti ne bo delalo. Port 1 je za internet.
Tu je pa potem problem, ker imajo internet ločen od multicasta (TV), torej tudi v router ne moreš napeljati obeh omrežij. Mogoče (že) imajo kakšno rešitev na T-2 forumu :nevem:

Kakšno napako ti javi nadgradnja? V katerem brskalniku si izvajal nadgradnjo?
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a delboy »

Danes popoldan si bom še en krat vzel čas za to.

Sicer pa IE brskalniku sem izvajal, torej najprej sem naložil tisto datoteko za nadgradnjo http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database na namizje, naložimi jo v vlc datoteki, če kliknem na lastnosti, da spremenim format datoteke, so na prvem mestu ponujne datoteke za medijske predvajalnike, kot da bi bila ta datoteka medijska, to je očitno normalno, videl na enem posnetku, ko je model izvajal enako nadgradnjo :biggrin:

Sicer pa ja, ko je datoteka na namizju se uvozi preko routarja, izbereš datoteko ter klikneš na upgrade. Ko začne nalagat, čez nekaj časa javi error, ni nekega napisa, zakaj ali št. napake :nevem:

Sicer pa sem testiral vse porte na modemu in dejansko so vsi enakovredi tako za tv kot za net.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a lithium »

delboy napisal/-a:Danes popoldan si bom še en krat vzel čas za to.

Sicer pa IE brskalniku sem izvajal, torej najprej sem naložil tisto datoteko za nadgradnjo http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database na namizje, naložimi jo v vlc datoteki, če kliknem na lastnosti, da spremenim format datoteke, so na prvem mestu ponujne datoteke za medijske predvajalnike, kot da bi bila ta datoteka medijska, to je očitno normalno, videl na enem posnetku, ko je model izvajal enako nadgradnjo :biggrin:
Aja, to nič ne pomeni. Pač VLC pozna .bin datoteke (ki so očitno lahko tudi multimedijske) :)
delboy napisal/-a: Sicer pa ja, ko je datoteka na namizju se uvozi preko routarja, izbereš datoteko ter klikneš na upgrade. Ko začne nalagat, čez nekaj časa javi error, ni nekega napisa, zakaj ali št. napake :nevem:
Torej prijaviš se na router (web gui), greš na firmware upgrade (oz kaj podobnega) in izbereš downloadano datoteko? Katro HW verzijo routrja imaš 1 ali 2?
delboy napisal/-a: Sicer pa sem testiral vse porte na modemu in dejansko so vsi enakovredi tako za tv kot za net.
Potem pa imaš VDSL2 (tam deluje multicast na vseh portih).

A tole ko sem označil rdeče si videl? :)
e1000.gif
e1000.gif (11.13 KiB) Pogledano 14279 krat
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a delboy »

lithium napisal/-a:
Torej prijaviš se na router (web gui), greš na firmware upgrade (oz kaj podobnega) in izbereš downloadano datoteko? Katro HW verzijo routrja imaš 1 ali 2?
Točno tako kot si napisal. Imam pa verzijo 2, sodeč po tem podatke iz router-ja; Firmware Version: 2.1.02 build 5May 6, 2011 :biggrin:
A tole ko sem označil rdeče si videl? :)
e1000.gif

Mislim, da ne :biggrin: , kje točno se to nahaja, kajti prebral sem iz priloženega linka vse kar je na,enjeno za verzijo2 in nisem zasledil :mislec:

Sicer pa, če bom imel čas bom preko dneva še poizkusil, drugače pa po praznikih :joint:

Lp.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a lithium »

Greš na http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database vpišeš e1000, klikneš na v2.0 in voila, tam je link do kupa firmwareov, med njimi tudi za e1000 v2.0 ;)
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a delboy »

lithium napisal/-a:Greš na http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database vpišeš e1000, klikneš na v2.0 in voila, tam je link do kupa firmwareov, med njimi tudi za e1000 v2.0 ;)

Od tukaj sem tudi že nalagal, edino kar je spregledal sem tisti drugi del, ki si obkrožil :biggrin: , kjer jih je več, tako da bom še poiskal ta pravega, eden mora ziher biti ok :thumbs:

Edino še, če veš pri tej nadgranji ali enako velja pravilo za hard reset 30/30/30 ali enostavno, ko se stvar naloži, izvedem le izklop/vklop router-ja?

Sicer pa, je potrebno še kaj posebej znotraj tega dd-wrt-ja nastavljati za stremaing ali je dovolj, da označim multicast?



Lp.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a lithium »

Multicast je dovolj. Drugače pa sem jaz moj router za vsak slučaj resetiral z reset gumbom (imam sicer TP-link).
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a delboy »

lithium napisal/-a:Multicast je dovolj. Drugače pa sem jaz moj router za vsak slučaj resetiral z reset gumbom (imam sicer TP-link).

Torej resetiral si ga najbrž po tem, ko je vse naložil, pred tem pa nisi izklapljal ter vklapljal kabla ?
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Router- NOV

Odgovor Napisal/-a lithium »

Tako je.
Administrator neuradnega foruma
Odgovori