NLB Klik na HTC Desire

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Odgovori
JuraS
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 30. Jun 2010 15:20
Telefon: HTC Desire

NLB Klik na HTC Desire

Odgovor Napisal/-a JuraS »

Pozdravljeni!

Zanima me če se je komu že uspelo povezati na https://mklik.nlb.si. Meni se prikaže sporočilo:

Data connectivity problem
A secure connection could not be established.

Certifikat mi je uspelo namestit potem ko sem ga pretvoril iz .pfx v .p12 (slednjega prepozna OS Android). Po namestitvi pa je potrebno še vklopiti funkcijo Use secure credentials (Menu>Settings>Security>Use secure credentials) in stvar naj bi delovala pa ne.

Ne vem pa kam se certifikati shranijo na telefonu, da bi jih lahko preveril (v Symbianu in Windows Mobile jih najdeš brez problema).

Za povezavo sem uporabil privzeti brskalnik, ki je nameščen in pa tudi Dolphin HD brskalnik in v obeh primerih ni delovalo. Morda je potrebno še kje kaj nastavit ali pa še trenutno podpore bančnih certifikatov za OS Android 2.1 ni.

Za pomoč sem se obrnil tudi na informatike na NLB-ju, kjer pa mi niso mogli pomagati, ker še niso sprobali nobenega telefona z OS Android in da bo potrebno še počakati.

Vsakršna pomoč ali informacija bi bila dobrodošla!!!!!

HVALA!!!!
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: NLB Klik na HTC Desire

Odgovor Napisal/-a delboy »

JuraS napisal/-a:Pozdravljeni!



Za povezavo sem uporabil privzeti brskalnik, ki je nameščen in pa tudi Dolphin HD brskalnik in v obeh primerih ni delovalo. Morda je potrebno še kje kaj nastavit ali pa še trenutno podpore bančnih certifikatov za OS Android 2.1 ni.

Vsakršna pomoč ali informacija bi bila dobrodošla!!!!!

HVALA!!!!
Obstaja verjetnost, da zgornje drži, sicer pa je tudi odvisno od brskalnika in same podprtosti, tako da poizkusi še z brskalnikom OPERA.

Lp.
JuraS
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 30. Jun 2010 15:20
Telefon: HTC Desire

Re: NLB Klik na HTC Desire

Odgovor Napisal/-a JuraS »

Trenutno obstaja za OS Android samo Opera mini 5, ki pa vprašanje če deluje, ker sem že pri Nokii N95 8GB imel installirano in ni delovalo. Delovalo je samo Z Opero Mobile 10, ki pa je zaenkrat za Android, še ni. Očitno bo potrebno počakat. Vseeno hvala za odgovor.

lp
JtS®
Znanec
Znanec
Prispevkov: 354
Pridružen: 28. Avg 2008 22:19

Re: NLB Klik na HTC Desire

Odgovor Napisal/-a JtS® »

Opera Mobile 10.1 beta pride na Android čez 4 dni. Klik pomoje da še vedno ne bo delu ker dvomm da je problem v brskalniku, problem je v OS. :headbash:

sicer sem bil prepričan da mi bo delu Klik na mojmu novmu telefonu sam očitno ga ne bom še hmau vidu :S
spiderkb
Znanec
Znanec
Prispevkov: 254
Pridružen: 06. Jan 2008 22:13
Telefon: HTC One
Kontakt:

Re: NLB Klik na HTC Desire

Odgovor Napisal/-a spiderkb »

Je kaj novega okoli okoli Nlb klik-a na androidu?

Gledal sem malo z googlom pa nisem nasel nic pametnega.
JtS®
Znanec
Znanec
Prispevkov: 354
Pridružen: 28. Avg 2008 22:19

Re: NLB Klik na HTC Desire

Odgovor Napisal/-a JtS® »

Ne, kot že rečeno je problem v Androidu samem.

Android certifikate podpira, ne zna pa delati z njimi. :S

Res škoda!
larsson
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 12. Okt 2011 20:17
Telefon: HTC Desire

Re: NLB Klik na HTC Desire

Odgovor Napisal/-a larsson »

Klik deluje na androidu že lep čas.

Na marketu je brazplačni brskalnik SandroB. Navodila pa so na spletni strani NLB.
Odgovori