Problemi MMS Nexus S

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Odgovori
gregmaister
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 28. Maj 2011 20:43
Telefon: Nexus S

Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a gregmaister »

Pozdravljeni

ne morem prejemati mms na Nexus S, ki ima nalozen os 2.3.4. Nastavitve sem preveril nekajkrat in je vse napisano pravilno. Internet dela samo MMS ne delajo. Na centru za pomoc narocnikom ne vejo kaj bi lahko bilo narobe. Kaksen predlog? Wifi izklopljen, probal tudi v romingu a ne dela ...:(

Hvala za odgovore
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

gregmaister napisal/-a:Pozdravljeni

ne morem prejemati mms na Nexus S, ki ima nalozen os 2.3.4. Nastavitve sem preveril nekajkrat in je vse napisano pravilno. Internet dela samo MMS ne delajo. Na centru za pomoc narocnikom ne vejo kaj bi lahko bilo narobe. Kaksen predlog? Wifi izklopljen, probal tudi v romingu a ne dela ...:(

Hvala za odgovore
kaj imaš obkljukan, če greč pod nastavitve in izbereš računi in sinhronizacija?


Lp.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a enpir »

a samo prejemat ne morš al tud pošiljat? Poskusi se recimo takrat malo povezat na net...
gregmaister
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 28. Maj 2011 20:43
Telefon: Nexus S

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a gregmaister »

MMS ne morem posiljati niti prejemati, na internet lahko grem BP ampak cetudi vmes grem na internet ne delajo mms-i
Obkljukano imam Data enable in data roming...
gregmaister
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 28. Maj 2011 20:43
Telefon: Nexus S

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a gregmaister »

Pod racuni in sinhronizacija imam vse obkljukano.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

gregmaister napisal/-a:Pod racuni in sinhronizacija imam vse obkljukano.

Dobro, lahko tukaj prepišeš vse kaj imaš napisano pod nastavitve za MMS, napiši točno vse po vrsti, kar je z veliko napisano napiši z veliko, kar je z malo pa z malo. Zadnjič sem uspešno bratrancu nastavil ta telefon in do danes nima težav z mms-i ter internetom.
sergejk
Novinec
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 20. Jun 2011 12:49
Telefon: Huawei U8800
Znesek računa: 20

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a sergejk »

Tudi imam problem posiljat in sprejemat MMS-e.

Huawei U8800 - Andorid 2.2.1

Nastavitve sva skupaj s gospodicem s supporta nastavili MMS nastavitve ... pa ne dela :(

A je mogoce kaka finta da sem pred tem vtipakl: *121*4*1*1# in kliči, da bi blokiral prenos podatkov na Mobitelovem roamingu.

lp
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a Phantom »

Jah preko Mobitelovega omrežja MMS-i potem ne dobo delali, ker je za to potrebna podatkovna povezava. Preko Tušmobila pa bi moralo delat, če so seveda APN-i pravilno nastavljeni.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

Kaj imaš obkljukano v MENI/ACCOUNT and Sync.

Lp.
Maticnik
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 18. Jan 2012 19:58
Telefon: Samsung Galaxy S

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a Maticnik »

Pozdravljeni!
Imam podobni problem sicer pri Samsungu Galaxy S (gt-I9000), firmware 2.3.6.
Problem se pojavi pri prijemanju MMS-jev. namreč pošiljam lahko, prejemati ne morem-če kdo ve rešitev bom vesel.
Hvala
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

Maticnik napisal/-a:Pozdravljeni!
Imam podobni problem sicer pri Samsungu Galaxy S (gt-I9000), firmware 2.3.6.
Problem se pojavi pri prijemanju MMS-jev. namreč pošiljam lahko, prejemati ne morem-če kdo ve rešitev bom vesel.
Hvala

Klic na 070 700 700,da se sistemsko še preveri. Ker nastvitve so ti OK, če lahko pošiljaš, ne moreš pa prejemati.


Lp.
jOZE
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 04. Feb 2012 20:21
Telefon: Nexus S

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a jOZE »

Imam isti problem, na Nexus S mi ne delajo MMSi (internet dela). Enkrat ko sem probaval razlicne nastavitve, mi je enega poslalo, samo mi zdaj ne rata isto nastavit da bi delal :jok: Ista SIM mi je v prejsnem telefonu (ZTE Blade) normalno posiljala. Probal sem ze vse mozne nastavitve, tut tiste iz cyanogenmoda, ki so mi delale na prejsnem telefonu:

<apn carrier="Tusmobil Internet" mcc="293" mnc="70" apn="internet.tusmobil.si" user="tusmobil" password="internet" proxy="91.185.221.85" port="8002" type="default,supl,mms" />

Probal sem tut z drugo SIM kartico, ki definitivno dela, ter na mobitelovem omrezju, oboje brez uspeha.

@delboy: lahko mogoce ti napises nastavitve, ki si jih uporabil na bratrancevem telefonu?
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a enpir »

proxy pa port zbriši, apn type pa nastav na default al pa internet
jOZE
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 04. Feb 2012 20:21
Telefon: Nexus S

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a jOZE »

Sej ta je eden tistih, ki ne dela. Cudno mi je tut da mi je na prejsnem telefonu delal, glede na to da je oboje v enem apnju. Trenutne nastavitve:

<apn carrier="Tusmobil Internet" mcc="293" mnc="70" apn="internet.tusmobil.si" user="tusmobil" password="internet" type="default" />
<apn carrier="Tusmobil MMS" mcc="293" mnc="70" apn="mms.tusmobil.si" user="tusmobil" password="mms" mmsc="http://mms.tusmobil.si:8002" mmsproxy="91.185.221.085" mmsport="8080" type="mms" />

ki pa pravtako ne delajo...
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Problemi MMS Nexus S

Odgovor Napisal/-a delboy »

jOZE napisal/-a:Imam isti problem, na Nexus S mi ne delajo MMSi (internet dela). Enkrat ko sem probaval razlicne nastavitve, mi je enega poslalo, samo mi zdaj ne rata isto nastavit da bi delal :jok: Ista SIM mi je v prejsnem telefonu (ZTE Blade) normalno posiljala. Probal sem ze vse mozne nastavitve, tut tiste iz cyanogenmoda, ki so mi delale na prejsnem telefonu:

<apn carrier="Tusmobil Internet" mcc="293" mnc="70" apn="internet.tusmobil.si" user="tusmobil" password="internet" proxy="91.185.221.85" port="8002" type="default,supl,mms" />

Probal sem tut z drugo SIM kartico, ki definitivno dela, ter na mobitelovem omrezju, oboje brez uspeha.

@delboy: lahko mogoce ti napises nastavitve, ki si jih uporabil na bratrancevem telefonu?

Kot pravi Enpire lahko izbrišeš proxy ter port za net, za mms pa naj bo, sicer pa če dober pogledam tvoj napisan port, je napačno napisan, razen če si nisi morda zatipkal.

Ti imaš napisan 8002, pravilno pa je 8080 :thumbs:



Lp.
Odgovori