Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
jonatan
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 19. Jun 2010 19:53
Telefon: iPhone

Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a jonatan »

Pozdravljeni,

na avgustovskem računu me je čakalo neprijetno presenečenje - v paketu tušmobil vesolje sem dobil obračunanih cca 60000 "enot" podatkov (in to znese preko 20 EUR). Glede na specifikacijo naj bi bili podatki prenešeni v omrežju Mobitela.
Ker imam naročen podroben izpis računa, sem lahko hitro preveril, da za veliko večino prenešenih podatkov to ne drži. Povsem jasen mi je princip obračunavanja in telefon imam prav zato na ročni izbiri omrežja, nikakor se mi ne more zgoditi, da bi "ponesreči" prenesel tako količino podatkov preko Mobitelovega omrežja - in to konstantno, preko celega meseca, vsak dan po malo.

Seveda sem spisal pritožbo, ki je bila pavšalno zavrnjena. Tole pišem bolj v opozorilo naročnikom istega paketa, da ste pozorni na zadnji račun, jaz pa bom v okviru možnosti ukrepal naprej.

LP
desyncx
Znanec
Znanec
Prispevkov: 114
Pridružen: 02. Jan 2010 10:12
Telefon: Google nexus 6
Kraj: Celje

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a desyncx »

Jaz imam čisto skozi 3G Tušmobil omrežje na voljo med pogovori. Takoj ko pa uporabim prenos podatkov, pa ne več. Kar med povezavo vidiš, da se pojavi simbol E, potem 3G, potem spet E in na koncu vidiš spet 3G in si na Mobitelovem omrežju. Pa sem zato obsojal HTCjev jajček, na nokiji e51 in n900 se mi popolnoma isto dogaja. Samo jaz se zato ne sekiram, ker sem tako zelo malo na internetu. Tisti, ki pa uporablja več interneta je pa normalno da se zamisli.
jonatan
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 19. Jun 2010 19:53
Telefon: iPhone

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a jonatan »

desyncx napisal/-a:Jaz imam čisto skozi 3G Tušmobil omrežje na voljo med pogovori. Takoj ko pa uporabim prenos podatkov, pa ne več. Kar med povezavo vidiš, da se pojavi simbol E, potem 3G, potem spet E in na koncu vidiš spet 3G in si na Mobitelovem omrežju. Pa sem zato obsojal HTCjev jajček, na nokiji e51 in n900 se mi popolnoma isto dogaja. Samo jaz se zato ne sekiram, ker sem tako zelo malo na internetu. Tisti, ki pa uporablja več interneta je pa normalno da se zamisli.
Res se pogosto tako obnaša, če imaš avtomatsko izbiro omrežja. A imam prav zato telefon nastavljen na ročno izbiro.

Sploh pa se mi zdi pavšalni odgovor Tušmobila smešen - trdijo, da sem uporabljal Mobitelovo omrežje, a sem bil v večini navedenih časov, ko naj bi se to zgodilo, v centru Ljubljane, kjer vemo, da gostovanje sploh ni več možno.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a delboy »

jonatan napisal/-a:
desyncx napisal/-a:Jaz imam čisto skozi 3G Tušmobil omrežje na voljo med pogovori. Takoj ko pa uporabim prenos podatkov, pa ne več. Kar med povezavo vidiš, da se pojavi simbol E, potem 3G, potem spet E in na koncu vidiš spet 3G in si na Mobitelovem omrežju. Pa sem zato obsojal HTCjev jajček, na nokiji e51 in n900 se mi popolnoma isto dogaja. Samo jaz se zato ne sekiram, ker sem tako zelo malo na internetu. Tisti, ki pa uporablja več interneta je pa normalno da se zamisli.
Res se pogosto tako obnaša, če imaš avtomatsko izbiro omrežja. A imam prav zato telefon nastavljen na ročno izbiro.

Sploh pa se mi zdi pavšalni odgovor Tušmobila smešen - trdijo, da sem uporabljal Mobitelovo omrežje, a sem bil v večini navedenih časov, ko naj bi se to zgodilo, v centru Ljubljane, kjer vemo, da gostovanje sploh ni več možno.
Kater telefon pa uporabljaš? Poznam primere z OS Android 2.2, kjer kljub ročni izbiri omrežja, telefon sam še zmeraj preklaplja kot, da bi bil na samodejno, medtem ko verzija 2.1 teh težav nima. Za ostale primere OS ne poznam, da bi kar tako preklapaljali, kljub ročni izbiri, razen v primeru same okvare. Torej ko je ročno, je ročno.

Kar se tiče same Ljubljane, pa še zmeraj obstajajo določene mikrolokacije, katere so zelo zelo redke, kjer se je možno povezati še na mobitel omrežje, tukaj se gre predvsem za kakšne notranje repetitorje v kakšnih stavbah, kjer normalen signal nima dostopa, razen če se ga zagotovi s pomočjo notranjega repetitorja. Sicer pa v kolikor so ti ugotovili, da je bila povezava na nacionalnem roamingu, potem je dejansko tudi bila, kajti sisteme katere uporabljajo so zadnje generacije in napake ne dopušča v 99,99%.

