Preobremenitev Mobilnega interneta??

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Odgovori
kiky84
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 06. Maj 2012 15:10
Telefon: HTC Sensation
Dodatni paketi: Free 20

Preobremenitev Mobilnega interneta??

Odgovor Napisal/-a kiky84 »

Pozdravljeni,

Pred kratkim sva se s punco preselila v Bežigrad-BS3. Oba sva naročnika Tušmobila. Od kar živiva tam nama konstantno prekinja signal za Mobilni internet. Recimo, dela 3 min nato spet ne. Spet izklopiš in nazaj vklopiš 3g na telefonu in spet recimo dela 10 min itd....Včeraj zvečer pa mi recimo Internet sploh ni delal. Recimo ko sva še živela v centru LJ pa je Internet delal brez problemov. Danes sem klical na Tušmobil kateri so rekli, da verjetno prihaja do preobremenitev strežnikov. Sedaj me zanima koliko je na tem? In če se da to težavo odpraviti, ker če ne pol plačujem 20 € na mesec za brezveze. Kaj ti bo pol pametn telefon če ti ne dela net a? ;) V glavnem ima kdo podobne težave?

Hvala

Kiky
ahmediukas
Znanec
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 07. Apr 2008 21:25
Telefon: N73

Re: Preobremenitev Mobilnega interneta??

Odgovor Napisal/-a ahmediukas »

Verjetno so mislili na preobremenitev www streznikov do katerih dostopas.
spiderkb
Znanec
Znanec
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jan 2008 22:13
Telefon: HTC One
Kontakt:

Re: Preobremenitev Mobilnega interneta??

Odgovor Napisal/-a spiderkb »

kiky84 napisal/-a:Pozdravljeni,

Pred kratkim sva se s punco preselila v Bežigrad-BS3. Oba sva naročnika Tušmobila. Od kar živiva tam nama konstantno prekinja signal za Mobilni internet. Recimo, dela 3 min nato spet ne. Spet izklopiš in nazaj vklopiš 3g na telefonu in spet recimo dela 10 min itd....Včeraj zvečer pa mi recimo Internet sploh ni delal. Recimo ko sva še živela v centru LJ pa je Internet delal brez problemov. Danes sem klical na Tušmobil kateri so rekli, da verjetno prihaja do preobremenitev strežnikov. Sedaj me zanima koliko je na tem? In če se da to težavo odpraviti, ker če ne pol plačujem 20 € na mesec za brezveze. Kaj ti bo pol pametn telefon če ti ne dela net a? ;) V glavnem ima kdo podobne težave?

Hvala

Kiky
V katero smer gledata v BS3?
Jaz sem bil nekaj dni nazaj v Storžicah na stadio-nu in sem imel kar solidno hitrost. Sem pa imel vidno razdaljo proti Smet-u, ko je gor tudi antena.
kiky84
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 06. Maj 2012 15:10
Telefon: HTC Sensation
Dodatni paketi: Free 20

Re: Preobremenitev Mobilnega interneta??

Odgovor Napisal/-a kiky84 »

Sem v teh nizkih blokih preko stadiona. Ja sej glede hitrosti nič ne rečem, je kr solidna ampak gre mi na živce da prekinja povezavo na vsake tolk časa. A je možno, da tudi sim kartica ni dovolj sposobna za internet, ker sem si nekje bral da je tudi od sim kartic odvisno če ti internet dela dober ali slabo....hmm...sorry ker sem noob glede tega ;)
ahmediukas
Znanec
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 07. Apr 2008 21:25
Telefon: N73

Re: Preobremenitev Mobilnega interneta??

Odgovor Napisal/-a ahmediukas »

Ni odvisno od sim kartice. Da nisi mogoce ze prekoracu tolk in tolk MB (ne vem kolk je) in so ti znizali hitrost ?
kiky84
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 06. Maj 2012 15:10
Telefon: HTC Sensation
Dodatni paketi: Free 20

Re: Preobremenitev Mobilnega interneta??

Odgovor Napisal/-a kiky84 »

Ne gre se o znizanju hitrosti. Dam primer: Mojmu telefonu vkljucim Wi-Fi hotspot (da oddaja do mojga pc-ja net). Pc se poveze in lahko surfam po njem. Cez 5 min mi povezavo vrze ven. Med tem grem tudi na mojmu telefonu pogledat in se hocem konektat na google in tudi ne dela. Izklopim 3g na telefonu in ponovno vklopim in spet dela. Moja punca je tudi pri tusmobilu in ima enake težave z netom. :/
ahmediukas
Znanec
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 07. Apr 2008 21:25
Telefon: N73

Re: Preobremenitev Mobilnega interneta??

Odgovor Napisal/-a ahmediukas »

Probi naslednjic samo hotspot izklopit in nazaj vklopit.
Odgovori