Android in internet

Debata o vsem, kar ni povezano s Telemachom
Odgovori
spiderkb
Znanec
Znanec
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jan 2008 22:13
Telefon: HTC One
Kontakt:

Android in internet

Odgovor Napisal/-a spiderkb »

Kako optimizirati android, da pokuri cim majn interneta?
Da mi pregleduje samo mail in delujejo mms-i.
Ostalo pa samo na zahtevo ali pa wifi.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Android in internet

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Jst ponavadi ko ne rabim market grem v nastavitve--- Računi in nastavitve sinhronizacije in odklukam Podatki v ozadju in sem opazil da zlo malo podatkov pokuri ko je v tem meniju odklukano.. :thumbs:
alkoro
Novinec
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 04. Jul 2011 12:45
Telefon: SGS

Re: Android in internet

Odgovor Napisal/-a alkoro »

Lahko probaš aplikacijo ApnSwitch ki ti vklopi/izklopi podatkovni prenos s klikom na gumb.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Android in internet

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

ja ko izklopi podatkovni prenos pol lahko pozabi na MMS sporočila...A če želi izklop prenos podatkov to že ma sam telefon med nastavitvami omrežja..
alkoro
Novinec
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 04. Jul 2011 12:45
Telefon: SGS

Re: Android in internet

Odgovor Napisal/-a alkoro »

To je načeloma res če uporablja samo 1 APN račun, če ima dva ločena internet/mms pa nebi smelo biti problemov :thumbs:
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Android in internet

Odgovor Napisal/-a delboy »

Deky_ napisal/-a:Jst ponavadi ko ne rabim market grem v nastavitve--- Računi in nastavitve sinhronizacije in odklukam Podatki v ozadju in sem opazil da zlo malo podatkov pokuri ko je v tem meniju odklukano.. :thumbs:

Točno to, to se izklopi in se dobi želeno v postu.

S tem izklopom se dejansko izklopijo vse samodejne zahteve po netu v ozadju brez vednosti. V kolikor to ni izklopljeno in se gre kam v tujino, zna to peivesti do estronomskih stroškov, kajti aplikacije, facebook, skayp ipd. so čudo za prenos podatkov.


Lp.
spiderkb
Znanec
Znanec
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jan 2008 22:13
Telefon: HTC One
Kontakt:

Re: Android in internet

Odgovor Napisal/-a spiderkb »

delboy napisal/-a:
Deky_ napisal/-a:Jst ponavadi ko ne rabim market grem v nastavitve--- Računi in nastavitve sinhronizacije in odklukam Podatki v ozadju in sem opazil da zlo malo podatkov pokuri ko je v tem meniju odklukano.. :thumbs:

Točno to, to se izklopi in se dobi želeno v postu.

S tem izklopom se dejansko izklopijo vse samodejne zahteve po netu v ozadju brez vednosti. V kolikor to ni izklopljeno in se gre kam v tujino, zna to peivesti do estronomskih stroškov, kajti aplikacije, facebook, skayp ipd. so čudo za prenos podatkov.


Lp.
To sem tudi naredil in se fejst pozna prenosu.
Sem pa tudi nalozil firewall in bom s tem blokiral se dolocene aplikacije.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Android in internet

Odgovor Napisal/-a delboy »

alkoro napisal/-a:To je načeloma res če uporablja samo 1 APN račun, če ima dva ločena internet/mms pa nebi smelo biti problemov :thumbs:

Pri Tušmobil-u v večini primerov je potrebno imeti omogočen prenos podatkov, sicer mms-i ne bodo delali, čeprav imaš ločen mms račun :greensmart:


Lp.
Odgovori