Kratko vprašanje o gostovanju in paketih 2000

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Odgovori
grekom
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 03. Jun 2012 19:25
Telefon: Samsung GT-i5800
Dodatni paketi: Nic

Kratko vprašanje o gostovanju in paketih 2000

Odgovor Napisal/-a grekom »

Pozdravljeni,

sem čisto svež naročnik Tušmobila (prebežnik z Mobitela).


Žal sva z ženo ravnokar ugotovila, da nama v stanovanju telefoni na Tušmobilovem omrežju ne vlečejo (prekinja povezavo). Preizkusit nisma mogla. Dolga štorija.

Glede na to, da so me pri Eurotelefonu itak pošteno nat****** (gospa Sonja je obljubljala 2000 enot v katerokoli omrežje, kar pa glede na to kar piše na "Moj Tušmobil" ni res!) sem nato še ugotovil, da signal v stanovanju pade na nulo. Sedaj trenutno tečem ob vsakem klicu na balkon ali pa k oknu. Je bilo pri Mobitelu precej bolje.

Aja, pa "Moj Tušmobil" mi piše, da imam paket Multipaket osnovni.


Kakorkoli. Pojavlja se sledeče vprašanje. Če preklopim telefon na omrežje Mobitel. Lahko potem kljub temu izkoritstim 2000 enot ali ne? Ali moram za vsak klic plačati?

Ali pa, kje se lahko pozanimam, kdaj bodo v moji okolici dodali kakšno postajo za boljši signal?


Lep pozdrav,

GreKom
spiderkb
Znanec
Znanec
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jan 2008 22:13
Telefon: HTC One
Kontakt:

Re: Kratko vprašanje o gostovanju in paketih 2000

Odgovor Napisal/-a spiderkb »

SPLOŠNO O BREZMEJNIH PAKETIH
V pakete vključene količine storitev (klici, SMS, MMS, prenos podatkov) so določene kot vsota vseh storitev, ki se od dodeljene količine odštevajo kosovno, pri čemer velja, da en kos predstavlja ena minuta klica (v skladu z načinom obračunavanja po obračunskem intervalu), v Tušmobilovem radijskem omrežju pa še en poslan SMS, en poslan MMS, ali en prenesen megabajt podatkov. Naročnik lahko do porabe kosovno določenih količin uporablja katerekoli izmed navedenih storitev.

RADIJSKO OMREŽJE
Ko se Tušmobilov uporabnik nahaja v Tušmobilovem lastnem omrežju, se mu na zaslonu mobilnega telefona izpiše oznaka TUSMOBIL, ko pa se nahaja oz. gostuje v omrežju ponudnika nacionalnega gostovanja, se mu na zaslonu mobilnega telefona izpiše oznaka TUSMOBIL MOBITEL. Nekateri modeli mobilnih telefonov (predvsem starejši modeli telefonov, ki niso bili kupljeni pri Tušmobilu) omrežje, v katerem se nahaja uporabnik, prikazujejo drugače, v zvezi s čimer se lahko pozanimate pri proizvajalcu svojega mobilnega terminala. Za pomoč in informacije se obrnite na klicni center za pomoč uporabnikom na telefonsko številko 070 700 700. V kolikor je uporabnik v času uporabe storitve prijavljen na radijsko omrežje ponudnika nacionalnega gostovanja, se za klice uporablja obračunski interval 60 sekund. V Tušmobilovem radijskem omrežju je obračunski interval za klice 30 sekund.

Klici se ti odštevajo iz paketa. SMS in MMS so dodatno obračunani.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Kratko vprašanje o gostovanju in paketih 2000

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Pa kar govoriš o 2000 enotah. V prvem mesecu dobiš enot glede kdaj se ti je vklopil paket. Prav tako je tudi zaradi tega nižja naročnina.

Za katero lokacijo te zanima?
Slika
grekom
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 03. Jun 2012 19:25
Telefon: Samsung GT-i5800
Dodatni paketi: Nic

Re: Kratko vprašanje o gostovanju in paketih 2000

Odgovor Napisal/-a grekom »

Hvala obema za super hiter odgovor. :thumbs:
SvetIdej napisal/-a:Pa kar govoriš o 2000 enotah. V prvem mesecu dobiš enot glede kdaj se ti je vklopil paket. Prav tako je tudi zaradi tega nižja naročnina.

Za katero lokacijo te zanima?
O teh 2000 enotah govorim, ker sem operaterko direktno opozoril na podatek, da je koriščenje enot možno do 50% v konkurenčnih omrežjih v Sloveniji, ostalo pa v Tušovem in mi je gospa žal samo po telefonu zatrdila da je paket ki mi ga ponuja drugačen.

Zanima me pa za lokacijo Radizel pri Mariboru (pošta SI-2312 Orehova vas).
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Kratko vprašanje o gostovanju in paketih 2000

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

zadeva je taka, da imaš 2000 enot, od tega lahko največ 1000 enot (min) kličeš v druga slovenska omrežja.

Glede bazne pa bi bilo možno, da bi bila postavljena letos ali drugo leto.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Kratko vprašanje o gostovanju in paketih 2000

Odgovor Napisal/-a delboy »

Mislim, da uporabnika tudi zanima, če lahko enote porabi, če se nahaja na Mobitel omrežju.

Enote lahko porabiš tudi, če se nahajaš na Mobitel omrežju, vendar za klice, vse ostalo bo dodatno plačljivo, če boš na Mobitel omrežju.

500 enot za klice v druga omrežja pa se porabljajo ne glede na to, v katerem omrežju si bodisi Tušmobil ali Mobitel.


P.S.
Interval za klice, če si na Tušmobil omrežju se bo klic bračunavala 30s, če pa na Mobitel pa 60s, v praksi to pomeni pol enote za 29 sekund pogovora, na Mobitel omrežju 29 sekund, se bo štelo za celo enoto ;)


Lp.
spiderkb
Znanec
Znanec
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jan 2008 22:13
Telefon: HTC One
Kontakt:

Re: Kratko vprašanje o gostovanju in paketih 2000

Odgovor Napisal/-a spiderkb »

delboy napisal/-a:Mislim, da uporabnika tudi zanima, če lahko enote porabi, če se nahaja na Mobitel omrežju.

Enote lahko porabiš tudi, če se nahajaš na Mobitel omrežju, vendar za klice, vse ostalo bo dodatno plačljivo, če boš na Mobitel omrežju.

500 enot za klice v druga omrežja pa se porabljajo ne glede na to, v katerem omrežju si bodisi Tušmobil ali Mobitel.


P.S.
Interval za klice, če si na Tušmobil omrežju se bo klic bračunavala 30s, če pa na Mobitel pa 60s, v praksi to pomeni pol enote za 29 sekund pogovora, na Mobitel omrežju 29 sekund, se bo štelo za celo enoto ;)


Lp.
kaj sem pa jaz zgoraj prilepil?
Odgovori