brezmejni 2000 poraba

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Odgovori
iztok9
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 04. Jan 2008 08:10
Telefon: motorola

brezmejni 2000 poraba

Odgovor Napisal/-a iztok9 »

No ker sem novi uporadnik paketa 2000 me nekaj zanima. Na ussd ukazu 123 mi lepo napiše koliko imam še enot na razpolago. Zanima me pa ko sem gledal porabo na 7070 mi pa napiše info. porabo za tekoči mesec 9,83€. Zato me zanima od kje je ta znesek? A je to mogoče znesek zaradi zamenjave paketa 10€, ali od kje drugje.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: brezmejni 2000 poraba

Odgovor Napisal/-a enpir »

preveri na moj.tusmobil.si zakaj dodatna poraba...
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: brezmejni 2000 poraba

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

poraba na SMS 7070 se obračuna glede 0,09 €/SMS. SMS, MMS in prenos podatkov iz m@ roaminga se obračunajo posebej in ne gredo iz zakupljenih količin

Če imaš Androida vse kljub ročni izbiri omrežja Tušmobil gredo lahko podatki iz m@ (napaka v OS). Brezplačna blokada m@ prenosa podatkov: *121*4*1*1# in kliči. S tem se izogneš mogočim dodatnim stroškom.

Porabo raje pregleduj iz Tuškabine. Tam je brezplačno.
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: brezmejni 2000 poraba

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Če ma Android verzijo 2.2 pol bi moglo mu blokirat prenos podatkov samodejno...Ker pri meni samodejno blokira prenos podatkov ko se telefon priklopi na Mobitelovo omrežje....

In mi napiše da je izlopil prenos podatkov ker sem šel ven iz domačega omrežja..

Res da tut mam vklopljeno blokado prenos podatkov v mobitelovem omrežju ker mi na prešnjem telefonu ki je mel Android 2.1 vseeno delovalo prenos podatko tut ko sem bil izven domačega omrežja..
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: brezmejni 2000 poraba

Odgovor Napisal/-a delboy »

iztok9 napisal/-a:No ker sem novi uporadnik paketa 2000 me nekaj zanima. Na ussd ukazu 123 mi lepo napiše koliko imam še enot na razpolago. Zanima me pa ko sem gledal porabo na 7070 mi pa napiše info. porabo za tekoči mesec 9,83€. Zato me zanima od kje je ta znesek? A je to mogoče znesek zaradi zamenjave paketa 10€, ali od kje drugje.

Priključnina po navadi ni vidna tukaj. Je pa vidno vse ostalo in pa klici v tujino, roaming, itn.



Lp.
slovenec88
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 28. Nov 2011 23:03
Telefon: HTC Legend

Re: brezmejni 2000 poraba

Odgovor Napisal/-a slovenec88 »

Pozdravljeni! Sem nov na forumu in nikakor ne zastopim tega paketa. Torej 2000 enot. Od 2000 enot, lahko porabim 1000 enot v druga omrežja? Še nekaj. Lahko gostujem v mobitelovem omrežju, kot pri FREE paketih? Nekje sem zasledil, da so sedaj preklopili pri roamingu nazaj na 60/60 interval. Torej se da gostovati normalno (seveda brez podatkovne povezave), vključno z pošiljanjem sms/mmsov, telefoniranjem iz zakupljenih količin?
Najlepša hvala!
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: brezmejni 2000 poraba

Odgovor Napisal/-a enpir »

v paketu imaš 2000 enot, od teh lahko max 1000 porabiš za klice na ostala omrežja... lahko porabiš tudi vseh 2000enot za SMS... torej nimaš v naprej določeno za kaj boš porabil in uporabljaš po želji in tvojo potrebi...

iz mobitelovega omrežja lahko koristiš le klice ob intervalu 60/60, ostalo se dodatno obračuna...
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: brezmejni 2000 poraba

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

slovenec88 napisal/-a:Pozdravljeni! Sem nov na forumu in nikakor ne zastopim tega paketa. Torej 2000 enot. Od 2000 enot, lahko porabim 1000 enot v druga omrežja? Še nekaj. Lahko gostujem v mobitelovem omrežju, kot pri FREE paketih? Nekje sem zasledil, da so sedaj preklopili pri roamingu nazaj na 60/60 interval. Torej se da gostovati normalno (seveda brez podatkovne povezave), vključno z pošiljanjem sms/mmsov, telefoniranjem iz zakupljenih količin?
Najlepša hvala!
1000 enot lahko porabiš samo za klice v druga omrežja ko si v domačem omrežju a drugače povedano 2000 enot lahko porebiš vse za sms ali prenos podatkov dokler si v domačem omrežju tušmobila.

Ko pa si v mobitelovem omrežju pa ti gre iz enot samo klici in je interval 60/60 a ostalo pa se ti zaračuna po ceniku sms , mms in prenos podatkov.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: brezmejni 2000 poraba

Odgovor Napisal/-a enpir »

vendar gre še vedno iz 1000ih enot le da se ti ne odšteva 30/30 ampak cela enota za klice krajše od polovice minute ;)
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: brezmejni 2000 poraba

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

To pa nevem ker še nisem mel možnosti sprobat..ker sem cel cajt v domačem omrežju ;)
Odgovori