"Data hogging"

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Odgovori
tanci82
Novinec
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 06. Feb 2012 20:46
Telefon: Samsung

"Data hogging"

Odgovor Napisal/-a tanci82 »

Težava:
Odkar sem na Tušmobilu (skoraj 2 meseca) se mi je že 2x ali 3x zgodilo (po 1x v vsakem mesecu, pa na srečo v začetku meseca, ko imam še dovolj podatkov), da mi je med uporabo aplikacije za tvitanje - TweetCaster - naenkrat potegnilo dol velike količine podatkov. Enkrat je bilo okoli 60MB, če se ne motim, včeraj pa kar 100MB :zacuden: . Sicer mi ponavadi porabi po par MB (do 5MB nekje, odvisno, koliko časa sem gor). Nisem pa delala nič takšnega in nič drugače kot sicer, ko tvitam (nisem odpirala videoposnetkov, linkov na druge strani, niti slik ne, čeprav to slednje ne požre veliko). Prvič to sploh ni bilo zabeleženo v zgodovini klicev na Moj Tušmobil, od včerajšnjega dogodka pa je razvidna velika poraba med sejo (1000kb).
Prej (Simobil, skoraj 1 leto) se mi to ni nikoli dogajalo, pa to aplikacijo uporabljam že nekaj časa. Sicer na internet s telefonom niti ne hodim veliko (razen preko wifija), tako da ne vem, a je kriva točno ta aplikacija (čeprav Onavo pravi, da je data friendly in da ni hogger, tako kot kak YouTube ali TweetDeck), ali je "kriv" Tušmobil? Kakorkoli, ni mi všeč tole! Aplikacijo sem sicer preventivno odstranila iz telefona. (pa do 31. imam samo še 94 enot :jok: ).
Kakšne podobne izkušnje, nasvet?
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: "Data hogging"

Odgovor Napisal/-a enpir »

Živjo,

za začetek: 1000kB je 0,97MB.... Operater ti težko nabija dodaten prenos podatkov, edina logična razlaga je da ga prenesla sama aplikacija, ali kak kakšna druga (mogoče updejt OSa telefona?). V kolikor imaš naložen onavo lahko kar natančno vidiši koliko MB si prenesla na določen dan in s katero aplikacijo...

Na moj.tusmobil.si vidiš zgodovino "klicev" za do enega dneva nazaj. Če je bil to prenos včeraj, lahko danes že preveriš. Količina prenosa podatkov je v kB (1024=1MB=1enota)
tanci82
Novinec
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 06. Feb 2012 20:46
Telefon: Samsung

Re: "Data hogging"

Odgovor Napisal/-a tanci82 »

Piše 10002.86 kB :) (na moj tušmobil) (ena ničla premalo, moja napaka ups :) )
Imam TrafficCounter in mi je sicer pokazal, da je TweetCaster tisti, ki je požrešen. (Onavo sem zbrisala, ker mi ni bil všeč, ko sem imela oba, sta sicer oba kazala enako porabo.). Podatek o porabljenih MB se ujema s podatkom o preostalih enotah na *123# ali na moj tušmobil. Čudno mi je vse skupaj. :mislec:
Slika
tanci82
Novinec
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 06. Feb 2012 20:46
Telefon: Samsung

Re: "Data hogging"

Odgovor Napisal/-a tanci82 »

Očitno mi danes matematika malo šepa :). In so podatki med zadnjimi kici na moj tušmobil mestoma pomankljivi. Stanje neporabljenih enot pa kaže prav.
Kakorkoli, podatki so mi šli, ca. 100MB.
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: "Data hogging"

Odgovor Napisal/-a lithium »

Kolegu se je dogajala podobna zgodba (sicer na Mobitelu). Krivec je bil sam samsung telefon, ki si je prenašal update programske opreme. In to večkrat, ker je imel neko napako v programski opremi. :confused:
Administrator neuradnega foruma
tanci82
Novinec
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 06. Feb 2012 20:46
Telefon: Samsung

Re: "Data hogging"

Odgovor Napisal/-a tanci82 »

^Ja, imam Samsunga (androida). Kako je kolega rešil zadevo?
Slika
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: "Data hogging"

Odgovor Napisal/-a lithium »

Na servisu so mu namestili novi firmware.
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: "Data hogging"

Odgovor Napisal/-a delboy »

tanci82 napisal/-a:^Ja, imam Samsunga (androida). Kako je kolega rešil zadevo?

Preveriti ter izklopiti;

MENU/SETTINGS/ACAOUNT AND SYNC/AUTO SYNC---> BREZ KLJUKICE



Lp.
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: "Data hogging"

Odgovor Napisal/-a Phantom »

delboy napisal/-a:
tanci82 napisal/-a:^Ja, imam Samsunga (androida). Kako je kolega rešil zadevo?

Preveriti ter izklopiti;

MENU/SETTINGS/ACAOUNT AND SYNC/AUTO SYNC---> BREZ KLJUKICE



Lp.
Tole bo izklopilo le sinhronizacijo z Gmail računom (Mail, koledar, imenik...) Za te prenose podatkov, ki so navedeni ne sme biti obkljukano Background Data, ki pa je v istem meniju kot Sync. S tem pa seveda vse aplikacije, ki potrebujejo internet kadar je ekran na telefonu izključen, ne bodo delovale oz. ne bodo osveževale podatkov.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: "Data hogging"

Odgovor Napisal/-a delboy »

Phantom napisal/-a:
delboy napisal/-a:
tanci82 napisal/-a:^Ja, imam Samsunga (androida). Kako je kolega rešil zadevo?

Preveriti ter izklopiti;

MENU/SETTINGS/ACAOUNT AND SYNC/AUTO SYNC---> BREZ KLJUKICE



Lp.
Tole bo izklopilo le sinhronizacijo z Gmail računom (Mail, koledar, imenik...) Za te prenose podatkov, ki so navedeni ne sme biti obkljukano Background Data, ki pa je v istem meniju kot Sync. S tem pa seveda vse aplikacije, ki potrebujejo internet kadar je ekran na telefonu izključen, ne bodo delovale oz. ne bodo osveževale podatkov.

To izključi kakršnokoli samodejno sinhronizacijo, brez vednosti uporabnika, ni vezano samo na račune, kateri so ti zraven navedeni. Sicer pa ponavadi tudi vsaka aplikacija znotraj svojih nastvitev omogoče preklic samodejne sinhronizacije. Če je drugače, potem najbrž ni primarni ROM telefona ali pa je okvarjen software.


Lp.
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: "Data hogging"

Odgovor Napisal/-a Phantom »

Tole pa ne bo držalo! Auto Sync je le za sinhronizacijo kot sem že napisal. Ostale aplikacije (npr. prenešene z marketa), še vedno lahko v ozadju uporabljajo podatkovno povezavo, če niso popolnoma zaprte. Če Background Data ni vključen pa do tega ne pride. V takem primeru tudi Auto Sync ne deluje.
Slika
tanci82
Novinec
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 06. Feb 2012 20:46
Telefon: Samsung

Re: "Data hogging"

Odgovor Napisal/-a tanci82 »

Sem izklopila background data. Bomo videli, kako bo naslednji mesec :) .
Slika
Odgovori