Free 20 in Brezmejnih 1000-RAZLIKA

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Odgovori
soldier
Novinec
Novinec
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Apr 2011 19:51

Free 20 in Brezmejnih 1000-RAZLIKA

Odgovor Napisal/-a soldier »

Mi lahko nekdo prosim po domače razloži glavne razlike med paketi Free20, Brezmejnih 1000 in še Mingl.
Sedaj imam Brezmejnih 1000 + opcijo 16 (zaradi nakupa mobitela).
Razmišljam, da bi paket zamenjal (če se sploh da). Ker pa mi vsak drugače razloži, vem, da so tukaj mojstri, ki stvar obvladajo in razložijo kot je treba :thumbs:
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Free 20 in Brezmejnih 1000-RAZLIKA

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Free 20
- 20 €
- zakupljene enote: klici, SMS, MMS veljajo tudi na tuš in m@ omrežju, prenos podatkov le na tuš omrežju
- klici v tuš neomejeno
- 400 min v druga omrežja
- SMS in MMS neomejeno
- prenos podatkov v tušu neomejen (do 2 GB max hitrost, nato 128 kbit/s)

Brezmejnih 1000
- 19,90 €
- zakupljene enote: klici veljajo na tuš in m@ omrežju. SMS, MMS in prenos podatkov le na tuš omrežju
- 1000 enot (od tega največ 500 enot za klice v druga omrežja) => 1 enota = 1 SMS = 1 MMS = 1 min = 1 MB

Mingl 17
- do 31. let
- 17 €
- zakupljene enote: klici, SMS, MMS in prenos podatkov velja le na tuševem omrežju.
- klici v tuš neomejeno
- 400 min v druga omrežja
- SMS in MMS neomejeno
- prenos podatkov neomejen (do 2 GB max hitrost, nato 128 kbit/s)
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Free 20 in Brezmejnih 1000-RAZLIKA

Odgovor Napisal/-a delboy »

Če rad pošiljaš sms v tujino, ostani potem na Brezmejnem paket, ker se ti bodo odštevali iz volumena.



Lp.
invisibl3
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 30. Okt 2012 22:00
Telefon: Sony Xperia S
Dodatni paketi: FREE 20

Re: Free 20 in Brezmejnih 1000-RAZLIKA

Odgovor Napisal/-a invisibl3 »

Sem nov tušmobilov uporabnik in imam paket free 20. Zanima me, kaj se zgodi v primeru ko gostujem v mobitelovem omrežju in sprejmem klic iz drugega omrežja ali tušmobil. Ali mi ta klic vzame enoto klicev v druga omrežja, ali me to ne stane nič?
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2391
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Free 20 in Brezmejnih 1000-RAZLIKA

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

invisibl3 napisal/-a:Sem nov tušmobilov uporabnik in imam paket free 20. Zanima me, kaj se zgodi v primeru ko gostujem v mobitelovem omrežju in sprejmem klic iz drugega omrežja ali tušmobil. Ali mi ta klic vzame enoto klicev v druga omrežja, ali me to ne stane nič?
Ne dohodni klicev ti ne zaračuna in ti ne vzame nobene enote iz paketa.. ;)
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Free 20 in Brezmejnih 1000-RAZLIKA

Odgovor Napisal/-a delboy »

invisibl3 napisal/-a:Sem nov tušmobilov uporabnik in imam paket free 20. Zanima me, kaj se zgodi v primeru ko gostujem v mobitelovem omrežju in sprejmem klic iz drugega omrežja ali tušmobil. Ali mi ta klic vzame enoto klicev v druga omrežja, ali me to ne stane nič?

Najprej dobrodošel tudi ti med nami. V kolikor samo gostuješ na mobitel omrežju in prejemaš bodisi klic ali sms, to za tebe ne košta prav nič, enako je kot če bi gostoval v tujini :thumbs:

V kolikor pa prejmeš mms sporočilo in se izvede prenos določenega prenosa podatka v ozadju, recimo kot ti nalaga vsebino, takrat se ti obračuna prenos podatkov, enako velja če prejmeš klic preko kakšnega skaypa, viber-a itn. se obračuna dodaten prenos podatkov, ker pri tem obstaja obojestransko oddajanje podatkov.



Lp.
Odgovori