Novo pri T-2 mobil

O ostalih operaterjih mobilne telefonije
Odgovori
pierson
Znanec
Znanec
Prispevkov: 357
Pridružen: 24. Avg 2011 17:33
Telefon: iPhone5

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a pierson »

Tako je, komaj 2nd generation.... do tedaj pa bo LTE v SLO v povojih.

T-2 mobilna nima prihodnosti in boljse bi bilo da se bazirajo na gradnjo opticnega omrezja ter tako pridobijo vec uporabnikov.
Slovenija je majhna drzavica in 3-je operaterji so dovolj.
Za kvalitetno pokritost z UMTS signalom rabijo zelo dosti baznih in ogromno denarja, kar pa v teh crnih casih ni realno za pricakovati, sanjati pa o tujem investitorju pa je pravljica za lahko noc.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

se strinjam.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a tado »

Saj jih bo Si.mobil kupil, prevzel...
Slika
mitja_i
Znanec
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 13. Feb 2008 09:09
Telefon: Huawei IDEOS X5
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a mitja_i »

Večini simobilovcev se je pa vedno zdelo da sta 2 operaterja dovolj. Res ste smešni s tem, kaj potrebuje Slovenija. Kaj potrebujejo uporabniki bodo že sami odločili. Očitno ne razumete prednosti četvorčka (tušmobil ga očitno ne bo imel nikoli več) in zakaj je prva izbira vedno več ljudi.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Jaz nisem rekel da so 3 operaterji dovolj. Jaz sem rekel če so 4 operaterji naj vsi zagotavljajo 99% pokritost prebivalstva. Tisti, ki noče pokriti celotne slovenije jemlje dragocene frekvence drugim, ki so potrebne za pokritost celotne Slovenije.

Tisti operater, ki ima polovično pokritost prebivalcev si dela večjo škodo kot korist. Zame je bil vedno T-2 vedno profesionalnega, vendar z mobilno telefonijo je uničil ta sloves. Vsaj pri meni. Problem je prehajanje med 2 operaterjema, plus s tem bolj hitro skuriš baterijo telefona.

Pri T-2ju se četverček splača ker je poceni, SIM kartice dajo potem v večji meri v predal. Skoraj vedno je če operater ima mobilno telefonijo poceni, ima drag internet (trojček) oziroma je nekaj vedno narobe. Druga stvar kdo še uporablja telefonski priključek. Jaz ga imam odjavljenega že skoraj 10 let.

Boljši četverček za T-2 bi bil trojček T-2 + mobilna telefonija od enega druga operaterja (kot to zagotavlja Telemach naprimer).
Slika
mitja_i
Znanec
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 13. Feb 2008 09:09
Telefon: Huawei IDEOS X5
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a mitja_i »

Verjemi, da si T-2 z mobilnim delom ne dela škode. 99% pokritost pri vsakem operaterju je neumnost. "Jemanje" frekvenc je še večja neumnost, saj jih plačujejo.
Prehajanje med 2 operaterjema nima popolnoma nobene veze z baterijo, kvečjemu obratno, saj se telefon (neopazno) poveže v močnejše omrežje, za katerega porabi manj baterije.
Še vedno ne razumeš prednosti četverčka. Poglej si kakšne tuje vire. In seveda napačno predvidevaš o predalih.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Jst sem že zdavnaj rekel t-2 si je z mobilno storitvijo naredu več škode kot koristi..
mitja_i
Znanec
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 13. Feb 2008 09:09
Telefon: Huawei IDEOS X5
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a mitja_i »

Pa si ni... Kvečjemu obratno - dela si dobiček! In seveda uporabniki T-2 imajo mnogo ugodnosti.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Sam nevem zakaj tolk let rabijo da pokrijejo z lastnim signalom..da še niso šli čez 50% pokritosti ker do sedaj bi lahko meli vsaj 80% in ne tam okoli 40%....

Zato pravim da majo več škode kot koristi..Ker večina uporabnikov ma sim v predalu ker nimajo signala od t-2 a bit celi cajt na signalu si.mobila če maš pametni telefon ni dobro ker prenos podatkov je drago a v enem od paketov ki je samo 100MB je to nič če maš pametni telefon.....
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

če bi imel možnost do T-2 optike bi jo takoj vzel. Ampak mobilne telefonije nikoli. Četverčki so dražji, kot če bi vzel najcenejši internet in najcenejši mobilni paket za vso familijo.

