Tušmobil Vesolje problem

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Snicl
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 09. Jul 2010 11:55
Telefon: Nokia XM

Tušmobil Vesolje problem

Odgovor Napisal/-a Snicl »

Pozdravljeni!

Imam dva problema prvega bi mi lahko pomagali drugi pa je bolj kompleksen:

- Kako pri Tušmobil ugasnem predskupino ?

- Bil sem na paketu Tušmobil 20 potem sem šel na tušmobil Vesolje in sedaj plačujem 20€ več kljub temu, da so mi rekli, da bo cena ostala ista. Pa tudi minute, ko kličem nekoga, ki je na tušmobil se mi sploh ne odštevajo tiste 2010 iz tus omrežja vedno je isto enako sms in vse ostalo tako, da kar lepo plačujem, ko kličem kolega na tušmobil to mi pa ni jasno, če imam 2010 minut ?

Odštevajo se mi le tiste minute, ki jih imam za vsa omrežja 200.

lp
Hvala
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Tušmobil Vesolje problem

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

pod prvo:
Način delovanja predskupine

Storitev Predskupina je vezana na vašo klicno številko in je neodvisna od mobilnega aparata, ki ga uporabljate. Predskupina je veljavna 30 dni. Po preteku tega obdobja, se predskupina avtomatično podaljša. Pred avtomatičnim podaljšanjem izbrane predskupine boste obveščeni preko sms sporočila. V kolikor izbrane predskupine ne želite več uporabljati, lahko storitev kadarkoli izklopite oz. si nastavite novo izbrano predskupino.

V kolikor predskupine ne želite več uporabljati, jo lahko enostavno izklopite preko Tuškabine.
Pod drugo je sigurno napaka pri odštevanju zakupljenih količin svetujem ti da pokličeš na Klicni center 070 700 700 in razložiš problem...
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Tušmobil Vesolje problem

Odgovor Napisal/-a lithium »

Snicl napisal/-a: Odštevajo se mi le tiste minute, ki jih imam za vsa omrežja 200.
A si prijavljen v Mobitelovem omrežju?
Administrator neuradnega foruma
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil Vesolje problem

Odgovor Napisal/-a delboy »

lithium napisal/-a:
Snicl napisal/-a: Odštevajo se mi le tiste minute, ki jih imam za vsa omrežja 200.
A si prijavljen v Mobitelovem omrežju?
Meni se zdi, da problem tiči v zgornjem :biggrin: , torej ročno na Tušmobil, zatem mislim, da bo vse OK, če nebo, potem pa en klic na Tušmobil.


Lp.
Snicl
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 09. Jul 2010 11:55
Telefon: Nokia XM

Re: Tušmobil Vesolje problem

Odgovor Napisal/-a Snicl »

Sm ja na Mobitel thx :D

Kaj pa tole predskupina kako je to mišljeno na tuškabini a s telefonom moram tja, ker mi niti nevem kak dobr ne vleče net al lahko s compa ?

Ni nobene fore, da bi loh s kšnmu SMS vse preklicu?
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Tušmobil Vesolje problem

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Ja s telefonom moreš na tuškabino in poišči predskupino in izklopi..prek pc to ne gre ali pa sms-a...
Snicl
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 09. Jul 2010 11:55
Telefon: Nokia XM

Re: Tušmobil Vesolje problem

Odgovor Napisal/-a Snicl »

Ok hvala vsem za hitre in kvalitetne odgovore.
A ta predskupina je drugač zastonj?
Sem izklopu predskupino zdej me pa zanima, ko sem prešaltu na TUŠMOBIL omrežje je pa slaba pokritost tko, da toj dost dvorezen meč ali pač ?
Hvala!
LP
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil Vesolje problem

Odgovor Napisal/-a delboy »

Snicl napisal/-a: A ta predskupina je drugač zastonj?
Sem izklopu predskupino zdej me pa zanima, ko sem prešaltu na TUŠMOBIL omrežje je pa slaba pokritost tko, da toj dost dvorezen meč ali pač ?
Hvala!
LP
Predskupina je plačljiva, velja 30 dni, v kolikor je ne prekličeš se sama obnovi, to izveš ko prejmeš sms, da se ti je podaljšala, tebi pa obračuna enkratni mesečni strošek, mislim da nekje okrog 1€ pa še nekaj drobiža :biggrin: .

Kje se točno nahajaš, da praviš, da je signal nekoliko slabši?

Lp.
Snicl
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 09. Jul 2010 11:55
Telefon: Nokia XM

Re: Tušmobil Vesolje problem

Odgovor Napisal/-a Snicl »

Prihajam iz okolica Kamnika 8km jv no kakorkoli signal je v hiši rees zelo slabo oz. ga sploh ni tako, da moram vedno ven, ko telefoniram jasno, če imam TUŠ omrežje, pri Mobitelu ni teh težav samo se potem odštevajo napačne minute :S
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Tušmobil Vesolje problem

Odgovor Napisal/-a delboy »

Snicl napisal/-a:Prihajam iz okolica Kamnika 8km jv no kakorkoli signal je v hiši rees zelo slabo oz. ga sploh ni tako, da moram vedno ven, ko telefoniram jasno, če imam TUŠ omrežje, pri Mobitelu ni teh težav samo se potem odštevajo napačne minute :S
Dokler se zadeva nekoliko ne popravi na tvojmu koncu, kar se seveda bo, bi predlagal mogoče slednje http://www.iskra-tela.si/si/prodajnipro ... cevalniki/ nekaj pa tudi v sosednji temi http://forum070.net/viewtopic.php?f=20&t=1109


