KOMERCIALNA SPOROČILA, KI NISO VIDNA

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Odgovori
grofceljski
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 22. Okt 2012 09:12

KOMERCIALNA SPOROČILA, KI NISO VIDNA

Odgovor Napisal/-a grofceljski »

Pozdravljeni!

Morda pa bo tukaj kdo znal odgovoriti na moje vprašanje:

Kako je mogoče, da na moj mobilni telefon prihajajo nekakšna komercialna sporočila (tako razlagajo na tušmobilu), jaz pa jih sploh ne dobim, niti ne vidim??

Sicer nisem opazil kakšrnekoli motnje na telefonu...

Ali se je komu že pripetilo kaj podobnega?
Iskrena hvala za konkretne odgovore!
klarchy00
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 14. Nov 2012 16:40
Telefon: samsung ace
Znesek računa: 60

Re: KOMERCIALNA SPOROČILA, KI NISO VIDNA

Odgovor Napisal/-a klarchy00 »

Zdravo. Tudi meni vsak mesec zaracunavajo komercialna sporocila ki jih niti ne dobim ne in to 18 eur :jezen: prosim za pojasnilo. klara
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: KOMERCIALNA SPOROČILA, KI NISO VIDNA

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

klarchy00 napisal/-a:Zdravo. Tudi meni vsak mesec zaracunavajo komercialna sporocila ki jih niti ne dobim ne in to 18 eur :jezen: prosim za pojasnilo. klara

Se boš mogla žal obrniti direkt na Tušmobil prek mail-a: info@tusmobil.si ali prek telefona: 080 700 700

Mogoč je kdo na forumu ki je zaposlen pri Tušmobilu ker moderatorji nismo v nobeni povezav z Tušmobilom in je zato Neuradni forum.. ;)
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: KOMERCIALNA SPOROČILA, KI NISO VIDNA

Odgovor Napisal/-a enpir »

Na strani http://tusmobil.si/storitve.html#_up2&_side8 lahko preverite kdo je ponudnik (glede na info, ki ste jih prejeli na 080 700 700) in osebno kontaktirate ponudnika te številke in ga povprašate kaj in kako....
grofceljski
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 22. Okt 2012 09:12

Re: KOMERCIALNA SPOROČILA, KI NISO VIDNA

Odgovor Napisal/-a grofceljski »

enpir napisal/-a:Na strani http://tusmobil.si/storitve.html#_up2&_side8 lahko preverite kdo je ponudnik (glede na info, ki ste jih prejeli na 080 700 700) in osebno kontaktirate ponudnika te številke in ga povprašate kaj in kako....

Ja, samo kaj ko oni pravijo, da zaracunajo ta sporočila, na podlagi potrdila, ki ga prejmejo od operaterja, kot da je bilo sporočilo dostavljeno.
Vendar na telefonu ni nič.

Sami izgovori!
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: KOMERCIALNA SPOROČILA, KI NISO VIDNA

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

ko so poslana se vidijo na Moj Tušmobil => Zgodovina klicev

Tudi če preneseš številko drugam se ti verjetno zaračunavnje vseeno nadaljevalo. Ko vidiš da SMS-a nisi sprejel in je pod Tušmobil takoj na 080 700 700. Druga možnost je blokada kratkih SMS sporočil.
Slika
ahmediukas
Znanec
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 07. Apr 2008 21:25
Telefon: N73

Re: KOMERCIALNA SPOROČILA, KI NISO VIDNA

Odgovor Napisal/-a ahmediukas »

Ponudnik jih poslje, ker si se prijavil na njih (kar tako jih sicer ne posiljajo), tusmobil ti pa zaracuna ko gre v posiljanje. Ce si nedosegljiv 3 dni al pa imas poln spomin, pol telefon ne bo prejel sporocila,
zaracunano bos pa vseeno imel.
grofceljski
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 22. Okt 2012 09:12

Re: KOMERCIALNA SPOROČILA, KI NISO VIDNA

Odgovor Napisal/-a grofceljski »

SvetIdej napisal/-a:ko so poslana se vidijo na Moj Tušmobil => Zgodovina klicev

Tudi če preneseš številko drugam se ti verjetno zaračunavnje vseeno nadaljevalo. Ko vidiš da SMS-a nisi sprejel in je pod Tušmobil takoj na 080 700 700. Druga možnost je blokada kratkih SMS sporočil.
Hvala, se bom držal tega...

ahmediukas napisal/-a:Ponudnik jih poslje, ker si se prijavil na njih (kar tako jih sicer ne posiljajo), tusmobil ti pa zaracuna ko gre v posiljanje. Ce si nedosegljiv 3 dni al pa imas poln spomin, pol telefon ne bo prejel sporocila,
zaracunano bos pa vseeno imel.
Če bi bila zadeva tako jasna, kot tukajle piše,se ne bi niti oglašal na forumu...žal temu ni tako in svetujem pozornost pri povečanem računu!
Hvala vsem za pomoč.
ahmediukas
Znanec
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 07. Apr 2008 21:25
Telefon: N73

Re: KOMERCIALNA SPOROČILA, KI NISO VIDNA

Odgovor Napisal/-a ahmediukas »

To kar je SvetIdej napisal ne bo drzalo. Ko stevilko preneses drugam, jo ponudnik storitev ne bo mogel zaracunati pri drugem operaterju, ker ne ve kje si. Posiljal bo se vedno preko starega. V primeru brezplacnih SMS-ov
jih bos pa se vedno dobival. So pa ponudniki storitve dolzni avtomatsko izbrisati stevilko, ko dobijo enkrat nazaj status, da ta stevilka ne obstaja vec pri operaterju s kerim imajo pogodbo.
Odgovori