OVI connect to internet

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Odgovori
fant0mas
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 25. Avg 2010 12:59
Telefon: N82

OVI connect to internet

Odgovor Napisal/-a fant0mas »

Danes sem prvič sprobal povezavo na net prek tega Nokiinega programa in ugotovil sledeče.
Nokio N82 sem prek kabla povezal z računalnikom in zagnal Ovi aplikacijo. Ko zaženeš te software vpraša
za ime access pointa in username in password. Hotel sem se povezati na sosedovo mrežo -Wlan router od telemacha, zato sem vpisal
ime njegove mreže. Računalnik se je povezal in internet je deloval. Ko sem prenesel že kar nekaj podatkov se mi je
zazdelo sumljivo da v Logu telefona piše da je to Packet data povezava in seveda sem po čekiranju dodatne porabe
na tuškabini ugotovil da mi je tuš prenesene MB zaračunal.

Zakaj? Ali se nisem povezal na access point od Telemacha? Zakaj se potem še vedno računa prenos podatkov kot bi šel prek tuš omrežja?
Predvideval sem da če vpišeš access point name zadeva deluje prek Wlana (v tem primeru Telemacha)...

Ve kdo v čem je fora? :(
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: OVI connect to internet

Odgovor Napisal/-a delboy »

Pred si dostopal do spleta ali te je telefon povrpašal na kakšen način želiš dostopati WLAN ali TUŠ Internet, recimo?
fant0mas
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 25. Avg 2010 12:59
Telefon: N82

Re: OVI connect to internet

Odgovor Napisal/-a fant0mas »

Ne, telefon te nič ne vpraša in tudi v logu ne piše podatkovni paket Pack. TUS INTERNET ampak: Pack. (no number).
Ali obstaja kakšna možnost, da mi Tuš ne zakasira prenesene podatke?
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: OVI connect to internet

Odgovor Napisal/-a delboy »

fant0mas napisal/-a:Ne, telefon te nič ne vpraša in tudi v logu ne piše podatkovni paket Pack. TUS INTERNET ampak: Pack. (no number).
Ali obstaja kakšna možnost, da mi Tuš ne zakasira prenesene podatke?
S telefonom lahko dostopaš na dva načina na splet in sicer eden je izrecno, če označiš preko WLAN-a, drugo dostopanje pa je preko mobilnega omrežja, to se pa vsekakor zračuna.

Označi za foro na telefonu dostop do spleta samo preko wlana in poizkusi se povezati na OVI, sporoči kakšen bo rezultat.
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: OVI connect to internet

Odgovor Napisal/-a lithium »

V brskalniku telefona pa vpiši http://ip.red-pill.eu/
In boš videl, preko katerega dostopa si...
Administrator neuradnega foruma
fant0mas
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 25. Avg 2010 12:59
Telefon: N82

Re: OVI connect to internet

Odgovor Napisal/-a fant0mas »

S tem Ovi programom se mobitel obnaša kot modem in ko se priklopiš očitno uporablja gprs packet data ki gre preko tuša...
kot nekakšen dial up. Jaz sem mislil da tukaj gre za to da telefon deluje kot wlan kartica... zajeb je ker te nikjer ne opozorijo
da dostopaš prek operaterja in ne wlana. Če potem odprem zgornji link mi napiše lokacija Celje (tušmobil) čeprav sem v Ljubljani...
se pravi gre prek njih, in jst sem brezveze zagonu keš. :wallbash:
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: OVI connect to internet

Odgovor Napisal/-a tado »

Ja, OVI in ostala mobilna programja ti kasirajo iz omrežja. V bistvu so zato ti programi, ko v okolici nimaš Wi-FI-ja da se lahko na internet priklopiš preko mobilca. Pa to...
Slika
Odgovori