Varčne žarnice

Debata o vsem, kar ni povezano s Telemachom
Odgovori
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

mene pa nekaj zanima..in to je..

Kolk se kaj segreje varčna žarnica ko sveti? isto kot navadna žarnica ali ne?

zanima me samo informativne narave.. :blush:
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a lithium »

Ne, veliko manj kot navadna žarnica se greje.

Pri nas smo vse navadne zamenjali z varčnimi, pa se kar pozna na računu za elektriko. Le začetna investicija je višja ;)
Administrator neuradnega foruma
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

aha..jst mam trenutno v treh prostorih varčne žarnice ki se največ zadržujem..Kuhinja , Dnevna soba in spalnica...za ostale prosore kot so WC , Kopalnica in hodnik pa so še vedno navadne žarnice sam tolk ne gorijo da bi velik porable...

Kaj misliš Lithium je pametno vseh prosotrih met varčne? :biggrin:
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a lithium »

Niti ne.
Baje ni fajn pogostu vklaplanje in izklaplanje varčnih žarnic. In pri nas je to recimo kopalnica (ko ni okna in naravne svetlobe). In tu nam je varčna po kakšnem letu crknila. Sedaj sem jo vseeno zamenjal za varčno, pa bom videl kako dolgo bo delovala.

Drugače pa sem testiral tudi LED žarnice (tule so po smešno nizki ceni).
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1481

Ampak je svetloba prehladna, preveč vleče na modro. V glavnem še ni zrelo za resno uporabo.
Administrator neuradnega foruma
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Ja in ne...odvisno je tut od sam kvalitete žarnice varčne..v kuhinji mam od Osram zarnico ki sem jo dobil zastojn od Elektro Primorske ko so delili in od tega je že skoraj 2 leti pa še vedno dela...pa kr pogosto vžigam in vgašam luč jo mam v kuhinji... ;-)
Uporabniški avatar
dr.1m
Znanec
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 04. Dec 2007 09:23
Telefon: NOKIA
Kraj: Goriška Primorska

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a dr.1m »

Deky_ napisal/-a:mene pa nekaj zanima..in to je..

Kolk se kaj segreje varčna žarnica ko sveti? isto kot navadna žarnica ali ne?

zanima me samo informativne narave.. :blush:
Če sprašuješ le o gretju naj te pomirim, da varčne sijalke praktično ne pečejo(predvsem tiste manjših moči). Jih pa po mojem mnenju ni dobro menjat vse po vrsti. V hodnikih, stopnišču, kopalnici in še kje bo najbolje da ostanejo navadne oz. halogenske sijalke.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a lithium »

deky: Imamo vse Osram. Tista, ki je crknila, sem jo zamenjal s Philips, pa bom videl kako dolgo bo ;)
Administrator neuradnega foruma
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

ja sej tko tut razmišljam da bom v hodniku v stanovanju in Kopalnici in WC pustu kar navadne žarnice...ker tam se itak ne zadržujem dolgo da bi velik eletrike šlo... ;-)
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

lithium napisal/-a:deky: Imamo vse Osram. Tista, ki je crknila, sem jo zamenjal s Philips, pa bom videl kako dolgo bo ;)
jst sem mel lih od Philipsa pa mi je hitro crknila... pomoje je tut kake si sreče pri nakupu... :evil:
Uporabniški avatar
dr.1m
Znanec
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 04. Dec 2007 09:23
Telefon: NOKIA
Kraj: Goriška Primorska

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a dr.1m »

Kaj pa je pravzamprav crknilo? Če je kakšen MOSFET transistor, bi se jo dalo spet spravit k življenju.
Se bom moral specializirati v popravilo teh sijalk :biggrin:
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

dr.1m napisal/-a:Kaj pa je pravzamprav crknilo? Če je kakšen MOSFET transistor, bi se jo dalo spet spravit k življenju.
Se bom moral specializirati v popravilo teh sijalk :biggrin:
ej nevem lep cajt je od tega..ko je crknila....isto mrkne kot navadna žarnica.. :biggrin:
DuxVinedorum

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a DuxVinedorum »

Kako je lahko crknila, če gor piše, da ima 12 let življenjske dobe... :koma: Moja strategija je - račune in embalažo spravljat, pa če kaj od tega crkne "before its time", hop v trgovino in zamenjat brez stroškov, pa četudi se je treba pogajat. J*tga, v teh cajtih razširjenega nategovanja je treba paziti na svoj interes. :diploma:
Ko pa bodo cene "sijalk" enake cenam "žarnic", potem pa to štejem kot potrošno robo - do takrat pa kot elektronske naprave, ki imajo garancijo... :evil:
okšut
Novinec
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 21. Dec 2007 23:01
Telefon: n95

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a okšut »

Imam že kakšnih 8 let varčno žarnico, ki nadomešča 150W žarnico. Je v sobi, kjer je računalnik (pa še nekatere druge stvari), prižgana pa je tam med 3 in 15 ur dnevno (večinoma tam nekje 7 ur). Prižge se jo ne več kot 5 krat na dan, ker ko se jo prižge, je prižgana kar nekaj časa. Se mi pa zdi, da je izgubila nekaj svetilnosti.


@DuxVinedorum: Te številke ki so navedene, naj bi veljale po nekih standardih glede števila prižiganj, koliko časa je prižgana preden se jo ugasne, koliko ur je delovne dobe in koliko ur na dan naj bi bila prižgana, itd, itd, itd.


Če kdo mogoče ve, kje bi se dalo kupiti varčno žarnico, ki ima funkcijo zatemnitve, se priporočam.

okšut


P.S.
Se mi zdi, da je uradno varčna sijalka.
Uporabniški avatar
dr.1m
Znanec
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 04. Dec 2007 09:23
Telefon: NOKIA
Kraj: Goriška Primorska

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a dr.1m »

okšut napisal/-a: Če kdo mogoče ve, kje bi se dalo kupiti varčno žarnico, ki ima funkcijo zatemnitve, se priporočam.
Jaz sem jih kupil v Merkurju in so bile celo v akciji. So pa precej dražje od navadnih. Delujejo pa B.P. No razen če te ne moti malo utripanja pri nizki svetlobi in piskanje na eni od pozicij svetilnosti.
okšut
Novinec
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 21. Dec 2007 23:01
Telefon: n95

Re: Varčne žarnice

Odgovor Napisal/-a okšut »

dr.1m, hvala. Bom šel pogledat, koliko so dražje od navadnih, pa kakšno moč imajo.
Odgovori