Pokritost GPRS

Pogosta vprašanja in odgovori, nastavitve aparatov pri operaterju Telemach...
Uporabniški avatar
lithium
Administrator
Administrator
Prispevkov: 2473
Pridružen: 17. Apr 2007 16:49
Telemach paket: Free2Go Revolucija
Telefon: iPhone14 Pro
Dodatni paketi: EON light(200/50net)
Kraj: Celje

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a lithium »

Robert, če bi ti tale tvoj izliv jeze napisal malo bolj "normalno", bi vsaj zastopili, kaj te muči. :hudajeza:
Administrator neuradnega foruma
Robert
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 27. Jan 2011 08:37
Telefon: Nokia C7-00

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a Robert »

:D sem že bolj vesel oprostite ker sem vas zmotil, saj sem se odločil da bom prekinil in šel drugam tokrat bom bolj na lastne OKE preveril kako in kaj z signalom, v roku nekaj dni me najbrž že ne bo več saj vem da se v nekaj dneh tukaj signal ne bo pojavil, razen če bi bila res kaka izrecna obljuba pa to vem da ni mogoče ali pač? , bom že potrpel plačal telefon in pogodbene kazni ter gremo naprej, je tako?
LP vsem
Uporabniški avatar
Azzil
Moderator
Moderator
Prispevkov: 295
Pridružen: 27. Jul 2007 12:59
Telefon: Samsung Galaxy SII
Dodatni paketi: Brezmejni internet 24ur
Znesek računa: 8€

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a Azzil »

Pa pojdi na paket Tušmobil20.. imaš storitve vključene tudi v Mobitelovem omrežju.. :thumbs:
Al pa 30, če že tolko govoriš po telefonu.

Še vedno je blo tako, da kdor je več govoril, je več plačal.. :evil:
... je zame arest azil, je zame arrest azzil, je zame arest azil???
Slika
Safre
Moderator
Moderator
Prispevkov: 800
Pridružen: 21. Jan 2009 10:55
Telefon: Galaxy S VII edge

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a Safre »

Robert napisal/-a::D sem že bolj vesel oprostite ker sem vas zmotil, saj sem se odločil da bom prekinil in šel drugam tokrat bom bolj na lastne OKE preveril kako in kaj z signalom, v roku nekaj dni me najbrž že ne bo več saj vem da se v nekaj dneh tukaj signal ne bo pojavil, razen če bi bila res kaka izrecna obljuba pa to vem da ni mogoče ali pač? , bom že potrpel plačal telefon in pogodbene kazni ter gremo naprej, je tako?
LP vsem
Glede same trase:
- Tržišče, Krmelj – jakost lastnega signala je zaenkrat slaba (govorimo o zunanjem signalu), v planu postavitev bazne postaje – na voljo seveda nacionalni roaming
- Sevnica – bazna postaja je , dobro pokrito z lastnim signalom
- Mokronog - bazna postaja je , dobro pokrito z lastnim signalom
- Zbure - bazna postaja je , dobro pokrito z lastnim signalom

Seveda se zaradi razgibanega reliefa sem in tja pojavi kakšna luknja v signalu in prav zato je na tem področju na voljo nacionalni roaming. Ja omrežje se pospešeno gradi in v eni izmed sorodnih tem lahko pogledaš koliko se je v treh letih zgradilo in primerjavo kaj je imel zgrajeno v tem istem časovnem obdobju simobil ....

http://forum070.net/viewtopic.php?f=20& ... =30#p15724
Slika
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

V Mokronogu (Cerkev) je Tuševa bazna postaja. To leto je bila postavljena na Mirni (podjetje Dana) - nism čist prepričan če je že aktivna. Pa nad Šmarješkimi Toplicami (Stolp Zabukovje, Koglo) je trenutno ena.

Na Sevniškem koncu je signal na RTV stolpu v Sevnici ter v centru Sevnice. Območje Telč pa to je boljši signal od Mobitela (manjkrat prekinja)

Vem kakšna je situacija v tem območju, ker sem tudi sam v okolici doma. Med Zburami in Morkronogom res ni Tuševega signala. Zbure so dobro pokrite. V Škocjanu na čase zmanjka signal. Med Trebnjem in Tržiščem pa se mi zdi da je signal kokar tolk ok. Šentjanž pa tisti konci pa so res tako tako.

