Ni omrežja

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
cvetko
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 25. Sep 2008 15:38
Telefon: HTC Wildfire

Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a cvetko »

Dober dan, imam tušmobil že 3 leta. No prvi dve ali prvo leto je bilo dobro omrežje, saj sem mel nareto na Mobitel. Sedaj, ko ima Tušmobil svoje omrežje pa je katastrofalno! Ljudje me ne dobijo na telefon. Omrežja nimam v hiši (doma sem v Ormožu), tako da če sem v hiši ne morem klicati in nihče me ne more dobiti. Sedaj sem zelo jezen uporabnik. Kaj narediti? Lani sem podaljšal naročnino za dve leti (šel sem na vesolje). Pa me zanima prej ko bom poklical na Tuša, ali lahko šrekinem pogodbo z njimi, saj se mi zdi to, da ne morem klicati iz doma več kot zadosten razlog za prekinitev pogodbe.
Je pa res, da sem vzel tudi telefon pri njih, pa me zanima če lahko vsaj nekaj evrov mesečno plačuješ nek znesek za telefon (brez minut, sms, prenosa podatkov)?


Drugači sploh nevem na katerega operaterja bi šel, ker je res tuš delal prfektno do lani ali predalni. Zdaj pa :wallbash: :wallbash:
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

mi poveš iz katerega kraja si (da pregledam na zemljevidu)?
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a enpir »

vsepovsod razen v LJ imaš še vedno na voljo mobitelovo omrežje, tako da lahko prosto prestaviš na mobitelovo omrežje, vendar je tu ovira tvoj paket Vesolje, ki pa je posebej prilagojen za TM omrežje... torej omrežje se ni poslabšalo, kvečjemu izboljšalo, si se pa nekako omejil s svojim paketom Vesolje... a preden si naredil to spremembo nisi preveril TM signala na svoji lokaciji?
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a delboy »

cvetko napisal/-a:Dober dan, imam tušmobil že 3 leta. No prvi dve ali prvo leto je bilo dobro omrežje, saj sem mel nareto na Mobitel. Sedaj, ko ima Tušmobil svoje omrežje pa je katastrofalno! Ljudje me ne dobijo na telefon. Omrežja nimam v hiši (doma sem v Ormožu), tako da če sem v hiši ne morem klicati in nihče me ne more dobiti. Sedaj sem zelo jezen uporabnik. Kaj narediti? Lani sem podaljšal naročnino za dve leti (šel sem na vesolje). Pa me zanima prej ko bom poklical na Tuša, ali lahko šrekinem pogodbo z njimi, saj se mi zdi to, da ne morem klicati iz doma več kot zadosten razlog za prekinitev pogodbe.
Je pa res, da sem vzel tudi telefon pri njih, pa me zanima če lahko vsaj nekaj evrov mesečno plačuješ nek znesek za telefon (brez minut, sms, prenosa podatkov)?


Drugači sploh nevem na katerega operaterja bi šel, ker je res tuš delal prfektno do lani ali predalni. Zdaj pa :wallbash: :wallbash:

Ti si v bistvu lahko v tistih krajih še zmeraj lahko prijavljen na Mobitel omrežje oz. nacionlani roaming, je pa res, da si si izbral paket, kateri nudi večino stvari zgolj na Tušmobil omrežju. Tušmoil se zaveda, da obstajajo še luknje v pokrivanju na določenih mestih in zato se trudi, da jih pokrije čim prej, vendar ni vedno v njegovi domeni.

Predlagam ti, da si vzameš čas ter napišeš dopis na sedež podjetja z razlago, brez groženj :greensmart: ,kakšne težave konkretno imaš in s čem se soočaš ter kaj predlagaš kot rešitev, če odštejeva za zdaj prekinitev. :thumbs:

Lp.
cvetko
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 25. Sep 2008 15:38
Telefon: HTC Wildfire

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a cvetko »

Je res, da sem uporabljal mobitelov signal prej, je pa mi prodajalka zatrdila, da bodo po novem letu še izboljšali signal, pa zaenkrat ni nič iz tega. Ni mi jasno zakaj potem ponujajo pakete če ga ne moreš uporabljati. Enako je, da bi kupil avtomobil na elektriko pa nebi imel vtičnice :D

Če bi bil prijavleni prinas na mobitel omrežje koliko stane minuta v mojem paketu in ali se mi to sploh splača je vprašljivo.

