Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a delboy »

jonatan napisal/-a:Predvsem tale drugi primer je sumljivo podoben mojemu.
Vsekakor bi pričakoval od tušmobila, da bolj podrobno preveri posamezne seje, ne pa da napiše tak pavšalni odgovor. Se bom pač obrnil na kakega tušmobilovca. :biggrin:
Ponavadi je že tako, da preverijo seje ter na podlagi tega podajo mnenje, razen če kdo ni opravil svojega dela korektno.


Lp.
cresh
Novinec
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 19. Maj 2010 11:41
Telefon: HTC Desire

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a cresh »

Jst mam podobn problem. Že 2 položnici sem dobil obračunan prenos podatkov cca 12€. Čeprav imam 1gb paket vključen in ni variante da bi prekoračil, ker mam limiter, prav tako imam naštiman na ročno omrežje in vključen kadar je v roamingu izključi vse prenose. Prav tako imam tako doma kot v službi tušmobilovo omrežje. In prav včeraj sem bil glih nekje v mobitelovem omrežju, kjer sem probal z networkmonitor-jem če se kej prenaša in je blo skozi nula prenos.
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a enpir »

zamenjaj za 1 mesec telefon in boš videl da ne boš imel dodatnega prenosa podatkov... kot je bilo že večrat omenjeno je bug v android sistemu, ki kljub temu da imaš onemogočen prenos podatkov roamingu le-ta še vedno prenaša in nabija računa v primeru zakupljenega paketa 1GB ali vesolje paketa...

folk k nima android telefona nima teh problemov...
Zadnjič spremenil enpir, dne 09. Okt 2010 16:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a tado »

Jaz nimam težav s prenosom podatkov. Uporabljam SE z Symbian.
Slika
cresh
Novinec
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 19. Maj 2010 11:41
Telefon: HTC Desire

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a cresh »

ma sam jst sem v roamingu na mesec vse skupaj 5min. Od tega da je to k se vozim na šiht. Ni mogoče, da v teh 5min prenese tolk podatkov.
JtS®
Znanec
Znanec
Prispevkov: 354
Pridružen: 28. Avg 2008 22:19

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a JtS® »

Lahko se dobi za 3 mesece nazaj račune na katerih je razviden čas obračuna vsega.
jonatan
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 19. Jun 2010 19:53
Telefon: iPhone

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a jonatan »

cresh napisal/-a:ma sam jst sem v roamingu na mesec vse skupaj 5min. Od tega da je to k se vozim na šiht. Ni mogoče, da v teh 5min prenese tolk podatkov.

Meni se to dogaja od začetka avgusta naprej, pa nimam Androida.
Sem napisal pritožbo, pa so mi jo z zelo pavšalnimi navedbami zavrnili. Pa sem napisal še eno in čakam.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Ukinitev prenosa podatkov prek m@ omrežja: *121# ter nato 4 in tako naprej ...
Slika
Jakob Jug
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Nov 2010 22:35
Telefon: HTC Desire

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a Jakob Jug »

Ja men se je zgodilo isto. Skoz sem bil na tušmobilovem omrežju. Večino časa, ko sem telefon uporabljal za internet sem bil v celju kjer super lovi UMTS. Prvi mesec ko sem sklenil paket vesolje (september) sem dobil račun okoli +10€ zaradi interneta in sem mislil da sem kaj narobe naredil zato sem poklical klicni center in ugotovil da nisem naredil nič narobe. Drug mesec sem dobil položnico okoli 120€ samo za internet. Ves čas sem bil v tušmobilovem omrežju, kljukica za rooming ni bila označena nikoli,... tako da sem poslal reklamacijo (dve reklamaciji) in dobil odgovor da je bila vsa količina prenosa podatkov prenešena preko mobitelovega omrežja. Kako če pa sem ves čas na tušmobilu v celju in roooming izklopljen??? Nevem kaj naj naredim, v glavnem sem zdeval Mirkotu že okoli 200 € za internet za brezveze.

Uporabljam pa HTC Desire Android verzijo pa 2.2

Pa se opravičujem zaradi doublepostov (sm nov tuki pa sm mislu da je kej zmrzlno pa sem 3krat kliknu =)

LP

Jakob
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a Azzil »

Meni se je tudi zdaj zgodilo, da sem dobil zaračunanih 17€ za prenos podatkov v m@.. Sicer preklapljam med omrežji, ker je pri meni doma v hiši omrežje prešibko za pogovore, ampak imam izklopljen data roaming.

Uporabljam Andoriod 2.2, Motorola Milestone.. Ampak dobro.. zdaj je m@ data blokiran.. :jezen:
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a delboy »

Jakob Jug napisal/-a: Uporabljam pa HTC Desire Android verzijo pa 2.2

Pa se opravičujem zaradi doublepostov (sm nov tuki pa sm mislu da je kej zmrzlno pa sem 3krat kliknu =)

LP

Jakob


Android 2.2 ima hibo na Desire-ju, medtem ko pri različici 2.1 ali pri osteli telefonih s tem OS ni bilo zaznati težav in sicer data roaming ti prepozna zgolj, če si v tujini mobitel omrežje pa ne smatra za roaming, ampak kot domače omrežje. nisi edini, ki je imel to težavo, zato pa je od sedaj omogočena blokada prenosa podatkov preko mobitel omerje in sicer preko USSD niza *121# 4 potem 1 in še enkrat 1 ali pa če greš preko Tuškabine/moj Tušmobil/moje storitve/zapore ter izbereš zaporo.

Lp.
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a Phantom »

Meni se je pa to zgodilo na iPhonu (3Gs), Galaxy S mi je kot roaming prepoznal tudi Mobitelovo omrežje, zato tukaj seveda nisem bil pozoren. Naslednjič ko sem pogledal porabo pa vidim 16€, mi je takoj blo jasno od kod...
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a enpir »

od zdej naprej imate možnost blokade date v @m omrežju preko USSDja *121# in v meniju izbereš 4. možnost (zapora).... vklop/izklop je brezplačen :)
Phantom
Znanec
Znanec
Prispevkov: 100
Pridružen: 08. Nov 2010 09:34
Telefon: Nokia Lumia 920

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a Phantom »

Jaz sem to opravil kar preko Tuskabine, vsekakor dobrodošla storitev :)
Slika
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Tušmobil vesolje in zaračunavanje prenosa podatkov

Odgovor Napisal/-a tado »

enpir napisal/-a:od zdej naprej imate možnost blokade date v @m omrežju preko USSDja *121# in v meniju izbereš 4. možnost (zapora).... vklop/izklop je brezplačen :)
Priporočam da se odpre svoja tema kjer bi bili ti ukazni nizi na kupu in vedno TOP na forumu?!
Slika
Odgovori