Frekvence polariteta signa ...

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Uporabniški avatar
Furman
Novinec
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 29. Dec 2011 16:35
Telefon: Nokia
Kraj: Ribnica na Dolenjskem

Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a Furman »

Pozdravljeni
kot nov uporabnik TušMobilnega interneta imam par vprašanj na katere ne najdem odgovora. Živim v Kotu pri Ribnici na Dolenjskem. Obveščem sem da se v moji bližini nahajata dva oddajnika eden nad Ortnekom in drugi n zvoniku cerkve v Ribnici. Zanima me na katerih frekvencah in s kakšno polariteto oddajata. Obenem me zanima če lahko kdo pojasni tiste napise pri signalu, namreč ne vem ali ima Tuš pri nas tudi G3 omrežje ali samo GSM ? Zaenkrat sem s tem kar zadovoljen, ker druge opcije tako nimam a če je možnost bi s kako antenco zadevo skušal izboljšat.
Upam, da kdo tu pozna odgovore, ker na info številki :nevem: ..raje nebi o tem še ni 1. April
Med dvema trenutkoma se nenadoma odpro vrata v nov čas,
a sreča vendarle ni v tem času,
temveč je v nas...
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a enpir »

hehe, počakaj na uporabnika SvetIdej, ti bo obrazložil zadevo ;)
Uporabniški avatar
Furman
Novinec
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 29. Dec 2011 16:35
Telefon: Nokia
Kraj: Ribnica na Dolenjskem

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a Furman »

Bom, počakal, ker na info številki mi je na vprašanje o lokaciji in polariteti oddajnikov ter njihovih frekvencah odgovorila z vprašanjem ali imam naročniški ali predplačniški paket :wallbash: :wallbash: :headbash:
Kot če bi mi na cesti crknu avto, na servisu bi me pa spraševal al sem ga kupil s kešom al na lizing :butec:
Med dvema trenutkoma se nenadoma odpro vrata v nov čas,
a sreča vendarle ni v tem času,
temveč je v nas...
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a enpir »

hja odgovore na takšna vprašanja pa vrjetno žal res nimajo, edino če dajo naprej v tehnični oddelek ;)
Uporabniški avatar
Furman
Novinec
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 29. Dec 2011 16:35
Telefon: Nokia
Kraj: Ribnica na Dolenjskem

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a Furman »

enpir napisal/-a:hja odgovore na takšna vprašanja pa vrjetno žal res nimajo, edino če dajo naprej v tehnični oddelek ;)
kar sem jih tudi prosil a žal sem moral do vseh meni do sedaj znanih informacij priti s pomočjo interneta.. :help:
Med dvema trenutkoma se nenadoma odpro vrata v nov čas,
a sreča vendarle ni v tem času,
temveč je v nas...
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a delboy »

Furman napisal/-a:
enpir napisal/-a:hja odgovore na takšna vprašanja pa vrjetno žal res nimajo, edino če dajo naprej v tehnični oddelek ;)
kar sem jih tudi prosil a žal sem moral do vseh meni do sedaj znanih informacij priti s pomočjo interneta.. :help:

Torej vsekakor, je najprej priporočljivo podati zahtevek za točno preverbo preko 070 700 700.

Še najbolj pa ali izbira predplačniške varjante za testiranje 5€ košta in toliko je gor naloženo ali pa da se odločiš za eno tedensko testno obdobje, pa da se prepričaš. Če se ne motim gre se za lokacijo, katera se še mora do pokriti z lastnim signalom, za kdaj točno še ne bi vedel, sicer pa je stanje, če sem prav razumel tvojo lokacijo, trenutno takšno;


Slika


Temnejša barva označuje nekako najoptimalnejše pokritje.


Lp.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

evo rdeče črte nekako kažejo kako so usmerjene antene :biggrin:

GSM 900, UMTS 900,
RTV Ortnek,
Ortnek,
1316 Ortnek,
0144020E/454659N/763m
Slika

GSM 900, (mogoče tudi UMTS)
cerkev svetega Štefana,
Škrabčev trg 11,
1310 Ribnica,
0144341E/454417N/493 m,
31.05.2009
Slika
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a delboy »

T
o je vse relativno, če se želiš dejansko prepričati, kako se stvar obnese potem je najbolje testirati z lastno SIM bodisi predplačniško, bodisi iskoristiti testno obdobje.

