Prenos številke in vezava

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Odgovori
KarEn
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 09. Jan 2011 12:40
Telemach paket: Premium EU+dod.SIM
Telefon: LG G4 H815 Permium
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 24,80

Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a KarEn »

Pozdrav!
Razmišljam o menjavi operaterja. Sedaj imam Mobitelov paket Osnovni povezani in še 1 družinski bonus. Prenesel bi številko družinskega bonusa. Na to številko sem kupil telefon in imam še 13 mesecev vezave. Kako jo prenest na Tušmobil, da ne plačam pogodbene kazni? Pri Tušu bi vzel Brezmenjih 1000 in uveljavil 25% popust, ker ne bi vzel telefona, pri Mobitelu pa bi plačeval tistih 6€ za družinski bonus še teh 13 mesecev trajanja vezave.
Hvala za nsvete!
Damijan
Uporabniški avatar
Ogo
Tušmobilovec
Tušmobilovec
Prispevkov: 48
Pridružen: 01. Sep 2007 12:13
Telefon: Huawei P30 Pro

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a Ogo »

Pri prenosu telefonske številke označiš, da ne želiš prekinitve naročniškega razmerja, torej označiš, da želiš ohraniti naročniško razmerje pri operaterju dajalcu telefonske številke.
Skratka, prideš na Tušmobilovo prodajno mesto, to razložiš prodajalcu in bosta skupaj izpolnila papirje, kot morajo biti. Tušmobil potem napravi vse.

Pri Mobitelu potem samo še naprej plačuješ naročnino za prenešeno telefonsko številko / naročniško razmerje. Lahko pa še prej pokličeš k njim, da ti zračunajo pogodbeno kazen in si preračunaš, a se ti to splača ali ne.
KarEn
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 09. Jan 2011 12:40
Telemach paket: Premium EU+dod.SIM
Telefon: LG G4 H815 Permium
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 24,80

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a KarEn »

Hvala za odgovor, torej jutri šibam do Tušmobila in nabavim Brezmejni 1000.
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a tado »

Vsekakor pa ne pozabi omeniti da pri prejšnjem operaterju ne želiš prekiniti pogodbe. počakaj, da se ti izteče vezava in potem prekini tam. Na Mobitel pa seveda ne rabiš iti nič.
Slika
KarEn
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 09. Jan 2011 12:40
Telemach paket: Premium EU+dod.SIM
Telefon: LG G4 H815 Permium
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 24,80

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a KarEn »

Še eno vprašanje glede prenosa podatkov in obračuna!
Na telefonu imam nastavljeno sinhronizacijo na 1 uro, torej vsako uro se vklopi data prenos, sinhronizira maile, vreme,... Ko konča se povezava prekine. Recimo, da se tako prenese 102kb, zaokrožuje se na 10kb, torej je to 110kb. Sedaj pa me zanima, ali se te seje seštevajo in ko se doseže 1mb se obrčuna 1 enota, ali pa se za 110kb kar obračuna 1 enota. Ker sem dobil dva različna odgovora, na 080700700 mi je gospod povedal, da se seje seštevajo, v Tušmobil Planet Tuš pa da za vsako sejo gre 1 enota, tudi če je nap samo 1kb prenosa podatkov.
Hvala za odgovor!
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a delboy »

KarEn napisal/-a:Še eno vprašanje glede prenosa podatkov in obračuna!
Na telefonu imam nastavljeno sinhronizacijo na 1 uro, torej vsako uro se vklopi data prenos, sinhronizira maile, vreme,... Ko konča se povezava prekine. Recimo, da se tako prenese 102kb, zaokrožuje se na 10kb, torej je to 110kb. Sedaj pa me zanima, ali se te seje seštevajo in ko se doseže 1mb se obrčuna 1 enota, ali pa se za 110kb kar obračuna 1 enota. Ker sem dobil dva različna odgovora, na 080700700 mi je gospod povedal, da se seje seštevajo, v Tušmobil Planet Tuš pa da za vsako sejo gre 1 enota, tudi če je nap samo 1kb prenosa podatkov.
Hvala za odgovor!
Kar povedo na 080 700 700 ponavadi pomeni zakon :biggrin: , šala. Drži to kar so ti v klicenem centru povedali in sicer dokler ne dosežeš 1Mb se ti enota ne odšteje.
Preveriš na *123#, recimo pri klicih, kjer je interval na TMB omrežju 30s, se ti enota razdeli na pol, v kolikor se ti klic prekine v 30s intervalu, sicer pa cela enota.

V planetu pa lahko da ste se narobe razumeli.

Lp.
KarEn
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 09. Jan 2011 12:40
Telemach paket: Premium EU+dod.SIM
Telefon: LG G4 H815 Permium
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 24,80

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a KarEn »

Ok potem je v redu, ker če bi bilo tako, kot so mi povedali v poslovalnici, ne bi šel na Tušmobil. V poslovalnici smo se še kako dobro razumeli, ampak očitno ženski nimata pojma. Tale, ki je mene obravnalvala je še povprašala kolegico kako in kaj je s tem... Ker ko sem sam pač izrazil dvom, da se, naprimer, za 10kb odtrga cela enota mi je ta druga (mogoče celo šefica) rekla, ja kaj pa si mislite, saj pri klicih je tudi enako, če govorite 2 sekundi s tem porabite 1 enoto :headbash: :hurra:
Hvala vsem za pomoč in lep pozdrav!
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

V sistemu, ko se to obračuna mora biti najmanj 4 decimalke za izračun zakupljenih količin.... Pri preverjanju porabe na *123# ali prek Tuškabine pa jih skrčijo na 2 decimalki:
Slika

Če porabiš 1010 kB (1 MB = 1024 kB) se ti odšteje 0,99 enot.
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a tado »

V centrih je večina zaposlenih res brez pojma. Včasih imam sam občutek, da vem več kot oni (o aneksih, telefonih, storitvah itd). saj sem ponavadi kar tiho, da sami ugotovijo, zgodilo se je pa tudi da sem že povedal.
Slika
KarEn
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 09. Jan 2011 12:40
Telemach paket: Premium EU+dod.SIM
Telefon: LG G4 H815 Permium
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 24,80

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a KarEn »

Danes sem uredil vse, sedaj čakam, da naredijo preklop številke. Upam, da bodo do petka uštimali! :hurra:
Še enkrat hvala vsem za informacije! :nazdravje:
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a tado »

Bodo, bodo... Dobrodošel pri TM!
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Še podrobnejša navodila o prenosu številke:
http://www.dreamdesign.si/informacije/m ... vilke.html

Najbolj je pomembna točka 1.
Slika
neznanec
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 13. Jul 2011 14:54

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a neznanec »

Za prenos številke z naročniškega paketa na Tušmobil rabiš račun, ki ni starejši od 3 mesecev. Moj trenutni operater je Simobil in plačujem e-račune v NLB Kliku, tako da nimam nobenega računa (razen e-računov). Kako bi lahko prenesel številko k Tusmobilu?
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a enpir »

sprintaj e-račun in ga prinesi s seboj. Na njem mora biti razviden naročnik, številka, in številka računa, ki pa je pri simobilu ponavadi tudi referenca
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Prenos številke in vezava

Odgovor Napisal/-a tado »

Tudi pri nas, ko je mati prenesla telefonsko številko niso komlicirali (dovolj je bil bančni izpisek). Si.mobil nam ni želel poslati pisne kopije.
Slika
Odgovori