Internetna televizija se vzpenja

Debata o vsem, kar ni povezano s Telemachom
Odgovori
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Internetna televizija se vzpenja

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Razmerje med priključki kabelske in internetne televizije se je v Sloveniji v enem letu krepko popravilo v prid internetni televiziji (IPTV).

Internetna televizija je imela v lanskem tretjem četrtletju 27,7-odstoten tržni delež, v letošnjem tretjem četrtletju pa že 38,3-odstotnega. Kabelski televiziji se je delež temu ustrezno zmanjšal z 72,3 na 61,7 odstotka.
IPTV

Pri tem velja omeniti, da podatki zajemajo oziroma primerjajo le kabelsko in internetno televizijo, zato njun skupni delež predstavlja 100 odstotkov.

Na trgu sicer obstajajo tudi drugi načini sprejemanja televizijskih vsebin, kot sta klasični način, torej sprejem televizijskih kanalov z antenami prek mreže prizemnih oddajnikov, in satelitska televizija.

Vodilni slovenski kabelski operater je Telemach, med ponudniki vse bolj razširjene IPTV pa vodilno mesto še vedno pripada Telekomu Slovenije, čeprav se mu delež v letošnjem letu zmanjšuje.

V prvem četrtletju je Telekom Slovenije zasedal 62,8 odstotka, v drugem 62,3 odstotka in v tretjem 61,3 odstotka trga internetne televizije, kaže najnovejše poročilo agencije za pošto in elektronske komunikacije.

Telekomu na področju IPTV sledi T-2, ki se mu je iz drugega v tretje trimesečje delež povečal za 0,6 odstotne točke na 32,5 odstotka.Na tretjem mestu je Amis s 5,3 odstotnim deležem, na četrtem pa Tušmobil z 0,9-odstotnim tržnim deležem.
vir: http://24ur.com/novice/it/internetna-te ... penja.html
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Internetna televizija se vzpenja

Odgovor Napisal/-a lithium »

Jep, tudi jaz sem že na IPTV kakšni dve leti. In zadeva dela mnogo bolje, kot mi je prej delalo preko kabelske.
Administrator neuradnega foruma
JtS®
Znanec
Znanec
Prispevkov: 354
Pridružen: 28. Avg 2008 22:19

Re: Internetna televizija se vzpenja

Odgovor Napisal/-a JtS® »

Hvala za kabelsko - vsaj eni prpelejo svoje storitve v malo bolj ruralno področje Slovenije!
Odgovori