Kajti danes je lahko tako, jutri pa že bolje. Na mikrolokacijo lahko vpliva tudi kakšen sneg, recimo :biggrin:



:nazdravje:
Uporabniški avatar
Furman
Novinec
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 29. Dec 2011 16:35
Telefon: Nokia
Kraj: Ribnica na Dolenjskem

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a Furman »

res sem že malce opustil radioamaterstvo, a v mladosti sem bil radioamater in marsikaj razumem, nekaj malega tudi vem. rabim le podatek kakšna je polarizacija na natenah. Na katerih frekvencah je najboljši signal. Testiranje mi je bilo včasih v veliko veselje danes pa ni časa in je lažje vprašat, ker nekdo to ve, če drug ne tisti, ki je zadevo priklapljal. Kaj pomeni, če mi v mediapartnerju napiše WCDMA TUŠMOBIL na ključku takrat gori modra lučka. Včasih napiše še nekaj drugega a takrat gori zelena lička in zadeva je počasnejša.
Torej prvi, ki pove kakšno polariteto ima najbboljša in najmočnejša antena na našem koncu dobi za pijačo :nazdravje:
Med dvema trenutkoma se nenadoma odpro vrata v nov čas,
a sreča vendarle ni v tem času,
temveč je v nas...
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a enpir »

modra lučka je UMTS, zelena pa EDGE
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Furman napisal/-a:res sem že malce opustil radioamaterstvo, a v mladosti sem bil radioamater in marsikaj razumem, nekaj malega tudi vem. rabim le podatek kakšna je polarizacija na natenah. Na katerih frekvencah je najboljši signal. Testiranje mi je bilo včasih v veliko veselje danes pa ni časa in je lažje vprašat, ker nekdo to ve, če drug ne tisti, ki je zadevo priklapljal. Kaj pomeni, če mi v mediapartnerju napiše WCDMA TUŠMOBIL na ključku takrat gori modra lučka. Včasih napiše še nekaj drugega a takrat gori zelena lička in zadeva je počasnejša.
Torej prvi, ki pove kakšno polariteto ima najbboljša in najmočnejša antena na našem koncu dobi za pijačo :nazdravje:
http://www.svetidej.com/ostalo/priporoc ... -umts.html
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a delboy »

SvetIdej napisal/-a:
Furman napisal/-a:res sem že malce opustil radioamaterstvo, a v mladosti sem bil radioamater in marsikaj razumem, nekaj malega tudi vem. rabim le podatek kakšna je polarizacija na natenah. Na katerih frekvencah je najboljši signal. Testiranje mi je bilo včasih v veliko veselje danes pa ni časa in je lažje vprašat, ker nekdo to ve, če drug ne tisti, ki je zadevo priklapljal. Kaj pomeni, če mi v mediapartnerju napiše WCDMA TUŠMOBIL na ključku takrat gori modra lučka. Včasih napiše še nekaj drugega a takrat gori zelena lička in zadeva je počasnejša.
Torej prvi, ki pove kakšno polariteto ima najbboljša in najmočnejša antena na našem koncu dobi za pijačo :nazdravje:
http://www.svetidej.com/ostalo/priporoc ... -umts.html

Pomembno, da je signal kolikor toliko dosegljiv, sicer antena ne pomaga, v nasprotnem primeru pa :thumbs:



Lp.
Uporabniški avatar
Furman
Novinec
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 29. Dec 2011 16:35
Telefon: Nokia
Kraj: Ribnica na Dolenjskem

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a Furman »

enpir napisal/-a:modra lučka je UMTS, zelena pa EDGE
A UMTS pomeni 3G? al NE
Takole po tistih slikcah kam so antene obrnjene ni NOBENA v mojo smer, pa vendar sem zadevo spedenal tako, da dela dokaj uporabno. Zato sem prosil,če kdo ve kakšno polariteto imajo antene in kje je UMTS, baje samo v Ribnici na crkvenem zvoniku? :nevem: Žal zvonika ne vidim mi je za hribom in še natena je obrnjena za 75° stran od mene.
Na netu sem zasledil anteno, ki ima že vgrajen USB modem in jo sam na kabel priklopiš a je pri nas ni za dobit. Bo treba nazaj v kameno dobo in lepo sam zlotat eno jagico namesto dipola pa modemček naštelat...
Ali morda kdo ve kako je z posodobitvami, mislim nove in zmogljivejše bazne postaje TušMobila na našem koncu?
Med dvema trenutkoma se nenadoma odpro vrata v nov čas,
a sreča vendarle ni v tem času,
temveč je v nas...
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

3G = UMTS = WCDMA
Slika
Uporabniški avatar
Furman
Novinec
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 29. Dec 2011 16:35
Telefon: Nokia
Kraj: Ribnica na Dolenjskem

Re: Frekvence polariteta signa ...

Odgovor Napisal/-a Furman »

[quote="SvetIdej"]evo rdeče črte nekako kažejo kako so usmerjene antene :biggrin:

GSM 900, UMTS 900,
RTV Ortnek,
Ortnek,
1316 Ortnek,
0144020E/454659N/763m
A SI ZIHER, DA JE NA ORTNEKU UMTS ? ZAME BI BILO TO AMERIKA, SAM MEN SO NA TušMobilu REKLI DA JE UMTS SAMO V CENTRU Ribnice

GSM 900, (mogoče tudi UMTS)
cerkev svetega Štefana,
Škrabčev trg 11,
1310 Ribnica,
0144341E/454417N/493 m,
31.05.2009
Med dvema trenutkoma se nenadoma odpro vrata v nov čas,
a sreča vendarle ni v tem času,
temveč je v nas...
Odgovori