Lp.
Snicl
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 09. Jul 2010 11:55
Telefon: Nokia XM

Re: Tušmobil Vesolje problem

Odgovor Napisal/-a Snicl »

Aha hvala bom pogledal kolko pa to košta?
cvetko
Novinec
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 25. Sep 2008 15:38
Telefon: HTC Wildfire

tušmobil vesolje

Odgovor Napisal/-a cvetko »

Dober dan,

mene zanima naslednje. Naročnina za paket 30€ mi poteče 26.9.2010 to je čez slabi mesec. Sploh nisem vedel, da mi poteče, ko me je razkurilo naslednje. Kličejo brata (s tušmobila seveda), ki je sklenil naročniško razmerje (enako kot jaz) 1 mesec pozneje, pa ga vprašaj, če hoče imeti nov telefon ali bi imel manjšo naročnino. Meni se ne vidi pošteno od tuša, da me niso poklicali, če je to njihova praksa. Saj bi tako lahko koristil popust 25% cenejšo naročnino, ali bi vzel kateri telefon.
Takoj sem šel, na tušmobil izpostavo (tam ko sem sklenil razmerje) in so mi rekli, da ne morem iti iz paketa 30 na vesolje (ker bi rad vzel novi telefon). Nisem se hotel nič kregat, saj ne potrebujem tako nujno telefona (bi pa ga kupil, če bi lahko sklenil nadaljne razmerje), ampak to ni vredu,da nemoreš še manj kot mesec dni pred iztekom pogodbe vzeti telefona (ostal bi na tušu, samo pač dva paketa nižje)- mislim,da je to kot tušmoblu interes, da ostanejo uporabniki na njem. Morem še premisliti, kako se bom odločil, ali prekiniti pogodbo naslednji mesec ali ostati. Ker sedaj, bi naprimer lahko plačeval 24 € dva meseca in bi nekaj prihranil.
Kaj vi predlagate tukaj? Se, da najti kaka rešitev?

LP
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: tušmobil vesolje

Odgovor Napisal/-a delboy »

Evo, vse to kar si napisal kopiraj te pošlji jim na info@tusmobil.si dodaj še svoje nar.poatke in dodaj še, kaj konkretno si želiš, da storijo še zate :thumbs: , verjamem da se bojo potrudili ter pogledali, ker kolikor sem seznanjen načeloma vedno kontaktirajo svoje stranke pred iztekom naročnine ter nato poročaj, kako je šlo.

Lp.
Uporabniški avatar
tado
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 997
Pridružen: 14. Nov 2007 11:05
Telemach paket: FREE2GO Revolucija
Telefon: Alcatel Idol 3 4.7
Znesek računa: 7 €
Kraj: Perth (Scotland)/Kranj

Re: Tušmobil Vesolje problem

Odgovor Napisal/-a tado »

Enako kot delboy. Mogoče so te le zgrešili. Na TM so izredno prijazni. Brez skrbi da se jim gre za naročnike. Nove in stare.
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: tušmobil vesolje

Odgovor Napisal/-a enpir »

cvetko napisal/-a:Dober dan,

mene zanima naslednje. Naročnina za paket 30€ mi poteče 26.9.2010 to je čez slabi mesec. Sploh nisem vedel, da mi poteče, ko me je razkurilo naslednje. Kličejo brata (s tušmobila seveda), ki je sklenil naročniško razmerje (enako kot jaz) 1 mesec pozneje, pa ga vprašaj, če hoče imeti nov telefon ali bi imel manjšo naročnino. Meni se ne vidi pošteno od tuša, da me niso poklicali, če je to njihova praksa. Saj bi tako lahko koristil popust 25% cenejšo naročnino, ali bi vzel kateri telefon.
Takoj sem šel, na tušmobil izpostavo (tam ko sem sklenil razmerje) in so mi rekli, da ne morem iti iz paketa 30 na vesolje (ker bi rad vzel novi telefon). Nisem se hotel nič kregat, saj ne potrebujem tako nujno telefona (bi pa ga kupil, če bi lahko sklenil nadaljne razmerje), ampak to ni vredu,da nemoreš še manj kot mesec dni pred iztekom pogodbe vzeti telefona (ostal bi na tušu, samo pač dva paketa nižje)- mislim,da je to kot tušmoblu interes, da ostanejo uporabniki na njem. Morem še premisliti, kako se bom odločil, ali prekiniti pogodbo naslednji mesec ali ostati. Ker sedaj, bi naprimer lahko plačeval 24 € dva meseca in bi nekaj prihranil.
Kaj vi predlagate tukaj? Se, da najti kaka rešitev?

LP
tkole gre: določen čas pred iztekom vezave lahko nardiš prehod samo za 1 paket nižje(v tvojem primeru v t25), 2 paketa nižje pa šele ko ti poteče vezava... Kakor je meni znano dobiš ob računu tak dopis in tudi pokličejo te, ampak sej veš da ne morejo vseh naenkrat poklicat :-D
Odgovori