Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

delboy napisal/-a:
Deky_ napisal/-a:Kolk sem jst opazil ta njihova blokada v Mobitelovem omrežju ne deluje pravilno...ker včeraj ko sem bil v eni od trgovin pač ni signala od tuša in se preklopi na Mobitelovo omrežje in mam pač telefon ki ma Android mi je vseeno prenašalo GPRS podatke tut če mam vklopljeno blokado...res da ni velik 0.11€ sam vseeno če je blokada prenos podatkov v Mobitelovem omrežju ne bi smelo nič delovat..

p.s: A kdo od vas ve kje najt pri Androidu ( Ročno in samodejno iskanje omrežja)? ker jst tega ne najdem :roll:
V takšnem primeru takoj, ko ugotoviš pokličeš 080 700 700 ter prijaviš napako, če je res, potem v takšnih primerih ponavadi tudi skenslajo nastali strošek iz tega razloga.

Lp.

Sem jim pisal na info@tusmobil.si in so odpravili napako evo tut njihov odgovor:
Spoštovani,



Zahvaljujemo se za posredovano sporočilo.



Iz pristojnega oddelka smo prejeli obvestilo, da je v vašem primeru prišlo do napake in navedena seja se vam ne bo obračunala. Za nastalo napako se vam iskreno opravičujemo.



Vaše zadovoljstvo ostaja tudi v prihodnje naš edini cilj. Za dodatna pojasnila smo vam 24 ur na dan, vse dni v letu na voljo na telefonskih številkah 070 700 700 ali 080 700 700 in na naslovu elektronske pošte: info@tusmobil.si.
tko da je stvar rešena.. :thumbs:
Jakob Jug
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Nov 2010 22:35
Telefon: HTC Desire

Odgovor Napisal/-a Jakob Jug »

/
Zadnjič spremenil Jakob Jug, dne 26. Dec 2011 22:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a enpir »

takrat ko si naklepal 200€ vrjetno še ni bilo blokade gprs-a v @m omrežju? torej če se je telefon povezoval na net v @m omrežju, reklamacija ni upravičena.

Predvidevam, da imaš Android OS fone ane? glede tega je bilo zapisano že malo morje postov, da je bug v telefonu in sama funkcija, ki naj bi blokirala prenos podatkov, tega ne opravlja najbolje posledično se nevede veča mesečni račun...
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a tado »

Najprej prosim moderatorje za ureditev prejšnjega posta ker je žaljiv. Je pa tako, en človek z lastnim kapitalom brez pomoči tujcev je uspel zgraditi uspešni holding.
Je tako, vzemi ali pusti. Sam si si kriv za zaračunan prenos podatkov. Tega noben operater ne odpiše kar tako. Telefon je izpraven, na njem je pa OS ki je odprtokoden. Za to TM ni kriv.
Sam se lahko odločiš katere storitve in od katerega operaterja boš uporabljal...
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a enpir »

ne želim nikogar obdolževati ali karkoli, vendar vsak posameznik je odgovoren za uporabo svojega mobilnega aparata, kaj počne z njim itd... na to noben operater ne more vplivati in kasneje odgovarjati za takšne in drugačne posledice...
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2474
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a lithium »

Jakob Jug napisal/-a:Hja... jst sm jim že mislim da trikrat poslal reklamacijo (okol 200€ so mi zaračunal brezveze) pa so mi še vedno do zdaj zavrlni reklamacijo. Sam men se zdi, glede na to da nas je kr enih par tukile, k so jim nepošteno zaračunal znesek za prenos podatkov, da skupi vložimo eno pritožbo na tušmobil pa da vidimo kaj bo, ker jst jim ne mislim pustit mojega dnarja tm. Pršu sm iz đabesta na vesolje sam zato d bom meu cnejš naročnino... zgleda d sm biu ob nepravem času na nepravem mestu.
Ko so ti že ostali povedali, telefoni z Android OS hodijo nekontrolirano na internet, ko si v nacionalnem gostovanju. In to ni problem operaterja ampak uporabnika.
Administrator neuradnega foruma
Jakob Jug
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Nov 2010 22:35
Telefon: HTC Desire

Odgovor Napisal/-a Jakob Jug »

/
Zadnjič spremenil Jakob Jug, dne 26. Dec 2011 23:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Vključi si blokado za m@ GPRS:
*121*4*1*1# in kliči

Tako da se v prihodnje izogneš dodatnemu zaračunanju
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a tado »

Ljudem ki se zgodi neupravičeno zaračunan prenos podatkov je bil pri TM še vedno odračunan. se pa žal dogaja da zaradi svoje nepremišljenosti dobimo večji račun.
Slika
Jakob Jug
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Nov 2010 22:35
Telefon: HTC Desire

Odgovor Napisal/-a Jakob Jug »

/
Zadnjič spremenil Jakob Jug, dne 26. Dec 2011 23:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a enpir »

vsekakor lahko sprožiš postopek tudi na APEKu pa boš videl če se bo dalo kaj rešiti...
Jakob Jug
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Nov 2010 22:35
Telefon: HTC Desire

Odgovor Napisal/-a Jakob Jug »

/
Zadnjič spremenil Jakob Jug, dne 26. Dec 2011 23:02, skupaj popravljeno 1 krat.
andrej1977
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 29. Dec 2010 13:49

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a andrej1977 »

Da ne smetim posebej... a ima kdo izkušnje z LG GD510 in paketom Vesolje (sem pred menjavo paketa zaradi poteka vezave), v povezavi s težavami, da se telefon sam preklaplja med operaterji, kjub ročnim nastavitvam?

Namreč, ne rata mi najdet specifikacij OS-ja tega telefona. razen tega, da je proizvajalčev
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a delboy »

andrej1977 napisal/-a:Da ne smetim posebej... a ima kdo izkušnje z LG GD510 in paketom Vesolje (sem pred menjavo paketa zaradi poteka vezave), v povezavi s težavami, da se telefon sam preklaplja med operaterji, kjub ročnim nastavitvam?

Namreč, ne rata mi najdet specifikacij OS-ja tega telefona. razen tega, da je proizvajalčev

Paket Vesolje je OK, vendar ker ta paket vsebuje tudi dosti volumna za prenos podatkov, je morda smiselno, da pogledaš za kašen drug model telefona, recimo tak kateri podpira tudi UMTS po možnosti 900.

To kar tebe zanima in sicer samodejno preklapljanje med operaterji, kjub drugačni nastavitve, velja predvsem za telefone na bazi OS Android, vendar tudi za te obstaja rešitev. Kar se tiče zgoraj navedenega telefona pa ponavadi zadostuje, da v nastavitvah označiš ročno izbiro operaterja ter daš na TMB in tako tudi ostane, razen če ni telefon v okvari.

Lp.
ggregor
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 16. Dec 2010 17:48
Telefon: HTC WILDFIRE

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a ggregor »

Če vam tušmobil zavrne reklamacijo se imaš možnost v 15dneh pritožiti na APEK, kar sem sam tudi storil! Za kaj bi plačeval dodatne GPRS prenos podatkov če jih nisem opravil HTC pa ima tudi blokado. Po pritožbi na APEK mi bodo povrnili denar! :-D
Odgovori