TM signal je bil, v hiši ga nisem probaval.

Sem iz Ormoža.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a enpir »

v bistvu ga lahko uporabljaš ampak tam kjer je TM signal, so pa seveda lokacije kjer ga še ni... isti šmorn je z avtom na plin - vse bencinske tud še nimajo LPG-ja ane ;)
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Sedaj jih je okrog 450 baznih, vsaj 700 jih bo zagotovo v 2 letih.

Ponavadi samo 1 dodatna bazna na območju reši vse probleme v radiju 20 km. Samo prava mora biti aktivirana :)
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a delboy »

Če sem prav prebral uporabljaš Tušmobil Vesolje, pri tem paketu imaš 201 minuto za druga omrežja, te minute so lahko opravljene tudi iz mobitelovega omrežja.

Trenutno je v ponudbi nov paket ALL Inclusive 30 € na mesec neomejeno klicanje, sms, mms iz obeh omrežji, neomejeni internet samo iz Tušmobil omrežja, vezava aneksa ni možna.

Lp.
trance0
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 03. Jun 2011 18:08
Telefon: Huawei IDEOS X5

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a trance0 »

210 minut je na druga omrežja v paketu Vesolje in ne 201 minuta! Malo več natančnosti prosim. ;) Kar se pa tiče 700 baznih postaj v dveh letih, je pa to izredno optimistična ocena, iz tvojih ust v božja ušesa. Že če bo okoli 600 GSM in 400 UMTS on air v roku dveh let, bomo lahko zadovoljni, realno gledano.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a delboy »

Tako ja 210 minut za klice v druga omrežja, kaj češ, če smo se zatipkal :biggrin:

600-650 baznih pravilno postavljenih z napredno tehnologijo povsem zadostoju za odlično pokrivanje.

Lp.
trance0
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 03. Jun 2011 18:08
Telefon: Huawei IDEOS X5

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Če jih bo čez 2 leti 600 GSM, bo super, nič ne rečem. Obstoječe UMTS bazne bi bilo potrebno tudi potrojiti..., to pa ne vem, če bo ratalo v dveh letih, čeprav je nadgradnja obstoječih GSM lokacij lahko razmeroma hitra.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Sedaj jih je 450. na leto se jih zgradi okoli 100 (do sedaj) ... Sedaj pa računaj :D
Slika
trance0
Novinec
Novinec
Prispevkov: 31
Pridružen: 03. Jun 2011 18:08
Telefon: Huawei IDEOS X5

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Upoštevati je potrebno predvsem to, da trenutno ni skoraj nobenih investicij in jih ni že nekaj časa. Če se bo gradnja spet na polno zagnala, potem so zgornje številke realne, če pa se bo samo šparalo in čakalo, potem pa pač ne bo nič. Sicer nekaj se baje pripravlja, upam, da bo našel denar, da se network čimprej dokonča. :D
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Prejšnje leto: od januarja do avgusta nič. septembra do decembra prižganih 100 baznih postaj ;)

Kar se zgradi se zgradi v jeseni.
Slika
jnce
Znanec
Znanec
Prispevkov: 51
Pridružen: 17. Maj 2011 20:30
Telefon: Ideos X5
Znesek računa: 0€

Re: Ni omrežja

Odgovor Napisal/-a jnce »

Čez videnk sem se peljal skozi dolino Branice in Tušmobil nima signala. (malo većji kraj je Branik). Upam da se tudi na tem področju kaj uredi. Drugače pa je v Vipavski dolini boljši signal kot pri SiMobilu. Lovi 3G skoraj povsod.
Slika
Odgovori