Brskanje po internetu in sprejem klica

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Odgovori
somebody
Novinec
Novinec
Prispevkov: 44
Pridružen: 26. Dec 2010 12:05
Telefon: xperia ray
Dodatni paketi: internet 24ur

Brskanje po internetu in sprejem klica

Odgovor Napisal/-a somebody »

Pozdravljeni!

Prosim vas za eno pomoč. Pri Tušmobilu sem vzel Xperio ray z android operacijskim sistemom. Danes sem opazil, da ko brskam po internetu ali sem priključen na skayp ne morem sprejeti telefonskega klica. Če me nekdo kliče mu enostavno reče "Telefonska številka trenutno ni dosegljiva prosim pokličite kasneje".

Prosim vas za pomoč kako si lahko nastavim telefon, da bom kljub brskanju po internetu ali pogovarjanju preko skypa oziroma gledanja po facebooku tudi sprejemal navadne telefonske klice preko GSM oziroma UMTS omrežja. Zamišljam si, da mora obstajati rešitev, da ko te nekdo pokliče pač telefon prekine internetno povezavo in začne zvonit. Se oglasiš poklepetaš in potem, ko prekineš se zopet samodejno vzpostavi internetna povezava in nadaljuje tam kjer je bila prej prekinjena.

Za nasvete se vam zahvaljujem.

Lep pozdrav
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Brskanje po internetu in sprejem klica

Odgovor Napisal/-a enpir »

v kolikor si povezan preko EDGE-a in imaš hkrati aktivno podatkovno povezavo, boš vedno nedosegljiv, SMS boš lahko sprejel... če si pa povezan na UMTS in imaš aktivno podatkovno povezavo, pa boš lahko sprejel tudi klic...

pod aktivno podatkovno povezavo je mišljeno, da se ti v času ko te nekdo kliče prenašajo podatki in v tem primeru si nedosegljiv na EDGE... lahko imaš tudi aktivno podatkovno povezavo (aktivna seja) vendar v času ko te nekdo kliče, ne brskaš po spletu, v tem primeru pa boš lahko sprejel klic...

da bi bil kak namenski program za-to dvomim...

Lp,
somebody
Novinec
Novinec
Prispevkov: 44
Pridružen: 26. Dec 2010 12:05
Telefon: xperia ray
Dodatni paketi: internet 24ur

Re: Brskanje po internetu in sprejem klica

Odgovor Napisal/-a somebody »

Hvala za odgovor.

LP
Slika
Odgovori