Lp.
jonatan
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 19. Jun 2010 19:53
Telefon: iPhone

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a jonatan »

Odgovorili so pavšalno, iz samega računa pa to ni razvidno. Seje, ki so zaračunane, so na računu navedene 2x, enkrat pod Tušmobil podatki (strošek nnn EUR) in drugič pod tuškabina (strošek 0,00 EUR). Nikjer ni navedeno, da gre za gostovanje, enostavno so nekatere seje zaračunane in druge ne.
Uporabljam iPhone 3GS, iOS4.

LP
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a delboy »

jonatan napisal/-a:Odgovorili so pavšalno, iz samega računa pa to ni razvidno. Seje, ki so zaračunane, so na računu navedene 2x, enkrat pod Tušmobil podatki (strošek nnn EUR) in drugič pod tuškabina (strošek 0,00 EUR). Nikjer ni navedeno, da gre za gostovanje, enostavno so nekatere seje zaračunane in druge ne.
Uporabljam iPhone 3GS, iOS4.

LP
Sam si lahko pogledaš obračunavanje preko razčlenjenega računa, vendar je ta po ta novem plačljiv, lahko si naročiš do treh mesecev star razčlenjen račun. Na tak način si boš točno lahko pogledal, katere seje so ti obračunane.

Lp.
jonatan
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 19. Jun 2010 19:53
Telefon: iPhone

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a jonatan »

Saj sem preveril. Obračunali so mi številne seje, med njimi je kar nekaj takih, ko sem se zagotovo nahajal na območju BREZ nacionalnega roaminga.
Prav zato mi vse skupaj smrdi in prav zato se ne morem strinjati s pavšalnim odgovorom tušmobila, na katerega pa žal nimam možnosti pritožbe.

LP
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a delboy »

jonatan napisal/-a:Saj sem preveril. Obračunali so mi številne seje, med njimi je kar nekaj takih, ko sem se zagotovo nahajal na območju BREZ nacionalnega roaminga.
Prav zato mi vse skupaj smrdi in prav zato se ne morem strinjati s pavšalnim odgovorom tušmobila, na katerega pa žal nimam možnosti pritožbe.

LP
Pritožba je vedno možna, vendar je potrebno vedeti, da ponavadi tisto kar je na razčlenjenm računu obračunano, je direktno iz sistema torej ni dvoma, da se sama storitev ni uporabljala. Napaka se lahko edino zgodi med uvozom podatkov, torej da obračunani podatki oz . postavke niso enake tistim, predstavljenim na sami položnici.

Lp.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

No meni se je že 2x v 2h letih zgodilo da na paketu tušmobilinternet 20GB se je obračunalo iz tušmobilovega omrežja namesto zakupljenih prenosa podatkov.

S prvo reklamacijo so napisal da sem uporabljal Mobitel omrežje. Pa sploh paketi tušmobilinternet imajo blokiran nacionalni roaming :biggrin: Potem sem dal mojo zadevo preiskati enemu tušmobilovcu in je ugotovil napako.

Tako da je možno da se v sistemu narobe obračuna, in ne samo pri izvozu iz sistema.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a delboy »

DreamDesign napisal/-a:
Tako da je možno da se v sistemu narobe obračuna, in ne samo pri izvozu iz sistema.
Pa si reklamiral razčlenjen račun ali postavke na položnici oz. kje si opazil napačno obračunavanje? Ker koliko se spomnem je takrat bila sistemska napaka i so takšne reklamacije upoštevali kot opravičene, to pa ni pomenilo, da dejansko nisi bil na Mobitelovem omrežju :greensmart: .


Lp.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

sem bil, ker mi je bilo v drugic obracunano 0.000012 eur/kb in ne 0.00042 eur/kb ce bi bil na m@ omrezju :)
prvic so mi prevec zaracunal 75 eur, drugic pa se mi zdi okol 5 eur prevec. Narobe obracunano je tako na spletni porabi na tuskabini in na poloznici.

drugace pa imajo tusevi internet paketi blokirano nacionalni roaming, tako da v vsakem primeru nism mogu bit.

Te tezave sem imel v oktobru 2008 in drugic nekje v prvi polovici letosnjega leta (takrat je melo vec tezav s tem). Plus imam usb modem na rocno tusmobil :) Pri prvi reklamaciji mi je bilo receno da ce sistem ni vedel na katerem omrezju si je sistem avtomatsko oznacil da si na mobitelovem omrezju, po prijavi napake so vsaj za internet pakete to spremenili. Za ostale tuseve narocniske pakete ne vem ce so to spremenili takrat.

v vsakem primeru je bila napaka na strani tusmobila. Plus potem tistih 75 eur sem cakal 6 mesecev da smo mi povrnil, pa se to ko sem poklical vodjo marketinga.
Slika
jonatan
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 19. Jun 2010 19:53
Telefon: iPhone

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a jonatan »

Predvsem tale drugi primer je sumljivo podoben mojemu.
Vsekakor bi pričakoval od tušmobila, da bolj podrobno preveri posamezne seje, ne pa da napiše tak pavšalni odgovor. Se bom pač obrnil na kakega tušmobilovca. :biggrin:
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a tado »

Samo se obrni na Tušmobilovca, ki ve zakaj je na prodajnem pultu. V Kranju imamo res ljudi (večina), ki obvladajo svoje delo. Ko sem bil v Celju, bi namesto njih lahko postavili table.
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a enpir »

Majo pa eno hudo blondo v PE CE :evil:
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a tado »

A potem je pa ravno ni bilo v izmeni:=)
Slika
Odgovori