2. novembra 2010 je imel Tušmobil 430 baznih postaj, načrtujejo vsaj 650-700.

http://www.dreamdesign.si/projekti/tusm ... staje.html
Situacija je trenutno naslednja:
Slika


Drugače po številu baznih postajah pa tako:
- 02.11.2010: 430
- 31.12.2009: 350
- 31.12.2008: 278
- 31.10.2007: začetek delovanja

Tam okoli 100 novih baznih anten na leto jih zgradi.
Slika
Deky_
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2394
Pridružen: 14. Avg 2007 08:57
Telefon: Samsung Galaxy S23u.
Kraj: Postojna

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a Deky_ »

Prosim da se umiriš.. :ahhh: Ker to je Neuradni forum ki nismo z ničemer povezani s Opareterjem Tušmobil...Smo le uporabniki Tušmobila..

A ko drug nasvet bi lepo lahko kupil predplačniški paket sim kartico in bi dal v telefon in bi testiral kak je pri tebi s signalom in če bi vidu da ne dela ne bi vzel naročnine.... ;-)
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

Drugače bi dodal še kako se gradi Tušmobil omrežje:
http://www.dreamdesign.si/informacije/m ... rezja.html
Slika
Uporabniški avatar
enpir
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1174
Pridružen: 27. Okt 2009 09:24
Telemach paket: SEVEC

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a enpir »

dejstvo je, da se omrežje nadgrajuje, vendar mu v danem trenutku te besede nič ne pomagajo če ima paket vesolje in res nima signala... Izbira paketa vosolje v tvojem primeru žal ni bila najboljša izbira, in škoda ker nisi pred prehodom preveril delovanje omrežja z prepaid kartico, ker je končni rezultat le nezadovoljstvo na obeh straneh, tvoji in TM-jevi ker je izgubil stranko...
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a delboy »

Robert napisal/-a:Hja nisem mogel mimo dejstva da nebi tukaj napisal, pa dobro ljudje kaj vi resno "pospešeno gradite postaje"????? To sem že nekajkrat slišal pa nisem bil Tušmobilov uporabnik, in kaj sem jaz neumnež naredil? Šel sem k vam in vzel paket Vesolje, vse lepo in prav samo pri signalu se pa vse konča, že v Novem Mestu zelo niha signal kaj šele ko se peljem domov proti posavju Zbure - Lakence - Mokronog - Tržišče - sploh pa V Krmelju ali pa proti Sevnici, NI POPOLNOMA NOBENEGA PO******** SIGNALA DOMA, KJER SEM PAČ DOMA NI POPOLNOMA NIČ" Ja zdej pa razmišljam da bom kar prekinil neglede na vse bolje to kot pa da sem prez stikov, aja pa da se ne boste čudili KOMAJ DANES so mi vklopili vaš prelepi paket VESLOLJE prej sem bil na MOBITELU ki pa je PREDRAG ampak če pomislim ste pa ravno vi NAJDRAŽJI. Vas pokličem pa noben nič ne zna povedati popolnoma nič, ne o pokritosti ne o nadgradnjah postaj niti nimate nobenega ki bi te postavitve postaj urejal, OK ne mi pravljice govort, to že predolgo traja, ali pa ste pač nesposobni zagotoviti nekaj kar ponujate. PA PROSIM PUSTITE OMREŽJE MOBITEL PRI MIRU, OK? Preklopit je najlažje, ni to to OK?
PS: Če ne veste kako s strankami pa pri konkurenci preverite kako in kaj morda se pa kaj še naučite TUŠMOBIL? NE prvič in zadnjič,žal. Vsak tako pravi,no sedaj tudi jaz. PROPADLI BOSTE s takim delom premalo se zanimate za pokritost, saj to je ključno joj joj.

Težavo, katero si napisal tukaj ti priporočam, da pošlješ na info@tusmobil.si, da dejansko preverijo tvoje trditve ter seveda poiščete ustrezno rešitev, če ti je to cilj :thumbs:

V kolikor tega ne storiš lahko smatramo, da si si vzel čas, da malo več, brez kakšnekoli osnove blatiš operaterja, kar je še najhuje pa to da enostavno nisi uporabnik storitev Tušmobil.

