HTC Smart

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
korosec007
Novinec
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 12. Avg 2010 13:07
Telefon: HTC smart

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a korosec007 »

delboy napisal/-a:
korosec007 napisal/-a:evo če pa vstavim sim od mobitela pa vse dela normalno to ni več mogoče

Kaj imaš označeno pod NETWORK OPERATORS?

Ter pod access point names?


Lp.
Kaj imaš označeno pod NETWORK OPERATORS? Milim da mobitel
Ter pod access point names? tuš interent

Se ne spomnim dobro ker sem jim ga poslal nazaj
kaj točno bi mogel met tam
lp in hvala za odgovor
korosec007
Novinec
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 12. Avg 2010 13:07
Telefon: HTC smart

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a korosec007 »

evo spet prišel tgelefon iz servisa iz z mojo sim ne deluje
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a delboy »

korosec007 napisal/-a:
delboy napisal/-a:
korosec007 napisal/-a:evo če pa vstavim sim od mobitela pa vse dela normalno to ni več mogoče

Kaj imaš označeno pod NETWORK OPERATORS?

Ter pod access point names?


Lp.
Kaj imaš označeno pod NETWORK OPERATORS? Milim da mobitel
Ter pod access point names? tuš interent

Se ne spomnim dobro ker sem jim ga poslal nazaj
kaj točno bi mogel met tam
lp in hvala za odgovor

Pod NETWORK OPERATORS mora biti Tušmobil

Pod Access point names pa, kakor imaš in sicer Tuš Internet z zgoraj navedenimi nastavitvami.

Lp.
korosec007
Novinec
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 12. Avg 2010 13:07
Telefon: HTC smart

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a korosec007 »

Pod NETWORK OPERATORS mora biti Tušmobil

če mam pa samo mobitel na razpolago kako naj nastavim tuš mobil oz zakaj pol nimam tuš mobil v opciji mi lahko še enkrat pomagaš
lp
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a tado »

Ker si uporabnik TM in pri Mobitelu si le na gostovanju. Vse dostopne točke moraš imeti TM. Problem je le v tem da ko boš v signalu Mobitela se ti prenos računa. Če imaš ročno na TM pa ti gre iz zakupljenih podatkov. V glavnem dostopne točke ne smejo bit Mobitelove ampak Tušmobilove.
Slika
korosec007
Novinec
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 12. Avg 2010 13:07
Telefon: HTC smart

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a korosec007 »

kako pa naj nastavim da bo mi vsaj pri mobitelovm gostovanju delovalo kakšne nastavitve morem vnesti
sam ne vem zakaj tuš mobila ni in ga ne morem nastavit
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a delboy »

korosec007 napisal/-a:Pod NETWORK OPERATORS mora biti Tušmobil

če mam pa samo mobitel na razpolago kako naj nastavim tuš mobil oz zakaj pol nimam tuš mobil v opciji mi lahko še enkrat pomagaš
lp
Dobro bi bilo, da poizkusiš nekje izvesti test s Tušmobil omrežjem, da vidmo, če se isto dogaja, namreč tudi, če imaš Mobitel označeno, ne sme prihajati do težav, v kolikor imaš vse nastavitve, ki so zgoraj navedene, napisane :mislec: .

Oziroma poizkusi še prej, pod dostopno točko do interneta, kjer imaš PROXY SERVER ter PROXY PORT pustiti prazno torej brez, vse drugo pa upoštevaj.

Za tem ko označiš pod dostopno točko TUŠ Internet mora ti goreti zelena lučka :diploma: , če še zmeraj ne bo delovalo, upoštevaj še zg. ostavek.

Lp.
korosec007
Novinec
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 12. Avg 2010 13:07
Telefon: HTC smart

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a korosec007 »

delboy napisal/-a:
korosec007 napisal/-a:Pod NETWORK OPERATORS mora biti Tušmobil

če mam pa samo mobitel na razpolago kako naj nastavim tuš mobil oz zakaj pol nimam tuš mobil v opciji mi lahko še enkrat pomagaš
lp
Dobro bi bilo, da poizkusiš nekje izvesti test s Tušmobil omrežjem, da vidmo, če se isto dogaja, namreč tudi, če imaš Mobitel označeno, ne sme prihajati do težav, v kolikor imaš vse nastavitve, ki so zgoraj navedene, napisane :mislec: .