Glede baterije in 2 omrežij. Bo moje kar prav. V preteklosti, ko Tušmobil ni imel dobro pokritega omrežja sem bil na samodejno omrežje. Čeprav je imel Tuš dobro pokrito Ljubljano sem imel težave. Ko sem imel na ročno izbiro pa teh težav ni bilo. Problem je bil ker sem bil prijavljen na 2 celice na m@, 2 celice na tušu. Ko sem imel na ročno pa naprimer na 4 celice od tuša in je bilo manjši %, da bi telefon izgubil omrežje. Porabi veliko baterije med menjavo omrežja zaradi nenehnega preklapljanja. Kot drugo 2100 MHz več žre kot 900 MHz.

Čez te probleme sem jaz šel in tudi če ima operater odlično omrežje, bodo te težave urotile proti njemu. Če nimaš svojega omrežja ti drugi operaterji diktirajo kakšne cene boš imel. Uporabnikom se ne da gledati na katerem omrežju si, da ja ne bi prekoračil ugodnosti. Pa tudi vemo kam je prišla Vega s frekvenco 1800 MHz in samo "85% pokritostjo prebivalcev".

APEK bo verjetno podelitev 800 in 900 MHz vezal na pokritost 99% pokritost prebivalstva. Tako, da verjetno T-2 sploh ne bo mogel do teh frekvenc leta 2015.
Slika
mitja_i
Znanec
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 13. Feb 2008 09:09
Telefon: Huawei IDEOS X5
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a mitja_i »

Glede baterije: T-2 in Simobil imata "soft handover" iz enega omrežja v drugo, torej ne pride do prekinitve klica pri prehodu med omrežji. Zato so se tudi odločili za prehod na drugega operaterja.
Glede četvorčkov - ni vse v ceni!

T-2 NI mobilni operater. T-2 mobil ne obstaja. Mobilno storitev je le izjemno ugoden in dobrodošel dodatek, ki je zanimiv za večino potencialnih uporabnikov.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

hangover kuri baterijo 50% več ob prehajanju. Tudi med lastnimi celicami se kuri baterija, če non stop gre iz ene v drugo. Več signalizacije, večje kurjenje baterije.

T-2 je mobilni operater, ker ima svoje omrežje in poseduje frekvence - torej je MNO. Tisti, ki nimajo svojega omrežja pa so le mobilni ponudniki (preberi si opis).
http://www.mobilna-telefonija.com/operaterji/

Tudi če bi se četverčki prijeli ne bo T-2 glavni ampak Telekom in Si.mobil. Tukaj vidim, da bo največ fiksnih priključkov pridobil Si.mobil, največ bosta izgubila Amis in T-2.

In hipotetično če bi šlo T-2ju dobro bo konkurenca neupravičeno začela lansirati lažne probleme v mobilnem omrežju po medijih. Leta 2009 so to naredili Tušmobilu, pa je rabil, da se pobere 2 leti. Prav tako bodo nezadovoljni T-2 mobilni uporabniki ne le šli iz mobilne ampak bodo odjavili vse storitve pri T-2. To je na žalost realnost. Jaz mislim, da si glede svojega imena s T-2 mobilno telefonija dela več škode kot koristi.

T-2 ima še asimetrijo 1:1,2, ampak s 1.1.2013 bo 1:1, tudi za Tušmobil, ki jo ima sedaj 1:1,1.
Slika
mitja_i
Znanec
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 13. Feb 2008 09:09
Telefon: Huawei IDEOS X5
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a mitja_i »

T-2 je TUDI mobilni operater, ni samo mobilni operater. Število uporabnikov T-2 narašča, prav tako tistih, ki imajo četvorčke in aktivno uporabljajo mobilno telefonijo. In še bolj bo.
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Ste se vprašali kolk pa je sim kartic pospravljenih v predal po sklenitvi četverčka pri t-2???
Individuum
Novinec
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Sep 2011 10:46

Re: Novo pri T-2 mobil

Odgovor Napisal/-a Individuum »

Iz družinskih izkušenj. Do septembra smo imeli pri njih ločeno naročen net (Vdsl) in TV, pri Telekomu pa fiksni telefonski priključek (razlika s polno razvezanim ali skupno razvezanim + fiksnim priključkom je bila ca 3-4€). Po preračunu stroškov za čas vezave je bil izbran en od paketov in izkorščeni 2 takrat aktualni ugodnosti (otr. dopuščajo prenos na drugega naročnika in s tem koriščenje ugodnosti). Poleg vseh treh prej omenjenih naročnin je bila k njim prenešena še ena prej prepaid cifra, ki jo uporablja mama (nezahteven uporabnik, koristi samo gsm omrežje. Težav zaenkrat niti s smsji v in iz tujine ni bilo). Z vidika stroškov se vsaj takemu segmentu uporabnikov splača koristit to paketno sim kartico, vprašljiva pa je smiselnost in rentabilnost tega za T-2.
Odgovori