Opravičujem se, če sem napačno ocenil tvoj post, vendar sodeč po napisanem ter po poznavanju samega dela dotičnega operaterja in njihovega truda, ne morem mimo dejstva, da si ga natvezil kolikor si težak :greensmart: .

Sorry

Lp.

P.S.
Spremljali bomo tvojo težavo ter rešitev :greensmart:
Robert
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 27. Jan 2011 08:37
Telefon: Nokia C7-00

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a Robert »

Vsem pohvale za tako izvirne odgovore in pač sem bil v navalu slabe volje in to upravičeno, saj sem pričakoval vsaj 1 - 2 črtici signala, medtem ko sestri lovi nekaj podobnega pa tisti dan nisem dobil NITI malo če sem šel ven sem čez nekaj časa le dobil nekaj malega. Hja moram pa priznati da sem na lastno pest videl in izkusil, kljub temu da je telefon nov še ne pomeni da lovi bolje ali enako no malo res slabše lovi zato se pa vseeno tudi toliko pozna in vseeno kot je že nek predhodnik tu napisal da je s signali v tem koncu RES tko tko v bistvu za podatkovni prenos in nasploh čisto premalo.
conspiracy
Znanec
Znanec
Prispevkov: 157
Pridružen: 17. Feb 2009 11:03
Telefon: Nexus 5
Kraj: Kranj

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a conspiracy »

Hja, se moram kar strinjati z Robertom, da je pokritost signala iz Dolenjske proti Ljubljani res bolj slaba; meni se zdi, da je popolnoma enako stanje, kot recimo dve leti nazaj, ko sem se pridružil Tušmobilu.
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a delboy »

Če greš po kateri poti proti LJ. oz. kateri konci so točno to? Verjetno, da so nekje še določene bele lise, vendar koliko sem sezanjen, fantje se ravno s temi luknjami sedaj ukvarjajo, da jih do pokrijejo.

Lp.
conspiracy
Znanec
Znanec
Prispevkov: 157
Pridružen: 17. Feb 2009 11:03
Telefon: Nexus 5
Kraj: Kranj

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a conspiracy »

Jaz imam probleme od Grosuplja do Rudnika, oz ko prideš iz obeh tunelov, se signal ojača.
Bom pa danes pozoren na signal na omenjeni razdalji.
Uporabniški avatar
SvetIdej
Specialec
Specialec
Prispevkov: 2924
Pridružen: 26. Jul 2010 09:55
Telefon: Nexus 5
Kontakt:

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a SvetIdej »

conspiracy napisal/-a:Jaz imam probleme od Grosuplja do Rudnika, oz ko prideš iz obeh tunelov, se signal ojača.
Bom pa danes pozoren na signal na omenjeni razdalji.
Pred mesecem dni je nova bazna antena (premična) na Malencah (kjer se avtocesta razdeli na tri dele). Sedaj ni več problem s signalom med obema tuneloma. V Ivančni Gorici bo na dimniku Livar. V primerjavi s 6 mesecemi nazaj se je stanje izboljšalo.

Trenutna situacija med Ljubjano in Ivančno Gorico. S modro barvo so bazne ki zagotovo delujejo:
Slika

UMTS dela nepretrgoma od Ljubljane do Trebnjega (ne preklopi na GSM). GSM pa je ok do Novega mesta in še dlje.
Slika
delboy
Stari maček
Stari maček
Prispevkov: 1363
Pridružen: 03. Mar 2010 20:06

Re: Pokritost GPRS

Odgovor Napisal/-a delboy »

DreamDesign napisal/-a:
conspiracy napisal/-a:Jaz imam probleme od Grosuplja do Rudnika, oz ko prideš iz obeh tunelov, se signal ojača.
Bom pa danes pozoren na signal na omenjeni razdalji.
Pred mesecem dni je nova bazna antena (premična) na Malencah (kjer se avtocesta razdeli na tri dele). Sedaj ni več problem s signalom med obema tuneloma. V Ivančni Gorici bo na dimniku Livar. V primerjavi s 6 mesecemi nazaj se je stanje izboljšalo.

Točno tako na lokaciji Malenci je nova bazna postaja, katera bo prerasla v trajno in pokriva belo liso med tuneli :thumbs:


Lp.
Odgovori