ko boš nastavljal dostopno točko do interneta, poizkusi tam, kjer imaš PROXY SERVER ter PROXY PORT pustiti prazno torej brez, vse drugo pa upoštevaj. Za tem ko označiš pod dostopno točko TUŠ Internet mora ti goreti zelena lučka :diploma:

Lp.
sam če pa vstavim sim kartico v drugi telefon pa vse normlno dela to je problem sam v mojem htc pa ne
še ma kdo kako idejo
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a delboy »

Si izvedel nastavitve tako kot so navedene samo BREZ Proxy servera ter BREZ Porta?
korosec007
Novinec
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 12. Avg 2010 13:07
Telefon: HTC smart

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a korosec007 »

delboy napisal/-a:Si izvedel nastavitve tako kot so navedene samo BREZ Proxy servera ter BREZ Porta?
pravkar izvedel in internet in pošiljanje mms šše vedno ne deluje

maš še kako idejo kaj naj naredim bi ti bil zelo hvaležen
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a delboy »

korosec007 napisal/-a:
delboy napisal/-a:Si izvedel nastavitve tako kot so navedene samo BREZ Proxy servera ter BREZ Porta?
pravkar izvedel in internet in pošiljanje mms šše vedno ne deluje

maš še kako idejo kaj naj naredim bi ti bil zelo hvaležen
Težka bo :nevem: , edina opcija je še, da vstaviš drugo SIM od Tušmobil-a v ta telefon ter poizkusiš isto? Morda je kakšna napaka na SIM, vendar težka bo, če ti dela z drugim mobilnikom.

Praviš pa, da pod dostopno točko TUŠ Internet pa gori zelena lučka? Izvedi še enkrat HARD reset telefona, vstavi nastavitve, upoštevajoč vse kar je bilo napisano ter testiraj, v nasprotnem primeru, da ne bo delovalo je nekaj še zmeraj na samem telefonu. Morda, da ga odneseš na prodajno mesto, da še tam poizkusijo testirati zadevo.

lp.
Zadnjič spremenil delboy, dne 26. Avg 2010 21:10, skupaj popravljeno 1 krat.
korosec007
Novinec
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 12. Avg 2010 13:07
Telefon: HTC smart

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a korosec007 »

pod dostopno točko tuš internet gori zelena lučka

so mi danes aktivirali drugo sim pa spet ne dela

a je še mogoče kaj v tem ker sem bil prej pri mobitelu in sem mel prenos številke

praktično nimam ideje kaj naj naredim
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a delboy »

korosec007 napisal/-a:pod dostopno točko tuš internet gori zelena lučka

so mi danes aktivirali drugo sim pa spet ne dela

a je še mogoče kaj v tem ker sem bil prej pri mobitelu in sem mel prenos številke

praktično nimam ideje kaj naj naredim

Morda klic na 070 700 700, da ti posredujejo naprej v preverbo, če je vse OK s storitvami na tvoji SIM, sicer pa je zmeraj kaj do samega telefona :mislec: .

Lp.
korosec007
Novinec
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 12. Avg 2010 13:07
Telefon: HTC smart

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a korosec007 »

delboy če se mi pa zdi da ti na tej telefonski ki si jo dal še manj vedo kot pa ti ki mi vsaj nekaj svetuješ

a je možno da je z telefonom kaj narobe da nebi delovalo sam ko pa z ostalimi sim karticami deluje naprime mobitel

a lahko zahtevamda mi telefon zamenjajo
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: HTC Smart

Odgovor Napisal/-a delboy »

korosec007 napisal/-a:delboy če se mi pa zdi da ti na tej telefonski ki si jo dal še manj vedo kot pa ti ki mi vsaj nekaj svetuješ

a je možno da je z telefonom kaj narobe da nebi delovalo sam ko pa z ostalimi sim karticami deluje naprime mobitel

a lahko zahtevamda mi telefon zamenjajo
Morda potem bolje, da direktno z vsemi postopki in podatki, ki si jih izvedel enostavno pošlješ po email-u na info@tusmobil.si .

Sicer pa, poizkusi v tvoj telefon vztaviti še drugo SIM od Tušmobil-a, tako boš točno vedel ali je še zmeraj telefon v igri ali pa morda SIM oz. storitve povezano z njo.

Lahko je nekaj tudi na tem, ko se je št. prenašala, da ni bilo vse OK med prenosom.

Lp.
Odgovori