Preklop na Tušmobil - Free 5

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
MTL
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 06. Okt 2012 19:57
Telefon: Nokia C2-05
Dodatni paketi: /
Znesek računa: /

Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a MTL »

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem se odločila, da preklopim na Tušmobil/Free5. Trenutno sem pri Simobilu in nimam naročnine. Sedaj pa me zanima nekaj stvari.

1. Kje dobim račun operaterja dajalca številke? In kaj to sploh je na 1. mestu? Ker od Simobila še nikoli nisem prejela nobenega računa.

2. Se moram prej "oglasiti" še na Tušmobilovem prodajnem mestu?

3. Ko imam račun operaterja dajalca številke, grem potem lahko kar takoj na Tušmobilovo prodajno mesto in sklenem naročnino?

4. Kako je s plačilom (prenosa številke, vklopitve naročnine,...)?

5. Moram res imeti na Simobilovem računu 5€ dobroimetja? Torej, da lahko prenesem številko,...

6. Ker nameravam poleg naročnine vzeti še nov telefon za 1€, opcija 3, pomeni to, da bom plačevala 8€ naročnine namesto 5€? Koliko časa?

Najlepša hvala za odgovore! :biggrin: Se vam še kaj javim, če me bo še kaj zanimalo :njami:
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a delboy »

Če poveš ali si pri Simobilu naročnik ali predplačnik torej, da kupuješ kartice ter polniš ti lahko točno povemo ter razložimo :thumbs:


Lp.
MTL
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 06. Okt 2012 19:57
Telefon: Nokia C2-05
Dodatni paketi: /
Znesek računa: /

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a MTL »

Pri Simobilu sem predplačnik :)
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a delboy »

MTL napisal/-a:Pri Simobilu sem predplačnik :)

Potem pa spreglej podatek za položnico to velja za naročnike :greensmart:


Ti potrebuješ;

1. Da je telefonska št. (Simobil), katero želiš prenašati aktivna, to pomeni, da lahko opravljaš klice iz nje.

2. Poznati je potrebno njeno PUK kodo ( pove ti jo Simobil, ne potrebuješ certifikata, samo podatek)

3. Potrebno je imeti v časo, ko se izvaja prenos tel.št. 5€ na računu, če bo manj, se prenos tel.št. zavrne in je potrebno postopek ponoviti.

4. Vse ti ureja nov operter torej Tušmobil, samo zglasi se pri njemu s PUK kodo ter 5€ na računu ostalo izvedejo na prodajnem mestu Tušmobil :thumbs:



Lp.
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a Safre »

2. Se moram prej "oglasiti" še na Tušmobilovem prodajnem mestu?
Ni nobene potrebe - pokliči na 080 373 333 in dobiš vse na dom. Podrobneje na http://www.tusmobil.si/prodaja-na-daljavo.html
Slika
MTL
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 06. Okt 2012 19:57
Telefon: Nokia C2-05
Dodatni paketi: /
Znesek računa: /

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a MTL »

Super, najlepša vama hvala :biggrin: :thumbs:
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a Safre »

MTL napisal/-a:Super, najlepša vama hvala :biggrin: :thumbs:
Ni za kaj - zato smo tu. Prijetno uporabo želim in dobrodošla med nami. :nazdravje:
Zadnjič spremenil Safre, dne 08. Okt 2012 20:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a tado »

Dobrodošla če se ne motim:)
Slika
MTL
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 06. Okt 2012 19:57
Telefon: Nokia C2-05
Dodatni paketi: /
Znesek računa: /

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a MTL »

Hvala tado za dobrodošlico =)

Samo nekaj me še zanima, ker vem da mi boste znali odgovorit :) Včeraj sem preklopila na Tušmobil, sedaj pa me zanima, kdaj lahko zamenjam svojo prejšnjo SIM kartico s Tušmobil-ovo? Svojo številko bom namreč obdržala, tako da bom sedaj svojo staro številko prenesla. Če me razumete :blush: Ali to storim, ko me Simobil (bivši operater) obvesti o začetku prenosa številke, ali kasneje? Malce sem zmedena :confused:

:help:

Hvala za odgovor!
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a enpir »

Do dneva prenosa si še vedno aktivna pri Simobila, na dan prenosa vstaviš Tušmobil SIM in to je to ;)

je pa Tušmobil SIM že aktivna oziroma je na njej aktivna začasna številka, na dan prenosa se povozi in 040 je pri Tušmobilu. Prenos se izvaja med 00:00 in 6-7h zjutraj
MTL
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 06. Okt 2012 19:57
Telefon: Nokia C2-05
Dodatni paketi: /
Znesek računa: /

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a MTL »

Aha, super. Hvala za odgovor :D
krepki
Znanec
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 06. Okt 2011 17:23
Telefon: Samsung Galaxy S Adv
Dodatni paketi: Brezmejni multipaket

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a krepki »

Samo telefon moraš vklopit zjutraj,ker če kartico vstaviš zvečer in jo vklopiš potem se omrežje ne vklopi samodejno.
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a tado »

Ali enostavno narediš vklop/izlop telefona...
Slika
MTL
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 06. Okt 2012 19:57
Telefon: Nokia C2-05
Dodatni paketi: /
Znesek računa: /

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a MTL »

Hey, spet jaz :)

Prenos moje številke uspel! :) Sicer je bilo malce problemov, ampak sem jih uspela rešit, tako da zdaj vse deluje tako kot bi moralo :D

Problem pa se je pojavil pri prenosu "mamične" številke. Res je, da nisem SIM kartice vstavila že zvečer, ampak glede na to, da pri meni sedaj dela vse OK, bi pričakovali, da bi tudi pri njej.. ampak ne. Sem vstavila Tušmobil SIM kartico, prižgala telefon, vtipkala PIN in pričakovala, da bo vse tako kot je treba - tako kot je bilo pri meni. Pa sem se zmotila. Na njenem telefonu se prikaže napis: Napačna kartica. Ne odpre se niti mení, imenik, uglavnem - nič. Sem poskusila na enem od mojih starejših telefonov (od Mmobila), pa napiše: Vstavite ustrezno SIM; in se ponovno nič noče odpret. Potem pa sem SIM vstavila v še en drug telefon (od Simobila), ki sem ga imela prej pa vse deluje tako kot bi moralo. Kje bi lahko bil problem? Ali ima kaj veze, kateri telefon uporabljamo? Mami ima drugače Samsung od Mmobila. Ali je možno, da Vaša SIM kartica ne deluje na Mmobilovih telefonih? Vem da se čudno sliši, samo nič drugega se ne spomnim, da bi bilo narobe.
Upam, da mi lahko pomagate, ker tako kot je ne more ostat - mami želi uporabljati svoj telefon, ker je že starejša in se težje navadi na novega, ki je zanjo bolj "zakompliciran", tako da ne pride v poštev, da bi uporabljala ta telefon, na katerem dela SIM.

Najlepša hvala za odg. & upam, da bomo rešili problem! :)
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2466
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone12
Dodatni paketi: EON light(150/50net)
Kraj: Celje

Re: Preklop na Tušmobil - Free 5

Odgovor Napisal/-a lithium »

Prepaid telefoni so pogosto zaklenjeni, torej lahko z njim uporabljaš samo SIM kartice operaterja, ki telefon prodaja.

Ali bo čas za nov telefon, ali pa bo potrebno obiskati kakšnega "odklepalca", ki ti telefon ugodno odklene.

Kateri telefon pa želi uporabljati?
Administrator neuradnega foruma
Odgovori